Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal

Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal 18.01.2015, 17:51, Sebastian Czarnecki 3808 komentarzy

Miało być szybkie i bezbolesne zwycięstwo Manchesteru City, a tym czasem londyńczycy w końcu przypomnieli sobie, jak należy grać w obronie i pokazali kawał dobrego futbolu. Podopieczni Arsene'a Wengera w końcu nie przestraszyli się wyżej obsadzonego w tabeli rywala i wyszli naprzeciwko niego jak równy równemu. Kanonierzy byli świetnie zdyscyplinowani taktycznie, piekielnie zmotywowani, nieugięci w walce o wszystkie piłki, a przede wszystkim skuteczni w ataku. Bo przecież akcji mieli mniej, a mimo wszystko udało im się aż dwukrotnie pokonać Joe Harta po błędach defensywy.

Linia obronna Arsenalu w tym sezonie przypominała bombę zegarową i nigdy nie mogliśmy być pewni, kiedy któraś z poszczególnych jednostek weźmie sprawy we własne ręce i w pojedynkę zaprzepaści szanse na zwycięstwo. Dzisiaj w końcu było inaczej: obrona pod wodzą Koscielnego przypominała monolit, a Per Mertesacker rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie. Hector Bellerin wyśmienicie zastąpił Debuchy'ego, swoją rolę spełnił Monreal, no a nieoceniony był przede wszystkim Coquelin, który zasłużył na miano cichego bohatera meczu za całą brudną robotę, jaką wykonał.

Kanonierzy w końcu odzyskali pewność siebie i udowodnili, że są gotowi do walki z najlepszymi. Piekielnie ważne zwycięstwo na Etihad Stadium i powrót po długich i męczących kontuzjach kluczowych zawodników może sprawić, że Arsenal jeszcze zdoła namieszać w tym sezonie.

Man City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy – Fernandinho (63. Lampard), Fernando - Navas (76. Dżeko), Silva, Milner (46. Jovetić) - Aguero

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey (84. Flamini) - Chamberlain (66. Rosicky), Cazorla, Sanchez (84. Gibbs) - Giroud

Już w trzeciej minucie gospodarze mogli zagrozić bramce Arsenalu groźnym kontratakiem, ale w porę zareagował Laurent Koscielny, który niestety musiał uciec się do faulu. Francuz już we wczesnej fazie meczu został ukarany żółtym kartonikiem, co na pewno wpłynie na ostrość jego gry.

Kolejne minuty były bardzo wyrównane, ale to podopieczni Arsene'a Wengera częściej szukali akcji zaczepnych. Bardzo aktywni byli zwłaszcza Giroud, Sanchez i Cazorla, ale nie potrafili przedrzeć się przed defensywę The Citizens na tyle skutecznie, by zagrozić bramce Harta.

W 20. minucie Alex Chamberlain dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie na piłkę czyhał Olivier Giroud. Francuzowi udało się nabiec na piłkę i oddać strzał głową, ale pewnie interweniował Hart.

W 23. minucie w pole karne Manchesteru City przedarł się Ignacio Monreal, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez Vincenta Kompany'ego. Mike Dean nie zawahał się ani przez moment i wskazał na jedenasty metr.

Do piłki podszedł Santiago Cazorla, który uderzył w lewy róg bramki Harta i nie pomylił się. Angielski bramkarz co prawda wyczuł intencje Hiszpana, ale strzał był na tyle precyzyjny, że nawet to nie pomogło mu w interwencji. 1-0 dla Arsenalu!

Mecz ponownie skupił się w środkowej części boiska, a żadna ze stron nie była na tyle groźna, by wypracować sobie klarowną sytuację bramkową. David Ospina wciąż pozostawał bezrobotny, a wszystko to dzięki świetnie grającym defensorom, którzy w końcu przypomnieli sobie, jak powinno się grać w obronie. Bardzo dobrze na tle Silvy i Milnera wyglądali Coquelin i Bellerin, którzy całkowicie wyeliminowali obu zawodników z gry.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi do przerwy 1-0 na Etihad Stadium.

Po przerwie zdecydowanie gorzej wyglądali gospodarze, którzy koniecznie chcieli odmienić losy meczu, jeżeli w dalszym ciągu chcieli walczyć o mistrzowski tytuł jak równy z równym. W 51. minucie strzał z ostrego kąta oddał Jesus Navas, ale bardzo dobrą interwencją popisał się David Ospina.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pod bramką londyńczyków wywiązało się spore zamieszanie, które zakończyło się kąśliwym strzałem Fernandinho. Piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców i wyszła na kolejny korner.

