Seria zwycięstw trwa! Arsenal 3-1 Leicester

Seria zwycięstw trwa! Arsenal 3-1 Leicester 22.10.2018, 22:02, Łukasz Wandzel 866 komentarzy

Poniedziałkowe starcie Arsenalu z Leicesterem City zakończyło 9. kolejkę Premier League. Jednocześnie piłkarze z północnego Londynu kontynuują znakomitą serię, zwyciężyli bowiem już 10 razy z rzędu. Dzisiejszego wieczoru Kanonierzy pokonali Lisy Claude'a Puela w charakterystyczny dla siebie sposób. Zaliczyli niefrasobliwą pierwszą odsłonę meczu, kiedy to przegrywali, ale tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Mesut Özil. Drugą połowę zdominowali, co robi się już znamienne dla podopiecznych Unaia Emery'ego. Dwa szybkie trafienia od wchodzącego z ławki Pierre'a Emericka Aubameyanga ustaliły wynik spotkania, 3-1.

Składy obu zespołów:

Arsenal: Leno - Bellerin, Holding, Mustafi, Lichtsteiner (61' Aubameyang) - Torreira, Xhaka - Mchitarian (61' Guendouzi), Özil (80' Ramsey), Iwobi - Lacazette.

Leicester City: Schmeichel - Pereira (69' Ghezzal), Evans, Maguire, Chilwell - Mendy, Ndidi, Amartey, Maddison (75' Okazaki) - Iheanacho (61' Albrighton), Vardy.

Od pierwszego gwizdka byliśmy świadkami otwartej gry ze strony obu drużyn. Piłkarze Emery'ego kilkukrotnie forsowali swoje akcje lewą stroną, gdzie aktywny był Alex Iwobi, lecz nic z tego nie wyszło. Szybko jednak to goście przejęli inicjatywę, korzystając ze słabej dyspozycji Roba Holdinga, który ewidentnie źle wszedł w mecz. Skupiony od pierwszej minuty był za to Bernd Leno. Niemiec zmuszony do ratowania skóry rozkojarzonym kolegom popisał się nie lada interwencjami.

To nie uchroniło golkipera Arsenalu od wpuszczenia gola. W pierwszej połowie jego koledzy z obrony wręcz mu przeszkadzali, co znalazło potwierdzenie przy otwarciu wyniku z 31. minuty. Wtedy to Hector Bellerin dał się przegonić Benowi Chilwellowi, który łatwo wbiegł w pole karne, ale jego uderzenie pozostawiało wiele do życzenia. Jednak próba zablokowania tego strzału przez hiszpańskiego defensora londyńczyków sprawiła, że futbolówka zmieniła kierunek, a goście mogli cieszyć się z prowadzenia.

The Gunners próbowali szybko wrócić do gry, spychając Leicester na jego połowę, ale sportowa złość długo nie wystarczała. Nie udawało się z rzutów wolnych zza szesnastki czy też rożnych. Również Alexandre Lacazette nie potrafił dziś trafić do siatki. Raczej mało kto by się spodziewał, że to Mesut Özil weźmie grę na siebie i zaliczy jeden z najlepszych występów w barwach Arsenalu. Niemiec przed przerwą fantastycznie rozpoczął i zakończył sytuację bramkową. Posłał piłkę do Bellerina na prawe skrzydło, a podanie zwrotne zamienił na gola, strzelając precyzyjnie tuż przy słupku.

Po przerwie Kanonierzy odpalili armaty, bo Lisy musiały przetrwać prawdziwą kanonadę okazji ze strony gospodarzy. Aktywny zrobił się Henrich Mchitarian, ale dobre kilka minut nie przyćmiło niezbyt udanego występu Ormianina. Wiedział to także Unai Emery, więc wprowadził za niego Pierre'a-Emericka Aubameyanga. I był to strzał w dziesiątkę, ponieważ Gabończyk szybko wyprowadził Arsenal na prowadzenie, a po chwili podwyższył wynik na 3-1. Ta sztuka dla wchodzącego z ławki napastnika była jednak nieziemsko łatwa dzięki genialnej wizji gry, jaką zaprezentował w obu akcjach Mesut Özil.

