Świetny mecz na Villa Park. Arsenal wygrywa 4-2!

Świetny mecz na Villa Park. Arsenal wygrywa 4-2! 27.11.2010, 14:50, Szymon Ortyl 1662 komentarzy

Dzisiejszy mecz Kanonierzy rozpoczęli z silnym postanowieniem poprawy po meczach z Bragą i Tottenhamem.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Już w 1. minucie Marouane Chamakh mógł pokonać bramkarza The Villans, jednak po podaniu od Arszawina nie zdołał przepchnąć piłki pod interweniującym Friedelem. 2 minuty później, piłka po strzale Rosicky'ego minimalnie minęła prawy słupek bramki Aston Villi.

W 10. minucie John Carew uszkodził łokciem nos Laurenta Koscielnego, który cały we krwi opuścił boisko, jednak już po kilku chwilach obrońca Kanonierów wrócił do gry. W 13. minucie po główce Chamakha do piłki dopadł Rosicky, jednak strzał Czecha nie sprawił większego problemu Friedelowi.

W 15. minucie Chamakh miał szansę, by stanąć oko w oko z Friedelem, jednak zaprzepaścił ją prostym błędem technicznym przy przyjęciu piłki. 10 minut później, Ashley Young zmarnował 100% sytuację nie trafiając w 2 metrów w bramkę Łukasza Fabiańskiego.

W 36. minucie po dośrodkowaniu Warnocka, piłkę w ostatniej chwili wybił wracający w pole karne Kościelny. Kilka sekund później Francuz fenomenalnym wślizgiem wyciągnął futbolówkę spod nóg rozpędzonego Johna Carew.

W 38. minucie po pięknym zejściu i strzale z 18 metrów, piłkę w siatce The Villans umieścił Andriej Arszawin.

2 minuty później mogło być 0-2 dla Kanonierów, jednak po podaniu Arszawina, Nasri minął bramkarza po czym... nie potrafił skierować piłki do pustej bramki Aston Villi.

W 43. minucie po dośrodkowaniu Sagny, Marouane Chamakh wyskoczył najwyżej w polu karnym The Villans. Piłka po strzale Marokańczyka wylądowała jednak na rękawicy Friedela, który wybił ją poza linię końcową boiska. Po chwili z rzutu rożnego dośrodkowywał Arszawin a Samir Nasri wspaniałym wolejem wpakował piłkę do siatki gospodarzy.

Kilka sekund później sędzia zakończył pierwszą połowę meczu.

W 48. minucie, Bacary Sagna w ekwilibrystyczny sposób zdjął piłkę z głowy Ashleya Younga, ratując tym samym Arsenal przed starą bramki.

W 51. minucie po błędach Clichy'ego, Rosicky'ego i Songa, Clark silnym strzałem umieścił piłkę w siatce Kanonierów.

4 minuty później, po cudownym podaniu Rosicky'ego, Marouane Chamakh końcówką buta umieścił piłkę tuż przy słupku bramki The Villans.

W 67. minucie po dośrodkowaniu Warnocka i główce Dunne'a, dobrą interwencją popisał się Łukasz Fabiański.

3 minuty później, Laurent Koscielny przegrał pojedynek główkowy w polu karnym. Po zagraniu Dunne'a, piłka spadła na głowę Clarka, który trafił futbolówką w poprzeczkę a następnie do siatki Arsenalu.

W 85. minucie, na placu gry pojawili się Denilson i Gibbs, którzy zastąpili Samira Nasriego i Andrieja Arszawina.

W 92. minucie piłka po strzale Denilsona trafiła do Chamakha, który widząc wbiegającego Wilshere'a popisał się cudownym podaniem a Anglik z 3 metrów szczupakiem umieścił piłkę w siatce gospodarzy.

Kilka sekund później sędzia zakończył spotkanie na Villa Park. Kanonierzy ostatecznie zwyciężyli 4-2!

Aston VillaPremier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
Charles komentarzy: 9759 newsów: 3028.11.2010, 21:32

@how, Joker_224
Również chciałbym Young'a u Nas, ale to jest jeszcze mniej prawdopodobne niż Hazard w koszulce z armatką na piersi. Zobaczymy 1 stycznia.

