Seria zwycięstw trwa! Arsenal 3-1 Leicester

Seria zwycięstw trwa! Arsenal 3-1 Leicester 22.10.2018, 22:02, Łukasz Wandzel 866 komentarzy

Poniedziałkowe starcie Arsenalu z Leicesterem City zakończyło 9. kolejkę Premier League. Jednocześnie piłkarze z północnego Londynu kontynuują znakomitą serię, zwyciężyli bowiem już 10 razy z rzędu. Dzisiejszego wieczoru Kanonierzy pokonali Lisy Claude'a Puela w charakterystyczny dla siebie sposób. Zaliczyli niefrasobliwą pierwszą odsłonę meczu, kiedy to przegrywali, ale tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Mesut Özil. Drugą połowę zdominowali, co robi się już znamienne dla podopiecznych Unaia Emery'ego. Dwa szybkie trafienia od wchodzącego z ławki Pierre'a Emericka Aubameyanga ustaliły wynik spotkania, 3-1.

Składy obu zespołów:

Arsenal: Leno - Bellerin, Holding, Mustafi, Lichtsteiner (61' Aubameyang) - Torreira, Xhaka - Mchitarian (61' Guendouzi), Özil (80' Ramsey), Iwobi - Lacazette.

Leicester City: Schmeichel - Pereira (69' Ghezzal), Evans, Maguire, Chilwell - Mendy, Ndidi, Amartey, Maddison (75' Okazaki) - Iheanacho (61' Albrighton), Vardy.

Od pierwszego gwizdka byliśmy świadkami otwartej gry ze strony obu drużyn. Piłkarze Emery'ego kilkukrotnie forsowali swoje akcje lewą stroną, gdzie aktywny był Alex Iwobi, lecz nic z tego nie wyszło. Szybko jednak to goście przejęli inicjatywę, korzystając ze słabej dyspozycji Roba Holdinga, który ewidentnie źle wszedł w mecz. Skupiony od pierwszej minuty był za to Bernd Leno. Niemiec zmuszony do ratowania skóry rozkojarzonym kolegom popisał się nie lada interwencjami.

To nie uchroniło golkipera Arsenalu od wpuszczenia gola. W pierwszej połowie jego koledzy z obrony wręcz mu przeszkadzali, co znalazło potwierdzenie przy otwarciu wyniku z 31. minuty. Wtedy to Hector Bellerin dał się przegonić Benowi Chilwellowi, który łatwo wbiegł w pole karne, ale jego uderzenie pozostawiało wiele do życzenia. Jednak próba zablokowania tego strzału przez hiszpańskiego defensora londyńczyków sprawiła, że futbolówka zmieniła kierunek, a goście mogli cieszyć się z prowadzenia.

The Gunners próbowali szybko wrócić do gry, spychając Leicester na jego połowę, ale sportowa złość długo nie wystarczała. Nie udawało się z rzutów wolnych zza szesnastki czy też rożnych. Również Alexandre Lacazette nie potrafił dziś trafić do siatki. Raczej mało kto by się spodziewał, że to Mesut Özil weźmie grę na siebie i zaliczy jeden z najlepszych występów w barwach Arsenalu. Niemiec przed przerwą fantastycznie rozpoczął i zakończył sytuację bramkową. Posłał piłkę do Bellerina na prawe skrzydło, a podanie zwrotne zamienił na gola, strzelając precyzyjnie tuż przy słupku.

Po przerwie Kanonierzy odpalili armaty, bo Lisy musiały przetrwać prawdziwą kanonadę okazji ze strony gospodarzy. Aktywny zrobił się Henrich Mchitarian, ale dobre kilka minut nie przyćmiło niezbyt udanego występu Ormianina. Wiedział to także Unai Emery, więc wprowadził za niego Pierre'a-Emericka Aubameyanga. I był to strzał w dziesiątkę, ponieważ Gabończyk szybko wyprowadził Arsenal na prowadzenie, a po chwili podwyższył wynik na 3-1. Ta sztuka dla wchodzącego z ławki napastnika była jednak nieziemsko łatwa dzięki genialnej wizji gry, jaką zaprezentował w obu akcjach Mesut Özil.

