Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal

Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal 18.01.2015, 17:51, Sebastian Czarnecki 3808 komentarzy

Miało być szybkie i bezbolesne zwycięstwo Manchesteru City, a tym czasem londyńczycy w końcu przypomnieli sobie, jak należy grać w obronie i pokazali kawał dobrego futbolu. Podopieczni Arsene'a Wengera w końcu nie przestraszyli się wyżej obsadzonego w tabeli rywala i wyszli naprzeciwko niego jak równy równemu. Kanonierzy byli świetnie zdyscyplinowani taktycznie, piekielnie zmotywowani, nieugięci w walce o wszystkie piłki, a przede wszystkim skuteczni w ataku. Bo przecież akcji mieli mniej, a mimo wszystko udało im się aż dwukrotnie pokonać Joe Harta po błędach defensywy.

Linia obronna Arsenalu w tym sezonie przypominała bombę zegarową i nigdy nie mogliśmy być pewni, kiedy któraś z poszczególnych jednostek weźmie sprawy we własne ręce i w pojedynkę zaprzepaści szanse na zwycięstwo. Dzisiaj w końcu było inaczej: obrona pod wodzą Koscielnego przypominała monolit, a Per Mertesacker rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie. Hector Bellerin wyśmienicie zastąpił Debuchy'ego, swoją rolę spełnił Monreal, no a nieoceniony był przede wszystkim Coquelin, który zasłużył na miano cichego bohatera meczu za całą brudną robotę, jaką wykonał.

Kanonierzy w końcu odzyskali pewność siebie i udowodnili, że są gotowi do walki z najlepszymi. Piekielnie ważne zwycięstwo na Etihad Stadium i powrót po długich i męczących kontuzjach kluczowych zawodników może sprawić, że Arsenal jeszcze zdoła namieszać w tym sezonie.

Man City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy – Fernandinho (63. Lampard), Fernando - Navas (76. Dżeko), Silva, Milner (46. Jovetić) - Aguero

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey (84. Flamini) - Chamberlain (66. Rosicky), Cazorla, Sanchez (84. Gibbs) - Giroud

Już w trzeciej minucie gospodarze mogli zagrozić bramce Arsenalu groźnym kontratakiem, ale w porę zareagował Laurent Koscielny, który niestety musiał uciec się do faulu. Francuz już we wczesnej fazie meczu został ukarany żółtym kartonikiem, co na pewno wpłynie na ostrość jego gry.

Kolejne minuty były bardzo wyrównane, ale to podopieczni Arsene'a Wengera częściej szukali akcji zaczepnych. Bardzo aktywni byli zwłaszcza Giroud, Sanchez i Cazorla, ale nie potrafili przedrzeć się przed defensywę The Citizens na tyle skutecznie, by zagrozić bramce Harta.

W 20. minucie Alex Chamberlain dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie na piłkę czyhał Olivier Giroud. Francuzowi udało się nabiec na piłkę i oddać strzał głową, ale pewnie interweniował Hart.

W 23. minucie w pole karne Manchesteru City przedarł się Ignacio Monreal, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez Vincenta Kompany'ego. Mike Dean nie zawahał się ani przez moment i wskazał na jedenasty metr.

Do piłki podszedł Santiago Cazorla, który uderzył w lewy róg bramki Harta i nie pomylił się. Angielski bramkarz co prawda wyczuł intencje Hiszpana, ale strzał był na tyle precyzyjny, że nawet to nie pomogło mu w interwencji. 1-0 dla Arsenalu!

Mecz ponownie skupił się w środkowej części boiska, a żadna ze stron nie była na tyle groźna, by wypracować sobie klarowną sytuację bramkową. David Ospina wciąż pozostawał bezrobotny, a wszystko to dzięki świetnie grającym defensorom, którzy w końcu przypomnieli sobie, jak powinno się grać w obronie. Bardzo dobrze na tle Silvy i Milnera wyglądali Coquelin i Bellerin, którzy całkowicie wyeliminowali obu zawodników z gry.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi do przerwy 1-0 na Etihad Stadium.

Po przerwie zdecydowanie gorzej wyglądali gospodarze, którzy koniecznie chcieli odmienić losy meczu, jeżeli w dalszym ciągu chcieli walczyć o mistrzowski tytuł jak równy z równym. W 51. minucie strzał z ostrego kąta oddał Jesus Navas, ale bardzo dobrą interwencją popisał się David Ospina.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pod bramką londyńczyków wywiązało się spore zamieszanie, które zakończyło się kąśliwym strzałem Fernandinho. Piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców i wyszła na kolejny korner.

Na kolejną groźną sytuację czekaliśmy do 60. minuty, kiedy to groźne dośrodkowanie w pole karne Arsenalu mogło zakończyć się bramką dla Manchesteru City. Kapitalną interwencją popisał się jednak Laurent Koscielny, który po profesorsku ściągnął futbolówkę Aguero, zanim ten zdołał wykończyć akcję.

