Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal

Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal 18.01.2015, 17:51, Sebastian Czarnecki 3808 komentarzy

Miało być szybkie i bezbolesne zwycięstwo Manchesteru City, a tym czasem londyńczycy w końcu przypomnieli sobie, jak należy grać w obronie i pokazali kawał dobrego futbolu. Podopieczni Arsene'a Wengera w końcu nie przestraszyli się wyżej obsadzonego w tabeli rywala i wyszli naprzeciwko niego jak równy równemu. Kanonierzy byli świetnie zdyscyplinowani taktycznie, piekielnie zmotywowani, nieugięci w walce o wszystkie piłki, a przede wszystkim skuteczni w ataku. Bo przecież akcji mieli mniej, a mimo wszystko udało im się aż dwukrotnie pokonać Joe Harta po błędach defensywy.

Linia obronna Arsenalu w tym sezonie przypominała bombę zegarową i nigdy nie mogliśmy być pewni, kiedy któraś z poszczególnych jednostek weźmie sprawy we własne ręce i w pojedynkę zaprzepaści szanse na zwycięstwo. Dzisiaj w końcu było inaczej: obrona pod wodzą Koscielnego przypominała monolit, a Per Mertesacker rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie. Hector Bellerin wyśmienicie zastąpił Debuchy'ego, swoją rolę spełnił Monreal, no a nieoceniony był przede wszystkim Coquelin, który zasłużył na miano cichego bohatera meczu za całą brudną robotę, jaką wykonał.

Kanonierzy w końcu odzyskali pewność siebie i udowodnili, że są gotowi do walki z najlepszymi. Piekielnie ważne zwycięstwo na Etihad Stadium i powrót po długich i męczących kontuzjach kluczowych zawodników może sprawić, że Arsenal jeszcze zdoła namieszać w tym sezonie.

Man City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy – Fernandinho (63. Lampard), Fernando - Navas (76. Dżeko), Silva, Milner (46. Jovetić) - Aguero

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey (84. Flamini) - Chamberlain (66. Rosicky), Cazorla, Sanchez (84. Gibbs) - Giroud

Już w trzeciej minucie gospodarze mogli zagrozić bramce Arsenalu groźnym kontratakiem, ale w porę zareagował Laurent Koscielny, który niestety musiał uciec się do faulu. Francuz już we wczesnej fazie meczu został ukarany żółtym kartonikiem, co na pewno wpłynie na ostrość jego gry.

Kolejne minuty były bardzo wyrównane, ale to podopieczni Arsene'a Wengera częściej szukali akcji zaczepnych. Bardzo aktywni byli zwłaszcza Giroud, Sanchez i Cazorla, ale nie potrafili przedrzeć się przed defensywę The Citizens na tyle skutecznie, by zagrozić bramce Harta.

W 20. minucie Alex Chamberlain dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie na piłkę czyhał Olivier Giroud. Francuzowi udało się nabiec na piłkę i oddać strzał głową, ale pewnie interweniował Hart.

W 23. minucie w pole karne Manchesteru City przedarł się Ignacio Monreal, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez Vincenta Kompany'ego. Mike Dean nie zawahał się ani przez moment i wskazał na jedenasty metr.

Do piłki podszedł Santiago Cazorla, który uderzył w lewy róg bramki Harta i nie pomylił się. Angielski bramkarz co prawda wyczuł intencje Hiszpana, ale strzał był na tyle precyzyjny, że nawet to nie pomogło mu w interwencji. 1-0 dla Arsenalu!

Mecz ponownie skupił się w środkowej części boiska, a żadna ze stron nie była na tyle groźna, by wypracować sobie klarowną sytuację bramkową. David Ospina wciąż pozostawał bezrobotny, a wszystko to dzięki świetnie grającym defensorom, którzy w końcu przypomnieli sobie, jak powinno się grać w obronie. Bardzo dobrze na tle Silvy i Milnera wyglądali Coquelin i Bellerin, którzy całkowicie wyeliminowali obu zawodników z gry.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi do przerwy 1-0 na Etihad Stadium.