Wynik meczu nie uległ już zmianie, a po meczu można dojść do prostych wniosków. Po raz kolejny oglądaliśmy ten sam Arsenal w wydaniu Emery'ego, który rozgrywa pierwszą połowę na remis, a w drugiej dominuje rywala i zgarnia zwycięstwo. Tego wieczoru różnica była tylko taka, że do siatki nie trafił Alexandre Lacazette i że Mesut Özil swoim znakomitym występem poprowadził zespół do zwycięstwa. Kiedy tylko pomocnik Arsenalu gra na pozycji numer 10 i zakłada opaskę kapitańską, dostaje chyba "dodatkowe 23 procent do jakości gry".

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.10.2018, 23:27

No i to co misie lubią najbardziej, czyli gole z polskim komentarzem Arsenal v Leicester City :)

ZielonyLisc komentarzy: 2029422.10.2018, 23:27

@lays: Mnie też! Dawaj na szluga!!!

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57322.10.2018, 23:25

@ljungberg77 napisał: "w końcu zaczyna się robić drużna, drugą połowę oglądało się naprawdę tak jakbym się przeniósł gdzieś do 2006-2007 roku a może i odrobinę wcześniej...
jest gra no i są wyniki
zobaczymy czy da to w maju 4 miejsce - o tym zadecydują niestety mecze bezpośrednie z drużynami top5 i tu na razie mamy 2 wtopy i z Live nie możemy przegrać"

Niesamowite, w końcu widzę konstruktywny komentarz w Twoim wykonaniu.

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11722.10.2018, 23:25

Leno stopniowo zamyka mi gębę. Na to właśnie liczyłem, oby tak dalej. Bellerin czasami irytuje, ale zaczyna przypominać piłkarza. Mustafi niepewny, Holding chyba lepszy niż Chambers. Lichy lepiej niech sobie gra na prawej stronie. Torreira obecnie transfer sezonu. Auba zaczyna walkę o króla strzelców.
Brawo Unai bo to Twoja zasługa, kawał dobrej roboty.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52422.10.2018, 23:24

@lays
Może właśnie te dwa ciosy na początku były potrzebne. Paradoksalnie one mogły pomóc tej drużynie.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 122.10.2018, 23:23

To pokazuje jak Wenger nie miał kompletnie pomysłu już na ten zespół i co wniósł nowy trener do drużyny i robi z zawodnikami. Najbardziej jak narazie zyskał na tym Iwobi. Brawo Unai, oby tak dalej

MarkOvermars komentarzy: 915122.10.2018, 23:22

Ozil dzisiaj MOTM

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333022.10.2018, 23:22

Można oglądać w nieskończoność, PERFECTO!

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202322.10.2018, 23:22

lays komentarzy: 3987122.10.2018, 23:21

Najzabawniejsze jest to, że przed meczem i w trakcie meczu pisałem, że na luzie 3-1 dziś i siadło, patrze typera zadowolony, że siadł wynik, a tu jakimścudem mam 2-0 XDDDDDDDD Ehh

lays komentarzy: 3987122.10.2018, 23:20

@Simpllemann:

Niby taki terminarz, ale wcale nie prosty. Nowy trener zaczyna od City i CFC i dostaje 2 wperole... i nagle wygrywa 10 z rzedu spotkan. Szacun Unai

michal192837465 komentarzy: 765422.10.2018, 23:20

Znowu świetne zmiany Emery'ego. Pierwsza połowa bez błysku, ale druga to poezja. Akcje bramkowe to czyste złoto. To podanie Ozila do Bellerina można oglądać w nieskończoność. Chyba najlepszy mecz Mesuta w koszulce Arsenalu, wszystko mu dzisiaj wychodziło. Co Emery zrobił z Iwobim, to jest nie do pomyślenia. Od zawodnika próbującego bezsensownych dryblingów, do zawodnika, którego technika raduje oczy. Napędzał akcje niesamowicie i kolejna siatka dzisiaj założona. Laca słabiej z wykończeniem, ale to przez niego także przechodziły najgroźniejsze akcje. Torreira znów rządził środkiem. Środek obrony najlepszy mecz w tym sezonie, poza nieszczęśliwym golem, nie dopuścili do zagrożenia. Leno najwyższa klasa przy strzale Maguire'a. Żałuję, że ten mecz już się skończył i teraz znowu czekanie na kolejny.

thegunners101 komentarzy: 248522.10.2018, 23:20

Gra Iwobiego to fenomen. Emery zrobi jeszcze z niego gwiazdę ligi.