Na kolejną groźną sytuację czekaliśmy do 60. minuty, kiedy to groźne dośrodkowanie w pole karne Arsenalu mogło zakończyć się bramką dla Manchesteru City. Kapitalną interwencją popisał się jednak Laurent Koscielny, który po profesorsku ściągnął futbolówkę Aguero, zanim ten zdołał wykończyć akcję.

Czas zmian na boisku. W 63. minucie Lampard wbiegł na boisko z Fernandinho, z kolei 3 minuty później w drużynie Wengera Rosicky zastąpił Chamberlaina.

W 67. minucie Santiago Cazorla dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Manchesteru City, a tam na piłkę czyhał Olivier Giroud, który oddał dobry strzał głową i pokonał Joe Harta. 2-0 dla Arsenalu!

Bezradny Manchester City próbował w jakiś sposób strzelić kontaktową bramkę, ale zupełnie nie miał pomysłu, jak zagrozić bramce Ospiny. Obywatele starali się nękać londyńczyków z rzutów rożnych, ale te w ich wykonaniu były tak nieudolne, że obrońcy Arsenalu w pewnym momencie sami zaczynali wybijać groźne piłki na kornery.

W 80. minucie okazji do strzału poszukał jeszcze Stevan Jovetić, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę i... wyszedł na kolejny rzut rożny.

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził dwie defensywne zmiany. Flamini i Gibbs pojawili się na murawie kosztem Ramseya i Sancheza.

W doliczonym czasie gry Kanonierzy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Rosicky dobrze uruchomił Mathieu Flaminiego, który starał się dograć do Oliviera Girouda, ale dobrze interweniował Gael Clichy.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Manchester City 2-0 i zdobył piekielnie ważne trzy punkty na arcytrudnym terenie.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Alonso komentarzy: 1282420.01.2015, 22:58

XandeR
co masz do hobbita? fajny był

Verminator97 komentarzy: 1490020.01.2015, 22:58

skrobinho > Zarzuć linkiem do tej foty. :D

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30920.01.2015, 22:58

Przez jakiś czas - zainspirowany piosenką Jonesa Juniora - na haxie grałem pod nickiem Roki Balboa :P

kamilo_oo komentarzy: 2356720.01.2015, 22:58

No i Lyon odpada z Pucharu Francji :( Ale z drugiej strony wszystkie siły rzucą teraz na ligę i kto wie może będzie mistrzostwo :)

Verminator97 komentarzy: 1490020.01.2015, 22:57

Kanonier204 > Roki okej :D, ale "wstyt" był napisany specjalnie. :) Nikt mi nie wierzy... :(

XandeR komentarzy: 957120.01.2015, 22:57

Teraz Siodmy Syn wchodzi do kin, moze bedzie troche lepszy niz Hobbit, tez sa smoki chyba.

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.01.2015, 22:56

Roki jest tylko jeden :D

FadeIn komentarzy: 354720.01.2015, 22:56

Czy może mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie uruchamia się sopy ? Bo wiele razy widziałem jak ludzie podają numery kanałów i wszystko fajnie, pięknie tyle, że jak wbijam numer kanału w sopie to wywala mi błąd czy jakoś tak. Adres nieprawidłowy. Więc doszedłem, że przy odpalaniu linka wszystko działa ale po jakiego grzyba ludziska wrzucają te numery kanałów ? Czy jest jakiś sposób na otwieranie go bez linka tylko przez podanie numeru kanału ?

Szogun komentarzy: 28259 newsów: 320.01.2015, 22:56

Co do Dwóch Wież to był kręcony w moim Hrabstwie. Około 25 mil od miejsca zamieszkania.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 120.01.2015, 22:55

mistiqueAFC, byłem na ostatniej części hobbita w kinie, po 40 minutach wyszedłem bo nie zdzierżyłem. To jest tak przeciągnięte że aż się oglądać nie da, no i jeszcze to jak prowadzona jest ta historia w filmie, no i metrokrasnoludy które mi nie pasują od samego początku.

kubex komentarzy: 573520.01.2015, 22:55

@XandeR - hehe to prawada.. i pomyśleć że chcieli go do Arsenalu co niektórzy :)
Koncepcja filmu mi sie podoba, dobrze to zrobili - no i Titi :D

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 220.01.2015, 22:55

@Came4Fame
Po zdjęciach z fotka.pl mogę wnioskować, że mimo 25 lat mógłby być tak głupi, ale ręki sobie uciąc nie dam :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.01.2015, 22:53

Hobbita do WP nie ma co porównywac.Inna liga kina fantasy, a Dwie Wieze to mistrzostwo

XandeR komentarzy: 957120.01.2015, 22:53

kubex

Wow Balo na tej reklamie wykonal wiecej sprintow niz podczas calego swojego pobytu w PL

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30920.01.2015, 22:53

FadeIn
A co jest dziwnego w formie "Artetą"? Narzędnik: kim? czym? Artetą
A koledze zapewne chodziło o to, że uważać piszemy przez "ż".

