Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal

Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal 18.01.2015, 17:51, Sebastian Czarnecki 3808 komentarzy

Miało być szybkie i bezbolesne zwycięstwo Manchesteru City, a tym czasem londyńczycy w końcu przypomnieli sobie, jak należy grać w obronie i pokazali kawał dobrego futbolu. Podopieczni Arsene'a Wengera w końcu nie przestraszyli się wyżej obsadzonego w tabeli rywala i wyszli naprzeciwko niego jak równy równemu. Kanonierzy byli świetnie zdyscyplinowani taktycznie, piekielnie zmotywowani, nieugięci w walce o wszystkie piłki, a przede wszystkim skuteczni w ataku. Bo przecież akcji mieli mniej, a mimo wszystko udało im się aż dwukrotnie pokonać Joe Harta po błędach defensywy.

Linia obronna Arsenalu w tym sezonie przypominała bombę zegarową i nigdy nie mogliśmy być pewni, kiedy któraś z poszczególnych jednostek weźmie sprawy we własne ręce i w pojedynkę zaprzepaści szanse na zwycięstwo. Dzisiaj w końcu było inaczej: obrona pod wodzą Koscielnego przypominała monolit, a Per Mertesacker rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie. Hector Bellerin wyśmienicie zastąpił Debuchy'ego, swoją rolę spełnił Monreal, no a nieoceniony był przede wszystkim Coquelin, który zasłużył na miano cichego bohatera meczu za całą brudną robotę, jaką wykonał.

Kanonierzy w końcu odzyskali pewność siebie i udowodnili, że są gotowi do walki z najlepszymi. Piekielnie ważne zwycięstwo na Etihad Stadium i powrót po długich i męczących kontuzjach kluczowych zawodników może sprawić, że Arsenal jeszcze zdoła namieszać w tym sezonie.

Man City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy – Fernandinho (63. Lampard), Fernando - Navas (76. Dżeko), Silva, Milner (46. Jovetić) - Aguero

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey (84. Flamini) - Chamberlain (66. Rosicky), Cazorla, Sanchez (84. Gibbs) - Giroud

Już w trzeciej minucie gospodarze mogli zagrozić bramce Arsenalu groźnym kontratakiem, ale w porę zareagował Laurent Koscielny, który niestety musiał uciec się do faulu. Francuz już we wczesnej fazie meczu został ukarany żółtym kartonikiem, co na pewno wpłynie na ostrość jego gry.

Kolejne minuty były bardzo wyrównane, ale to podopieczni Arsene'a Wengera częściej szukali akcji zaczepnych. Bardzo aktywni byli zwłaszcza Giroud, Sanchez i Cazorla, ale nie potrafili przedrzeć się przed defensywę The Citizens na tyle skutecznie, by zagrozić bramce Harta.

W 20. minucie Alex Chamberlain dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie na piłkę czyhał Olivier Giroud. Francuzowi udało się nabiec na piłkę i oddać strzał głową, ale pewnie interweniował Hart.

W 23. minucie w pole karne Manchesteru City przedarł się Ignacio Monreal, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez Vincenta Kompany'ego. Mike Dean nie zawahał się ani przez moment i wskazał na jedenasty metr.

Do piłki podszedł Santiago Cazorla, który uderzył w lewy róg bramki Harta i nie pomylił się. Angielski bramkarz co prawda wyczuł intencje Hiszpana, ale strzał był na tyle precyzyjny, że nawet to nie pomogło mu w interwencji. 1-0 dla Arsenalu!

Mecz ponownie skupił się w środkowej części boiska, a żadna ze stron nie była na tyle groźna, by wypracować sobie klarowną sytuację bramkową. David Ospina wciąż pozostawał bezrobotny, a wszystko to dzięki świetnie grającym defensorom, którzy w końcu przypomnieli sobie, jak powinno się grać w obronie. Bardzo dobrze na tle Silvy i Milnera wyglądali Coquelin i Bellerin, którzy całkowicie wyeliminowali obu zawodników z gry.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi do przerwy 1-0 na Etihad Stadium.

Po przerwie zdecydowanie gorzej wyglądali gospodarze, którzy koniecznie chcieli odmienić losy meczu, jeżeli w dalszym ciągu chcieli walczyć o mistrzowski tytuł jak równy z równym. W 51. minucie strzał z ostrego kąta oddał Jesus Navas, ale bardzo dobrą interwencją popisał się David Ospina.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pod bramką londyńczyków wywiązało się spore zamieszanie, które zakończyło się kąśliwym strzałem Fernandinho. Piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców i wyszła na kolejny korner.