Sky “are arsenal contenders?”

Souness “No”

Sky “what if they are unbeaten by December 5th”

Souness “ maybe contenders to qualify for the champions league”

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52422.10.2018, 23:19

Całe szczęście, że trafił się Arsenalowi taki terminarz. Powstała szansa na serię zwycięstw i ciułanie punktów, a po dwóch porażkach także na podbudowanie pewności siebie w zawodnikach.

krobertk komentarzy: 16322.10.2018, 23:19

O taki Arsenal nic nie robiłem. COYG!!!

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57322.10.2018, 23:16

Niesamowite jest to, że Iwobi oraz Holding (ten mecz tego nie pokazuje) zaczęli grać tak świetnie pod okiem Unaia. To właśnie ce****e świetnych szkoleniowców.

mistiqueAFC komentarzy: 2676922.10.2018, 23:16

@Alonso: Ja to czekam aż nasz człowiek wyciągnie wreszcie jakąś maskę ze spodenek.Har trick z ławki to by był dobry moment

sWinny komentarzy: 786122.10.2018, 23:15

Mesut na fb:
I think we played some sexy football tonight

Kiepomen komentarzy: 435022.10.2018, 23:15

Ludzie ale co dziś iwobi grał, to głowa mała. chłopakowi wychodziło WSZYSTKO, potencjał nieprawdopodobny

lays komentarzy: 3987122.10.2018, 23:15

W końcu magiczny mecz Ozila...... magic mike ozil

MarcinKanonier komentarzy: 133122.10.2018, 23:15

Ozil ostatnio zaczal streamowac jak gra w Fortnite, strasznie mnie to drażniło bo myślalem, że to źle na niego wplynie a tu proszę chłopak mi pokazuje środkowego palca i miejsce w szeregu :P

lays komentarzy: 3987122.10.2018, 23:14

Juz dobre kilakanascie minut po spotkaniu, a mnie trzyma jakbyśmy jakiś puchar zgarneli. Tak mnie jara ten klub. W końcu nowość. I przyszłość owiana optymizmem!

ZielonyLisc komentarzy: 2029422.10.2018, 23:14

Super mecz! Emocje nadal górują ciężko będzie usnąć! Mój kochany ARSENAL powrócił!!!!!!!!!

silvano95 komentarzy: 984522.10.2018, 23:14

Pierre-Emerick Aubameyang has been directly involved in 21 goals in his 22 PL games for Arsenal (16 goals, 5 assists)

schnor25 komentarzy: 1854622.10.2018, 23:13

Oby tylko Carcedo z Emerym trzymali ich za jaja i nie pozwolili obrosnąć w piórka.

Sparku komentarzy: 340222.10.2018, 23:12

@rreddevilss: cholera a ty miałeś piłki nie oglądać. Szalona pogoń w meczu z Newcastle i remis z Chelsea przywróciły cię piłkarsko do życia :)

GoonerRob komentarzy: 15022.10.2018, 23:11

Na 6 do pracy, ale było warto, uśmiech z twarzy nie schodzi widząc ta atmosferę w naszej drużynie :D Dobrej nocy Panowie

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 122.10.2018, 23:09

Rudzki w koszulce Arsenalu, tego nie grali xd

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190922.10.2018, 23:09

@ares765 napisał: "Hot, przetłumacz

Dieser Özil hat heute übrigens einen ziemlich heißen Scheiß zusammen gespielt."

Ja mogę.

Ozil zagrał dzisiaj dobrze, więc ufając statystyce, jego pozastałe mecze będą gówniane (przepraszam za wyrażenie, ale "Scheiß"

Ranczomen komentarzy: 1236322.10.2018, 23:09

Pamiętajcie, że Arsenal ma dodatkowego asa w rękawie.

lays komentarzy: 3987122.10.2018, 23:08

Xhaka mial taki pace na lewej obronie jak nie on, dostał chyba jakieś ultra mocne jak te karty halloweenowe w fifie(90pace,90 siła) :D

Kysio2607 komentarzy: 1336022.10.2018, 23:07

Piękny wynik, świetna druga połowa.

