Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal

Takich Kanonierów chcemy oglądać! Man City 0-2 Arsenal 18.01.2015, 17:51, Sebastian Czarnecki 3808 komentarzy

Miało być szybkie i bezbolesne zwycięstwo Manchesteru City, a tym czasem londyńczycy w końcu przypomnieli sobie, jak należy grać w obronie i pokazali kawał dobrego futbolu. Podopieczni Arsene'a Wengera w końcu nie przestraszyli się wyżej obsadzonego w tabeli rywala i wyszli naprzeciwko niego jak równy równemu. Kanonierzy byli świetnie zdyscyplinowani taktycznie, piekielnie zmotywowani, nieugięci w walce o wszystkie piłki, a przede wszystkim skuteczni w ataku. Bo przecież akcji mieli mniej, a mimo wszystko udało im się aż dwukrotnie pokonać Joe Harta po błędach defensywy.

Linia obronna Arsenalu w tym sezonie przypominała bombę zegarową i nigdy nie mogliśmy być pewni, kiedy któraś z poszczególnych jednostek weźmie sprawy we własne ręce i w pojedynkę zaprzepaści szanse na zwycięstwo. Dzisiaj w końcu było inaczej: obrona pod wodzą Koscielnego przypominała monolit, a Per Mertesacker rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie. Hector Bellerin wyśmienicie zastąpił Debuchy'ego, swoją rolę spełnił Monreal, no a nieoceniony był przede wszystkim Coquelin, który zasłużył na miano cichego bohatera meczu za całą brudną robotę, jaką wykonał.

Kanonierzy w końcu odzyskali pewność siebie i udowodnili, że są gotowi do walki z najlepszymi. Piekielnie ważne zwycięstwo na Etihad Stadium i powrót po długich i męczących kontuzjach kluczowych zawodników może sprawić, że Arsenal jeszcze zdoła namieszać w tym sezonie.

Man City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy – Fernandinho (63. Lampard), Fernando - Navas (76. Dżeko), Silva, Milner (46. Jovetić) - Aguero

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey (84. Flamini) - Chamberlain (66. Rosicky), Cazorla, Sanchez (84. Gibbs) - Giroud

Już w trzeciej minucie gospodarze mogli zagrozić bramce Arsenalu groźnym kontratakiem, ale w porę zareagował Laurent Koscielny, który niestety musiał uciec się do faulu. Francuz już we wczesnej fazie meczu został ukarany żółtym kartonikiem, co na pewno wpłynie na ostrość jego gry.

Kolejne minuty były bardzo wyrównane, ale to podopieczni Arsene'a Wengera częściej szukali akcji zaczepnych. Bardzo aktywni byli zwłaszcza Giroud, Sanchez i Cazorla, ale nie potrafili przedrzeć się przed defensywę The Citizens na tyle skutecznie, by zagrozić bramce Harta.

W 20. minucie Alex Chamberlain dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie na piłkę czyhał Olivier Giroud. Francuzowi udało się nabiec na piłkę i oddać strzał głową, ale pewnie interweniował Hart.

W 23. minucie w pole karne Manchesteru City przedarł się Ignacio Monreal, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez Vincenta Kompany'ego. Mike Dean nie zawahał się ani przez moment i wskazał na jedenasty metr.

Do piłki podszedł Santiago Cazorla, który uderzył w lewy róg bramki Harta i nie pomylił się. Angielski bramkarz co prawda wyczuł intencje Hiszpana, ale strzał był na tyle precyzyjny, że nawet to nie pomogło mu w interwencji. 1-0 dla Arsenalu!

Mecz ponownie skupił się w środkowej części boiska, a żadna ze stron nie była na tyle groźna, by wypracować sobie klarowną sytuację bramkową. David Ospina wciąż pozostawał bezrobotny, a wszystko to dzięki świetnie grającym defensorom, którzy w końcu przypomnieli sobie, jak powinno się grać w obronie. Bardzo dobrze na tle Silvy i Milnera wyglądali Coquelin i Bellerin, którzy całkowicie wyeliminowali obu zawodników z gry.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi do przerwy 1-0 na Etihad Stadium.

