Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal

Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal 18.01.2015, 17:51, Sebastian Czarnecki 3808 komentarzy

Miało być szybkie i bezbolesne zwycięstwo Manchesteru City, a tym czasem londyńczycy w końcu przypomnieli sobie, jak należy grać w obronie i pokazali kawał dobrego futbolu. Podopieczni Arsene'a Wengera w końcu nie przestraszyli się wyżej obsadzonego w tabeli rywala i wyszli naprzeciwko niego jak równy równemu. Kanonierzy byli świetnie zdyscyplinowani taktycznie, piekielnie zmotywowani, nieugięci w walce o wszystkie piłki, a przede wszystkim skuteczni w ataku. Bo przecież akcji mieli mniej, a mimo wszystko udało im się aż dwukrotnie pokonać Joe Harta po błędach defensywy.

Linia obronna Arsenalu w tym sezonie przypominała bombę zegarową i nigdy nie mogliśmy być pewni, kiedy któraś z poszczególnych jednostek weźmie sprawy we własne ręce i w pojedynkę zaprzepaści szanse na zwycięstwo. Dzisiaj w końcu było inaczej: obrona pod wodzą Koscielnego przypominała monolit, a Per Mertesacker rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie. Hector Bellerin wyśmienicie zastąpił Debuchy'ego, swoją rolę spełnił Monreal, no a nieoceniony był przede wszystkim Coquelin, który zasłużył na miano cichego bohatera meczu za całą brudną robotę, jaką wykonał.

Kanonierzy w końcu odzyskali pewność siebie i udowodnili, że są gotowi do walki z najlepszymi. Piekielnie ważne zwycięstwo na Etihad Stadium i powrót po długich i męczących kontuzjach kluczowych zawodników może sprawić, że Arsenal jeszcze zdoła namieszać w tym sezonie.

Man City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy – Fernandinho (63. Lampard), Fernando - Navas (76. Dżeko), Silva, Milner (46. Jovetić) - Aguero

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey (84. Flamini) - Chamberlain (66. Rosicky), Cazorla, Sanchez (84. Gibbs) - Giroud

Już w trzeciej minucie gospodarze mogli zagrozić bramce Arsenalu groźnym kontratakiem, ale w porę zareagował Laurent Koscielny, który niestety musiał uciec się do faulu. Francuz już we wczesnej fazie meczu został ukarany żółtym kartonikiem, co na pewno wpłynie na ostrość jego gry.

Kolejne minuty były bardzo wyrównane, ale to podopieczni Arsene'a Wengera częściej szukali akcji zaczepnych. Bardzo aktywni byli zwłaszcza Giroud, Sanchez i Cazorla, ale nie potrafili przedrzeć się przed defensywę The Citizens na tyle skutecznie, by zagrozić bramce Harta.

W 20. minucie Alex Chamberlain dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie na piłkę czyhał Olivier Giroud. Francuzowi udało się nabiec na piłkę i oddać strzał głową, ale pewnie interweniował Hart.

W 23. minucie w pole karne Manchesteru City przedarł się Ignacio Monreal, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez Vincenta Kompany'ego. Mike Dean nie zawahał się ani przez moment i wskazał na jedenasty metr.

Do piłki podszedł Santiago Cazorla, który uderzył w lewy róg bramki Harta i nie pomylił się. Angielski bramkarz co prawda wyczuł intencje Hiszpana, ale strzał był na tyle precyzyjny, że nawet to nie pomogło mu w interwencji. 1-0 dla Arsenalu!

Mecz ponownie skupił się w środkowej części boiska, a żadna ze stron nie była na tyle groźna, by wypracować sobie klarowną sytuację bramkową. David Ospina wciąż pozostawał bezrobotny, a wszystko to dzięki świetnie grającym defensorom, którzy w końcu przypomnieli sobie, jak powinno się grać w obronie. Bardzo dobrze na tle Silvy i Milnera wyglądali Coquelin i Bellerin, którzy całkowicie wyeliminowali obu zawodników z gry.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi do przerwy 1-0 na Etihad Stadium.

Po przerwie zdecydowanie gorzej wyglądali gospodarze, którzy koniecznie chcieli odmienić losy meczu, jeżeli w dalszym ciągu chcieli walczyć o mistrzowski tytuł jak równy z równym. W 51. minucie strzał z ostrego kąta oddał Jesus Navas, ale bardzo dobrą interwencją popisał się David Ospina.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pod bramką londyńczyków wywiązało się spore zamieszanie, które zakończyło się kąśliwym strzałem Fernandinho. Piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców i wyszła na kolejny korner.

