Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal

Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal 18.01.2015, 17:51, Sebastian Czarnecki 3808 komentarzy

Miało być szybkie i bezbolesne zwycięstwo Manchesteru City, a tym czasem londyńczycy w końcu przypomnieli sobie, jak należy grać w obronie i pokazali kawał dobrego futbolu. Podopieczni Arsene'a Wengera w końcu nie przestraszyli się wyżej obsadzonego w tabeli rywala i wyszli naprzeciwko niego jak równy równemu. Kanonierzy byli świetnie zdyscyplinowani taktycznie, piekielnie zmotywowani, nieugięci w walce o wszystkie piłki, a przede wszystkim skuteczni w ataku. Bo przecież akcji mieli mniej, a mimo wszystko udało im się aż dwukrotnie pokonać Joe Harta po błędach defensywy.

Linia obronna Arsenalu w tym sezonie przypominała bombę zegarową i nigdy nie mogliśmy być pewni, kiedy któraś z poszczególnych jednostek weźmie sprawy we własne ręce i w pojedynkę zaprzepaści szanse na zwycięstwo. Dzisiaj w końcu było inaczej: obrona pod wodzą Koscielnego przypominała monolit, a Per Mertesacker rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie. Hector Bellerin wyśmienicie zastąpił Debuchy'ego, swoją rolę spełnił Monreal, no a nieoceniony był przede wszystkim Coquelin, który zasłużył na miano cichego bohatera meczu za całą brudną robotę, jaką wykonał.

Kanonierzy w końcu odzyskali pewność siebie i udowodnili, że są gotowi do walki z najlepszymi. Piekielnie ważne zwycięstwo na Etihad Stadium i powrót po długich i męczących kontuzjach kluczowych zawodników może sprawić, że Arsenal jeszcze zdoła namieszać w tym sezonie.

Man City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy – Fernandinho (63. Lampard), Fernando - Navas (76. Dżeko), Silva, Milner (46. Jovetić) - Aguero

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey (84. Flamini) - Chamberlain (66. Rosicky), Cazorla, Sanchez (84. Gibbs) - Giroud

Już w trzeciej minucie gospodarze mogli zagrozić bramce Arsenalu groźnym kontratakiem, ale w porę zareagował Laurent Koscielny, który niestety musiał uciec się do faulu. Francuz już we wczesnej fazie meczu został ukarany żółtym kartonikiem, co na pewno wpłynie na ostrość jego gry.

Kolejne minuty były bardzo wyrównane, ale to podopieczni Arsene'a Wengera częściej szukali akcji zaczepnych. Bardzo aktywni byli zwłaszcza Giroud, Sanchez i Cazorla, ale nie potrafili przedrzeć się przed defensywę The Citizens na tyle skutecznie, by zagrozić bramce Harta.

W 20. minucie Alex Chamberlain dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie na piłkę czyhał Olivier Giroud. Francuzowi udało się nabiec na piłkę i oddać strzał głową, ale pewnie interweniował Hart.

W 23. minucie w pole karne Manchesteru City przedarł się Ignacio Monreal, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez Vincenta Kompany'ego. Mike Dean nie zawahał się ani przez moment i wskazał na jedenasty metr.

Do piłki podszedł Santiago Cazorla, który uderzył w lewy róg bramki Harta i nie pomylił się. Angielski bramkarz co prawda wyczuł intencje Hiszpana, ale strzał był na tyle precyzyjny, że nawet to nie pomogło mu w interwencji. 1-0 dla Arsenalu!

Mecz ponownie skupił się w środkowej części boiska, a żadna ze stron nie była na tyle groźna, by wypracować sobie klarowną sytuację bramkową. David Ospina wciąż pozostawał bezrobotny, a wszystko to dzięki świetnie grającym defensorom, którzy w końcu przypomnieli sobie, jak powinno się grać w obronie. Bardzo dobrze na tle Silvy i Milnera wyglądali Coquelin i Bellerin, którzy całkowicie wyeliminowali obu zawodników z gry.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi do przerwy 1-0 na Etihad Stadium.

Po przerwie zdecydowanie gorzej wyglądali gospodarze, którzy koniecznie chcieli odmienić losy meczu, jeżeli w dalszym ciągu chcieli walczyć o mistrzowski tytuł jak równy z równym. W 51. minucie strzał z ostrego kąta oddał Jesus Navas, ale bardzo dobrą interwencją popisał się David Ospina.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pod bramką londyńczyków wywiązało się spore zamieszanie, które zakończyło się kąśliwym strzałem Fernandinho. Piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców i wyszła na kolejny korner.

Na kolejną groźną sytuację czekaliśmy do 60. minuty, kiedy to groźne dośrodkowanie w pole karne Arsenalu mogło zakończyć się bramką dla Manchesteru City. Kapitalną interwencją popisał się jednak Laurent Koscielny, który po profesorsku ściągnął futbolówkę Aguero, zanim ten zdołał wykończyć akcję.

