Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal

Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal 18.01.2015, 17:51, Sebastian Czarnecki 3808 komentarzy

Miało być szybkie i bezbolesne zwycięstwo Manchesteru City, a tym czasem londyńczycy w końcu przypomnieli sobie, jak należy grać w obronie i pokazali kawał dobrego futbolu. Podopieczni Arsene'a Wengera w końcu nie przestraszyli się wyżej obsadzonego w tabeli rywala i wyszli naprzeciwko niego jak równy równemu. Kanonierzy byli świetnie zdyscyplinowani taktycznie, piekielnie zmotywowani, nieugięci w walce o wszystkie piłki, a przede wszystkim skuteczni w ataku. Bo przecież akcji mieli mniej, a mimo wszystko udało im się aż dwukrotnie pokonać Joe Harta po błędach defensywy.

Linia obronna Arsenalu w tym sezonie przypominała bombę zegarową i nigdy nie mogliśmy być pewni, kiedy któraś z poszczególnych jednostek weźmie sprawy we własne ręce i w pojedynkę zaprzepaści szanse na zwycięstwo. Dzisiaj w końcu było inaczej: obrona pod wodzą Koscielnego przypominała monolit, a Per Mertesacker rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie. Hector Bellerin wyśmienicie zastąpił Debuchy'ego, swoją rolę spełnił Monreal, no a nieoceniony był przede wszystkim Coquelin, który zasłużył na miano cichego bohatera meczu za całą brudną robotę, jaką wykonał.

Kanonierzy w końcu odzyskali pewność siebie i udowodnili, że są gotowi do walki z najlepszymi. Piekielnie ważne zwycięstwo na Etihad Stadium i powrót po długich i męczących kontuzjach kluczowych zawodników może sprawić, że Arsenal jeszcze zdoła namieszać w tym sezonie.

Man City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy – Fernandinho (63. Lampard), Fernando - Navas (76. Dżeko), Silva, Milner (46. Jovetić) - Aguero

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey (84. Flamini) - Chamberlain (66. Rosicky), Cazorla, Sanchez (84. Gibbs) - Giroud

Już w trzeciej minucie gospodarze mogli zagrozić bramce Arsenalu groźnym kontratakiem, ale w porę zareagował Laurent Koscielny, który niestety musiał uciec się do faulu. Francuz już we wczesnej fazie meczu został ukarany żółtym kartonikiem, co na pewno wpłynie na ostrość jego gry.

Kolejne minuty były bardzo wyrównane, ale to podopieczni Arsene'a Wengera częściej szukali akcji zaczepnych. Bardzo aktywni byli zwłaszcza Giroud, Sanchez i Cazorla, ale nie potrafili przedrzeć się przed defensywę The Citizens na tyle skutecznie, by zagrozić bramce Harta.

W 20. minucie Alex Chamberlain dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie na piłkę czyhał Olivier Giroud. Francuzowi udało się nabiec na piłkę i oddać strzał głową, ale pewnie interweniował Hart.

W 23. minucie w pole karne Manchesteru City przedarł się Ignacio Monreal, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez Vincenta Kompany'ego. Mike Dean nie zawahał się ani przez moment i wskazał na jedenasty metr.

Do piłki podszedł Santiago Cazorla, który uderzył w lewy róg bramki Harta i nie pomylił się. Angielski bramkarz co prawda wyczuł intencje Hiszpana, ale strzał był na tyle precyzyjny, że nawet to nie pomogło mu w interwencji. 1-0 dla Arsenalu!

Mecz ponownie skupił się w środkowej części boiska, a żadna ze stron nie była na tyle groźna, by wypracować sobie klarowną sytuację bramkową. David Ospina wciąż pozostawał bezrobotny, a wszystko to dzięki świetnie grającym defensorom, którzy w końcu przypomnieli sobie, jak powinno się grać w obronie. Bardzo dobrze na tle Silvy i Milnera wyglądali Coquelin i Bellerin, którzy całkowicie wyeliminowali obu zawodników z gry.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi do przerwy 1-0 na Etihad Stadium.

Po przerwie zdecydowanie gorzej wyglądali gospodarze, którzy koniecznie chcieli odmienić losy meczu, jeżeli w dalszym ciągu chcieli walczyć o mistrzowski tytuł jak równy z równym. W 51. minucie strzał z ostrego kąta oddał Jesus Navas, ale bardzo dobrą interwencją popisał się David Ospina.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pod bramką londyńczyków wywiązało się spore zamieszanie, które zakończyło się kąśliwym strzałem Fernandinho. Piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców i wyszła na kolejny korner.

