Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal

Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal 18.01.2015, 17:51, Sebastian Czarnecki 3808 komentarzy

Miało być szybkie i bezbolesne zwycięstwo Manchesteru City, a tym czasem londyńczycy w końcu przypomnieli sobie, jak należy grać w obronie i pokazali kawał dobrego futbolu. Podopieczni Arsene'a Wengera w końcu nie przestraszyli się wyżej obsadzonego w tabeli rywala i wyszli naprzeciwko niego jak równy równemu. Kanonierzy byli świetnie zdyscyplinowani taktycznie, piekielnie zmotywowani, nieugięci w walce o wszystkie piłki, a przede wszystkim skuteczni w ataku. Bo przecież akcji mieli mniej, a mimo wszystko udało im się aż dwukrotnie pokonać Joe Harta po błędach defensywy.

Linia obronna Arsenalu w tym sezonie przypominała bombę zegarową i nigdy nie mogliśmy być pewni, kiedy któraś z poszczególnych jednostek weźmie sprawy we własne ręce i w pojedynkę zaprzepaści szanse na zwycięstwo. Dzisiaj w końcu było inaczej: obrona pod wodzą Koscielnego przypominała monolit, a Per Mertesacker rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie. Hector Bellerin wyśmienicie zastąpił Debuchy'ego, swoją rolę spełnił Monreal, no a nieoceniony był przede wszystkim Coquelin, który zasłużył na miano cichego bohatera meczu za całą brudną robotę, jaką wykonał.

Kanonierzy w końcu odzyskali pewność siebie i udowodnili, że są gotowi do walki z najlepszymi. Piekielnie ważne zwycięstwo na Etihad Stadium i powrót po długich i męczących kontuzjach kluczowych zawodników może sprawić, że Arsenal jeszcze zdoła namieszać w tym sezonie.

Man City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy – Fernandinho (63. Lampard), Fernando - Navas (76. Dżeko), Silva, Milner (46. Jovetić) - Aguero

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey (84. Flamini) - Chamberlain (66. Rosicky), Cazorla, Sanchez (84. Gibbs) - Giroud

Już w trzeciej minucie gospodarze mogli zagrozić bramce Arsenalu groźnym kontratakiem, ale w porę zareagował Laurent Koscielny, który niestety musiał uciec się do faulu. Francuz już we wczesnej fazie meczu został ukarany żółtym kartonikiem, co na pewno wpłynie na ostrość jego gry.

Kolejne minuty były bardzo wyrównane, ale to podopieczni Arsene'a Wengera częściej szukali akcji zaczepnych. Bardzo aktywni byli zwłaszcza Giroud, Sanchez i Cazorla, ale nie potrafili przedrzeć się przed defensywę The Citizens na tyle skutecznie, by zagrozić bramce Harta.

W 20. minucie Alex Chamberlain dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie na piłkę czyhał Olivier Giroud. Francuzowi udało się nabiec na piłkę i oddać strzał głową, ale pewnie interweniował Hart.

W 23. minucie w pole karne Manchesteru City przedarł się Ignacio Monreal, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez Vincenta Kompany'ego. Mike Dean nie zawahał się ani przez moment i wskazał na jedenasty metr.

Do piłki podszedł Santiago Cazorla, który uderzył w lewy róg bramki Harta i nie pomylił się. Angielski bramkarz co prawda wyczuł intencje Hiszpana, ale strzał był na tyle precyzyjny, że nawet to nie pomogło mu w interwencji. 1-0 dla Arsenalu!

Mecz ponownie skupił się w środkowej części boiska, a żadna ze stron nie była na tyle groźna, by wypracować sobie klarowną sytuację bramkową. David Ospina wciąż pozostawał bezrobotny, a wszystko to dzięki świetnie grającym defensorom, którzy w końcu przypomnieli sobie, jak powinno się grać w obronie. Bardzo dobrze na tle Silvy i Milnera wyglądali Coquelin i Bellerin, którzy całkowicie wyeliminowali obu zawodników z gry.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi do przerwy 1-0 na Etihad Stadium.

Po przerwie zdecydowanie gorzej wyglądali gospodarze, którzy koniecznie chcieli odmienić losy meczu, jeżeli w dalszym ciągu chcieli walczyć o mistrzowski tytuł jak równy z równym. W 51. minucie strzał z ostrego kąta oddał Jesus Navas, ale bardzo dobrą interwencją popisał się David Ospina.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pod bramką londyńczyków wywiązało się spore zamieszanie, które zakończyło się kąśliwym strzałem Fernandinho. Piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców i wyszła na kolejny korner.

Na kolejną groźną sytuację czekaliśmy do 60. minuty, kiedy to groźne dośrodkowanie w pole karne Arsenalu mogło zakończyć się bramką dla Manchesteru City. Kapitalną interwencją popisał się jednak Laurent Koscielny, który po profesorsku ściągnął futbolówkę Aguero, zanim ten zdołał wykończyć akcję.