Wynik meczu nie uległ już zmianie, a po meczu można dojść do prostych wniosków. Po raz kolejny oglądaliśmy ten sam Arsenal w wydaniu Emery'ego, który rozgrywa pierwszą połowę na remis, a w drugiej dominuje rywala i zgarnia zwycięstwo. Tego wieczoru różnica była tylko taka, że do siatki nie trafił Alexandre Lacazette i że Mesut Özil swoim znakomitym występem poprowadził zespół do zwycięstwa. Kiedy tylko pomocnik Arsenalu gra na pozycji numer 10 i zakłada opaskę kapitańską, dostaje chyba "dodatkowe 23 procent do jakości gry".

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.10.2018, 10:28

@Malina:
Nah, zwykly sredniak. Everton to jest maks.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.10.2018, 10:24

Wiedzieliście, ze ten Lopo z Realu ma 52 lata? Szczerze myślałem, ze on ma maks 40 lat.

MarkOvermars komentarzy: 914023.10.2018, 10:24

no Cech mam nadzieję że ostatni sezon u nas i albo damy na ławkę Martineza albo kogoś kupimy albo wróci Ospina

Alonso komentarzy: 1282423.10.2018, 10:22

@filo94: Jak podają do Leno i przeciwnik biegnie na niego to Niemiec zawsze spokojnie przyjmie i szybko gdzieś poda , a jak w takiej sytuacji jest Cech to za każdym razem ciśnienie rośnie bo nie wiesz czy czegoś nie odwali.

Malina komentarzy: 122623.10.2018, 10:21

...a tak poza tematem, to świetnym grajkiem jest ( a będzie jeszcze dużo lepszy) James Maddison z Lesicester. Świetny "materiał" na skrzydło. Obserwujcie jego karierę, może kiedyś do tematu wrócimy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.10.2018, 10:17

Leicester w tym meczu istniało maks 20 minut. Po golu, jedyna ich grozna sytuacja to poprzeczka po rogu, a tak Leno mógł czytać książkę, bo kompletne 0 było w ofie.

grzegorz1211 komentarzy: 1030223.10.2018, 10:16

Piknie się na to patrzy ;)

Kysio2607 komentarzy: 1336023.10.2018, 10:14

@kwiatinho: no dla mnie szczęście to my mieliśmy z West Hamem lub Watfordem, wczoraj to było pewne zwycięstwo. Gol dla Lester pokazał jaki był ich cel - skontrowac i zamurowac, a my po stracie gola zaczęliśmy grać coraz lepiej. Udało się wyrównać przed przerwą, a w drugiej połowie to była egzekucja.

Malina komentarzy: 122623.10.2018, 10:13

Kosa, zanim wróci do optymalnej dyspozycji po takiej przerwie, to będzie marzec, albo wcześniej złapie następną kontuzję. Więc za bardzo bym się nie podniecał. Kosa już nigdy nie będzie lepszy niż był.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 223.10.2018, 10:11

Mówcie co chcecie, ale to ile jakości daje nam Leno to głowa mała.
I fenomenalnie broni (wczoraj kapitalne dwie interwencje, szczególnie po strzale Maguaiera), i bardzo dobrze wyprowadza akcje od bramki (świetna gra nogami).
Cech może pakować manatki, bo Sparta Praga czeka! :D

kwiatinho komentarzy: 1313123.10.2018, 10:08

Mimo wielkiego zachwytu trzeba przyznać że wczoraj było sporo szczęścia ale to jest jeden z czynników które decydują o końcowym sukcesie jaki by nie był.
I jestem ciekaw czy tylko ja miałem takie wrażenie że gdyby to był Arsenal Wengera to byśmy przegrali?! Emery fajnie reaguje na wydarzenia na boisku. Potrafi ściągnąć Ozila czy Ramseya po przerwie dając impuls świeżym piłkarzem. O taktyce będzie można mówić później po meczach z topem. Trzeba czekać na Nacho i Sokratisa żeby wyeliminować jeszcze błędy. Nie mogę się doczekać okienka transferowego bo mam nadzieję że Arsenal będzie realizował jakiś szalony plan