Czas zmian na boisku. W 63. minucie Lampard wbiegł na boisko z Fernandinho, z kolei 3 minuty później w drużynie Wengera Rosicky zastąpił Chamberlaina.

W 67. minucie Santiago Cazorla dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Manchesteru City, a tam na piłkę czyhał Olivier Giroud, który oddał dobry strzał głową i pokonał Joe Harta. 2-0 dla Arsenalu!

Bezradny Manchester City próbował w jakiś sposób strzelić kontaktową bramkę, ale zupełnie nie miał pomysłu, jak zagrozić bramce Ospiny. Obywatele starali się nękać londyńczyków z rzutów rożnych, ale te w ich wykonaniu były tak nieudolne, że obrońcy Arsenalu w pewnym momencie sami zaczynali wybijać groźne piłki na kornery.

W 80. minucie okazji do strzału poszukał jeszcze Stevan Jovetić, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę i... wyszedł na kolejny rzut rożny.

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził dwie defensywne zmiany. Flamini i Gibbs pojawili się na murawie kosztem Ramseya i Sancheza.

W doliczonym czasie gry Kanonierzy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Rosicky dobrze uruchomił Mathieu Flaminiego, który starał się dograć do Oliviera Girouda, ale dobrze interweniował Gael Clichy.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Manchester City 2-0 i zdobył piekielnie ważne trzy punkty na arcytrudnym terenie.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
kanon99 komentarzy: 11120.01.2015, 21:07

czemu kanciarz?

pumeks komentarzy: 2080820.01.2015, 21:06

no niezły kanciarz ten ha-zard

korzen komentarzy: 10220.01.2015, 21:06

Tak samo teraz pomyslalem ze przy ewentualnej sprzedazy Szczesnego, Live by sie po niego pewnie zglosilo..

kanon99 komentarzy: 11120.01.2015, 21:06

no jets dobry *****iec

kelob komentarzy: 86220.01.2015, 21:06

Ale Hazard dziwnie te karne strzela, zawsze tak lekko, a nigdy nie pudłuje.. Mistyczne...

executer1 komentarzy: 268320.01.2015, 21:05

Hazard mistrz.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52420.01.2015, 21:05

W dzisiejszym składzie Lyonu jest tylko jeden zagraniczny gracz - Portugalczyk Lopes.

Mihex komentarzy: 2360420.01.2015, 21:03

Czekam też w sumie na upgrade'y w fifie. Sanchez zdecydowanie zasłużył na wyższy ovrl :P

kozz10 komentarzy: 372420.01.2015, 21:03

ile razy zbillu dziś ujawnił się pod innym nick'em :D?

lays komentarzy: 3987120.01.2015, 21:02

Ajj Gerrard :D

kelob komentarzy: 86220.01.2015, 21:01

lays

Zgadzam się z tobą, takiego DMa brakuje w Arsenalu.

lays komentarzy: 3987120.01.2015, 21:01

Mikel to dla mnie fenomen :P Gra tak mało spotkań, a zawsze gdy gra to gra bardzo dobrze i świetnie wywiązuje się ze swoich obowiązków defensywnych

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.01.2015, 21:00

majo
Ladna pikseloza. No synem streamow to ty nie bedziesz ^^

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52420.01.2015, 21:00

Mam nadzieję, że dziś chociaż Lyon wygra.

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.01.2015, 21:00

Szwecja albo Francja to by byl dramat.Islandia zawsze jest mocna, a Egipt bysmy mieli tylko przy wygraniu grupy

Mihex komentarzy: 2360420.01.2015, 20:55

O widzę, że już pierwsza partia zimowych transferów do FUTa weszła. Dlatego chciałem Bielika do nas już, bo może by go dodali :C

pLYTEK komentarzy: 412020.01.2015, 20:50

Poratuje ktoś streamem z angielskim komentarzem ?

FadeIn komentarzy: 354720.01.2015, 20:49

Master

A co mi po numerze kanału jak wbijam i jest, że adres nieprawidłowy ? Toć to nie przez linka się wchodzi ? Od niedawna mam sopa wiec nie wiem.

Novazzy

Może dlatego, że wygraliśmy ostatnie trofeum w Anglii?

Novazzy komentarzy: 351020.01.2015, 20:41

Myśliscie ze Sowy maja duża szanse na COC?

Novazzy komentarzy: 351020.01.2015, 20:40

Zauwazyliscie ze my mamy najkrótszą posuche pucharową w Angli?

kamilo_oo komentarzy: 2356720.01.2015, 20:39

Australia została wykluczona z turnieju ze względu na to iż w Oceanii nie ma kontynentalnej federacji uznanej przez IHF. Podczas posiedzenia Rady IHF w Zagrzebiu zdecydowano, iż w miejsce Australii zostanie przyjęty do turnieju uczestnik, który otrzyma tzw. dziką kartę. Głównym kryterium były wyniki na poprzednich mistrzostwach. Wobec tego zdecydowano, iż dziką kartę dostaną Niemcy.