Na kolejną groźną sytuację czekaliśmy do 60. minuty, kiedy to groźne dośrodkowanie w pole karne Arsenalu mogło zakończyć się bramką dla Manchesteru City. Kapitalną interwencją popisał się jednak Laurent Koscielny, który po profesorsku ściągnął futbolówkę Aguero, zanim ten zdołał wykończyć akcję.

Czas zmian na boisku. W 63. minucie Lampard wbiegł na boisko z Fernandinho, z kolei 3 minuty później w drużynie Wengera Rosicky zastąpił Chamberlaina.

W 67. minucie Santiago Cazorla dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Manchesteru City, a tam na piłkę czyhał Olivier Giroud, który oddał dobry strzał głową i pokonał Joe Harta. 2-0 dla Arsenalu!

Bezradny Manchester City próbował w jakiś sposób strzelić kontaktową bramkę, ale zupełnie nie miał pomysłu, jak zagrozić bramce Ospiny. Obywatele starali się nękać londyńczyków z rzutów rożnych, ale te w ich wykonaniu były tak nieudolne, że obrońcy Arsenalu w pewnym momencie sami zaczynali wybijać groźne piłki na kornery.

W 80. minucie okazji do strzału poszukał jeszcze Stevan Jovetić, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę i... wyszedł na kolejny rzut rożny.

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził dwie defensywne zmiany. Flamini i Gibbs pojawili się na murawie kosztem Ramseya i Sancheza.

W doliczonym czasie gry Kanonierzy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Rosicky dobrze uruchomił Mathieu Flaminiego, który starał się dograć do Oliviera Girouda, ale dobrze interweniował Gael Clichy.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Manchester City 2-0 i zdobył piekielnie ważne trzy punkty na arcytrudnym terenie.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52420.01.2015, 21:49

Ziebka
Tak jak pisze kolega Verminator97.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41220.01.2015, 21:49

Tak by the way - obejrzałem właśnie za co Gervinho dostał czerwoną kartkę. Co ten człowiek sobie myślał?

XandeR komentarzy: 968420.01.2015, 21:49

Bylo wiele gorszych filmow z Sylvestrem Stallone dlatego nie rozumiem o co wam chodzi...

marimoshi komentarzy: 472820.01.2015, 21:49

TlicTlac
Do karnego na Hazardzie też się nie przyczepili. W jednym i drugim meczy karny zaslużony.

kanon99 komentarzy: 11120.01.2015, 21:49

ok, masz swoje zdanie,a ja swoje pow wczesniej i nie bede sie powtarzal.

Chyba nigdy nie zderzyłeś się z człowiekiem-czołgiem;
poza tym intencją Kompanego było tylko i wyłącznie wytrącenie Monreala z równowagi;

jak mnie nie posłuchasz, to przeczytaj/posłuchaj sobie opinii ekspertów; nikt nie przyczepił się do tego karnego oprócz Ciebie z tego co mi wiadomo ;)

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 220.01.2015, 21:46

V97
Roki? :D

Ziebka
Co 2 lata chyba.

kanon99 komentarzy: 11120.01.2015, 21:45

no dobra, bylo wiele karnych nie zalicznonych w historii... co to ma do tego?! poprostu jest najczesciej faulowany w PL. a to sie przeklada na zolte i karne, normalna rzecz. karny z city byl prawodlowy ? :)

Verminator97 komentarzy: 1490020.01.2015, 21:44

Ziebka > Federacja zmieniła na roki nie parzyste żeby nie rozgrywać PNA w tym samym roku co MŚ.

TlicTlac komentarzy: 600920.01.2015, 21:43

@ kanon99

Taki karny z pupy;

pamiętam podobną sytuację w jakimś meczu MŚ albo LM - tam gostek też wypuścił sobie piłkę i zahaczył o nogę przeciwnika - skutek? - żółta kartka dla zawodnika za "symulowanie";

tutaj Hazard też raczej nie mógł dojść do piłki, także karnego nie powinno być, tylko żółta jak dla mnie;
w ogóle Hazard w tym meczu wymusił już z 2-3 faule na żółtą czy karny.

Ziebka komentarzy: 265920.01.2015, 21:42

@simpllemann

A jak wytłumaczysz to ze były w 2012 i 2013 i teraz sa 2015 ?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.01.2015, 21:42

A właśnie ... ile ten Paulista musiałby czekać na pozwolenie? od czego to zależy? sory ja nie w temacie.

Mihex komentarzy: 2360420.01.2015, 21:42

Ale brama Kamerunu. Niezłe podanie.
Czyżby kolejny remis na PNA :P? Chyba ulubiony wynik drużyn z Afryki 1-1.