Po przerwie zdecydowanie gorzej wyglądali gospodarze, którzy koniecznie chcieli odmienić losy meczu, jeżeli w dalszym ciągu chcieli walczyć o mistrzowski tytuł jak równy z równym. W 51. minucie strzał z ostrego kąta oddał Jesus Navas, ale bardzo dobrą interwencją popisał się David Ospina.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pod bramką londyńczyków wywiązało się spore zamieszanie, które zakończyło się kąśliwym strzałem Fernandinho. Piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców i wyszła na kolejny korner.

Na kolejną groźną sytuację czekaliśmy do 60. minuty, kiedy to groźne dośrodkowanie w pole karne Arsenalu mogło zakończyć się bramką dla Manchesteru City. Kapitalną interwencją popisał się jednak Laurent Koscielny, który po profesorsku ściągnął futbolówkę Aguero, zanim ten zdołał wykończyć akcję.

Czas zmian na boisku. W 63. minucie Lampard wbiegł na boisko z Fernandinho, z kolei 3 minuty później w drużynie Wengera Rosicky zastąpił Chamberlaina.

W 67. minucie Santiago Cazorla dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Manchesteru City, a tam na piłkę czyhał Olivier Giroud, który oddał dobry strzał głową i pokonał Joe Harta. 2-0 dla Arsenalu!

Bezradny Manchester City próbował w jakiś sposób strzelić kontaktową bramkę, ale zupełnie nie miał pomysłu, jak zagrozić bramce Ospiny. Obywatele starali się nękać londyńczyków z rzutów rożnych, ale te w ich wykonaniu były tak nieudolne, że obrońcy Arsenalu w pewnym momencie sami zaczynali wybijać groźne piłki na kornery.

W 80. minucie okazji do strzału poszukał jeszcze Stevan Jovetić, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę i... wyszedł na kolejny rzut rożny.

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził dwie defensywne zmiany. Flamini i Gibbs pojawili się na murawie kosztem Ramseya i Sancheza.

W doliczonym czasie gry Kanonierzy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Rosicky dobrze uruchomił Mathieu Flaminiego, który starał się dograć do Oliviera Girouda, ale dobrze interweniował Gael Clichy.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Manchester City 2-0 i zdobył piekielnie ważne trzy punkty na arcytrudnym terenie.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Verminator97 komentarzy: 1490020.01.2015, 23:17

Paniu76 > No żebyś wiedział. :D My w trakcie jednego meczu napiszemy więcej komentarzy niż oni w miesiąc. :D Ale ja akurat w trakcie meczu nie napisałem komentu od meczu z Chelsea na SB. :P Tamte komenty nie były zbyt miłe. :D

lays komentarzy: 3987120.01.2015, 23:17

City w nastepnych 5 kolejkach gra z CFC, Hull, Stoke, NU, LFC

XandeR komentarzy: 967520.01.2015, 23:16

Nie lubie stworzen, ktore maja ucho dluzsze od penisa. No nie lubie i koniec.

Paniu76 komentarzy: 1246420.01.2015, 23:16

Mamy najłatwiejsze 5 następnych kolejek, trzeba to wykorzystać.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 220.01.2015, 23:16

lays
Skoro Wenger ściąga jakiegoś obrońcę, całkiem młodego, to musi w nim coś być. I nie jest to typ Pera - powolna wieża.

Więc jeśli zdecyduje się na Paulistę to moze jest tego wart.

Kose trafił, Chmbersa też(ma obniżkę formy ale i 20lat!), Kolo Toure.

Nie liczę jakichś Senderosów, Djourou, Cyganów, bo oni głównie za grosze przychodzili i i tak dawali dużą przebitkę później.

Chyba największymi porażkami Wengi byli Sqill i Gallas. No i Cygan :D Tylko, że on przychodził za grosze, a np. Gallas za fenomenalnego Cole'a...

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.01.2015, 23:16

Gabriel Paulista will have problems in acquiring work permit. - ESPN

ten deal chyba nie pójdzie.niech Wenger szybko obiera nowy cel,żebyśmy z niczym nie zostali.

lays komentarzy: 3987120.01.2015, 23:15

@skrobinho

Szczerze to sam nie wiem.

