Seria zwycięstw trwa! Arsenal 3-1 Leicester

Seria zwycięstw trwa! Arsenal 3-1 Leicester 22.10.2018, 22:02, Łukasz Wandzel 866 komentarzy

Poniedziałkowe starcie Arsenalu z Leicesterem City zakończyło 9. kolejkę Premier League. Jednocześnie piłkarze z północnego Londynu kontynuują znakomitą serię, zwyciężyli bowiem już 10 razy z rzędu. Dzisiejszego wieczoru Kanonierzy pokonali Lisy Claude'a Puela w charakterystyczny dla siebie sposób. Zaliczyli niefrasobliwą pierwszą odsłonę meczu, kiedy to przegrywali, ale tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Mesut Özil. Drugą połowę zdominowali, co robi się już znamienne dla podopiecznych Unaia Emery'ego. Dwa szybkie trafienia od wchodzącego z ławki Pierre'a Emericka Aubameyanga ustaliły wynik spotkania, 3-1.

Składy obu zespołów:

Arsenal: Leno - Bellerin, Holding, Mustafi, Lichtsteiner (61' Aubameyang) - Torreira, Xhaka - Mchitarian (61' Guendouzi), Özil (80' Ramsey), Iwobi - Lacazette.

Leicester City: Schmeichel - Pereira (69' Ghezzal), Evans, Maguire, Chilwell - Mendy, Ndidi, Amartey, Maddison (75' Okazaki) - Iheanacho (61' Albrighton), Vardy.

Od pierwszego gwizdka byliśmy świadkami otwartej gry ze strony obu drużyn. Piłkarze Emery'ego kilkukrotnie forsowali swoje akcje lewą stroną, gdzie aktywny był Alex Iwobi, lecz nic z tego nie wyszło. Szybko jednak to goście przejęli inicjatywę, korzystając ze słabej dyspozycji Roba Holdinga, który ewidentnie źle wszedł w mecz. Skupiony od pierwszej minuty był za to Bernd Leno. Niemiec zmuszony do ratowania skóry rozkojarzonym kolegom popisał się nie lada interwencjami.

To nie uchroniło golkipera Arsenalu od wpuszczenia gola. W pierwszej połowie jego koledzy z obrony wręcz mu przeszkadzali, co znalazło potwierdzenie przy otwarciu wyniku z 31. minuty. Wtedy to Hector Bellerin dał się przegonić Benowi Chilwellowi, który łatwo wbiegł w pole karne, ale jego uderzenie pozostawiało wiele do życzenia. Jednak próba zablokowania tego strzału przez hiszpańskiego defensora londyńczyków sprawiła, że futbolówka zmieniła kierunek, a goście mogli cieszyć się z prowadzenia.

The Gunners próbowali szybko wrócić do gry, spychając Leicester na jego połowę, ale sportowa złość długo nie wystarczała. Nie udawało się z rzutów wolnych zza szesnastki czy też rożnych. Również Alexandre Lacazette nie potrafił dziś trafić do siatki. Raczej mało kto by się spodziewał, że to Mesut Özil weźmie grę na siebie i zaliczy jeden z najlepszych występów w barwach Arsenalu. Niemiec przed przerwą fantastycznie rozpoczął i zakończył sytuację bramkową. Posłał piłkę do Bellerina na prawe skrzydło, a podanie zwrotne zamienił na gola, strzelając precyzyjnie tuż przy słupku.

Po przerwie Kanonierzy odpalili armaty, bo Lisy musiały przetrwać prawdziwą kanonadę okazji ze strony gospodarzy. Aktywny zrobił się Henrich Mchitarian, ale dobre kilka minut nie przyćmiło niezbyt udanego występu Ormianina. Wiedział to także Unai Emery, więc wprowadził za niego Pierre'a-Emericka Aubameyanga. I był to strzał w dziesiątkę, ponieważ Gabończyk szybko wyprowadził Arsenal na prowadzenie, a po chwili podwyższył wynik na 3-1. Ta sztuka dla wchodzącego z ławki napastnika była jednak nieziemsko łatwa dzięki genialnej wizji gry, jaką zaprezentował w obu akcjach Mesut Özil.

Wynik meczu nie uległ już zmianie, a po meczu można dojść do prostych wniosków. Po raz kolejny oglądaliśmy ten sam Arsenal w wydaniu Emery'ego, który rozgrywa pierwszą połowę na remis, a w drugiej dominuje rywala i zgarnia zwycięstwo. Tego wieczoru różnica była tylko taka, że do siatki nie trafił Alexandre Lacazette i że Mesut Özil swoim znakomitym występem poprowadził zespół do zwycięstwa. Kiedy tylko pomocnik Arsenalu gra na pozycji numer 10 i zakłada opaskę kapitańską, dostaje chyba "dodatkowe 23 procent do jakości gry".

