Seria zwycięstw trwa! Arsenal 3-1 Leicester

Seria zwycięstw trwa! Arsenal 3-1 Leicester 22.10.2018, 22:02, Łukasz Wandzel 866 komentarzy

Poniedziałkowe starcie Arsenalu z Leicesterem City zakończyło 9. kolejkę Premier League. Jednocześnie piłkarze z północnego Londynu kontynuują znakomitą serię, zwyciężyli bowiem już 10 razy z rzędu. Dzisiejszego wieczoru Kanonierzy pokonali Lisy Claude'a Puela w charakterystyczny dla siebie sposób. Zaliczyli niefrasobliwą pierwszą odsłonę meczu, kiedy to przegrywali, ale tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Mesut Özil. Drugą połowę zdominowali, co robi się już znamienne dla podopiecznych Unaia Emery'ego. Dwa szybkie trafienia od wchodzącego z ławki Pierre'a Emericka Aubameyanga ustaliły wynik spotkania, 3-1.

Składy obu zespołów:

Arsenal: Leno - Bellerin, Holding, Mustafi, Lichtsteiner (61' Aubameyang) - Torreira, Xhaka - Mchitarian (61' Guendouzi), Özil (80' Ramsey), Iwobi - Lacazette.

Leicester City: Schmeichel - Pereira (69' Ghezzal), Evans, Maguire, Chilwell - Mendy, Ndidi, Amartey, Maddison (75' Okazaki) - Iheanacho (61' Albrighton), Vardy.

Od pierwszego gwizdka byliśmy świadkami otwartej gry ze strony obu drużyn. Piłkarze Emery'ego kilkukrotnie forsowali swoje akcje lewą stroną, gdzie aktywny był Alex Iwobi, lecz nic z tego nie wyszło. Szybko jednak to goście przejęli inicjatywę, korzystając ze słabej dyspozycji Roba Holdinga, który ewidentnie źle wszedł w mecz. Skupiony od pierwszej minuty był za to Bernd Leno. Niemiec zmuszony do ratowania skóry rozkojarzonym kolegom popisał się nie lada interwencjami.

To nie uchroniło golkipera Arsenalu od wpuszczenia gola. W pierwszej połowie jego koledzy z obrony wręcz mu przeszkadzali, co znalazło potwierdzenie przy otwarciu wyniku z 31. minuty. Wtedy to Hector Bellerin dał się przegonić Benowi Chilwellowi, który łatwo wbiegł w pole karne, ale jego uderzenie pozostawiało wiele do życzenia. Jednak próba zablokowania tego strzału przez hiszpańskiego defensora londyńczyków sprawiła, że futbolówka zmieniła kierunek, a goście mogli cieszyć się z prowadzenia.

The Gunners próbowali szybko wrócić do gry, spychając Leicester na jego połowę, ale sportowa złość długo nie wystarczała. Nie udawało się z rzutów wolnych zza szesnastki czy też rożnych. Również Alexandre Lacazette nie potrafił dziś trafić do siatki. Raczej mało kto by się spodziewał, że to Mesut Özil weźmie grę na siebie i zaliczy jeden z najlepszych występów w barwach Arsenalu. Niemiec przed przerwą fantastycznie rozpoczął i zakończył sytuację bramkową. Posłał piłkę do Bellerina na prawe skrzydło, a podanie zwrotne zamienił na gola, strzelając precyzyjnie tuż przy słupku.

Po przerwie Kanonierzy odpalili armaty, bo Lisy musiały przetrwać prawdziwą kanonadę okazji ze strony gospodarzy. Aktywny zrobił się Henrich Mchitarian, ale dobre kilka minut nie przyćmiło niezbyt udanego występu Ormianina. Wiedział to także Unai Emery, więc wprowadził za niego Pierre'a-Emericka Aubameyanga. I był to strzał w dziesiątkę, ponieważ Gabończyk szybko wyprowadził Arsenal na prowadzenie, a po chwili podwyższył wynik na 3-1. Ta sztuka dla wchodzącego z ławki napastnika była jednak nieziemsko łatwa dzięki genialnej wizji gry, jaką zaprezentował w obu akcjach Mesut Özil.

