Udane zakończenie przygotowań, Man City 1-3 Arsenal

Udane zakończenie przygotowań, Man City 1-3 Arsenal 10.08.2013, 16:50, Marcin Stefaniak 4260 komentarzy

Arsenal w dobrym stylu zakończył przedsezonowe przygotowania, pokonując Manchester City 3-1 w Helsinkach. Kanonierzy zaprezentowali się z solidnej strony i szczególnie w drugiej połowie pokazali zabójczą skuteczność. Zwycięstwo na pewno poprawi nastroje podopiecznych Wengera i pozwoli im na jeszcze lepsze wejście w sezon 2013/14. Miejmy jednak nadzieję, że pokonanie The Citizens nie wpłynie na poczynania Arsene'a Wenger na rynku transferowym i Francuz jeszcze przed rozpoczęciem kampanii zadba o odpowiednie wzmocnienia składu.

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Arteta, Ramsey, Wilshere, Walcott, Oxlade-Chamberlain, Podolski.

Manchester City: Hart, Zabaleta, Kompany, Lescott, Clichy, Milner, Yaya Toure, Fernandinho, Silva, Negredo, Dzeko.

Pierwsze minuty przebiegały pod dyktando graczy z Manchesteru City. Podopieczni Pellegriniego częściej byli przy piłce i kilkakrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Wojciecha Szczęsnego.

W 9. minucie jednak role się odwróciły i to Kanonierzy wyszli na prowadzenie! W środku pola świetnie zachował się Aaron Ramsey, który posłał cudowną prostopadłą piłkę do Theo Walcotta. Anglik nie miał problemów z wykończeniem akcji jeden na jeden i pewnie pokonał Joe Harta.

W 12. minucie dobrą dwójkową akcję przeprowadzili James Milner i David Silva. Anglik dopadł do podania Hiszpana przed polem karnym, jednak jego strzał poszybował nad bramką Arsenalu.

Następną groźną akcję The Citizens przeprowadzili 5 minut później. Po stosunkowo niegroźnym dośrodkowaniu z głębi pola błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który źle obliczył tor lotu piłki i przegrał walkę w powietrzu z Alvaro Negredo. Nowy nabytek Manchesteru City próbował umieścić futbolówkę w pustej bramce strzałem z woleja, ale na posterunku znalazł się Laurent Koscielny.

W 23. minucie wszystkich kibiców oglądających to widowisko zaskoczył Bacary Sagna. Francuz zszedł z piłką do środka pola i oddał potężny strzał z lewej nogi z ponad 20 metrów, jednak dobrą interwencją popisał się Joe Hart, parując piłkę na słupek.

6 minut później po raz kolejny zakotłowało się pod bramką Kanonierów. Po świetnym podaniu Davida Silvy Edin Dzeko znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał z ostrego kąta pewnie obronił Wojciech Szczęsny.

Po upłynięciu dwóch kwadransów tempo meczu spadło. Obie drużyny co prawda nadal próbowały atakować przeciwnika, jednak niewiele z tego wynikało. Dopiero na 7 minut przed końcem pierwszej połowy Alvaro Negredo popisał się dobrym rajdem lewą stroną, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Laurenta Koscielnego. Kilka chwil później arbiter zaprosił zawodników na przerwę.

Na początek drugiej części spotkania Arsene Wenger dokonał trzech zmian. Wojciecha Szczęsnego zmienił Łukasz Fabiański, a w miejsce Jacka Wilshere'a na boisku pojawił się Santi Cazorla. Lukasa Podolskiego zmienił natomiast Olivier Giroud.

Początek drugiej połowy przypominał pierwsze minuty spotkania. To The Citizens przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku, jednak nie potrafili stworzyć sobie stuprocentowych sytuacji do zdobycia bramki. W 55. minucie z ostrego kąta strzelał Alvaro Negredo, ale piłka przeleciała koło bramki.