Po przerwie zdecydowanie gorzej wyglądali gospodarze, którzy koniecznie chcieli odmienić losy meczu, jeżeli w dalszym ciągu chcieli walczyć o mistrzowski tytuł jak równy z równym. W 51. minucie strzał z ostrego kąta oddał Jesus Navas, ale bardzo dobrą interwencją popisał się David Ospina.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pod bramką londyńczyków wywiązało się spore zamieszanie, które zakończyło się kąśliwym strzałem Fernandinho. Piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców i wyszła na kolejny korner.

Na kolejną groźną sytuację czekaliśmy do 60. minuty, kiedy to groźne dośrodkowanie w pole karne Arsenalu mogło zakończyć się bramką dla Manchesteru City. Kapitalną interwencją popisał się jednak Laurent Koscielny, który po profesorsku ściągnął futbolówkę Aguero, zanim ten zdołał wykończyć akcję.

Czas zmian na boisku. W 63. minucie Lampard wbiegł na boisko z Fernandinho, z kolei 3 minuty później w drużynie Wengera Rosicky zastąpił Chamberlaina.

W 67. minucie Santiago Cazorla dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Manchesteru City, a tam na piłkę czyhał Olivier Giroud, który oddał dobry strzał głową i pokonał Joe Harta. 2-0 dla Arsenalu!

Bezradny Manchester City próbował w jakiś sposób strzelić kontaktową bramkę, ale zupełnie nie miał pomysłu, jak zagrozić bramce Ospiny. Obywatele starali się nękać londyńczyków z rzutów rożnych, ale te w ich wykonaniu były tak nieudolne, że obrońcy Arsenalu w pewnym momencie sami zaczynali wybijać groźne piłki na kornery.

W 80. minucie okazji do strzału poszukał jeszcze Stevan Jovetić, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę i... wyszedł na kolejny rzut rożny.

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził dwie defensywne zmiany. Flamini i Gibbs pojawili się na murawie kosztem Ramseya i Sancheza.

W doliczonym czasie gry Kanonierzy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Rosicky dobrze uruchomił Mathieu Flaminiego, który starał się dograć do Oliviera Girouda, ale dobrze interweniował Gael Clichy.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Manchester City 2-0 i zdobył piekielnie ważne trzy punkty na arcytrudnym terenie.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
afc4life komentarzy: 478320.01.2015, 22:42

posiadanie 62%-38%
sytuacje bramkowe 19-2
celne strzaly 6-1
I tak dalej na korzysc Liverpoolu, masakra jak ich przycisneli, ogladalem tylko jakies 10 min meczu i Chelsea nie potrafila wiecej niz 2 podan wymienic :O

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.01.2015, 22:42

@V97

Ja ci i tak tego nie zapomne :D

Co do zbilla to nudno bez niego i jak o nim konwersujemy :D

@matek
Kazdy nowy przez to przechodzi.Najgorszy pierwszy tydzien i pierwsze 100 komentarzy :D

@V97

@matek

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 220.01.2015, 22:42

marimoshi

Bo to chyba jest zmylka ze strony Zbilla. 8+6 rowna sie 14, 9+5... przypadek ? :D

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30920.01.2015, 22:41

Wy serio wierzycie, że to jest profil tego zbilla? Przecież na kilometr widać i słychać, że podał dane brata, kuzyna czy tam jakiegoś innego kolesia, którego zna. Żaden facet w takim wieku nie wypisywałby takich głupot i nie zakładałby tyle kont... Jeszcze do tego takie żałosne nicki...

MarcinKanonier komentarzy: 133120.01.2015, 22:41

DD jest 31 stycznia, tak?

kelob komentarzy: 86220.01.2015, 22:41

Mou to zawsze w dwumeczach na wyjazdach gra na remis. W tamtej edycji LM tak dużo kasy ugrałem, jak grali z Atletico.

matek95 komentarzy: 79020.01.2015, 22:40

Paniu
zależy jakie to okienko czy zimowe czy letnie , gdyż teraz to studiuje i nie robię ;) a okresie letnim to wiadomo, że człowiek jakoś próbuje dorobić :)

lolteks2013 komentarzy: 160720.01.2015, 22:40

Matek
Wiesz ile Ci za to grozi?