Joker_224 komentarzy: 521528.11.2010, 21:30

Jeśli chciałbym zobaczyć kogoś nowego w ofensywie to byłby to Ashley Young

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 728.11.2010, 21:28

Btw. wie ktoś co z tym konkursem komiksowym? Chyba już nie poznamy wyników, co?

@Charlie
Hazard nigdy do nas nie trafi, wspomnisz moje słowa, jak będzie kończył karierę! :

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3028.11.2010, 21:26

@Vpr
A mi się jednak wydaje, że to właśnie Le Coq mówił, że chce wrócić do domu do Francji ;) ale kłócił się nie będę, mogę się mylić :D

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56728.11.2010, 21:24

BTW. Jeśli ktoś się domagał transferu do Ligue 1, to był to Sunu, o ile mnie pamięć nie myli.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56728.11.2010, 21:23

Charlie > doprawdy? Ostatnie słowa Francisa jakie czytałem mówiły raczej o tym, że teraz skupia się na Lorient, a w przyszłym sezonie będzie walczył o miejsce w pierwszej drużynie AFC.

kacper0992 komentarzy: 20528.11.2010, 21:21

moim zdaniem z wigan powinien bronić fabian jakoś nie ufam almuni.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3028.11.2010, 21:21

@Vpr
Tak, tylko że Le Coq powiedział, że chciałby definitywnego transferu do Lig Ę, a to raczej komplikuje wszystkim plany.

I ja również na Niego nie liczę, powiedziałem, że jest to prawdopodobne ;) mam nadzieję tylko na wzmocnienie, PRAWDZIWE wzmocnienie obrony ;)

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56728.11.2010, 21:20

Charlie > ja na Matuidiego nie liczę. Wenger uważa, że Denilson i Song wystarczą, a przecież w Lorient jest jeszcze Le Coq - radzi sobie całkiem całkiem i Boss nie będzie chciał "zabić jego talentu" :P

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3028.11.2010, 21:17

@how
Hahah :D ale spójrz na to racjonalnie, od dawna wszyscy wiedzą, że monitorujemy Hazard'a, a On jest jedynym, którego aktualnie chciałbym z ofensywnych graczy w Arsenalu.

@Vpr
Z całą pewnością wie. Ja również przeczytałem gdzieś ostatnio (chyba u Cross'a, nie pamiętam), że Verma MOŻE zagra w marcu, ale najbardziej prawdopodobne jest, że ma sezon z głowy. MUSIMY kogoś kupić bo upieprzymy kolejny sezon...

I zgadzam się co do ASSE, pytanie tylko czy Boss wykaże tę odrobinę inicjatywy? Zważywszy na to, że jest to Lig Ę, jest to prawdopodobne.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56728.11.2010, 21:16

Odnośnie naszych problemów z tyłu, nie wiem czy się zgodzicie, ale myślę, że to kwestia szkolenia, a nie jakości piłkarzy. Keown potrafił z zestawu Eboue-Toure-Senderos-Flamini zrobić żelazną defensywę bijącą w LM wszelkie rekordy...

igoro komentarzy: 22128.11.2010, 21:14

również wydaje mi się ze od pierwszych minut zagrać powinien van Persie. widziałem Rooneya w meczu B'burn i powiem wam aż miło się patrzyło z jaką ochotą biegał za piłką. chciałbym zobaczyć coś takiego ze strony Robina

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56728.11.2010, 21:12

Charlie > pojawia się coraz więcej głosów, że rozglądamy się za stoperem. Może Wenger wie na temat Verma więcej niż mówi? :/
Cahill jak Cahill, nie będzie łatwo wyciągnąć Anglika, ale taki Matuidi to kwestia odrobiny dobrej woli Wengera - ASSE bardzo słabo stoi z kasą i nie odrzuci rozsądnej oferty.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 728.11.2010, 21:09

Co do wzmocnień:

1. Parlour nie był trzeźwy, jak to mówił.
2. Ty chyba, Charlie, też nie. :D
3. Jeżeli do wzmocnień dojdzie - STOP Francuzom
4. Stop newsom nt piłkarzy typu Affelay - założę się, że tylko jak się otworzy okienko, to będą ploty, że Wenger interesuje się kimś takim. :O

wronka25 komentarzy: 224528.11.2010, 21:08

ja niechce zeby z wigan zagral bendter co on ostanio gral to masakra jakas van Persie trzeba wpuscic zeby sie zozegral chlopak:)