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.01.2015, 21:42

Jakie jest zrodlo tego info, ze Joel ma byc wlaczony w transfer Paulisty?

matek95 komentarzy: 79020.01.2015, 21:41

Trzeba przyznać że Liv dziś dobrze gra ale mają pecha jedna akcja chelsea i karny ... no cóż , zobaczymy co pokażą w 2 połowie , jednak liczę na przynajmniej jednego gola czerwonki ;P

rev komentarzy: 161520.01.2015, 21:41

Lacazette jest świetny. Niedługo pewnie opuści Lyon, pytanie tylko gdzie się przeniesie...

royal87 komentarzy: 142420.01.2015, 21:41

FadeIn
on lezal na ziemi i reka przeturlal sobie pilke pod noge zeby ja wybic

FadeIn komentarzy: 354720.01.2015, 21:39

royal

Tyle, że Costa leżał na ziemi a piłka walneła go na wysokości nadgarstka. Niby gdzie miał go schować ? Nie było karnego. Co nie zanaczy, że bronie Chelsea

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.01.2015, 21:39

Mówiłem i dalej będę mówić, że Chelsea to cieniasy, aha i Fab$ to też cienias.

XandeR komentarzy: 968420.01.2015, 21:38

kanon99 online kilka dni, czyzby?! ;P
Boje sie pojsc do toalety od wczoraj, bo moze mi zbillu klapa dupsko przytrzasnie przez WI-FI.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52420.01.2015, 21:38

Ziebka
Co 2 lata.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41220.01.2015, 21:38

@KOL
Widać naszym naprawdę zależy na tym Pauliście. Tylko oby dostał pozwolenie na pracę.

kanon99 komentarzy: 11120.01.2015, 21:37

jesli chodzi o karne, to ten bym bardziej gwizdnal, niz nasz z city

Ziebka komentarzy: 265920.01.2015, 21:37

Co ile jest PNA rozgrywane?

marimoshi komentarzy: 472820.01.2015, 21:37

Chelsea gra bo im się tak opłaca. Od początku ich zamiar to remis. Zawsze tak Mou gra na lepsze druzny na wyjeździe. Matić i Obi w środku,a przed nimi Fabs

co do naciagania to przesada ... zauwazylem ze dla was kazdy karny na hazardzie to nurkowanie :)

kanon99 komentarzy: 11120.01.2015, 21:36

mecz nuda, obie strony slabiutko

royal87 komentarzy: 142420.01.2015, 21:35

chelsea slaba jak barszcz wg mnie karny na hazardzie naciagany a costa ewidentnie pilke reka sobie pod noge poturlał

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.01.2015, 21:35

Arsenal are willing to pay £6m plus £4m in add-ons for Paulista, @JWTelegraph says. Campbell could be key in any deal.

Neil komentarzy: 6820.01.2015, 21:35

Chelsea niby mocnym składem ale wywalone ma totalnie na ten mecz chyba. Tyle niedokładności to u nich nie widziałem chyba przez 5 kolejek łącznie :D brakuje im koncentracji

XandeR komentarzy: 968420.01.2015, 21:34

TheGunners1986, czyli juz mamy pewnosc, ze ma wiele osobowosci.

kamilo_oo komentarzy: 2356720.01.2015, 21:34

Lacazette już w tamtym sezonie strzelał

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.01.2015, 21:34

Jest! Dekoder wkońcu przyszedł ... będzie można normalnie oglądać LM! karwasz twarz!!

kelob komentarzy: 86220.01.2015, 21:34

No i przerwa. Taki sobie mecz, remis może jeszcze być spokojnie.

afc4life komentarzy: 478320.01.2015, 21:33

Odkad wlaczylem stream , Chelsea nie wykonala ani razu wiecej niz 2 podan. Caly czas tak Live cisnie ?:D

danielosik
Laporte ma klauzule bodajze 40 mln ( + podatek ). Ramos to pewnie by kosztowal z 40 banioli a i chce pensji z 10 melonow rocznie. Poza tym Sergio ma gorca glowe i skocnzyl tylko podstawowke.

Mihex komentarzy: 2360420.01.2015, 21:29

Yattabare 1-0 :P Drużyna Kasperczaka prowadzi.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.01.2015, 21:28

A z jakiej paki mamy dawać 30 melonòw za zawodnika, ktòry rozegrał tylko jeden dobry sezon? szczerze? to już bym wolał dodać te 5-10 mln za Ramosa. Obrońca jak znalazł, albo za Laporte.

XandeR komentarzy: 968420.01.2015, 21:28