Paniu
Trzeba rozesłać to zdjęcie wszystkim patrolom w mieście.
W11

marimoshi komentarzy: 472820.01.2015, 22:40

Kurtoa

michalm1 komentarzy: 702020.01.2015, 22:40

ZM wedlug was?

marimoshi komentarzy: 472820.01.2015, 22:39

Matek to nie Zbillu. Musiałby mieć w nicku 86 lub 1986. Chociaż może to kolejna jego zmyłka :D

XandeR komentarzy: 968420.01.2015, 22:39

Ja to mu list z gruszkami wyslalem na adres domowy.

matek95 komentarzy: 79020.01.2015, 22:39

hm , zarejestrowałem się właśnie po to aby dodawać komy, bo troszkę już siedzę na tej stornie, ale dopiero teraz postanowiłem dokonać rejestracji, czyż to źle ? :)

Verminator97 komentarzy: 1490020.01.2015, 22:38

kelob > Miałem w tym meczu sam X, ale zrąbała Dania, która też zremisowała... :(

schnor25 komentarzy: 1854620.01.2015, 22:38

Paniu

nie wiedziałem, że było prowadzone tak szeroko zakrojone śledztwo :d

XandeR komentarzy: 968420.01.2015, 22:38

Verma

Ktos odkopal Fotke zbilla i On sobie tam paradowal w sweterku Evertonu.

V97

Znaleźli profil Zbilla na fotka.pl i miał na zdjęciu sweter Evertonu.

V97

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.01.2015, 22:36

No i Mou ma co chciał. Live na SB będzie miało pod górke.

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 220.01.2015, 22:34

Jak tu sobie siedze i czytam to nie moge zeby sie nie smiac, niezly jest polew ze zbilla czy jak mu tam :D

matek

Masz przesrane, musisz walczyc o byt na stronie :P

Verminator97 komentarzy: 1490020.01.2015, 22:34

Wtajemniczycie mnie o co Wam chodzi z tym sweterkiem The Tofees? :P

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30920.01.2015, 22:33

Matek to prędzej dostanie "nagrodę" za liczbę komentarzy w pierwszy dzień po zalogowaniu...

kamilo_oo komentarzy: 2356720.01.2015, 22:33

Rivaldo miał Rokiego na avku :D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52420.01.2015, 22:33

Came4Fame
Żart. Żart.

Verminator97 komentarzy: 1490020.01.2015, 22:32

mistiqueAFC > Lepiej nie bo ta łatka będzie do mnie przyklejona już na zawsze. ;D

Paniu
a który fan nie lubi DD ? :) zawsze siedzę z transmisją sky ;)

schnor25 komentarzy: 1854620.01.2015, 22:30

a ja wam przepowiadam, że matek to fan maticia, idąc tym rozumowaniem, fan CFC ;]

Paniu76 komentarzy: 1246420.01.2015, 22:30

XandeR

ahahahhaha wygrałeś z tym swetrem :D

XandeR komentarzy: 968420.01.2015, 22:29

Stawiam sweter Evertonu, ze to jakis bliski krewny, ktory zalogowal sie tutaj na prosbe zbilla ;P

lolteks
Przyjeto. Pamietaj jednak ze w takiej walucie ci wyplacamy wygrana. Jesli oczywiscie wygrasz ;)

schnor25 komentarzy: 1854620.01.2015, 22:28

Costa to dla mnie boiskowa piz... sam cwaniakuje, z łokcia przywali, a jak ktoś go muśnie to udaje pobitego i do tego te nędzne symulki. Mi to by było wstyd na oczach milionów ludzi

XandeR komentarzy: 968420.01.2015, 22:27

Bardzo podejrzany koment Pana matek, wazeliny tyle co w nowych komentach zbilla.

Potwierdza jedynie ta wypowiedzią jakim człowiekiem i piłkarzem przez duże p jest Alexis :) cudownie jest go widzieć w koszulce The Gunners :) czekamy na twoją formę z przed kontuzji Theo a wtedy nasz atak będzie siał postrach w bloku obronnym każdej drużyny na świecie ! :)

lolteks2013 komentarzy: 160720.01.2015, 22:27