Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal

Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal 18.01.2015, 17:51, Sebastian Czarnecki 3808 komentarzy

Miało być szybkie i bezbolesne zwycięstwo Manchesteru City, a tym czasem londyńczycy w końcu przypomnieli sobie, jak należy grać w obronie i pokazali kawał dobrego futbolu. Podopieczni Arsene'a Wengera w końcu nie przestraszyli się wyżej obsadzonego w tabeli rywala i wyszli naprzeciwko niego jak równy równemu. Kanonierzy byli świetnie zdyscyplinowani taktycznie, piekielnie zmotywowani, nieugięci w walce o wszystkie piłki, a przede wszystkim skuteczni w ataku. Bo przecież akcji mieli mniej, a mimo wszystko udało im się aż dwukrotnie pokonać Joe Harta po błędach defensywy.

Linia obronna Arsenalu w tym sezonie przypominała bombę zegarową i nigdy nie mogliśmy być pewni, kiedy któraś z poszczególnych jednostek weźmie sprawy we własne ręce i w pojedynkę zaprzepaści szanse na zwycięstwo. Dzisiaj w końcu było inaczej: obrona pod wodzą Koscielnego przypominała monolit, a Per Mertesacker rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie. Hector Bellerin wyśmienicie zastąpił Debuchy'ego, swoją rolę spełnił Monreal, no a nieoceniony był przede wszystkim Coquelin, który zasłużył na miano cichego bohatera meczu za całą brudną robotę, jaką wykonał.

Kanonierzy w końcu odzyskali pewność siebie i udowodnili, że są gotowi do walki z najlepszymi. Piekielnie ważne zwycięstwo na Etihad Stadium i powrót po długich i męczących kontuzjach kluczowych zawodników może sprawić, że Arsenal jeszcze zdoła namieszać w tym sezonie.

Man City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy – Fernandinho (63. Lampard), Fernando - Navas (76. Dżeko), Silva, Milner (46. Jovetić) - Aguero

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey (84. Flamini) - Chamberlain (66. Rosicky), Cazorla, Sanchez (84. Gibbs) - Giroud

Już w trzeciej minucie gospodarze mogli zagrozić bramce Arsenalu groźnym kontratakiem, ale w porę zareagował Laurent Koscielny, który niestety musiał uciec się do faulu. Francuz już we wczesnej fazie meczu został ukarany żółtym kartonikiem, co na pewno wpłynie na ostrość jego gry.

Kolejne minuty były bardzo wyrównane, ale to podopieczni Arsene'a Wengera częściej szukali akcji zaczepnych. Bardzo aktywni byli zwłaszcza Giroud, Sanchez i Cazorla, ale nie potrafili przedrzeć się przed defensywę The Citizens na tyle skutecznie, by zagrozić bramce Harta.

W 20. minucie Alex Chamberlain dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie na piłkę czyhał Olivier Giroud. Francuzowi udało się nabiec na piłkę i oddać strzał głową, ale pewnie interweniował Hart.

W 23. minucie w pole karne Manchesteru City przedarł się Ignacio Monreal, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez Vincenta Kompany'ego. Mike Dean nie zawahał się ani przez moment i wskazał na jedenasty metr.

Do piłki podszedł Santiago Cazorla, który uderzył w lewy róg bramki Harta i nie pomylił się. Angielski bramkarz co prawda wyczuł intencje Hiszpana, ale strzał był na tyle precyzyjny, że nawet to nie pomogło mu w interwencji. 1-0 dla Arsenalu!

Mecz ponownie skupił się w środkowej części boiska, a żadna ze stron nie była na tyle groźna, by wypracować sobie klarowną sytuację bramkową. David Ospina wciąż pozostawał bezrobotny, a wszystko to dzięki świetnie grającym defensorom, którzy w końcu przypomnieli sobie, jak powinno się grać w obronie. Bardzo dobrze na tle Silvy i Milnera wyglądali Coquelin i Bellerin, którzy całkowicie wyeliminowali obu zawodników z gry.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi do przerwy 1-0 na Etihad Stadium.

Po przerwie zdecydowanie gorzej wyglądali gospodarze, którzy koniecznie chcieli odmienić losy meczu, jeżeli w dalszym ciągu chcieli walczyć o mistrzowski tytuł jak równy z równym. W 51. minucie strzał z ostrego kąta oddał Jesus Navas, ale bardzo dobrą interwencją popisał się David Ospina.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pod bramką londyńczyków wywiązało się spore zamieszanie, które zakończyło się kąśliwym strzałem Fernandinho. Piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców i wyszła na kolejny korner.