Na kolejną groźną sytuację czekaliśmy do 60. minuty, kiedy to groźne dośrodkowanie w pole karne Arsenalu mogło zakończyć się bramką dla Manchesteru City. Kapitalną interwencją popisał się jednak Laurent Koscielny, który po profesorsku ściągnął futbolówkę Aguero, zanim ten zdołał wykończyć akcję.

Czas zmian na boisku. W 63. minucie Lampard wbiegł na boisko z Fernandinho, z kolei 3 minuty później w drużynie Wengera Rosicky zastąpił Chamberlaina.

W 67. minucie Santiago Cazorla dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Manchesteru City, a tam na piłkę czyhał Olivier Giroud, który oddał dobry strzał głową i pokonał Joe Harta. 2-0 dla Arsenalu!

Bezradny Manchester City próbował w jakiś sposób strzelić kontaktową bramkę, ale zupełnie nie miał pomysłu, jak zagrozić bramce Ospiny. Obywatele starali się nękać londyńczyków z rzutów rożnych, ale te w ich wykonaniu były tak nieudolne, że obrońcy Arsenalu w pewnym momencie sami zaczynali wybijać groźne piłki na kornery.

W 80. minucie okazji do strzału poszukał jeszcze Stevan Jovetić, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę i... wyszedł na kolejny rzut rożny.

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził dwie defensywne zmiany. Flamini i Gibbs pojawili się na murawie kosztem Ramseya i Sancheza.

W doliczonym czasie gry Kanonierzy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Rosicky dobrze uruchomił Mathieu Flaminiego, który starał się dograć do Oliviera Girouda, ale dobrze interweniował Gael Clichy.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Manchester City 2-0 i zdobył piekielnie ważne trzy punkty na arcytrudnym terenie.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
kamilo_oo komentarzy: 2356721.01.2015, 11:39

co do Lacazetta:

francja.goal.pl/299051-felieton-lacazette-symbolem-przemiany-lyonu.html

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34121.01.2015, 11:38

A chciałbym zobaczyć Ibrę w Premier League :) Niekoniecznie w Arsenalu, ale ogólnie w tej lidze.

Godzilla komentarzy: 23921.01.2015, 11:38

28mln za Lacazette xDD nie ma szans ze Lyon go pusci za taka kwote

Szogun komentarzy: 28259 newsów: 321.01.2015, 11:37

Teraz każdy o Lacazette a jak byly dyskusje o nim 2 lata temu to,że grajek jakich wiele i nie warto. Wiedziałem,że jego talent w końcu eksploduje.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698221.01.2015, 11:34

Odegaard ma przejsc testy medyczne w Realu.

Transfer Gabriela Paulisty ma być sfinalizowany w ciągu 48 godzin.

michalm1 komentarzy: 702021.01.2015, 11:29

Jak Ibra odejdzie to nie ma opcji zeby Cavani do nas trafil... A Ibry tez tutaj nie chce :D

Danielo_Gunners komentarzy: 264021.01.2015, 11:28

Daniel Sturridg kiedy wraca?

michalm1 komentarzy: 702021.01.2015, 11:27

Ja mowie o Lacazette, dlaczego ma niby przejsc do PSG??

schnor25 komentarzy: 1854621.01.2015, 11:27

"Lacazette poważnie zastanawia się nad przenosinami do uwaga...mistrza Chin, drużyny Guangzhou. Kierunek nie wydaje się być atrakcyjny, ale kwota transferowa (mówi się o kwocie 28 mln euro) jak i gaża dla samego piłkarza (7,5 mln euro za sezon) mogą okazać się decydujące przy ewentualnym transferze Francuza."

[potwierdzone źródło]

Alonso komentarzy: 1282421.01.2015, 11:26

michalm1
Kontuzje, wiek i nigdy od czasów Juve nie był w żadnym klubie więcej jak 3 sezony. Moim zdaniem odejdzie.

koczan_4 komentarzy: 330221.01.2015, 11:23

Lacazette mógłby się u nas sprawdzić. Nie jest za wysoki, ale bardzo dobrze trzyma się na nogach, coś jak Aguero.

michalm1 komentarzy: 702021.01.2015, 11:19

Alonso

Potwierdzone tzn ?

kamilo_oo komentarzy: 2356721.01.2015, 11:18

Ale Lyon zdobędzie mistrzostwo i wtedy dojdzie do wniosku, że po co ma odchodzić do takiego słabego PSG :D