Idziemy po swoje. Jestem ciekaw z jakim bilansem byśmy byli, gdyby to była drużyna Wengera. Wyglądamy na mega pewnych siebie. Mimo bramki w plecy człowiek ogląda spokojnie :D

Na szybko ocenki :D

Leno 7 - jeden błąd przy wyjściu do piłki, ale poza tym wiele świetnych interwencji.
Bellerin 8 - Pierwsza połowka średnia, niefortunna interwencja przy golu, na szczęście skończył ją z asystą. Druga część to już koncert i taki Hector jakiego chcemy oglądać.
Holding 5 - głupie zagranie ręką, które powinno skończyć się karnym no i głupio złapana żółta kartka.
Mustafi 7 - pewny. Nie przypominam sobie żadnego rzucającego się w oczy błędu.
Lichsteiner 3 - nie pasuje do tego towarzystwa (Premier League), przynajmniej na lewej obronie. Nie dość, że ogranicza go szybkość to jeszcze na tej pozycji lewa noga.
Xhaka 6 - parę głupich zachowań i głupia kartka, miało być 5 ale plusik za dobrą grę na lewej obronie.
Torreira 8 - idzie się zakochać w naszym wojowniku :D Świetne odbiory, asekuracje, środek pola z Lucasem jest o wiele pewniejszy
Miki 4 - Pierwsza połowa na poziomie Lichego, ale w drugiej trochę się obudził stąd ocenka wyżej
Ozil 10 - artysta. Nic więcej nie można od niego wymagać :D Bramka, asysta, a w zasadzie dwie asysty bo pierwszy gol Auby to tak naprawdę jego gol. Czapy z głów Mesut!
Iwobi 8 - dla mnie cichy bohater. Zaczął słabo, dużo nieprzemyślanych zagrań, ale gdzieś od 20 minuty rozkręcał się z każdą sekundą.
Laca 6 - kiepski mecz Laci, dwie niewykorzystane sytuacje, ale jak zwykle aktywny w rozegraniu i w fazie odbioru piłki. Do tego świetna piła do Ozila przy trzecim golu.

No i rezerwowi :D
Guendo 8 - wchodzi młody szczeniak i porządkuje nam środek pola. Świetne wejście Mateo.
Auba 9 - dostajesz 30 minut, strzelasz dwa gole, czego chcieć więcej? Byłaby dyszka, gdyby jeszcze przypieczętował swój występ jakimś imponującym zagraniem. Mimo wszystko od tego go mamy!

kaziu874 komentarzy: 675322.10.2018, 23:07

Ale się morda cieszy jak się widzi taki Arsenal, właśnie dlatego czekałem na nowego trenera i powiew świeżości. Oby tak dalej.

Leno, Bellerin, Mustafi, Sokratis, Monreal, Torreira, Guendouzi, Ozil, Iwobi, Auba, Laca

Tak to widzę na najbliższe mecze.

ZelGrey komentarzy: 252422.10.2018, 23:07

Trzeba tez Unaiowi oddac prawdziwy majstersztyk ze zmiana Lichy'ego na Guendo.
Aube by kazdy glupi na boisko wpuscil, ale zdjecie starszego ze Szwajcarow i przesuniecie Xhaki na LO bylo nietypowa, a swietna decyzja.

Arsenal2004 komentarzy: 380422.10.2018, 23:07

Jak Mesut tak ma grać z opaską kapitańską na ramieniu jak dziś to jestem za żeby miał ją jak najdłużej .

@Slaviola:

Zawiało optymizmem. Ale te 30 min to dramat. Czekaliśmy na tą bramke. Akcje bez ładu i składu.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10322.10.2018, 23:06

Hot, przetłumacz

Dieser Özil hat heute übrigens einen ziemlich heißen Scheiß zusammen gespielt.

silvano95 komentarzy: 984522.10.2018, 23:05

Chce ktos zobaczyc Rudzkiego w koszulce Arsenalu to niech właczy sobie jego liva

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1522.10.2018, 23:05

Emery po raz kolejny ratuje mecz zmianami. Xhaka na LO zagrał naprawdę bardzo dobrze, myślałem, że będzie tylko asekuracja, a on się podłączał do akcji ofensywnych jak rasowy skrzydłowy. Jakby na tej pozycji dostał + 20 pace'a.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52422.10.2018, 23:05

Niech ich Emery nauczy jeszcze grać od 1. minuty i będzie naprawdę dobrze.