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

schnor25 komentarzy: 1854623.10.2018, 12:10

@new_star: Dobrze, że ma dystans do swojej osoby i gry. Generalnie Hectorek wkutwia(ł) swoją grą, co potem przenosi się (niestety) na jego fryz i życie pozasportowe, ale ogólnie sprawia wrażenie kumatego gościa.

Mihex komentarzy: 2360423.10.2018, 12:10

Powiem tak, o mistrza to my walczymy na pewno, ale szanse mamy po prostu niskie :V No i oczekiwania kibiców są trochę obniżone względem lat poprzednich. Ale drużyna, a przynajmniej mam nadzieję, chce o trofeum powalczyć :p

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.10.2018, 12:08

To moze jesli nie Sancho, to trzeba kupić Pancho?

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 623.10.2018, 12:05

Sancho to chcieliśmy ponoć zeszłego lata. Kto wie, może byłby nasz, gdyby Mislintat już był wtedy w klubie.

thegunner4life komentarzy: 900623.10.2018, 12:05

@RIVALDO700:
Już nie udawaj, że nie wiesz skąd :**

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.10.2018, 12:04

@thegunner4life: skąd wiesz? Byleś w związku partnerskim z laysem?

ZielonyLisc komentarzy: 2028523.10.2018, 12:03

@Gunner012: Fekir, Martial i jazda hehe. Ale pakę byśmy mieli!!

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 123.10.2018, 12:03

Roman Dmowski kiedyś powiedział, że seks gejowski jest bardziej męski niż heteroseksualny, bo bierze w nim udział dwóch mężczyzn.@thegunner4life

Womanizer komentarzy: 992523.10.2018, 12:03

@ZielonyLisc

Skrzydłowych teraz jest jak grzybów po deszczu.
Bailey, Thauvin, Lozano, Pepe, Brandt, Under, Depay czy nawet ten Malcom na wypożyczenie w zimie.

thegunner4life komentarzy: 900623.10.2018, 12:01

@Gunner012:
Miłość między facetami jest ok

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.10.2018, 12:01

Spadł strasznie mega hype na Baileya, AFC moze teraz ruszyc.

@Qarol:

Zgadzam się, mecz z Liverpool'em pokaże na jakim poziomie mentalnym są obecni Kanonierzy i czy sportowo jesteśmy w stanie przeciwstawić się tak konkretnej ekipie.

Jednak jest za wcześnie, aby myśleć o włączeniu się do walki o tytuł. Robimy małe kroczki do przodu, bo nie tracimy punktów z drużynami 7-20. To minimum, żeby utrzymać się w czwórce bez ogrywania ekip z top6.

thegunner4life komentarzy: 900623.10.2018, 11:59

@Witowo95:
Witowo!!!!

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.10.2018, 11:59

On się ponoć przyjaźni z Nelsonem. Ale byłby duet.

Z tego ofu Chelsea dobrych dwóch, reszta do odstrzału.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9223.10.2018, 11:58

Za Torreire.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.10.2018, 11:58

@Gunner012: Sancho to pewnie juz ma cene 100 mln +

26 mln funtów płacone przez 3 lata. Co za wyprzedaż. Znakomity biznes Arsenalu

Kysio2607 komentarzy: 1336023.10.2018, 11:57

AMN już moze grać? Zdaje się, że wrócił do treningów, a żadnego słowa o nim.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.10.2018, 11:56

Fekir, Depay, Aouar, Traore, Cornet, Pepe, Bailey, Brandt, Pulisić, Larsen, Sancho, Chiesa.
Może nie wszyscy typowi skrzydłowi, a 10 bądź fałszywe skrzydła, ale mogliby pasować.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9223.10.2018, 11:56

Dajcie temu Arsenalowi już tą poczwórną koronę.

ZielonyLisc komentarzy: 2028523.10.2018, 11:56

@RIVALDO700: wątpię żeby Chelsea go nam sprzedala

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 123.10.2018, 11:55

U mnie na kuponie Ajax, Lyon, Arsenal i Zurich nieprzegrywający z Leverkusen.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161723.10.2018, 11:54

@Gunner012:

Zgadzam się. Uważam, że Nelson po wypożyczeniu powinien być na stałe włączony do pierwszego składu i grać zdecydowanie więcej, niż miało to miejsce za Wengera. Kto wie, może on i Iwobi to będą nasze zabójcze skrzydła :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.10.2018, 11:53

@ZielonyLisc: William bardzo dobry skrzydłowy z chelsea. Super gość.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.10.2018, 11:50

@erykgunner:
Trochę niechętnie, ale mogę się zgodzić.
W każdym razie, trzeba się skupić na tym, żeby z Nelsonem prawidłowo rozegrać sytuację.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.10.2018, 11:49

@Womanizer: to fakt, gdyby nie te 7 goli hazarda pewnie staliby koło united gdzies koło 10 miejsca.