Alonso komentarzy: 1282421.01.2015, 11:16

Lacazette po sezonie dojdzie do PSG w miejsce Ibry ,który odejdzie (potwierdzone info)

kamilo_oo komentarzy: 2356721.01.2015, 11:15

Mi się wydaje, że Lacazette wybierze jednak PSG

michalm1 komentarzy: 702021.01.2015, 11:12

Jak LFC sciagnie go do siebie to bedzie lipa. 20 bramek w lidze francuskiej, po tylu kolejkach... Szczerze to ja nie pamietam kto tyle strzelil poza Zlatanem po zakonczeniu sezonu !!

Gosc jest swietny i do nas by bardzo pasowal.
Francuz kolejny plus. Musimy sie zaczac wzmacniac bo City czy Chelsea maja juz niesamowita kadre a oni wciaz kupuja jednym z najlepszych pilkarzy na rynku.

michalm1 komentarzy: 702021.01.2015, 11:09

W ciągu najbliższych kilku dni Liverpool złoży ofertę za francuskiego napastnika Olympique Lyon, Alexandra Lacazette’a.

Anglicy nie są jednak jedynym zespołem zainteresowanym ściągnięciem strzelca 20 bramek w tym sezonie Ligue 1. Chciałby go mieć u siebie także Laurent Blanc, trener Paris Saint-Germain.

Liverpoolowi zależy na ściągnięciu snajpera, który dałby gwarancję goli wobec kontuzji Daniela Sturridge’a oraz słabej dyspozycji Rickiego Lamberta i Mario Balotellego.

Latem ubiegłego roku, gdy Lacazette’a chciał mieć u siebie Alan Pardew, Lyon wycenił go na 20 milionów funtów. Można się jednak domyślać, że znakomity sezon podbił wartość Francuza.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 321.01.2015, 11:08

10:58

PREMIER LEAGUE TRIO CHASE BYRAM

Arsenal, Liverpool and Everton are interested in Leeds United youngster Sam Byram, reports the Daily Express. Reports suggest Southampton had a bid of 25 złm rejected by Leeds last summer but due to financial constraints the club may not be able to turn down a similar bid this time around.

mysle, ze gdyby nie przeszedl testow, bylaby jakas dogrywka testow, ewentualnie przekazanie informacji o tym, ze te testy oblal

Skoro Wenga mowi, ze Bielik do nas dolaczy, skoro Lesny mowi, ze zostaly szczegoly, ale Bielik dolaczy, to raczej wszystko bylo zaklepane, ale gdyby oblal testy, to daliby znac

Jako 3. obronca nie moze przeciez byc stary i nie moze kosztowac duzo

10 dni zostalo do konca okienka, wiec luzik, z kolei bielik niby mial testy w piatek, a teraz cisza wszedzie....

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41221.01.2015, 10:52

@Master10
Chcemy za niego ponoć 12 mln funtów. Cena wysoka ale zakładam, że jest to odpowiedź na ich żądania finansowe względem Reida - 7 mln funtów za gościa z kilkoma miesiącami na kontrakcie.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 321.01.2015, 10:42

09:51

JENKS TO COST 68 złM

West Ham have been told full-back Carl Jenkinson will cost 68 złm if they want to make his loan move from Arsenal permanent, writes The Daily Mail. The report also suggests Sam Allardyce has had a 11 złm bid rejected for Hamilton left-back Stephen Hendrie.

czyli jakies 5,5 mln funtow - mam wtyczke przeliczajaca kurs, stad te kwoty, no ale daily mailowi nie mozna ufac tak czy siak

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 321.01.2015, 10:41

john cross to solidne zrodlo, a kimze jest ten Paulista i ile mialby nas niby kosztowac?
10 lub 15 mln?

Nikt chyba nie liczyl, ze zima za obronce damy 20+ mln, poniewaz wtedy taki obronca musialby grac w pierwszym skladzie, a Wenga tego raczej nie zrobi Niemcowi

Kto wie, moze z niego powstanie taki Koscielny, a mamy przeciez ciagle rozwijajacego sie Chambersa, ktory ma znizke formy ostatnio, ale wiemy, ze ma duzy potencjal i za 2-3 lata powinien juz byc nasza podpora defensywy

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41221.01.2015, 10:40

Gabriel ma tylko 24 lata i może się jeszcze bardzo rozwinąć (spójrzcie na Koscielnego). Skoro Wengerowi tak bardzo na nim zależy, to widocznie coś w nim widzi. Ma też na tyle doświadczenia, by już teraz zajmować miejsce Kosy lub Pera, gdy zajdzie taka potrzeba.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185221.01.2015, 10:39