Marzag komentarzy: 41241 newsów: 120.01.2015, 23:15

Karooo23, w Hobbicie wygląda z mordy trochę tak

Paniu76 komentarzy: 1246420.01.2015, 23:15

Nie dziwię się, że ludzie tu przychodzą, na innych stronach dziennie jest mniej komentarzy, niż ja sam napiszę.

Szter

Oczywiscie, ze nie bylo Legolasa. Jak dobrze powiedzial Marzag. romansik Kiliego z elfia laska(niczego sobie nawet:D) + Legolas do trojkata. I kasa leci. i malolatki sie cieszo.

KArooo23 komentarzy: 190320.01.2015, 23:13

@Szter
Legolasa nie było w Hobbicie, bo jeszcze wtedy Tolkien go nie wymyślił, ale wg. Władcy Pierscieni już urodził się przed Hobbitem, dlatego został umieszczony w filmie - no bo jak tu wytłumaczyć brak tej postaci, skoro Hobbit ma być wprowadzeniem do Lotra? (tak czytałem gdzieś).
Ale trzeba przyznać, że Legolas z Hobbita to nie ten sam Legolas. Postarzał się, nie robi takiego wrażenia. :p

XandeR komentarzy: 967520.01.2015, 23:13

Verminator

To zasluga zbilla, gdyby kibicowal katolikom, to dzis mieliby najlepszy fanpage w Polsce

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 220.01.2015, 23:12

lays
Na jakiej zasadzie przyznają te punkty?
Ogólnie jak sam porównywałem to też nie można się tym ślepo kierować.

Biorą pod uwagę czyste konta, ilość straconych bramek i wgl.

Choć nie mówię, ze Paulista ma naprawdę niezły wynik o.O

Verminator97 komentarzy: 1490020.01.2015, 23:11

Teraz sprawdziłem i jest taka strona jak katolik.pl :D Serio nie wiedziałem, że takie coś istnieje przed napisaniem tego komentarza. :D I tam miało być Chelsea, a nie City. :D

Szter komentarzy: 15820.01.2015, 23:11

@Mistique
Czytałem, leży nawet u mnie na półce

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.01.2015, 23:11

@Marzag

To mnie w****** w dzisiejszym smiecie.Moda na pier**lony metroseksualizm (lub pedalstwo).Jak kto woli

tomonito komentarzy: 50120.01.2015, 23:10

A to jest prawa!

Verminator97 komentarzy: 1490020.01.2015, 23:09

XandeR > Bo tylko nasza strona jest taka zajebista! :) Nawet kibice innych klubów wchodzą na k.com żeby sobie podyskutować. :P Na stronie City tyle ludzi co na katolik.pl :D

Frankly komentarzy: 76420.01.2015, 23:08

Nie zapominam, po prostu gdzieś w głowie siedzi przekonanie że to nie są jeszcze wystarczająco dojrzałe drużyny. Są nieobliczalne i potrafią grac świetnie w piłkę (zwłaszcza So'ton).
TOP4 złożone z tych samych drużyn co w tamtym sezonie też by mnie satysfakcjonowało. Nie ma nic lepszego niż widziec Utd za swoimi plecami ;]

songoku95 komentarzy: 2348620.01.2015, 23:08

Onebluecostamdalej
wynik remisowy na Anfield daje Wam praktycznie awans. I dobrze bo nie mógłbym patrzec na Brendana badz Spursy wygrywajacych owe trofeum

XandeR komentarzy: 967520.01.2015, 23:07

Ja nie wiem, mecz Live vs Cfc, a kibice tych klubow prowadza dysputy na stronie Kanonierow.

OnceBlue_ForeverBlue komentarzy: 45620.01.2015, 23:06

Zawodnicy w formie nie męczą się tak łatwo, oni chcą ciągle grać.