ZielonyLisc komentarzy: 2028523.10.2018, 11:48

Hmmm... Z pewnością przydałby się nam jakiś skrzydłowy choć obecny system gry na ten moment daje radę. Macie jakiś skrzydłowych, którzy pasują do nas w dzisiejszej rzeczywistości Arsenalu bo ja się nie orientuję. Kogo dałoby radę ściągnąć? No eksperty dawać

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.10.2018, 11:47

Ja chyba polecę na Ajax i Hoffenheim. Dość prawdopodobne i fajne kursy.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161723.10.2018, 11:45

@Gunner012:

Nie traktuj tego osobiście ;)

Główna przyczyna niepowodzeń Gnabry'ego to kontuzja. Później zamiast wziąć się za siebie, Serge po prostu utył i miał lekceważące podejście do treningów na wypożyczeniu. Uważam, że WBA nie było najlepszym miejscem dla niego, ale prawdopodobnie zaważył fakt, że mógł się ograć w Premier League i sam Pulis o niego zabiegał. Miał możliwość wyjścia na prostą, ale sam to zepsuł.

Uważam też, że bardzo negatywny odbiór sytuacji z Gnabrym ma fakt, że wtedy bardzo słabo grali Theo i Ox. Ale to tylko świadczy o tym, w jakiej formie był Gnabry. Przecież on na zdjęciach z treningów miał wystający brzuch i pucołowatą twarz. A skoro mimo tego Arsene bardzo chciał go zatrzymać, to znaczy, że w niego wierzył, a nie zmarnował jego potencjał :)

tomawwa komentarzy: 39423.10.2018, 11:45

@gabilondo: na podmeczonego rywala, w 60 min, gdzie lisy nie mogły wyjść z własnej połowy, z naszą dyspozycja w drugiej połowie to mógłby tam zagrać DON VASYL.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.10.2018, 11:43

@DoomSlayer napisał: "Mimo sporej sympatii do niego, to jego czas w Anglii raczej się skończył."

On sie nigdy nie zaczął.

Womanizer komentarzy: 992523.10.2018, 11:43

Chelsea jest tak wysoko, bo Hazard gra najlepszy sezon w karierze póki co (względem liczb)

Jak go zabraknie albo przyjdzie spadek formy, to będzie to samo co na wyjeździe z WHU, United czy nawet MOL Vidi w LE. Nie potrafili strzelić gola jakimś Węgrom bez Belga na boisku.
Bo nie oszukujmy sie, ich ofensywa poza Hazardem jest mega drętwa i wyraźnie odstaje od czołówki ligii.

A Giroud, Morata, Pedro, Willian? No sory ale już lepiej sie prezentuje Anderson-Arnautović-Yarmolenko.

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57323.10.2018, 11:42

@gabilondo napisał: "A jak wam podobal sie Granit na lewej obronie? Na pewno lepiej niz Lichy, ktory gral fatalnie"

O dziwo zagrał bardzo fajnie, chyba żadna piłka nie przeszła jego stroną.

ZielonyLisc komentarzy: 2028523.10.2018, 11:42

Zipki obstawiacie coś dzisiaj??

gabilondo komentarzy: 102223.10.2018, 11:41

macc komentarzy: 472823.10.2018, 11:41

Najważniejsze to 3 listopada nie przegrać meczu z Liverpoolem.
Jeżeli tak się stanie, to mamy świetną wyjściową sytuację w walce o TOP4, nie wspominając o atmosferze w Arsenalu.

Potem mamy miesiąc czasu na ogarnięcie defensywy, optymalne zestawiene na grudzień to Ballerin - Sokratis - Mustafi - Nacho.
Jest jeszcze szansa na prezent Mikołajkowy w postaci Kościelnego.

Jak Emery ogarnie defensywę w przeciągu listopada to początek grudnia będzie najważniejszym punktem tego sezonu, dobre mecze z Kurakami i Mułami mogą dać nam tak pozytywnego kopa, że nawet Guardiola z Kloppem nie zatrzyma Pasterza w drodze do raju;)

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57323.10.2018, 11:38

Wielu ludzi bardzo niesprawiedliwie ocenia Mesuta. Wczoraj dał prawdziwy koncert swoich umiejętności, ale w innych spotkaniach nie spisuje się tak słabo, jak wszyscy oceniają.

Zgodzę się z faktem, że miał słaby początek sezonu, nie chcę usprawiedliwiać Ozila, ale mogło być to związane z zawirowaniami, które miał podczas lata w kadrze, hejtem wylewającym się na niego.

W pozostałych spotkaniach nie grał tak świetnie, jak wczoraj, ale powtórzę - nie był również w dyspozycji, która przekreślałaby całkowicie jego szansę na pierwszy skład, dlatego tym bardziej deprymujące są komentarze o jego sprzedaży, bo to nadal zawodnik z wielkimi umiejętnościami, jeden z najlepszych w zespole.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.10.2018, 11:37

Ziru w tym sezonie 8 meczów, 0 goli. Wielka strata AFC, tęsknie za tym utalentowanym napastnikiem na ES, co olbrzymia luka po nim została.