Walcott -----Bendtner(RvP?) ---Vela

mam nadzieję że zagra Wojtek ale obawiam się że jednak Wenger postawi na Almunie
RvP chyba jednak nie zagra choć chciałbym może na ostanie 15min wydaje mi się że stara się go oszczędzać na MU czy Chelsea by nie złapał jakiejś nawet drobnej kontuzji

@how
Wiem, wiem, ale jako że My Strzelcy jesteśmy tacy [wiesz jacy;] liczę na transfery przez sam wzgląd właśnie na to :D

@sebasz
Wiem, uczestniczyłem w tej dyskusji ;P

@Vpr
No właśnie ;) to chciałem usłyszeć! Zawsze wolałem Tygrysy albo T34 od Abramsów :D

Odnośnie transferów... taaak słyszałem o 10-18 mln za gary'ego, a także 15 za mojego ulubieńca "Dżagielkę" ;) Poza tym wyczytałem gdzieś, że ASSE przyjęłoby ofertę w wysokości 7-8 mln za Matuidi'ego... ;)

wronka25 komentarzy: 224528.11.2010, 21:06

kurcze patrzylem i na sportklubie nie puszcza naszego meczu i no west ham z man utd;/

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56728.11.2010, 21:02

Charlie > myślę, że tak by było. Zawsze było tak, że numero uno zostawał w domu, a na mecz jechali następni w kolejce. Kiedy w zeszłym sezonie Almu i Fabian byli kontuzjowani i w ligowych meczach bronił Don Vito, w CC między słupkami stanął Chesney, a na ławce usiadł Shea. Tylko ostatnio Boss wykonuje dziwne manewry, bo vs Sp*rs na ławce usiadł MA1 Abrams (dlaczego tak późno na to wpadłem?!), a vs N'castle - Fabian.

Nie wiem nic o wzmocnieniach ;) Nie chce mi się raczej wierzyć w słowa Parloura, ale zobaczymy. Podobno Wengerowi naprawdę podoba się Gary Cahill (w piłkarskim sensie, żeby nie było wątpliwości!), więc gdyby (tfu, tfu) okazało się, że Verminator się zbyt szybko nie pozbiera, możemy po niego sięgnąć.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52028.11.2010, 21:02

@Charlie
Parlour mówił o 4 transferach ale je już obgadaliśmy ostatnio.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 728.11.2010, 21:01

@Charlie
Z tym oknem to będzie - pozwól, że użyję metafory - tak jak z dziesiątymi urodzinami. Czekasz, aż mama z tatą kupią ci nowego kul gejmboja czy coś takiego, a dostajesz skarpetki i ewentualnie czekoladę. :(

Ty czekasz na jakieś wzmocnienia, a nikt raczej do nas nie trafi. Przynajmniej ja tak to widzę.

@Vpr
Myślisz, że Łukasz by wtedy nie pojechał i wiadomo, że jest No. 1? Zakładając oczywiście Twoją wersję wydarzeń ;)

Nie wiesz przypadkiem nic o ewentualnych wzmocnieniach? Nie mogę się doczekać tego okna zimowego bardziej niż własnych urodzin ;/ ;P

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56728.11.2010, 20:49

Charlie > mecz z Wigan może nam bardzo dużo powiedzieć o sytuacji Ikera - jeśli w bramie stanie Wojciech, a MA1 (Abrams? xD) usiądzie na ławie, już wiemy kto jest 'keeperem numer 3 :P

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3028.11.2010, 20:36

Moim zdaniem Vpr ma rację, ale zabiję Go jak Almunia zagra :D Nie chcę więcej widzieć Iker'a w składzie, choćby i na ławie.

