Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal

Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal 18.01.2015, 17:51, Sebastian Czarnecki 3808 komentarzy

Miało być szybkie i bezbolesne zwycięstwo Manchesteru City, a tym czasem londyńczycy w końcu przypomnieli sobie, jak należy grać w obronie i pokazali kawał dobrego futbolu. Podopieczni Arsene'a Wengera w końcu nie przestraszyli się wyżej obsadzonego w tabeli rywala i wyszli naprzeciwko niego jak równy równemu. Kanonierzy byli świetnie zdyscyplinowani taktycznie, piekielnie zmotywowani, nieugięci w walce o wszystkie piłki, a przede wszystkim skuteczni w ataku. Bo przecież akcji mieli mniej, a mimo wszystko udało im się aż dwukrotnie pokonać Joe Harta po błędach defensywy.

Linia obronna Arsenalu w tym sezonie przypominała bombę zegarową i nigdy nie mogliśmy być pewni, kiedy któraś z poszczególnych jednostek weźmie sprawy we własne ręce i w pojedynkę zaprzepaści szanse na zwycięstwo. Dzisiaj w końcu było inaczej: obrona pod wodzą Koscielnego przypominała monolit, a Per Mertesacker rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie. Hector Bellerin wyśmienicie zastąpił Debuchy'ego, swoją rolę spełnił Monreal, no a nieoceniony był przede wszystkim Coquelin, który zasłużył na miano cichego bohatera meczu za całą brudną robotę, jaką wykonał.

Kanonierzy w końcu odzyskali pewność siebie i udowodnili, że są gotowi do walki z najlepszymi. Piekielnie ważne zwycięstwo na Etihad Stadium i powrót po długich i męczących kontuzjach kluczowych zawodników może sprawić, że Arsenal jeszcze zdoła namieszać w tym sezonie.

Man City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy – Fernandinho (63. Lampard), Fernando - Navas (76. Dżeko), Silva, Milner (46. Jovetić) - Aguero

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey (84. Flamini) - Chamberlain (66. Rosicky), Cazorla, Sanchez (84. Gibbs) - Giroud

Już w trzeciej minucie gospodarze mogli zagrozić bramce Arsenalu groźnym kontratakiem, ale w porę zareagował Laurent Koscielny, który niestety musiał uciec się do faulu. Francuz już we wczesnej fazie meczu został ukarany żółtym kartonikiem, co na pewno wpłynie na ostrość jego gry.

Kolejne minuty były bardzo wyrównane, ale to podopieczni Arsene'a Wengera częściej szukali akcji zaczepnych. Bardzo aktywni byli zwłaszcza Giroud, Sanchez i Cazorla, ale nie potrafili przedrzeć się przed defensywę The Citizens na tyle skutecznie, by zagrozić bramce Harta.

W 20. minucie Alex Chamberlain dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie na piłkę czyhał Olivier Giroud. Francuzowi udało się nabiec na piłkę i oddać strzał głową, ale pewnie interweniował Hart.

W 23. minucie w pole karne Manchesteru City przedarł się Ignacio Monreal, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez Vincenta Kompany'ego. Mike Dean nie zawahał się ani przez moment i wskazał na jedenasty metr.

Do piłki podszedł Santiago Cazorla, który uderzył w lewy róg bramki Harta i nie pomylił się. Angielski bramkarz co prawda wyczuł intencje Hiszpana, ale strzał był na tyle precyzyjny, że nawet to nie pomogło mu w interwencji. 1-0 dla Arsenalu!

Mecz ponownie skupił się w środkowej części boiska, a żadna ze stron nie była na tyle groźna, by wypracować sobie klarowną sytuację bramkową. David Ospina wciąż pozostawał bezrobotny, a wszystko to dzięki świetnie grającym defensorom, którzy w końcu przypomnieli sobie, jak powinno się grać w obronie. Bardzo dobrze na tle Silvy i Milnera wyglądali Coquelin i Bellerin, którzy całkowicie wyeliminowali obu zawodników z gry.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi do przerwy 1-0 na Etihad Stadium.