Came4Fame

Nie oto chodzi. Bo nawiązał do mojej wypowiedzi. napisałem "Diego Costę" i uznał to chyba za błąd bo stwierdził, że to nie ten piłkarz gra w Chelsea. Tak to odebrałem:-) a sam Pisał "Artetą" Majaczy i czepia się kartofel jeden

kubex komentarzy: 573520.01.2015, 22:50

Widzieliście? youtube.com/watch?v=eoCNG4yP3Tc&feature=youtu.be

Dobre :D

Szogun komentarzy: 28259 newsów: 320.01.2015, 22:50

Ja byłem jeszcze na tej trzeciej części w kinie i widziałem 3d także jakoś dotrwałem do końca ale film równie przedłużany co Powrót Króla.

KArooo23 komentarzy: 190320.01.2015, 22:49

@Szter
Hobbit to bardziej bajka dla młodszych, zapowiedź. Nie jest jakaś super ciekawa, ostatnia część to tylko walka, ale mimo wszystko idealnie nadaje się na zimowe wieczory, ażeby na chwilę odciąć sie od otaczających problemów i zanurzyć się w fantastycznej krainie Hobbita, Smoka i Gandalfa. :)

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.01.2015, 22:49

@6_LKOSCIELNY

oficjalne konto Kosy na twitterze!

petroniusz7 komentarzy: 1650 newsów: 220.01.2015, 22:48

marimoshi

Dzieki, nieskromnie przyznam ze jestem z tego dumny :D Hehe cos bardziej jak fatamorgana raczej.

michalm1 komentarzy: 702020.01.2015, 22:48

Dobrze niech Chelsea i Liverpool sobie graja w tym smiesznym pucharku, im wiecej sil straca tym lepiej dla nas.

XandeR komentarzy: 957120.01.2015, 22:48

matek

Tworzenie nowego konta akurat w tym tygodniu, jest rownie ryzykowne, co kupno jarmulki w 39.

Verminator97 komentarzy: 1490020.01.2015, 22:48

GKS_AFC > Zwycięstwo z City, a więc wszystko co piszą to ploty! Koniec transferów! Nie oglądajcie DD bo faworyci wygrali! :/

:D

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.01.2015, 22:48

Zbillu ma twittera?hahaha

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.01.2015, 22:48

Came4Frame

w takich przypadkach,zeby uniknąć poprawiania ja zastosowałbym Artetom/Artetą - Mikelem :P

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.01.2015, 22:46

kamilo
To sie zgadza. Jednak nie mam swetra Evertonu xD

michalm1 komentarzy: 702020.01.2015, 22:46

Liverpool sie spina na mecze z topowymi druzynami. Nas tez ostro cisneli, to tylko pokazuje jak trzeba grac przeciwko tym najlepszym. Z Chelsea musimy zagrac podobnie to bedzie szansa na 3 pkt o ile Hazard z karnego nie strzeli...

Paniu76 komentarzy: 1246420.01.2015, 22:46

Dobra, to nie Zbillu.

#rzekłem

Szter komentarzy: 15820.01.2015, 22:46

Skończyłem przed chwilą oglądać Hobbita, jedyne co z tych 10h zapamiętałem to chyba piosenka "I see fire" Spokojnie zmieściliby to wszyszko w jednej części a tak to na siłę chcieli zrobić powtórkę z LOTR która im nie wyszła.

lays komentarzy: 3987120.01.2015, 22:46

Tak pacze na gola LFC i jestem bardzo zdziwiony. Tak straconej bramki po CFC bym się nie spodziewał xD Tylu graczy CFC i tyle miejsca dla Sterlinga

Verminator97 komentarzy: 1490020.01.2015, 22:46

mistique > Szkoda. :P Ale pewnie za jakiś czas zapomnisz.

GKS_AFC komentarzy: 871520.01.2015, 22:45

Jakies nowe wiesci do naszych transferow ?

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30920.01.2015, 22:45