Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal

Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal 18.01.2015, 17:51, Sebastian Czarnecki 3808 komentarzy

Miało być szybkie i bezbolesne zwycięstwo Manchesteru City, a tym czasem londyńczycy w końcu przypomnieli sobie, jak należy grać w obronie i pokazali kawał dobrego futbolu. Podopieczni Arsene'a Wengera w końcu nie przestraszyli się wyżej obsadzonego w tabeli rywala i wyszli naprzeciwko niego jak równy równemu. Kanonierzy byli świetnie zdyscyplinowani taktycznie, piekielnie zmotywowani, nieugięci w walce o wszystkie piłki, a przede wszystkim skuteczni w ataku. Bo przecież akcji mieli mniej, a mimo wszystko udało im się aż dwukrotnie pokonać Joe Harta po błędach defensywy.

Linia obronna Arsenalu w tym sezonie przypominała bombę zegarową i nigdy nie mogliśmy być pewni, kiedy któraś z poszczególnych jednostek weźmie sprawy we własne ręce i w pojedynkę zaprzepaści szanse na zwycięstwo. Dzisiaj w końcu było inaczej: obrona pod wodzą Koscielnego przypominała monolit, a Per Mertesacker rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie. Hector Bellerin wyśmienicie zastąpił Debuchy'ego, swoją rolę spełnił Monreal, no a nieoceniony był przede wszystkim Coquelin, który zasłużył na miano cichego bohatera meczu za całą brudną robotę, jaką wykonał.

Kanonierzy w końcu odzyskali pewność siebie i udowodnili, że są gotowi do walki z najlepszymi. Piekielnie ważne zwycięstwo na Etihad Stadium i powrót po długich i męczących kontuzjach kluczowych zawodników może sprawić, że Arsenal jeszcze zdoła namieszać w tym sezonie.

Man City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy – Fernandinho (63. Lampard), Fernando - Navas (76. Dżeko), Silva, Milner (46. Jovetić) - Aguero

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey (84. Flamini) - Chamberlain (66. Rosicky), Cazorla, Sanchez (84. Gibbs) - Giroud

Już w trzeciej minucie gospodarze mogli zagrozić bramce Arsenalu groźnym kontratakiem, ale w porę zareagował Laurent Koscielny, który niestety musiał uciec się do faulu. Francuz już we wczesnej fazie meczu został ukarany żółtym kartonikiem, co na pewno wpłynie na ostrość jego gry.

Kolejne minuty były bardzo wyrównane, ale to podopieczni Arsene'a Wengera częściej szukali akcji zaczepnych. Bardzo aktywni byli zwłaszcza Giroud, Sanchez i Cazorla, ale nie potrafili przedrzeć się przed defensywę The Citizens na tyle skutecznie, by zagrozić bramce Harta.

W 20. minucie Alex Chamberlain dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie na piłkę czyhał Olivier Giroud. Francuzowi udało się nabiec na piłkę i oddać strzał głową, ale pewnie interweniował Hart.

W 23. minucie w pole karne Manchesteru City przedarł się Ignacio Monreal, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez Vincenta Kompany'ego. Mike Dean nie zawahał się ani przez moment i wskazał na jedenasty metr.

Do piłki podszedł Santiago Cazorla, który uderzył w lewy róg bramki Harta i nie pomylił się. Angielski bramkarz co prawda wyczuł intencje Hiszpana, ale strzał był na tyle precyzyjny, że nawet to nie pomogło mu w interwencji. 1-0 dla Arsenalu!

Mecz ponownie skupił się w środkowej części boiska, a żadna ze stron nie była na tyle groźna, by wypracować sobie klarowną sytuację bramkową. David Ospina wciąż pozostawał bezrobotny, a wszystko to dzięki świetnie grającym defensorom, którzy w końcu przypomnieli sobie, jak powinno się grać w obronie. Bardzo dobrze na tle Silvy i Milnera wyglądali Coquelin i Bellerin, którzy całkowicie wyeliminowali obu zawodników z gry.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi do przerwy 1-0 na Etihad Stadium.

Po przerwie zdecydowanie gorzej wyglądali gospodarze, którzy koniecznie chcieli odmienić losy meczu, jeżeli w dalszym ciągu chcieli walczyć o mistrzowski tytuł jak równy z równym. W 51. minucie strzał z ostrego kąta oddał Jesus Navas, ale bardzo dobrą interwencją popisał się David Ospina.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pod bramką londyńczyków wywiązało się spore zamieszanie, które zakończyło się kąśliwym strzałem Fernandinho. Piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców i wyszła na kolejny korner.