Po przerwie zdecydowanie gorzej wyglądali gospodarze, którzy koniecznie chcieli odmienić losy meczu, jeżeli w dalszym ciągu chcieli walczyć o mistrzowski tytuł jak równy z równym. W 51. minucie strzał z ostrego kąta oddał Jesus Navas, ale bardzo dobrą interwencją popisał się David Ospina.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pod bramką londyńczyków wywiązało się spore zamieszanie, które zakończyło się kąśliwym strzałem Fernandinho. Piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców i wyszła na kolejny korner.

Na kolejną groźną sytuację czekaliśmy do 60. minuty, kiedy to groźne dośrodkowanie w pole karne Arsenalu mogło zakończyć się bramką dla Manchesteru City. Kapitalną interwencją popisał się jednak Laurent Koscielny, który po profesorsku ściągnął futbolówkę Aguero, zanim ten zdołał wykończyć akcję.

Czas zmian na boisku. W 63. minucie Lampard wbiegł na boisko z Fernandinho, z kolei 3 minuty później w drużynie Wengera Rosicky zastąpił Chamberlaina.

W 67. minucie Santiago Cazorla dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Manchesteru City, a tam na piłkę czyhał Olivier Giroud, który oddał dobry strzał głową i pokonał Joe Harta. 2-0 dla Arsenalu!

Bezradny Manchester City próbował w jakiś sposób strzelić kontaktową bramkę, ale zupełnie nie miał pomysłu, jak zagrozić bramce Ospiny. Obywatele starali się nękać londyńczyków z rzutów rożnych, ale te w ich wykonaniu były tak nieudolne, że obrońcy Arsenalu w pewnym momencie sami zaczynali wybijać groźne piłki na kornery.

W 80. minucie okazji do strzału poszukał jeszcze Stevan Jovetić, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę i... wyszedł na kolejny rzut rożny.

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził dwie defensywne zmiany. Flamini i Gibbs pojawili się na murawie kosztem Ramseya i Sancheza.

W doliczonym czasie gry Kanonierzy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Rosicky dobrze uruchomił Mathieu Flaminiego, który starał się dograć do Oliviera Girouda, ale dobrze interweniował Gael Clichy.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Manchester City 2-0 i zdobył piekielnie ważne trzy punkty na arcytrudnym terenie.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.01.2015, 18:55

Michael Oliver has been appointed the Referee for Sunday's FA Cup 4th Round tie, Away to Brighton & Hove Albion.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.01.2015, 18:54

Turek
To bylo dobre ;D

lays komentarzy: 3987120.01.2015, 18:54

Tak patrze na tego Pauliste to wydaje się fajny. Wenga mógłby go ściągnąć, fajny ŚO.

Proszę tylko by nie było tu Reidów, Van Drijków i takich tam.

1. Paulista 2. Perrin

Turek44 komentarzy: 231720.01.2015, 18:51

Szwedzkie piłkarki żaliły się w mediach, że za pobicie rekordu w liczbie występów w kadrze, Andres Svensson dostał od federacji nowy samochód. Therese Sjoegran, która w żeńskiej reprezentacji rozegrała niedawno dwusetny mecz, nie dostała nawet podziękowań.

Zlatan Ibrahimović, pytany o o tę niesprawiedliwość, odpowiedział: - Dajcie spokój, chcecie porównywać piłkę kobiecą do piłki męskiej? To nawet nie jest śmieszne! A jak dziewczynom tak źle, to mogę im dać rower z moim autografem

Zlatan pozamiatał XD

kamilo_oo komentarzy: 2356720.01.2015, 18:51

Egipt ograł Czechów więc raczej obok Francji, Szwecji i Islandii wyjdzie Egipt i to chyba oni byliby teoretycznie najsłabszym rywalem dla nas

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.01.2015, 18:46

@Qarol

Zbadaj sobie grupe C.Tam nie ma slabszych rywali :D

To teraz czekam na dalsze emocje w Australian Open

Vamos Rafa !!!