Na kolejną groźną sytuację czekaliśmy do 60. minuty, kiedy to groźne dośrodkowanie w pole karne Arsenalu mogło zakończyć się bramką dla Manchesteru City. Kapitalną interwencją popisał się jednak Laurent Koscielny, który po profesorsku ściągnął futbolówkę Aguero, zanim ten zdołał wykończyć akcję.

Czas zmian na boisku. W 63. minucie Lampard wbiegł na boisko z Fernandinho, z kolei 3 minuty później w drużynie Wengera Rosicky zastąpił Chamberlaina.

W 67. minucie Santiago Cazorla dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Manchesteru City, a tam na piłkę czyhał Olivier Giroud, który oddał dobry strzał głową i pokonał Joe Harta. 2-0 dla Arsenalu!

Bezradny Manchester City próbował w jakiś sposób strzelić kontaktową bramkę, ale zupełnie nie miał pomysłu, jak zagrozić bramce Ospiny. Obywatele starali się nękać londyńczyków z rzutów rożnych, ale te w ich wykonaniu były tak nieudolne, że obrońcy Arsenalu w pewnym momencie sami zaczynali wybijać groźne piłki na kornery.

W 80. minucie okazji do strzału poszukał jeszcze Stevan Jovetić, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę i... wyszedł na kolejny rzut rożny.

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził dwie defensywne zmiany. Flamini i Gibbs pojawili się na murawie kosztem Ramseya i Sancheza.

W doliczonym czasie gry Kanonierzy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Rosicky dobrze uruchomił Mathieu Flaminiego, który starał się dograć do Oliviera Girouda, ale dobrze interweniował Gael Clichy.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Manchester City 2-0 i zdobył piekielnie ważne trzy punkty na arcytrudnym terenie.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30920.01.2015, 22:27

KOL
On chyba cytował Verminatora.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.01.2015, 22:26

polish
No piec zlotych to ja rozumiem. A nie jakies dwa. Kto to widzial..

Zaklad przyjety.

FadeIn komentarzy: 354720.01.2015, 22:25

Na Coste to trzeba uwarzać. Większego nurka świat nie widział. Jeste lepszy niż wszyscy zawodnicy Barcelonony razem wzięci.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.01.2015, 22:25

matek

za późno, Verminator zasugerował Ci taka odpowiedź!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.01.2015, 22:25

DawidAl
Drobnych to my nie przyjmujemy. Tylko powazna gotoweczka.

Came
haha ;d

matek95 komentarzy: 79020.01.2015, 22:25

Heh zależy czy pisze ma fonie czy też nie , ale widzę śledztwo się tu jakieś prowadzi :p

Verminator97 komentarzy: 1490020.01.2015, 22:24

KOL > A może raz pisze na tel. a innym razem na kompie? :P

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30920.01.2015, 22:23

simpllemann
A coś chciałbyś mi zasugerować? Bo nie rozumiem.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.01.2015, 22:22

matek w jednym komentarzu, idealnie z przecinkami i Ą Ę jest,a w kolejnym już tak 50/50. podajrzane to dla mnie ! chce nas zmylić i się pilnuje z gramatyką.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52420.01.2015, 22:22

Came4Fame
Ty za każdym razem wiesz kto jest a kto nie. Przypadek?

kamilo_oo komentarzy: 2356720.01.2015, 22:21

Dajcie spokój, przecież to nie on :P

matek95 komentarzy: 79020.01.2015, 22:21

Kto to ten zbil o którym tak tu głośno hm ? :)

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 220.01.2015, 22:20

Niech jakiś ekspert przyjrzy się jego komentarzom.

KOL
Zastanawia mnie tylko fakt, że ma 95. Zbillu szedł coraz niże, ostatnio 1986.

Ale to może jego sprytna zagrywka, żeby nas zmylić.

songoku95 komentarzy: 2348620.01.2015, 22:14

Brendan powinien zrobić wszystko żeby wygrać ten mecz. Mają CFC w garści a na SB będzie im piekielnie ciężko strzelić chociażby jednego gola.

songoku95 komentarzy: 2348620.01.2015, 22:11

jak live tego nie wygra to będą frajerami.

migus11 komentarzy: 131420.01.2015, 22:11

Rewanż czy dogrywka przy remisie?

kanon99 komentarzy: 11120.01.2015, 22:11

kazdy puchar jest wazny, dodatkowe mecze do ogladania :)

FadeIn komentarzy: 354720.01.2015, 22:11

A co się dzieje z transferem roku w PL ?

Kontuzjowany znowu czy jak ?
Bo jeszcze się okarzę, że nic w tym sezonie nie strzeli :-)

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.01.2015, 22:10

Mam takie pytanie do was.Czy uwazacie rozgrywki COC za potrzebne?bo ja bym ten puchar zlikwidowal calkiem

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52420.01.2015, 22:10