Cuadrado jest przehajpowanym grajkiem. nie wskoczy na wyższy poziom

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 321.01.2015, 10:37

a kogo obchodzi chelsea i jej transfery ;]

z taka gra to city moze ich smialo scignac, co zreszta juz w tym sezonie robili ;]

roma narazie nic nie wyklada ;]

OFFO komentarzy: 354521.01.2015, 10:34

John Cross ‏@johncrossmirror 9 min.9 minut temu
Gabriel Paulista was quoted in Mirror on Mon saying he's leaving it all to his agent. Agent has spent last 2 days at passport office..! #afc

hmmmmmmmm transfer coraz blizej niestety nie za dobry ale przynajmniej lepszy nic van dijk

Kwietnik komentarzy: 62721.01.2015, 10:32

Cuadrado był wczoraj na Anfield i oglądał mecz z trybun. Transfer już raczej klepnięty, teraz tylko czekać kogo to Chelsea sprzeda - Schurrle (Wolfsburg daje 30 mln) albo Salah za którego Roma wykłada 20 mln.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185221.01.2015, 10:31

tia, jak na pierwszą gwiazdkę, a okazuje się, że nie ma prezentów :

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30921.01.2015, 10:20

Wenger nie może ściągnąć zawodnika przed Deadline Day, bo nie będzie co robić ostatniego dnia okienka. A zawsze jest taki fajny klimacik i wyczekiwanie w tym dniu :D

KanonieR_ST komentarzy: 85421.01.2015, 09:44

No Ci to tam szybko przyklepują transfer, nie to co my się bawimy ;)

OFFO komentarzy: 354521.01.2015, 09:38

youtube.com/watch?v=2xftkMvCYSM

powiedziałem ze Gabriel Paulista to średniak odwołuje to przeciez to ss 2.0
(elektryczny pojedynki glowkowe 80% przegrane krycie na radar sami zobaczcie;/)

najgorsze ze Spanish radio claim Gabriel Paulista will join Arsenal today for €20m oby plota(choc o nacho oni 1 podali:/)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 321.01.2015, 09:11

dokladnie
z kontry to my prawie bramek nie zdobywamy

gdybysmy zdobywali bramki z kontry i w ataku pozycyjnym, to bylibysmy realem ;]

O ile Welbeck jeszcze troche sie nadaje do kontr, to Giroud jest nieco za wolny, a Ox jest szybki, ale z jego szybkosci podczas kontr mamy tylko 10-15% pozytku ;]

OFFO komentarzy: 354521.01.2015, 09:06

Cuadrado prawie w czelsi(bony w city) a my sie dalej bawmy z dm i so przez 2/3 okienka zeby to jeszcze były powalajace nazwiska do 1 składu z nami łączone ale gdzie to jakies noname(jedynie perrin sensowny) bo Gabriel Paulista czy reid to średniacy jakich wielu

nawet bielika nie potrafia potwierdzić jpdl

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52421.01.2015, 08:51

Tylko, że z kontry zdobyliśmy do tej pory tylko 2 bramki.

michalm1 komentarzy: 702021.01.2015, 08:45

Jeszcze niech ktos mi powie ze nie powinnismy grac z kontry...

michalm1 komentarzy: 702021.01.2015, 08:44

Na ciekawą statystykę zwróciła uwagę stacja Sky Sports. Zespół Arsene’a Wengera przez ponad 11 lat nie przegrał żadnego spotkania Premier League, w którym jego posiadanie piłki nie przekroczyło 45 procent.

michalm1 komentarzy: 702021.01.2015, 08:41

transfery.info/72975,analiza-taktyczna-zwyczajny-niezwyczajny-arsenal-i-pragmatyczny-wenger

Mocno polecam.

Ode mnie tyle ze zaden zawodnik nie zasluzyl na hejty ale jak ktos nim jest to sie nic nie da zrobic...

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52421.01.2015, 08:26

Kolejny egzotyczny transfer polskiego piłkarza - Mateusz Zachara (Górnik Zabrze) podpisał 3-letni kontrakt z zespołem Chienese Super League - Henan Jianye.

Czeczenia komentarzy: 1244821.01.2015, 02:23

zachodnydotablicy.blox.pl/2015/01/Czy-Wenger-przekona-sie-do-uniwersalnosci.html