grzegorz1211 komentarzy: 1030223.10.2018, 10:04

@RIVALDO700:
To akurat były działania Wengera

Jacek1s komentarzy: 764623.10.2018, 10:04

@timiiiii: Messi w zimowym za pół ceny

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.10.2018, 10:03

Tak szczerze, to ktoś powinien niezły bukiet dostać w zarządzie AFC, że mimo posiadania Laci, kupili Aube. Fajny ten Francuz, ale jednak Auba to jest światowa renoma.

Slaviola komentarzy: 1237723.10.2018, 10:03

@_Dennis_Bergkamp_:

Sead też na jakąś kontuzje :/

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.10.2018, 10:02

Ja nie wiem, gdzie ta słaba gra obronna. Lester oddało tylko 2 celne strzały na bramkę w całym meczu. Z Fulham było podobnie. Bramki padają tylko po indywidualnych błędach zawodników.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.10.2018, 10:00

Brakuje mi faszona :/ pamiętam, kiedy przed sezonem pisał, ze Fapinho odpali na 200 %, bo dużo kosztował i grał w Monaco, a prawdopodobieństwo, ze Torreira zacznie grać dobrze, jest znacznie niższe. Na nic zdawały się argumenty, ze po boisku biega zawodnik a nie pieniądz na niego wydany :D:D

timiiiii komentarzy: 196323.10.2018, 09:59

kibicowi AFC to jednak nie dogodzisz.

wygrywaja? zbieraja punkty - "szczescie im pomoglo"
graja zajebiste drugie polowy? - kibic powie "pierwsze polowy do kitu"
strzelaja duzo goli? - "slabo gramy w obronie"

ludzie. przyszedl nowy trener. uklada to dopiero. strzelamy, wygrywamy, mamy 2 pkt do lidera? co wy byscie chcieli? 5:0 w kazdym meczu i komplet punktow?

Szebson komentarzy: 351023.10.2018, 09:54

@Gunner012: Xhaka>Pogba

Papaciok komentarzy: 438723.10.2018, 09:49

Ebany Emery
10 spotkanie z rzędu na farcie :P

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997323.10.2018, 09:49

@Elastico07 napisał: "już nie mogę się doczekać zestawienia Bellerin-Kosa-Sokratis-Monreal"

to tak kolo marca moze zaczna przypominac blok obronny...

btw dlaczego nie gra Kolasinac? zagral fajny mecz w pucharach, a teraz na lewo jest przesuwany Xhaka, cos zrobil Emery?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.10.2018, 09:49

@Gunner012: Statystyki są nieubłagane. Chyba każdy to wie. Laca 18 goli w 42 meczach w PL, Auba 16 w 22. Laca nie ma tego śmiercionośnego kończenia jakie posiada Auba.

Elastico07 komentarzy: 1255623.10.2018, 09:46

@_Dennis_Bergkamp_: Zgadzam się że są za słabi ale zobacz kto tam grał,mimo wszystko słaby Holding,średni Mustafi,i emerytowany Liechsteiner który ewidentnie nie wyrabia,jak wróci Monreal Kosa i Sokratis,obronna powinna wyglądać bardzo solidnie,ja osobiście już nie mogę się doczekać zestawienia Bellerin-Kosa-Sokratis-Monreal

Elastico07 komentarzy: 1255623.10.2018, 09:44

@kaman17: Dokładnie,Bellerin ma braki w obronie ale w ofensywie daje nam bardzo dużo,zastanówmy się ile już bramek wypracował w tym sezonie z prawego skrzydła,troche ich było.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997323.10.2018, 09:43

tak naprawde do wyniki sa zdecydowanie lepsze niz gra, Emery ma olbrzymia fure szczescia, i te nasze I polowy sa slabe, niestety rowniez w obronie, widac w tym moze i jakis plan, ale aktorzy defensywni sa za slabi...