Czas zmian na boisku. W 63. minucie Lampard wbiegł na boisko z Fernandinho, z kolei 3 minuty później w drużynie Wengera Rosicky zastąpił Chamberlaina.

W 67. minucie Santiago Cazorla dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Manchesteru City, a tam na piłkę czyhał Olivier Giroud, który oddał dobry strzał głową i pokonał Joe Harta. 2-0 dla Arsenalu!

Bezradny Manchester City próbował w jakiś sposób strzelić kontaktową bramkę, ale zupełnie nie miał pomysłu, jak zagrozić bramce Ospiny. Obywatele starali się nękać londyńczyków z rzutów rożnych, ale te w ich wykonaniu były tak nieudolne, że obrońcy Arsenalu w pewnym momencie sami zaczynali wybijać groźne piłki na kornery.

W 80. minucie okazji do strzału poszukał jeszcze Stevan Jovetić, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę i... wyszedł na kolejny rzut rożny.

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził dwie defensywne zmiany. Flamini i Gibbs pojawili się na murawie kosztem Ramseya i Sancheza.

W doliczonym czasie gry Kanonierzy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Rosicky dobrze uruchomił Mathieu Flaminiego, który starał się dograć do Oliviera Girouda, ale dobrze interweniował Gael Clichy.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Manchester City 2-0 i zdobył piekielnie ważne trzy punkty na arcytrudnym terenie.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

skrobinho

Tak musiało być. Odszedł też Bac ale jak widać wyszło to nam na dobre. Zyskaliśmy naprawdę dobrego Mefju. Dzięki jego skłonności do kontuzji Bellerina :-) Chambi trochę ostatnio cieniuje ale też jest mega zdolny. Nie ma co wspominać. Cole jest takim samym przykładem jak Gallas. Też odszedł do lokalnego rywala. Ja tego nie roztrząsam bo mam luźne poślady w tym temacie. Nikt nie jest niewolnikiem klubu. To są ich kariery ich pieniądze ich zdrowie. Wiadomo, że jest temat co powiedzą ludzie ale jak człowiek miałby się wstrzymywać z każdą decyzją w życiu bo "co powiedzą ludzie" to by z domu nie wychodził. Postąpił zgodnie ze swoim sumieniem. Grał dla Arsenalu jako wychowanek przez wiele lat. Przez te sezony spłacił swój dług wobec klubu odchodząc z sukcesami. Nie każdy zawodnik musi być Gerrardem :-)

Frankly komentarzy: 76420.01.2015, 23:49

Lays
Flanno, od bardzo długiego czasu zmaga sie z kontuzją. Gdyby był teraz w kadrze i byłby w podobnej dyspozycji jak w tamtym sezonie to z pewnością zostawiłby w tyle konkurencję Johnsona i Manquillo po prawej stronie.
Na lewej grał z przymusu bo brakowało nam LO ale z racji że mamy teraz Moreno i chłopak gra coraz lepiej to Flannagan mógłby na spokojnie walczyc na swojej ulubionej, prawej stronie.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41220.01.2015, 23:47

@XandeR
Jakieś postępy z "Monsterem"?

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34120.01.2015, 23:45

@Xander
I tak byś nic nie wygrał. Na takich stronach jest kilku użytkowników, którzy wygrywają wszystkie aukcje - kiedyś o tym czytałem :) Po prostu są to jacyś współpracownicy założyciela strony czy coś takiego i mają ustawione boty, które automatycznie przelicytują każdego.

James komentarzy: 167420.01.2015, 23:45

mistiqueAFC
po kompromitacji jaką moim zdaniem był hobbit, może lepiej żeby nie kręcił.

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.01.2015, 23:43

@Skrobinho

Pomysl dobry, ale i tak ciezkie to bedzie do realizacji przez to jak Sillmarilion jest napisany.Tutaj widze dwie opcje, albo kaszana totalna, albo miazga

A watek zdrady Melkora i przemiana w Morgotha (szefa Balrogow np) nie zasluguje na slaba ekranizacje

XandeR komentarzy: 967520.01.2015, 23:43

Karooo

Ok przeczytalem regulamin. Jedno klikniecie kosztuje pewnie z 5-10zl.
Szkoda, ze nie mozna placic zlotem z WoW'a.

Verminator97 komentarzy: 1490020.01.2015, 23:41

Mid > Filmik z Theo bardzo fajny. :) Ten z Satnim nie zbyt dobry...