Na kolejną groźną sytuację czekaliśmy do 60. minuty, kiedy to groźne dośrodkowanie w pole karne Arsenalu mogło zakończyć się bramką dla Manchesteru City. Kapitalną interwencją popisał się jednak Laurent Koscielny, który po profesorsku ściągnął futbolówkę Aguero, zanim ten zdołał wykończyć akcję.

Czas zmian na boisku. W 63. minucie Lampard wbiegł na boisko z Fernandinho, z kolei 3 minuty później w drużynie Wengera Rosicky zastąpił Chamberlaina.

W 67. minucie Santiago Cazorla dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Manchesteru City, a tam na piłkę czyhał Olivier Giroud, który oddał dobry strzał głową i pokonał Joe Harta. 2-0 dla Arsenalu!

Bezradny Manchester City próbował w jakiś sposób strzelić kontaktową bramkę, ale zupełnie nie miał pomysłu, jak zagrozić bramce Ospiny. Obywatele starali się nękać londyńczyków z rzutów rożnych, ale te w ich wykonaniu były tak nieudolne, że obrońcy Arsenalu w pewnym momencie sami zaczynali wybijać groźne piłki na kornery.

W 80. minucie okazji do strzału poszukał jeszcze Stevan Jovetić, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę i... wyszedł na kolejny rzut rożny.

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził dwie defensywne zmiany. Flamini i Gibbs pojawili się na murawie kosztem Ramseya i Sancheza.

W doliczonym czasie gry Kanonierzy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Rosicky dobrze uruchomił Mathieu Flaminiego, który starał się dograć do Oliviera Girouda, ale dobrze interweniował Gael Clichy.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Manchester City 2-0 i zdobył piekielnie ważne trzy punkty na arcytrudnym terenie.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

royal87 komentarzy: 142421.01.2015, 01:21

fakt chelsea w tym sezonie omijaja kontuzje ale patrząc na ilosc meczow ktore zagrali i brak rotacji to moze to byc tylko kwestia czasu. united tez ma szpital nie mniejszy a city trozke lapiej ale biorac pod uwage jak wazni pilkarze jak aguero i silva wypadli na na kilka meczy i teraz brak toure to napewno bardzo ten fakt ulatwia liderownie chelsea

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 221.01.2015, 01:13

royal87
Ciężko się to czyta. Poziom zarówno jednych 'kibiców' jak i drugich to podstawówka.
Głupio, że ktoś taki robi zła reklamę AFC.

Chelsea zagrała jeden słaby mecz, my na razie gramy kompletnie w kratkę i juz nasmiewanie się...

Albo ten tekst, że gdyby nie kontuzje to CFC by nam plecy wachala. No żenada....
Przesadna pewność siebie i zero obiektywizmu.

Choć też uważam, że bez kontuzji bilibysmy się z City i CFC o pierwszą lokatę.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698221.01.2015, 01:08

Powiedział dla żartów, że kupią Gerrarda.

royal87 komentarzy: 142421.01.2015, 01:06

danielosik
to ,ze nie zasłuzyli na porazke w meczu z czerwonką?

FadeIn komentarzy: 354721.01.2015, 01:02

KArooo23

Dobra Karol :-) przyjąłem.
Pomyliłem 2 z L
Za stary byłem na Dragon Balla, Power Rangers czy tym podobne. Wychowywałem się na Króliku Bugsie a później na Tsubasie. Dlatego jestem tak genialnym piłkarzem tylko, że jeszcze nikt mojego talentu nie odkrył a przez Tsubase czasami walę błedy jak piszę bo staram się pisać po chińsku. Chciaż zaraz... to japońska bajka. Eh

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698221.01.2015, 00:58

Słyszeliście co powiedział Mourinho?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41221.01.2015, 00:54

Fajny artykuł:

mirror.co.uk/sport/football/news/fitting-santi-cazorla-mesut-ozil-5008758

royal87 komentarzy: 142421.01.2015, 00:53

widzieliscie jaka jest spina pomiedzy kibicami chelski a arsenalu na anglia.goal.pl w niusie po meczu chelski z lfc :p

KArooo23 komentarzy: 190321.01.2015, 00:49

@Fadeln
Może juz jesteś za stary na to, ale jak za młodu oglądałeś Dragon Balla to polecam obejrzeć tersz od nowa - świetna podróż sentymentalna, a jak się przy tym zasypia, ho ho :D

I nie jestem Karol :P

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698221.01.2015, 00:47

Dobra mam już tą nutę ... miazga !!