Wynik meczu nie uległ już zmianie, a po meczu można dojść do prostych wniosków. Po raz kolejny oglądaliśmy ten sam Arsenal w wydaniu Emery'ego, który rozgrywa pierwszą połowę na remis, a w drugiej dominuje rywala i zgarnia zwycięstwo. Tego wieczoru różnica była tylko taka, że do siatki nie trafił Alexandre Lacazette i że Mesut Özil swoim znakomitym występem poprowadził zespół do zwycięstwa. Kiedy tylko pomocnik Arsenalu gra na pozycji numer 10 i zakłada opaskę kapitańską, dostaje chyba "dodatkowe 23 procent do jakości gry".

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
lays komentarzy: 3987123.10.2018, 00:10

@michal192837465:

Robert Huth nie ma klubu, jeszcze go złapie!

michal192837465 komentarzy: 765423.10.2018, 00:09

Ozil dzisiaj strzelił swoją 30 bramkę w Premier League i został najlepszym niemieckim strzelcem w historii ligi.

lays komentarzy: 3987123.10.2018, 00:08

Ogladam tą 3 bramkę jak poebany.

Te bramki z Lester mają coś w sobie. Gwałciłem miliony razy gol Giroud na 4-3, gol Welbza na 2-1 w 93 minucie, magic

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 423.10.2018, 00:08

Jak to jest, że mając jednego prawego obrońcę i trzech lewych, ten jedyny prawy gra wszystko a na lewą już nawet Xhaka się łapie..

lays komentarzy: 3987123.10.2018, 00:06

@FabsFAN:

Juz nie przesadzajmy. OX w Lpoolu bardzo fajnie prezentował się w środku pola, gdzie niby u nas był na to zbyt tępy. Klopp wycisnął z niego też sporo fajnego, ale przytrafila mu się kontuzja.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.10.2018, 23:58

Nie chcę tutaj wychodzić na prozniaka, ale pisalem chyba w zeszłym sezonie, ze Iwobi w przeciwieństwie do drewniaka Oxa ma spore rezerwy ( tak zwany potencjał ), ale musi odblokować głowę:D no i Emeryt do niego dotarł

new_star komentarzy: 6853 newsów: 922.10.2018, 23:58

CP jeszcze bez bramki strzelone u siebie w ligowym meczu. To się musi udać. Musi być wygrana i czyste konto Leno. Nawet wymecozne 1-0, ale musi być. A Cech niech broni we czwartek, jeśli już jest zdrowy. Dla mnie Leno dziś zachował czyste konto. Przy bramce Bellerina był bez szans, a parę piłek wybroni.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 122.10.2018, 23:57

Laca przy golu na 3:1 w ogóle poleciał sam w inny sektor kibiców Arsenalu xd

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.10.2018, 23:57

@thegunners101
A ja bym poszedł właśnie w ten kierunek jak z Fulham czy Leicester.

Dać coś poszaleć rywalowi i niech sobie strzela bramkę, a potem zaczynamy gonić jak wściekłe psy i rywal jest na deskach.

Najważniejsze, że potrafimy odpowiedzieć i walczymy! a jeszcze przy okazji możemy zobaczyć starego Wenger Balla.

Kysio2607 komentarzy: 1336022.10.2018, 23:57

Z Palace to nawet Wenger wygrał przy tym stylu co myśmy mieli na wyjazdach :D

zarty zartami ale pewnie kolejny ciężki mecz nas czeka. No a jeszcze po drodze wycieczka do Lizbony.

Kiepomen komentarzy: 435022.10.2018, 23:55

Przy kolejnym zwycięstwie z rzędu, tym razem z Liverpoolem za dwa tygodnie, może tu dojść do zbiorowej transendecji xD

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 522.10.2018, 23:54

@ejmati napisał: "Sezon skończymy z bilansem 36-0-2, róbcie skriny"

A potem sie obudzisz

michal192837465 komentarzy: 765422.10.2018, 23:53

Piękne

thegunners101 komentarzy: 248522.10.2018, 23:52

Za tydzień będzie dużo ciężej niż z Newcastle, Cardiff czy Fulham. Crystal Palace to szybka i fizyczna drużyna, i szczerze się obawiam tej ich siły. Dlatego musimy narzucić swój styl od początku.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.10.2018, 23:52

@mistiqueAFC
Zapomniałeś wspomnieć, że strzelił też dziś gola ^^

mistiqueAFC komentarzy: 2676922.10.2018, 23:50

Héctor Bellerín has already surpassed his total number of league assists from last season in just nine games in this campaign.