IPiotrek komentarzy: 214023.10.2018, 09:37

Niezły mecz. Piłkarsko byliśmy o klasę lepsi. Nadal mamy momenty w których rywale za łatwo wchodzą w nasze pole karne, ale dopóki jesteśmy w stanie strzelić o jedną bramkę więcej, to za bardzo mi to nie przeszkadza.

mitmichael komentarzy: 4924323.10.2018, 09:36

Powaznie Iwobi graczem meczu? Ozil powinien wygrac, super wystepy takze Leno i Torreiry, wejscie Aubameyanga mega, Lacazette teraz znowu nie mogł strzelic to wszedł ktos kto go wyreczył, fajnie ze w koncu mamy napastnikow, ktorzy moga sie godnie wymieniac rolami. Bardzo słabo Bellerin mimo dwoch asyst, Lichtsteiner tez powinien sie lepiej spisywac majac takie doswiadczenie. Ogolnie to jeszcze pare zmian zwłaszcza w obronie i powinno to juz jakos wygladac. Emery ma na to pare okienek

Armata500 komentarzy: 4363 newsów: 13023.10.2018, 09:29

@Leehu:

No to właśnie dlatego, że się z nią nie zgadzam, skomentowałem to. Takie prawo wolności słowa na forum ;)

thegunner4life komentarzy: 900623.10.2018, 09:29

@slayerek:
Trzeba też czasami wstać z ławki i dać piłkarzom jakieś instrukcje, no i taktykę przed meczem ustawić pod rywala. A to jest ciężkie kiedy ciągle się walczy z kurtką.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.10.2018, 09:28

Co ile minut strzelają zawodnicy gola W PL, od sezonu 17/18 do 18/19 do dnia dzisiejszego.

slayerek komentarzy: 18123.10.2018, 09:20

@RIVALDO700: Skład przede wszystkim trzeba umieć poukładać i trzeba mieć pomysł na grę.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.10.2018, 09:19

Auba > Laca

Leehu komentarzy: 1049623.10.2018, 09:16

@Armata500: Takie prawo średniej nie musisz się z nią zgadzać i ona nie musi pokrywać się z Twoją oceną. :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.10.2018, 09:13

Emery emerym, ale nie oszukujmy sie, AFC po latach ma kadrę do wygrywania z drużynami 7-20. Ostatnia część ery Wengi, to był Ziru i Welbeck w ataku/serio?/ i najczęstszą zmianą w 60 minucie był...Gibbs. Wiem Francuz ma tu trochę fanów , ale dla mnie zawsze to był gracz na poziom Wba-Stoke nic ponad to. Dzis szczerze nie zaskakują mnie te wyniki, bo tak jak mówię w tej lidze jest fajne parę zespołów, a reszta do golenia/Burnley 7 zespołem ligi ostatnio,jaja/ W moim profilu mam napisane ,, Pokaz mi swoja 9 a powiem Ci jakim klubem jesteś''

Pierre-Emerick Aubameyang od kiedy trafił na ES - 16 goli i 5 asyst w 22 meczach dla Arsenalu w Premier League .

Najwięcej goli w ligach TOP5 wśród afrykańskich piłkarzy:
Samuel Eto'o (209)
P.E. Aubameyang (155)
Didier Drogba (143)

Obecnie traci 1 gola do najlepszego strzelca ligi Hazarda, a ja tu czasami czytam ze jest cieniem w tym sezonie hehe. Auba to afrykańska bestia.

Bardock88 komentarzy: 1723.10.2018, 09:09

@Redzik: Zgodzę się, chłopak był bardzo widoczny, nalatał się, rozgrywał. Cieszę się, że dostał swój czas od 1 minuty.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52423.10.2018, 09:05

@thegunner4life
VAR w LM jest już oficjalnie potwierdzony, więc tam powinno być spokojnie. Teraz czas na PL, ale w Anglii coś się strasznie bronią przed tym systemem.