FadeIn komentarzy: 354721.01.2015, 00:47

KAroool

:-)

Ostatnio miałem strzszne problemy ze snem. Teraz się skończyły.

Teraz zasypiam w 15min jak leci House. Jak wczesniej był konik to w 5 hue hue hue

KArooo23 komentarzy: 190321.01.2015, 00:42

Ja tez lubie zasypiac przy dobrych filmach/serialach/DB. :D

FadeIn komentarzy: 354721.01.2015, 00:42

Mid

Oooo. A to jest akurat ciekawe. No może..... Dobra Charlize. Może nie zobaczę twoich cyckow za to uracz mnie swoim aktorstwem. Może się skuszę w takim wypadku.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41221.01.2015, 00:41

@WilSHARE
Przy okazji - inną pozycję na mojej liście must watch ("The Revenant") również nakręcił Inarritu, a grać w nim będą Leonardo DiCaprio i Tom Hardy.

kamilo_oo komentarzy: 2356721.01.2015, 00:40

Ben Arfa to nie może zagrać w Nicei do końca sezonu

FadeIn komentarzy: 354721.01.2015, 00:38

Ja tam męczę ostatnio Housa po raz drugi w życiu. Mam na dvd. Żona siedzi w ciąży w Niemczech. Wszystkie fimy jakie miałem już obejrzałem włącznie ze wszystkimi odcinkami Married with Children. Przy okazji odkryłem, że na bezsenność nic tak na mnie nie działa jak włączenie telewizora. 15 min i spie jak dziecko. Nie to, że nie lubie Housa. Lubię.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41221.01.2015, 00:38

@danielosik
Chyba był - horror z Michaelem Keatonem o ile się nie mylę. To będzie natomiast czarna komedia.

@FadeIn
Tego nowego "Mad Maxa" robi przynajmniej twórca pierwszych trzech części.

@WilSHARE
Ja na "Birdmana" czekam przede wszystkim ze względu na postać reżysera, którego podziwiam - choć nie każdy jego film mi siępodobał, to bardzo go szanuję. A pomysł na wykonanie "Birmana" uważam za przełomowy i jedyny w swoim rodzaju.

KArooo23 komentarzy: 190321.01.2015, 00:35

Ja czekam na "niezlomny" (zajebisty trailer, oby tego nie zawalili) i "marsjanin", reszta wyjdzie w praniu. :)

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698221.01.2015, 00:34

Mrsomebody
przed tym hehe

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 821.01.2015, 00:32

Mid
Wyczekuję już na 'Birdman' od świąt, uwielbiam czarne komedie. Jeszcze z Nortonem i Zachem!

FadeIn komentarzy: 354721.01.2015, 00:32

Mid

Ten zwiastun jest ciekawszy. Jeżeli chodzi o ten film to ja się wstrzymuje. O ile czasami chodzę na odświeżane kotlety o tyle tu nie ma ciekawej obsady a to nie rokuje dobrze. Oczywiscie ubóstwiam Charlize ale dla niej samej nie pójdę na film. No chyba, że pokaże w nim cycki. Dla mnie liczy się gra aktorska. Zadne efekty nie uratują filmu nawet z dobrym scenariuszem jeżeli są marni aktorzy. Zobaczymy. Może się mylę co do Maxa. Ale są filmy z masą efektów gdzie nie ma wielkich gwiazd a się bronią. Pacific Rim czy Dystrykt 9.

royal87 komentarzy: 142421.01.2015, 00:31

@WilSHARE
ben arfa gra w nicei :P

ThisIsOurSeason komentarzy: 234721.01.2015, 00:30

Jakiś dobry film na dziś ? Thriller, dramat, na faktach, dokument, biografia ? Stosunkowo młody 2011-2014 ?

mrsomebody komentarzy: 602121.01.2015, 00:30

Nie Patrzę w Dół Liber, Natalia Szroeder

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698221.01.2015, 00:30

Mid
znowu głosy? taki film już chyba był?

btw. wie ktos kiedy wychodzi film 'Haker'?

kamilo_oo komentarzy: 2356721.01.2015, 00:21

Oglądał ktoś Exodus: Bogowie i królowie?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 821.01.2015, 00:20

KArooo23
Rywali mu nie brak.
Falcao, któremu płaci się znacznie więcej, a i większe nadzieje pokładano.
Ben Arfa - chociaż tutaj od razu było wiadomo, że chłopak się pogubił jeszcze w Newcastle. W każdym razie w Hull do tej pory się nie odnalazł.
Dejan Lovren też kibicom już nie raz podpadł.