2017/18: 35 appearances, 3 assists.
2018/19: 9 appearances, 4 assists.

Metamorfoza lvl master

youngboy komentarzy: 198722.10.2018, 23:49

Cieszy kolejne zwycięstwo, zwłaszcza że wyciągnęliśmy wynik z 0-1. Póki co za wcześnie, żeby mówić o walce o mistrza, bo mimo wszystko drużyna ma kilka istotnych defektów. Niemniej należy robić swoje i zobaczymy do czego to nas doprowadzi. Za tydzień teoretycznie łatwy mecz z drużyną, która gra fatalnie na własnym stadionie, a następnie hitowe starcie z LFC, które powinno dać nam wiele odpowiedzi.

Kysio2607 komentarzy: 1336022.10.2018, 23:49

City to niech lepiej ogoli Tottki, bo na przestrzeni sezonu to jeszcze nie nasz poziom. Powrót do TOP4 to cel na te rozgrywki. 5 drużyn punktuje mega imponująco w tych 9 kolejkach, a na koniec sezonu jedna z nich, co najmniej, zostanie z ręką w nocniku.

ejmati komentarzy: 94822.10.2018, 23:48

Sezon skończymy z bilansem 36-0-2, róbcie skriny

lays komentarzy: 3987122.10.2018, 23:47

@mistiqueAFC:

No bo mamy taką fajną ławkę, że chce sięogladać wszystkie mecze AFC.

Guendozi, Rowe- Smith, Nketiah, nawet Welbzinho dobrze wygląda u Unaia

lays komentarzy: 3987122.10.2018, 23:46

Teraz trzeba pyknac CP, a City remisik z KFC i pieknie

Arsenal are officially in their best form for 11 years (10 wins) since 2007 (12 wins). #afc

Kysio2607 komentarzy: 1336022.10.2018, 23:45

No i skoro w tym meczu już przespaliśmy tylko 30 minut, to z Palace 15 a z Liverpoolem koniecznie spinka od pierwszej minuty :)

Jeszcze pokonać Orły i z bilansem 8-0-2 można wychodzić na The Reds.

Kysio2607 komentarzy: 1336022.10.2018, 23:43

Wiecie co jeszcze mega cieszy? :D ta 3 bramka była wypracowana od samego Leno. Wszystko jak po sznurku. Z tego co widzę, tylko Mustafi i Iwobi nie mieli w tej akcji kontaktu z piłką :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.10.2018, 23:43

@Marcinafc93:
On widzi wady:D i to się ceni

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1522.10.2018, 23:42

@Kanonier204 Na taki towar to ja mogę czekać. Dobry stuff.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 122.10.2018, 23:40

Emery: “We need to continue improving and make our demands very high. In every match in the first 30 minutes we are suffering more than we want. The team’s reaction is very important.”

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10322.10.2018, 23:40

Auba kolejny raz z ławki, a i tak ma więcej goli od Kane'a.

Emery: “We have a clear captain. Every player is very important. I think he [Özil] can play every match with this commitment whether he’s captain or not.”

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.10.2018, 23:39

@DanteZZ
A ja ci napisałem, że zaraz ci to ogarnę ^^

I cyk :D

ZielonyLisc komentarzy: 2029422.10.2018, 23:39

E-koledzy! Da się ustawić na avatar gif'a?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.10.2018, 23:39

Wiecie, co mi sie podoba w Arsenalu? Teraz klub ma idealnego trenera, ktory nie tylko dobrze rozumie taktykę, ale ulepsza też zawodników. Emery jest fachowcem, ale nie za bardzo lubi pracować z gwiazdorami, a tutaj predko takich nie zobaczymy:P moim zdaniem, Emeryt to idealny szkoleniowec dla AFC

mistiqueAFC komentarzy: 2676922.10.2018, 23:38

Ja to już się nie mogę czwartkowego meczu doczekać.Nie robi mi różnicy czy gramy z Worskłą, Karabachem czy innym wynalazkiem w Carabao