Czas zmian na boisku. W 63. minucie Lampard wbiegł na boisko z Fernandinho, z kolei 3 minuty później w drużynie Wengera Rosicky zastąpił Chamberlaina.

W 67. minucie Santiago Cazorla dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Manchesteru City, a tam na piłkę czyhał Olivier Giroud, który oddał dobry strzał głową i pokonał Joe Harta. 2-0 dla Arsenalu!

Bezradny Manchester City próbował w jakiś sposób strzelić kontaktową bramkę, ale zupełnie nie miał pomysłu, jak zagrozić bramce Ospiny. Obywatele starali się nękać londyńczyków z rzutów rożnych, ale te w ich wykonaniu były tak nieudolne, że obrońcy Arsenalu w pewnym momencie sami zaczynali wybijać groźne piłki na kornery.

W 80. minucie okazji do strzału poszukał jeszcze Stevan Jovetić, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę i... wyszedł na kolejny rzut rożny.

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził dwie defensywne zmiany. Flamini i Gibbs pojawili się na murawie kosztem Ramseya i Sancheza.

W doliczonym czasie gry Kanonierzy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Rosicky dobrze uruchomił Mathieu Flaminiego, który starał się dograć do Oliviera Girouda, ale dobrze interweniował Gael Clichy.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Manchester City 2-0 i zdobył piekielnie ważne trzy punkty na arcytrudnym terenie.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Novazzy komentarzy: 351020.01.2015, 20:33

sport.pl/pilka/1,73556,17284133,Reprezentacja__Boruc_nabawil_sie_kontuzji_podczas.html

+ Koment marzagula

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.01.2015, 20:33

facebook.com/premierleaguenabiezaco

Streamy do spotkania Liverpool v Chelsea ;>

marimoshi komentarzy: 473020.01.2015, 20:32

Jak to nikt? Ja dalej mam wątpliwości. Co to za głupie zasady z dziką kartą. Przegrali to nie grają i tyle.

kamilo_oo komentarzy: 2356720.01.2015, 20:32

Niemcy - Dania remis

Ziebka komentarzy: 265920.01.2015, 20:32

remis niemcy dania

michalm1 komentarzy: 702020.01.2015, 20:32

Leci gdzies Liverpool - Chelsea ? czy tylko stream zostaje ?

kamilo_oo komentarzy: 2356720.01.2015, 20:20

Francja zagra ze Szwecją w ostatniej kolejce pewnie o 1 miejsce w grupie a o trzecie miejsce powalczy raczej Islandia i Egipt

Ziebka komentarzy: 265920.01.2015, 20:19

@marimoshi

jakis czarny :p

Kysio2607 komentarzy: 1336020.01.2015, 20:19

Proszę proszę, Niemcy na kontuzji Glandorfa jeszcze dobrze wyszli, to co znowu robi Weinhold to czapki z głów :)

Qarol komentarzy: 1450220.01.2015, 20:19

No tak, ale teraz gra z Islandią i jest bardziej remisowo, więc mogą przegrać ten mecz ; p

Ziebka komentarzy: 265920.01.2015, 20:18

@Qarol

bo Francja ma 2 mecze a Egipt 3 ! :p

marimoshi komentarzy: 473020.01.2015, 20:17

To Olisadebe komentuje mecz Mali-Kamerun :D?

kamilo_oo komentarzy: 2356720.01.2015, 20:16

Szwecja bez Du Rietza a jak na razie i tak świetnie sobie radzą

Qarol komentarzy: 1450220.01.2015, 20:15

No jeszcze nie wiadomo, który zespół będzie na którym miejscu. Póki co to Francja jest trzecia w swojej grupie. Wiadomo jednak, że różnice są minimalne i jedna kolejka może poprzestawiać kolejność.

lays komentarzy: 3987120.01.2015, 20:15

simpll

A ja nie oglądałem nawet :P Żadnego meczu PNA nie widziałem jak do tej pory.

Jako dzieciak dobre parę lat temu oglądałem 3/4 spotkań :P A teraz nie ma już nawet tych takich graczy, którzy przykuwali uwagę jak Eto'o, Drogba, Essien, Kanoute, Zidane... sobie może od półfinałów coś zerkne

Ziebka komentarzy: 265920.01.2015, 20:13

Qarol

kurde, najlepiej to 1 albo 2 miejsce w grupie zajac bo wtedy nie trafiamy na szwedow ani francuzow !

kamilo_oo komentarzy: 2356720.01.2015, 20:12

Spokojnie Dania ma jeszcze mecz z Rosją

Mihex komentarzy: 2360420.01.2015, 20:11

Kiedy oni tego Bielika ogłoszą? Chyba, że coś już przegapiłem :P

Qarol komentarzy: 1450220.01.2015, 20:11

Niepokojący jest wynik meczu Danii z Niemcami. Na tym etapie niczego nie można przesądzać, ale w takim układzie możemy skończyć na trzecim miejscu. Dosyć średnio.