W 59. minucie podopieczni Wengera podwyższyli na 2-0, a głównymi bohaterami znowu zostali Theo Walcott i Aaron Ramsey. Tym razem zawodnicy zamienili się rolami, bo to Anglik podawał piłkę do Walijczyka, który spokojnie położył Joe Harta i wbił futbolówkę do pustej bramki.

The Citizens jeszcze nie zdążyli pozbierać się po drugim ciosie, a już było 3-0. Z głębi pola fenomenalnym podaniem obsłużył Oliviera Girouda Theo Walcott. Francuz znalazł się w sytuacji sam na sam z Joe Hartem i pewnie przelobował angielskiego golkipera.

W 73. minucie drugie trafienie zaliczył Olivier Giroud. Francuz wykorzystał dobre dośrodkowanie Theo Walcotta, ale sędzia liniowy zasygnalizował spalonego. Chwilę później na boisku pojawili się Carl Jenkinson i Gedion Zelalem.

W 80. minucie honorowego gola dla Obywateli zdobył Alvaro Negredo. Były napastnik Sevilli wygrał pojedynek z Laurentem Koscielnym i pokonał Łukasza Fabiańskiego strzałem po ziemi.

Po strzelonym golu gracze Manchesteru City próbowali pójść za ciosem, ale ich ataki przypominały te z pierwszej połowy. Podopieczni Pellegriniego co prawda zbliżali się do szesnastki Arsenalu i częściej znajdowali się przy piłce, ale nie stwarzali realnego zagrożenia pod bramką Łukasza Fabiańskiego.

W 88. minucie Aarona Ramseya zmienił Isaac Hayden, a kilka minut później arbiter zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 19:51

@Traitor

Taarabt zasysa śurdola, Cazorla go zjada na śniadanie :)))

Qarol komentarzy: 1450212.08.2013, 19:51

Ja mialem IF Jacka i Kosy. Calkiem fajnie sie gra, ale dupy nie urywa. W piatek sprzedalem komus sklad caly to sie kasa za fife zwrocila prawie ; D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 212.08.2013, 19:50

Warunki fizycznie do PL ma lepsze, gra lepiej głową i lepiej się zastawia, w lidze Hiszpańskiej podobny poziom, ale Negredo strzelił więcej w cieniującej Sevilli.

Traitor komentarzy: 10314 newsów: 2412.08.2013, 19:50

if tez jest slaba, if taarabt to jest kosior :D

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 19:49

@RvPersie

Jack jest tak ujową kartą, że aż przykro mi się nią gra. Ciekawe jak to jest z IF Jacka.

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 19:48

@RvPersie

Do 4-2-3-1 polecisz mi na Lewą stronę bardziej Suareza, czy Balea, bo gram tam na razie Suarezem, a zastanawiam się na Balem, który ma dużo więcej Pejsa. Miałem tam wcześniej Hazarda, ale grało mi się nim haniebnie.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 112.08.2013, 19:47

czemu Negredo miałby być lepszy od Soldado?

afckonrad9101 komentarzy: 783412.08.2013, 19:47

prostymr
LFC kisi go w rezerwach i oczekuja przeprosin za jego ostatni wywiad, poza tym dalej twardo twierdza ze go nie sprzedadza do Arsenalu, a my szykujemy jak podaja niektore zrodla nie wiem czy wiarygodne 3-cia oferte w wysokosci 51 mln , takze jak zawsze czas pokaze;)

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 19:47

@rpzldz
A Jack 10x gorszy niż w rzeczywistości ; )

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 19:46

@RvPersie

W ogóle ciekawą sprawą jest, że karta jest dwa razy lepsza niż Gerwazy w rzeczywistości.

prostymr komentarzy: 5812.08.2013, 19:45

Czesc Panowie jestem na wakacjach i mam dostęp chwilowo do wifi. Powiedzcie mi co jest w sprawie suareza jestem na telefonie i nie mam zbytnio czasu teraz czytac o Tym.
Licze na odp :) Dziekuje

LoveTheGunners komentarzy: 914012.08.2013, 19:44

Negredo > Soldado

afckonrad9101 komentarzy: 783412.08.2013, 19:44

gunners1886
Wiecej optymizmu, kogos musimy kupic tym bardziej ze do wydania sa pieniadze i zwolnione sporo z tygodniowek