Na kolejną groźną sytuację czekaliśmy do 60. minuty, kiedy to groźne dośrodkowanie w pole karne Arsenalu mogło zakończyć się bramką dla Manchesteru City. Kapitalną interwencją popisał się jednak Laurent Koscielny, który po profesorsku ściągnął futbolówkę Aguero, zanim ten zdołał wykończyć akcję.

Czas zmian na boisku. W 63. minucie Lampard wbiegł na boisko z Fernandinho, z kolei 3 minuty później w drużynie Wengera Rosicky zastąpił Chamberlaina.

W 67. minucie Santiago Cazorla dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Manchesteru City, a tam na piłkę czyhał Olivier Giroud, który oddał dobry strzał głową i pokonał Joe Harta. 2-0 dla Arsenalu!

Bezradny Manchester City próbował w jakiś sposób strzelić kontaktową bramkę, ale zupełnie nie miał pomysłu, jak zagrozić bramce Ospiny. Obywatele starali się nękać londyńczyków z rzutów rożnych, ale te w ich wykonaniu były tak nieudolne, że obrońcy Arsenalu w pewnym momencie sami zaczynali wybijać groźne piłki na kornery.

W 80. minucie okazji do strzału poszukał jeszcze Stevan Jovetić, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę i... wyszedł na kolejny rzut rożny.

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził dwie defensywne zmiany. Flamini i Gibbs pojawili się na murawie kosztem Ramseya i Sancheza.

W doliczonym czasie gry Kanonierzy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Rosicky dobrze uruchomił Mathieu Flaminiego, który starał się dograć do Oliviera Girouda, ale dobrze interweniował Gael Clichy.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Manchester City 2-0 i zdobył piekielnie ważne trzy punkty na arcytrudnym terenie.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40020.01.2015, 18:03

Skonczylem niedawno czytac biografie Bergkampa. Polecam. Teraz znowu szukam ksiazek zwiazanych z piłką nożną. Ma ktos jakies propozycje? Najbardziej do gustu przypadly mi biografie, ale kazdy inny typ rowniez mile widziany.

Paniu76 komentarzy: 1246420.01.2015, 18:03

Alonso grupa

Paniu76 komentarzy: 1246420.01.2015, 18:01

W końcu mamy skuteczność.

Alonso komentarzy: 1282420.01.2015, 17:58

gdzie są w ręcznej, grają w grupie czy to już jakaś tam część finałowa?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.01.2015, 17:57

WKS gra jakby chcieli stamtąd jak najszybciej wyjechać i wrócić do swoich klubów. A Gervinho jak zawsze - jeździec bez głowy.

Maciar komentarzy: 69320.01.2015, 17:46

fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10350354_543893062380088_7308306422533883735_n.jpg?oh=f6fb28127fc5d0535be1f8775eb941f8&oe=55637248&__gda__=1432304624_14354563791d957c1d319b653279d041

Takiego słodkiego psa ma nasz piłkarz

kamilo_oo komentarzy: 2356720.01.2015, 17:45

sobpiotr

Nie ma

ThisIsOurSeason komentarzy: 234720.01.2015, 17:45

Podczas pierwszej połowy meczu z Bristol City dwóch bramkarzy Scunthorpe… złamało ręce!

Słyszeliście o tym ?

sobpiotr komentarzy: 123720.01.2015, 17:44

Nie ma w polskiej TV wcale w tym sezonie Pucharu Anglii nie?

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.01.2015, 17:43

I mamy przerwe.Narazie nasi strasznie rozczarowuja.Tak slabo w ataku na tych mistrzostwach jeszcze nie grali i na wlasne zyczenie po 30 min przegrywaja 13-12.Obawiam sie, ze ciezko bedzie ruskich w takim stylu pokonac

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40020.01.2015, 17:42

Nieźle jak narazie WKS sobie poczyna...