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 120.01.2015, 18:43

Jakby ktoś chciał zobaczyć, za co Gervinho dostał czerwoną.
vine.co/v/OI7ZXP7OFvD

Maciar komentarzy: 69320.01.2015, 18:41

A po ostatniej piosence leciała piosenka " O kolorach białych i czerownych. o symbolach orła i korony..."
To było piekne :D

koczan_4 komentarzy: 330220.01.2015, 18:40

According to ESPN, Arsenal at eyeing up a move for PSG striker Jean-Kevin Augustin whose contract with the club is set to expire at the end of the season.

kamilo_oo komentarzy: 2356720.01.2015, 18:40

Jeszcze niech Dania pokaże Niemcom gdzie ich miejsce

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1620.01.2015, 18:38

Dziękuję za informacje! :)
I oczywiście - brawo Polacy!!!!

Qarol komentarzy: 1450220.01.2015, 18:37

Jak zwykle, masa nerwów, ale WYGRANA nasza. To są mistrzowie takich meczów, ile to już ich było?

Bardzo ważne punkty w kontekście walki o awans i łatwiejszego rywala w kolejnej fazie.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370020.01.2015, 18:37

Jak za czasów Wenty, już traciłem nadzieje ale na szczęście ta drużyna nigdy nie straci jaj :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.01.2015, 18:37

Elegancko, ze wygralismy, ale z taka gra to na sukces nie ma szans.Nie oszukujmy sie

Szkoda mi Garboka z Rosji.Chlop nie wytrzymal nerwowo

Ashburton komentarzy: 452420.01.2015, 18:37

Wygrali, to wygrali.

Ważne że to była Rosja.

mar12301 komentarzy: 2315520.01.2015, 18:37

Brawa dla Polaków. Jak zawsze nie może obejść się bez emocji. Przypominają mi Arsenal :P

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 120.01.2015, 18:37

@K204: 26-25 z Rosją

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.01.2015, 18:36

Widze ze wygralismy. Z kim i ile bylo jesli mozna wiedziec?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 120.01.2015, 18:30

Ruscy w osłabieniu, musza to wykorzystać!

songoku95 komentarzy: 2348620.01.2015, 18:26

Flamini niech zostanie ale jako 3 w hierarchii DM.

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30920.01.2015, 18:25

Flamini ma kontrakt do 2016 roku, ale niby chcą go sprzedać latem.

kelob komentarzy: 86220.01.2015, 18:21

@mixerovsky

Arsenal re-sign Mathieu Flamini after he pens three-year deal. Na 3 lata podpisał, nie na 2.

Maciar komentarzy: 69320.01.2015, 18:21

Boże co ten Orzechowski tu robi. Jak dla mnie to już jest niestety po meczu i to nie są te czasy Wenty gdzie by odrobili

aguero10 komentarzy: 860420.01.2015, 18:20

Mixer

Podpisał na 2 lata z opcją przedłużenia o kolejny rok.

veron komentarzy: 459520.01.2015, 18:17

Żerwinio jaki dzikus, dobrze, że on już u nas nie gra

OFFO komentarzy: 354520.01.2015, 18:17

co wyrabia wks hahahh gerwazy brawo xd

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1620.01.2015, 18:16

Siema Kanonierzy mam pytanie. Jestem jednym z tych którzy dość mocno interesują się kontuzjami w naszym zespole, oraz kończącymi się kontraktami. I mam pytanie dotyczące kontraktów. Flaminiemu kończy się on w tym roku czy w następnym? Bo już sam nie wiem. Niby podpisywał w 2013 roku na dwa lata, ale coraz częściej znajduje informacje, że ma kontrakt do 2016 roku.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40020.01.2015, 18:12

kelob

dzięki

kelob komentarzy: 86220.01.2015, 18:09

Dziś będzie remis. Typowy Mourinho, Liverpool ostatnio w formie, więc będą grali ostrożnie. Chelsea DNB można się pokusić, ale śmierdzi mi tu remisem. Na Stamford i tak nie będzie co zbierać z Liverpoolu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.01.2015, 18:07

Kurs na Live to 3.65. Na Chelsea 2.10. Jesli juz mialbym stawiac to raczej na The Blues. Jutro Anderlecht z Zulte. Anderlecht ma przewage z pierwszego spotkania gdzie na wyjezdzie wygrali 3-0.

kelob komentarzy: 86220.01.2015, 18:05

Biografie najlepsze. Mourinho (anatomia zwycięzcy), Ferguson (Football, bloody hell), Ja Ibra są świetne.

shark31 komentarzy: 601320.01.2015, 18:05