----------- Bendtner -----------

Squillaci też powinien dostać oddech bo gra wszystko tylko partnerzy mu się zmieniają. RvP zagrał by podwieszonego cofniętego żeby więcej poczuł piłki przy nodze i rozrzucał na skrzydła a choć to nie wygląda z ustawienia w roli rozgrywającego mógł by się pokazać Wilshere - oczywiście zmiany mile widziane w 2 poł.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 728.11.2010, 20:10

@Vpr
Aż tak to chyba nie pojedziemy, ja się spodziewam Jacka na AMFie, ewentualnie nawet Rosy. Miquela na pewno nie zobaczymy, a na prawej, wydaje mi się, że masz rację - zagrać może Nordtveit. Oby na bramce stanął Wojtek, a nie Manu - trzymajmy kciuki.

Bendtner (RvP?)

Ktoś już tu pisał, że Nordtveit na RB nie zagra, bo się nie nadaje i pre-season nic nie znaczy. Tyle tylko, że na 100% nie zobaczymy Baca, bo Boss da mu odpocząć, a poza tym już nie takie ogórki grały w ostatnich latach na prawej obronie w CC - choćby Gavin Hoyte i Kerrea Gilbert. Havard jest cienki, ale przy nich to prawdziwa skała :P
Squillaci zagra, bo AW dał już wystarczająco dużo jasnych sygnałów, że Kos jest nie do ruszenia z podstawowej XI. Wcześniej grał w pucharze Myszki Miki, bo był po zawieszeniu i potrzebował minut. Ewentualnie Arsene pójdzie dalej i obok Djourou postawi kompletnego nowicjusza (Miquel?), ale raczej się tego nie spodziewam.

Jedynym poważnym znakiem zapytania jest rola AMa. Nasri i Rosa są nam potrzebni w pierwszym składzie, ale nie mamy żadnej dobrej opcji B - to jeszcze nie czas Aneke ;) Vela zagra, bo Wenger chyba nie wystawi Robina i Nicka jednocześnie... chociaż liczę na niespodziankę w tej kwestii ;)

madjer komentarzy: 553428.11.2010, 19:58

I już wróciliśmy do szeregu :( 3 miejsce

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52028.11.2010, 19:57

@howareyou
Od tej ciągłej gry marokańczyk zaczyna nam łysieć - jeszcze ze 2-3 tygodnia i do tego osiwieje choć nie wiem czy to jednocześnie możliwe to jednak Boss zapewne w to wierzy i będzie nam to chciał udowodnić.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 728.11.2010, 19:49

@sebasz
Robin podobno złamał paznokieć u małego palca prawej nogi jak siadał z jednego fotela na drugi, a Chamakh jeszcze żyje - trzeba go dobić, póki jest okazja, czyli pewnie znowu od początku wybiegnie Marokańczyk. :P

arsenallord komentarzy: 29747 newsów: 11728.11.2010, 19:48

A dzięki. No to liczę na spokojny awans i trzeba kibicować LFC!

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52028.11.2010, 19:45

No to z Wigan widzę RvP zasuwającego pełne 90 min bo chłopak jest a jak by go nie było. On musi wreszcie zacząć grać a na meczu nam zależy tak więc ci co ostatnio mniej grali do kadry i jazda.

Zawader komentarzy: 135928.11.2010, 19:35

To ten mecz z Wigan CC Cup jest 30.11 czy 29.11?

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27328.11.2010, 19:32

sebasz-----> owszem, obowiązuje.

SaGnA komentarzy: 98528.11.2010, 19:32

Może przesadziłem. Dobrze by było zeby z Leeds zagrał Diaby i Vermaelen

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52028.11.2010, 19:30

Co do Wigan jeśli się mylę poprawcie mnie.
Rodallega jest zawieszony jeszcze na 2 mecze ale obowiązuje to pucharowe mecze ?? Chyba tak.

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3528.11.2010, 19:29

aRamsey - 8/9 stycznia.

SaGnA komentarzy: 98528.11.2010, 19:28

Co do Wigan to trzeba wygrać. Mamy ogromną szanse sięgnąć wreszcie po puchar. Muszą to wykorzystać. Zwłaszcza ze Wigan nie jest wymagającym przeciwnikiem (2-3 sie nie liczy)

Pinguite komentarzy: 1502028.11.2010, 19:27

SaGnA -> czemu Vele dałeś na prawą flankę ? nie lepiej na lewą ? A i ten skład, to trochę lekceważąco wygląda jak na Leeds ;)

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52028.11.2010, 19:26