Newcastle za to nie trafiło z Riverie z i Cabellą, którzy fajnie się zapowiadali w Ligue1, ale ciężko im się zaaklimatyzować w BPL.

KArooo23 komentarzy: 190321.01.2015, 00:19

@Fadeln
A pomyśleć, że go tutaj chciałem xd.
Teraz fani Live muszą przeżywać wstrząs, przełączajac się z superstrzelca na Balo. :D

konrii komentarzy: 40621.01.2015, 00:17

arsenal pokazał w meczu z Man city ze jest wstanie przyćmić słońce

KArooo23 komentarzy: 190321.01.2015, 00:16

@danielosik
Ok, dzięki za pozwolenie, hahayayayahahahahahahaha.

FadeIn komentarzy: 354721.01.2015, 00:16

KAroool

Uwierz mi. On nie walczy o to trofejum on powinien je z góry dostać. A pomyśleć, że miałem nadzieję, że chlopak na MŚ się przebudzi i do nas trafi. Jak widać Live ubilo interes życia. Ododać Suareza a kupić Balo aby uratować sytuacje w ataku. Brawo.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698221.01.2015, 00:16

Ja nie mogę się doczekać Avengers 2. (tak, pozwalam się śmiać)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41221.01.2015, 00:14

@FadeIn
Wiem o nowym "Terminatorze", ale jakoś mnie nie ciągnie. Co do "Mad Maxa" - jest jeszcze drugi trailer:
youtube.com/watch?v=YWNWi-ZWL3c

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698221.01.2015, 00:14

gunner1704
Dziękuję, mam nadzieję, że będzie mi dane obejrzeć naszych na żywo. Rownież ciebie pozdrawiam, trzymaj się!

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 821.01.2015, 00:14

Frankly
W Arsenalu działo to na takiej samej zasadzie, lecz my posiadamy spore doświadczenie sprowadzonych gwiazd i nie ściąganiu ich jedną serią, a regularnie.

Podstawa aktualnej drużyny opiera się na ciężkiej pracy Wengera i jego wiary w młodzież.

KArooo23 komentarzy: 190321.01.2015, 00:12

Btw. Balo - najgorszy transfer sezonu w BPL?
Imo jak na ten moment walczy w tej kategorii zaciekle.

Frankly komentarzy: 76421.01.2015, 00:11

Dancer
25 lat jako wiek konkretnego piłkarza to nie mało, ale jako średnia całej drużyny to całkiem niska. Biorąc pod uwagę że średnia wieku w drużynach takich jak Chelsea, City, Barcelona oscyluje raczej około 27-28 lat.
To by mogło znaczyc że czas tej drużyny dopiero ma nadejśc w najbliższych latach ale jak wyjdzie to zobaczymy.

FadeIn komentarzy: 354721.01.2015, 00:06

Mad MAx.
Kolejny odświerzany kotlet. Mad Max to Mel G. a nie jakieś ćwoki. Trailer mi się nie podoba bo nic z niego nie wynika i wcale nie przyciąga. Tak swoją drogą to w tym roku ma wyjść kolejna część Terminatora. Tym razem uwaga... z Arnoldem. Już są trailery. Fane efekty jak zwykle ale tak jak era genialnie brzmiącej analogowej muzyki mineła tak i cyfrowe efekty chodź robią wrażenie to szybko ulatują z pamięci. Chyba dlatego, żę jest ich za dużo

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 121.01.2015, 00:06

FC Midtjylland have a 10% resale clause in Winston Reid's contract. Reports of an imminent £7M bid by Arsenal emanating from Denmark

gunner1704 komentarzy: 131921.01.2015, 00:05

Danielosik

Wiem, że nie jest łatwo, żeby obejżeć mecz na żywo w Premier League, szczegolnie młodym ludziom mieszkającym w Polsce, też kiedyś to było nieosiągalne dla mnie, ale życze Tobie tego, żebyś kiedyś mógł pozwolić sobie na ten luxus.
Pozdro

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40021.01.2015, 00:05

Frankly

25 lat na pilkarza to juz nie malo. W tym wieku zawodnicy sa juz praktycznie calkowicie rozwinieci i u szczytu formy ;) Ale trzech 21-latkow rzeczywiscie robi wrażenie

Frankly komentarzy: 76421.01.2015, 00:02