Nie mogłem z Nacho na końcu filmiku z Theo. Jaki zaciesz cały czas miał. :D

KArooo23 komentarzy: 190320.01.2015, 23:41

@xander
To chyba jest tak, że trzeba kkupować jakies talony, za to licytować i chociaż co do sposobu pewien nie jestem, to mogę Ci tu i teraz powiedziec, że nie jest tak kolorowo. :p

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 220.01.2015, 23:40

FadeIN
Tak, w tym aspekcie się zgadzamy. Może po prostu źle się zrozumieliśmy.

Chciałem przekazać, że transfery SS czy Cygana były beznadziejne pod względem ich poziomu gry, natomiast transfer Gallasa uznaję za nieudany, nie ze względu na jego umiejętności, ale z powodu straty Cole'a, którego ceniłem/cenię wyżej niż Williama.

Nie bez przyczyny Gallas przez wiele lat tworzył parę z Thuramem w reprze Francji ;)

XandeR komentarzy: 967520.01.2015, 23:39

korzysta ktos z tej strony ?
za10groszy.pl/index.html

Niby rozne cuda za grosze ida, ale cos nie chce mi sie w to wierzyc.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52420.01.2015, 23:38

mistiqueAFC
Bez przesady. Wszystkiego to nie.

gunner1704 komentarzy: 131920.01.2015, 23:37

Brak podróżowania napewno pozytywnie się odbije na formie AFC.
A jaki raj dla kibiców, sam sie wybieram na Leicester i Crystal Palace( wyjazd).

skrobinho

hola hola. Ja nie mówie tu o skłonnościach czysto najemniczych i to kto zyskał i kto stracił po odejściu. Mówię o czysto piłkarskich zdolnościach a te miał naprawdę dobre a porównywanie go do SS i Cygana jako porażka jest trochę chybione. Bo o ile nie wyszliśmy na tym wspaniale to 4 sezony u nas co jak co ale grał. Wenger nie trzymałby cieniasa w pierwszej 11

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 220.01.2015, 23:34

@mistiqueAFC
Jest koncepcja ponoć, żeby zrobić z tego serial, 12 odcinków.

gunner1704 komentarzy: 131920.01.2015, 23:34

Od lutego gramy 8 meczy pod rząd w Londynie, trzeba to wykorzystać, a ile na łysy zaoszczędzi.

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.01.2015, 23:33

Mnie ciekawi czy Jackson bedzie dalej chcial ekranizowac Tolkiena, bo taki Sillmarilion by byl cholernie trudny do pokazania na duzym ekranie

Verminator97 komentarzy: 1490020.01.2015, 23:32

simplemann > Zauważyłem już wcześniej, ale nie było okazji napisać. :P Dobrze wiedziałeś, że chodzi o Cb, ale zapytałeś. :D Cwana zagrywka. :)

@Waskitcz
No wiesz, Per też ma opaskę, więc sam sobie odpowiedz na pytanie czy tak rzeczywiście mogło być :D

Akurat to mnie strasznie boli, ze Merte jest drugim kapitanem...

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34120.01.2015, 23:30

Jak skomentujecie mecz Chelsea z Liverpoolem? Niestety, ale przez naukę nie byłem w stanie obejrzeć.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41220.01.2015, 23:28

Widzieli już najnowsze filmiki z konta Arsenalu na YouTube, czy jeszcze?

Heh, prawda :P
(meh, te telefony i małe ekraniki, trzeba poćwiczyć kopiowanie .-.)

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 220.01.2015, 23:26

FadeIN
Jeśli wg Ciebie wymiana ColeGallas była korzystna to nie mam pytań.
My na tym straciliśmy, a CFC zyskało.

Nie mówię, że Gallas grał na poziomie SS, ale cena co do jakości bardzo nieadekwatna.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52420.01.2015, 23:25

Gallas był dobry. Grał w Chelsea, Arsenalu i Tottenhamie.

Verminator97 komentarzy: 1490020.01.2015, 23:25

Gallas gdyby nie te kłótnie to byłby to dobry, a nawet bardzo dobry transfer. Przecież był swego czasu kapitanem i naprawdę liderem naszej obrony, ale trzeba przyznać, że charakter miał zrypany. Typowy najemnik. Żeby grać w Smerfach, Arsenalu i jeszcze w kurniku to trzeb być...

Waskitcz komentarzy: 448520.01.2015, 23:25

Legolasa nie było, na premierze drugiej części mówili ze to takie oczko puszczone do fanów, bo w książce jest jakiś "elf".
Po za tym chyba jedna z fajniejszych scen jest jak Thranduil każe Legolasowi znaleść "Obieżyświata" i wchodzi motyw muzyczny z DP.

Była tu już rozmowa kiedyś, stanęło że Hobbit jako oddzielny film to dno, jako dodatek do WP to warto sprawdzić.

Podobnie jak oglądanie tylko nowej trylogii Star Warsów, nie ma sensu.

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.01.2015, 23:25