Armata500 komentarzy: 4363 newsów: 13023.10.2018, 09:01

@Sobieski14:

Moim zdaniem oceny użytkowników i moich kolegów "po fachu" trochę ze skrajności w skrajność, jeśli chodzi o Lacę. 6,72 użytkowników to moim zdaniem nieco za dużo, 5,5 redaktorów to za nisko. I fakt, 5,5 to jedna z najgorszych ocen w drużynie. Ja dałem naszemu Francuzowi 6. Nie był to jego najlepszy mecz, ale nie zagrał też słabo według mnie.

Adi17 komentarzy: 300523.10.2018, 08:53

Oglądałem fragmentami drugą połowę i piłki Ozila, a szczególności ta przy drugiej bramce przypominały zagrania z najwyższej formy Niemca. Bellerin wreszcie zaczął dokładnie podawać/dośrodkowywać co zaowocowało 2 asystami. W obronie też zagrał dobrze w drugiej połowie. Szkoda Lacazette'a, bo ewidentnie wczoraj nie miał dnia strzeleckiego.

Gorczi komentarzy: 44023.10.2018, 08:51

Dobrze, że udało się znowu wygrać. Arsenal ma w tym sezonie zabójcze drugie połowy, jeśli uda się wyeliminować te problemy, które trapią zespół w pierwszej połowie będzie fantastycznie.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9223.10.2018, 08:51

Torreira cichy bohater wczorajszego meczu.

papiez4 komentarzy: 36023.10.2018, 08:51

@Kowal96: Też to widziałem, gość jest nawiedzony :). Miło też było poczytać pozytywne komentarze na temat naszej gry pod ich newsem.

kaman17 komentarzy: 498723.10.2018, 08:50

Zagranie Özila przy drugiej bramce fenomenalne. Ale... Ilu jest obrońców, którzy w ciemno i do końca pobiegliby tam gdzie Bellerin, widząc przed sobą kilku obrońców i praktycznie zero miejsca na zagranie? Bellerin ostatnio gdzieś się zagubił, choć powoli wraca na właściwe tory, ale coś mu oddać trzeba. Ma to coś, czego nie mają obrońcy. Wie o tym Barcelona, która bez powodu nie chciała go kupić. Idzie do końca, ma zaufanie do pomocników, pomocnicy mają zaufanie do niego.
Özil lubi z nim grać i to widać na boisku, bo częściej znajduje się bliżej prawej strony.
Ma swoje braki w defensywie, chociaż wczoraj nawet z tyłu dobrze wyglądał przez większość meczu. Ale ciężko będzie znaleźć innego obrońcy pasującego na naszego stylu gry tak jak Hector. Trzeba mu tylko poukładać w głowie, a wygląda na to, że Emery wie jak to zrobić i powoli widzimy tego efekty, bo z meczu na mecz wygląda to coraz lepiej.

thegunner4life komentarzy: 900623.10.2018, 08:47

@Simpllemann:
I w LM też, ale tam za duże pieniądze siedzą na VAR

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10323.10.2018, 08:46

Iwobi został MOTM, wtf?

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52423.10.2018, 08:45

I wczorajszy mecz kolejny raz pokazał to, co niemal wszyscy już wiedzą - VAR musi zagościć w PL.

rev komentarzy: 161523.10.2018, 08:41

streamable.com/z81sl

Mogę to oglądać bez końca.

Kill_Bill (zawieszony) komentarzy: 16223.10.2018, 08:35

Nie wolno zapominać, że po pierwszej połowie mogło być 3-0 dla Leister. Z lepszym przeciwnikiem mogłoby się to źle skonczyć.

Kowal96 komentarzy: 1759123.10.2018, 08:32

"Jestem ciekaw czy po dzisiejszym meczu arsenalu pan faszon dalej uważa, że Torreira grzałby ławę w jego Liverpoolu. Kolejny mega występ"