Marzag komentarzy: 41241 newsów: 120.01.2015, 23:06

mistiqueAFC, zeby sie malolatki jaraly romansem ladnego kiliego z ta elfka. Jakby wygladal jak krasnolud to by nie kupowaly karteczek z jego wizerunkiem.

marimoshi komentarzy: 472620.01.2015, 23:06

Jednak i tak myślę,że przejadą się na graniu tym samym składem ciągle.

anty_pzpn_ komentarzy: 337020.01.2015, 23:05

Nie oglądałem meczu live-chelsea
Czy Liverpool tak zdominował mecz jak pokazują statystyki???

OnceBlue_ForeverBlue komentarzy: 45620.01.2015, 23:04

Przecież Mourinho zastosował stary dobry Autobusik.. Chelsea gra jako jedyna na 4 frontach, oni musieli w jakimś meczu przystopować z tempem, a dwumecz LFC był do tego idealny, teraz w FA Cup zagrają rezerwami, a potem z LFC i City znów podstawa.
1-1 to dobry wynik.

marimoshi komentarzy: 472620.01.2015, 23:04

Nosi sweterki Evertonu to może i kibicować Liverpoolowi. Z jednego miasta kluby :D

Paniu76 komentarzy: 1246420.01.2015, 23:04

dzięki wszystkim :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.01.2015, 23:04

Krasnoludy w Hobbicie to zart.Gimli we WP wygladal 5x lepiej.Ciekawi mnie jaki byl powod zmiany ich wygladu na taki lekko homo

Szter komentarzy: 15820.01.2015, 23:03

@Karooo
Może i masz rację. Ale mimo, że jestem fanem świata stworzonego przez Tolkiena, to spodziewałem się czegoś lepszego po tej "trylogii", choć trzeba przyznać, smok to im się udał :D A, i albo mi się zdaje, albo w książkowej wersji "Hobbita" Legolasa nie było? Na cholercie go tam upychali?

XandeR komentarzy: 967520.01.2015, 23:03

a moze Frankly jest zbillem? W sumie zeby kibicowac Live, to tez trzeba byc mocno trzepnietym ;P

songoku95 komentarzy: 2348620.01.2015, 23:03

Frankly
Utd niech wynosi sie z top4, hańba dla BPL jest fakt ze oni znajdują sie na Arsenalowym miejscu.

Top4 niech pozostanie takie jak rok temu tylko ze AFC niech będzie na tym 3 miejscu

Verminator97 komentarzy: 1490020.01.2015, 23:03

zapominaj*

Verminator97 komentarzy: 1490020.01.2015, 23:02

Frankly > Nie zapominał o Soton i co by nie mówić Spurs...

marimoshi komentarzy: 472620.01.2015, 23:02

Po składach było widać po co Chelsea przyjechała. Niech Liverpool zagra tak na wyjeździe to będzie można mówić o tym,że wracają o bój po top4

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52420.01.2015, 23:01

kamilo_oo
Szkoda, że musiało to być właśnie dzisiaj

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30920.01.2015, 23:00

Paniu
Nie. I dlatego w zeszłym sezonie była dogrywka w meczu United - Sunderland. Półfinał chyba.

Frankly komentarzy: 76420.01.2015, 23:00

Dawno tak Chelsea nikt nie zdominował.
Wraca forma, i mam nadzieje wraca do tego wszystkiego Sturridge. Są powody żeby myślec na poważnie o TOP4.
Wy też po świetnym meczu z City wydajecie się wracac na właściwe tory.
Za to United gra ostatnio fatalnie w piłkę i ledwo ciułają punkty. Myślę że i my i wy możemy ich prześcignąc i wypchnąc z czwórki.

songoku95 komentarzy: 2348620.01.2015, 22:59

Paniu
dopiero w dogrywce

KArooo23 komentarzy: 190320.01.2015, 22:59

Przyznaję, że ja chcialem Balo w Arsenalu i tu zwracam honory - Wenger w tej kwestii jest nadal nieomylny i podejmuje trafne decyzje dot. transferów

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52420.01.2015, 22:59

Paniu76
Nie.

I Brendan zawalil, powinien wprowadzić Borniego i walczyć o zwycięstwo. Badzmy szczerzy na SB czerwonka ma marne szanse. ..

Paniu76 komentarzy: 1246420.01.2015, 22:59