kamilo_oo komentarzy: 2356720.01.2015, 20:09

MaciekGoooner

sport.tvp.pl/18518976/ms-polska-vs-rosja-zobacz-skrot

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52420.01.2015, 20:07

lays
Oglądałe trochę ten mecz. Nudy straszne. WKS niby indywidualności ma ale jako drużyna wyglądali bardzo słabo.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.01.2015, 20:06

simpllemann
Teraz przeciętna Szwedka - Johnasson.
Lecę na film. Trzymaj się.

lays komentarzy: 3987120.01.2015, 20:06

Fajny kurs na AFC z Brighton 1.55 :D

Do tego obstawić, że Lacazette trafi :D Też kursik pewnie ładny i dorzucic z 2 zaklady i kupon do przodu :D

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52420.01.2015, 20:05

A Niemcy na dobrej drodze by wygrać kolejny mecz.

kamilo_oo komentarzy: 2356720.01.2015, 20:05

Jeśli Niemcy dzisiaj pokonają Danię to praktycznie bedą już mieli pewne 1 miejsce bo Arabię ograją na pewno

lays komentarzy: 3987120.01.2015, 20:04

simpll

Szczerze mówiąc to poustawiał :D Albo próbował, ale niestety arbiter przeszkodził i dał czerwoną :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.01.2015, 20:04

Ziebka
Ja bede mial ale streamy.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52420.01.2015, 20:03

WilSHARE
A do Twojej wygranej o mały mroczek bliżej.

Qarol komentarzy: 1450220.01.2015, 20:03

Nawet nie musimy ich ograć, remis nas ustawi. Choć w ręcznej to i tak jest tak blisko, że można właściwie powiedzieć, że trzeba wygrać z nimi.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.01.2015, 20:02

sopcast do live chelsea

livefootballvideo.com/streaming/england/league-cup/liverpool-vs-chelsea-4

laczynaspilka.pl/reprezentacja/reprezentacje-mlodziezowe/reprezentacja-mlodziezowa-u-17/list-od-bielika-do-bielika

kamilo_oo komentarzy: 2356720.01.2015, 20:01

wojtek1256

Ciężko powiedzieć ta grupa jest tak nieobliczalna

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.01.2015, 20:01

simpllemann
Zwłaszcza, że wygrał w czterech lekkich setach, a Francuz się już na wejściu mocno natrudził.
Grali ze sobą raz - w Metz i Janowicz przegrał 1-2.

Ziebka komentarzy: 265920.01.2015, 20:01

a bedziecie miec jakiegos sopa? czy leci gdzies w polskiej tv?

@wojtek1256

pod warunkiem ze ogramy Danie to wygrana Dunczykow !

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.01.2015, 20:00

ziebka - ja to bym wystawil zupelnie inne jedenastki :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.01.2015, 20:00

kamilo_oo
Dla Liverpoolu może to być jedyne trofeum i dostęp do europejskich pucharów, a dla Mourinho wiadomo :)

wojtek1256 komentarzy: 298620.01.2015, 19:59

jaki bedzie najkorzystniejszy wynik DANIA NIEMCY?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52420.01.2015, 19:59

WilSHARE
Jak się Janowicz postarał to powinien ten mecz wygrać.

Qarol
Sportowy czy "widokowy"?

kamilo_oo komentarzy: 2356720.01.2015, 19:58

Ależ zażarta walka o Capital One Cup :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.01.2015, 19:58

Mourinho nigdy nie wystawi Salaha w pierwszym.
Skład Liverpoolu bez napastnika chociaż ostatnio dwóch zapunktowało.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.01.2015, 19:57

"jeśli nie dogadujesz się z Messim na boisku, piłka nożna nie jest dla Ciebie"

Chyba nie musze pisać kim jest ten największy bałwan tej zimy :P

Ziebka komentarzy: 265920.01.2015, 19:56

@Master10

to oficjalne? czy Twoje?

Qarol komentarzy: 1450220.01.2015, 19:55

No niestety, piękna Ana już nie gra. Ogromny zawód.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.01.2015, 19:55

sklady liverpoolu i chelsea

Liverpool: Mignolet - Can, Skrtel, Sakho - Henderson, Gerrard, Lucas, Moreno - Marković, Sterling, Coutinho

Chelsea:
Courtois; Ivanovic, Cahill, Terry, Filipe Luis; Matic, Mikel; Willian, Fabregas, Hazard; Diego Costa

Najmocniejsze jedenastki

Licze, ze obie druzyny sie zmecza, a czerwonka strzeli pierwsza gola

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.01.2015, 19:54

simpllemann
Popłakała się w wywiadzie. To była największa sensacja, ale emocji nie brakowało. Oglądałem już rankiem mecz Pouille z Monfilsem. Dwaj Francuzi. Pouille ledwie 20 lat i wygrywał 2-0, ale skończyło się zwycięstwem Monfilsa. W następnej gra z Janowiczem, będzie ciekawie.