DanteZZ komentarzy: 116922.10.2018, 23:38

@Kanonier204:
Nie bądź taki skromny, ja tu sie zastanawiałem czy do 13 się wyrobisz:p

ZielonyLisc komentarzy: 2029422.10.2018, 23:37

Aż chce się żyć! Teraz z niecierpliwością czeka się na kolejny mecz Arsenalu! Grając ze średniakami nie boję się o końcowy rezultat meczu jak to miało miejsce ostatnimi czasy! Co mecz jestem pewny wygranej! Jaram się! Moje Kanonierskie Życie ponownie nabiera sensu!

Czas powkurzać trochę kumpla fana united hłe hłe.

Dobranoc!!!!!!!!!! CCCCOYYYGG

Trequartista komentarzy: 536622.10.2018, 23:36

W tym sezonie o nic nie powalczymy, bo na ławce kicha, ale w przyszłym sezonie, kiedy ogra się Nelson i uda nam się takie okienko jak ostatnie, to możemy rywalizować z City i LFC

macc komentarzy: 472822.10.2018, 23:34

Oby Nachos i Sokratis wrócili w formie na Liverpool, bo inaczej po 1 połowie będzie już pozamiatane.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1522.10.2018, 23:31

@Kanonier204 Dzięki wielkie, doczekałem się! Szacunek!

lays komentarzy: 3987122.10.2018, 23:31

Guendozi jak fajnie też grał po wejściu. Leno chyba tego miejsca już nie odda :D

Zimą CB to obowiązek, nie zdziwie się jeżeli dojdzie serio ten Moreno, bo niby mamy 2 LB, a często wypadają.

Potrzebny też będzie skrzydłowy i ŚP za Ramseya

DanteZZ komentarzy: 116922.10.2018, 23:29

Dzięki mordo, lepsze niż bajka na dobranoc:)

Kiepomen komentarzy: 435022.10.2018, 23:29

Szkoda, że takiego Arsenalu nie możemy ogládać przy hymnie ligi mistrzów. Duża strata sportowa dla tych rozgrywek.

The088 komentarzy: 62222.10.2018, 23:29

To ja dorzucę swoje trzy grosze.

Arsenal zaczął dość ospale, ale od mniej więcej 30 minuty, kiedy straciliśmy bramkę, zaczęliśmy grać piłkę, którą grać chcemy, i tak już właściwie zostało do końca meczu.

Bramka Mesuta tuż przed przerwą - istny majstersztyk. Już wcześniej wyrażałem tu swoją opinię na jego temat, wydaje się być pasywny, ale to pozory, bo jak już zaskoczy to obraz jego możliwości widzieliśmy w dzisiejszym meczu.

Aubameyang miał świetne wejście, doskonale znalazł się w sytuacjach po naszych akcjach, w stylu najlepszych czasów i zdobył dwie bramki w niecałe 5 minut. Dalej podtrzymuję, że w tym sezonie strzeli 27 bramek w samej Premier League.

Reasumując, świetny występ Arsenalu. Odczuwam wielki głód kolejnych meczów i serio liczę na to, że wygramy cztery kolejne mecze, a może i więcej.

To dopiero byłoby coś.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.10.2018, 23:29

Czekam z utęsknieniem na kolejny mecz ligowy. Loga Europy to jednak nie ten kaliber emocji. Obstawiam +12 za tydzień;D

lays komentarzy: 3987122.10.2018, 23:28

@ZielonyLisc:

Widzimy sie na parterze mordo

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333022.10.2018, 23:28

W 87, minucie meczu Leicester City z Arsenalem doszło do dość dziwnej sytuacji. Jamie Vardy bez żadnej sygnalizacji wybiegł z boiska i udał się do szatni... Ponieważ w ekipie "Lisów" przeprowadzono już 3 zmiany, zespół musiał kończyć mecz w "10". Na Twitterze od razu pojawiły się teorie, że napastnik po prostu... musiał do toalety

lays komentarzy: 3987122.10.2018, 23:27

Kai Havertz has begun to like Arsenal Instagram posts.