Maciar komentarzy: 69320.01.2015, 17:41

Kurde, oglądam mecz naszych szczypiornistów i powiem wam że z nimi można ku*vicy dostać. Jak przegrywają to dobrze grają w ataku a jak przyjdzie akcja po ktorej można prowadzić to dupa

veron komentarzy: 459520.01.2015, 17:39

Kurde postawiłem na WKS :p

veron komentarzy: 459520.01.2015, 17:35

Co za nudy w meczu WKS, ten PNA to taki słaby jest jak liga francuska, dużo szarpania, malo goli, dzikie mudżiny kiwające się w kółko :p

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.01.2015, 17:28

@Paniu

Nasi w ofensywie sa gorzej niz przecietni.Jak Rosja by umiala to wykorzystac to juz bysmy mieli po meczu,

Obserwujcie Igropulo

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52420.01.2015, 17:25

Dancer
No to trzymaj mocno kciuki by wygrały obie drużyny.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40020.01.2015, 17:22

Dawid

Owszem :D

Paniu76 komentarzy: 1246420.01.2015, 17:22

dużo*

songoku

nie wiem czemu, ale zawsze wydawało mi się, że nasi są duzo gorsi w obronie, łatwiej jest nam gola strzelić, niż np. Danii, Francji.

songoku95 komentarzy: 2348620.01.2015, 17:17

o piłce ręcznej mam małe pojęcie, ale Ruscy tak szybko wymieniają podania, że to głowa mała. A my tak ospale gramy...

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52420.01.2015, 17:16

Dancer
Oby, oby.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52420.01.2015, 17:15

Mówi się, że piłka brytyjska to wysokie piłki, dużo walki w powietrzu. Stoke City jest drużyną, która zajmuje najwyższe miejsce spośród drużyn Premier League jeśli chodzi po wygrane pojedynki powietrzne na spotkanie. Garncarze są na 14. miejscu. Przed nimi są tylko drużyny Niemieckie. Wyobraźcie sobie, że prowadzący Hannover ma takich wygranych ponad 37 na mecz.

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.01.2015, 17:13

Drexsler?Cardado?jak nie znamy nazwisk pilkarzy to ich nie piszemy :)

Paniu76 komentarzy: 1246420.01.2015, 17:13

Waskitcz

puchary, to osobna bajka :) prosty przykład, Puchar Anglii na OS. To się osobno kupuje.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125120.01.2015, 17:13

Dancer

A sam tak postawiłeś? :D

Waskitcz komentarzy: 449220.01.2015, 17:11

Paniu76
No właśnie nie, kupujesz prawa do całej ligi, albo do kilku spotkań, jak chcesz pokazać Gran derbi to nie jest tak że kupujesz tylko ten mecz, musisz wykupić dodatkowo 9 innych.

Tak samo jak Polsat chce pokazać Władce Pierścieni, to może jak wykupi American Pie i Kevina Samego w Domu. Taki pakiet się chyba jednorazowo wykupuje, kiedyś o tym czytałem,
Podejrzewam że w sporcie jest podobny, Grand Derbi w pakiecie z meczem Granady z Elche.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40020.01.2015, 17:11

Lyon wygra. WKS również

Paniu76 komentarzy: 1246420.01.2015, 17:08

Dawid

nie wiem, jak oni ten puchar traktują, jeśli poważnie, to pewnie tak.

songoku95 komentarzy: 2348620.01.2015, 17:07

kefas
jeśli chodzi o ofensywe to nikogo nam nie potrzeba. Mamy dobrze zbalansowany atak.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125120.01.2015, 17:06

A Lyon wygra? Jak myślicie?

Paniu76 komentarzy: 1246420.01.2015, 17:05

Waskitcz

wykupują to, co ludzie najchętniej oglądają.

Paniu76 komentarzy: 1246420.01.2015, 17:03

kefas

Wenger ma swój rozum, potrzebujemy CB, później DM'a.
Napastnika to my długo nie kupimy.

Waskitcz komentarzy: 449220.01.2015, 17:02

Ja rozumiem że pewnie puchary są w pakietach, ale jakoś TvP opłaca się kupować puchar króla i pokazywać tylko Barce i Real,
Dlaczego C+ nie wykupi pucharów tak jak a NBA, prawa do kilku spotkań w tym finał.

Tarcze wspólnoty też co roku olewaja, ciekawe na czym to polega.

kefas komentarzy: 3520.01.2015, 17:00

Mam nadzieję, że plotki związane z Cavanim się nie sprawdzą i Wenger nie jest nim zainteresowany. Poza tym jeśli już wzmacniać ofensywę to zdecydowanie skrzydłowym/bocznym napastnikiem bo tu widzę wielkie braki w liczbie asyst i bramek bo oprócz Sancheza nikogo na wysokim poziomie w naszej drużynie już nie znajduję.Gracz typu Cardado/Depay/Reus/Drexsler bardzo by nam się przydał.

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.01.2015, 16:58