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 19:43

@RPZLDZ
MOTM za dobry nie jest, statsy ma nie wiele lepsze od zwykłej karty. Gerwazy if2 jednak już robi różnice.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 112.08.2013, 19:43

@panicz
moim zdaniem Soldado będzie dużo bardziej błyszczał od takiego Negredo. zdziwię się, jak nie strzeli przynajmniej 15 bramek w lidze

gunners1886 komentarzy: 74212.08.2013, 19:42

super, ale i tak nie kupimy go pewnie.

afckonrad9101 komentarzy: 783412.08.2013, 19:40

Benteke i Lukaku rzecz jasna tez beda w czolowce..

paniczAFC komentarzy: 188312.08.2013, 19:39

Borekenema;
ja osobiscie nie przekonuje sie do Soldado, fakt swietny napastnik i nie doceniany jak narazie bo nie gral jeszcze w KFC o pkt, oby gral jak Adebayor :D

@Pinguite

Na razie nie przewidujemy, ale jeśli będzie, to prędzej weźmiemy kogoś z redakcji, bo wielu czytelników prosiło o nasze typy ;) Ale wszystko jest jeszcze do przeanalizowania ;)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320712.08.2013, 19:36

Marchwik,
Ok :P tak z ciekawości pytałem ;)

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10812.08.2013, 19:36

@Borekenema

Jak już komuś niżej pisałem - muszę Cię rozczarować ;) Poczekaj na jutrzejszą rozmowę z Nahornym i zobaczysz ;)

afckonrad9101 komentarzy: 783412.08.2013, 19:36

Moi faworycie do korony RvP najwiekszy, Soldado, Negredo nastepni

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 112.08.2013, 19:36

Newcastle już nie chce Gomisa, Wenger działaj

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 19:35

Miałem niedawno okazję grać Gerwinho MOTM, to jest miazga!

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10812.08.2013, 19:35

@Arsenalfcfan

Zależy od tego, jak kto sobie życzy. Nie mamy zamiaru nikomu skrzynki zapychać, czy zabierać mu wolnego czasu, jeśli sobie tego nie życzy. Z niektórymi spotkaliśmy się twarzą w twarz, z niektórymi gadaliśmy mailowo, a z innymi telefonicznie :) Zależy od tego, jaką formę preferował pytany ;)

Xdkarol komentarzy: 98812.08.2013, 19:35

fcbayern.pl/news/Gustavo-chce-do-Arsenalu-2522
taki news pojawil sie na stronie Bayenru ;p

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 112.08.2013, 19:35

hmm chyba nikt nie docenia Soldado, który właśnie może powalczyć z Robinem o koronę króla strzelców

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 19:34

@Waskitcz

Graj AFC. AOC + Theo na skrzydłach i nie musisz do środka samych DP dawać:P

Arsenalfcfan komentarzy: 1320712.08.2013, 19:34

Waskitcz,

graj ofensywnie, 2 napastników, 2 bocznych pomocników biegających do przodu, ŚPO i DP. ;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.08.2013, 19:33

piechota w tym wywiadzie pojechal po lukaku i bale'u jak po jakis gaciach na sznurku

Waskitcz komentarzy: 449212.08.2013, 19:32

Jak Bale nie odejdzie to na turniejach w fife z kumplami zaczynam grać KFC, Bale i Lennon na skrzydłach i 3 defensywnych w środku to może nie bede wszystkiego udupial.

Traitor komentarzy: 10314 newsów: 2412.08.2013, 19:32

Nie puszczaja naszego meczu?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320712.08.2013, 19:31

Marchwik,

btw. to Wy te ankiety przeprowadzacie poprzez spotkanie się z ankietowanym, czy drogą mailową itp?

aguero10 komentarzy: 858912.08.2013, 19:31

"Moja sytuacja w Bayernie jest delikatna i wymaga uporządkowania. Mam osobiste i zawodowe powody by odejść [z Bayernu]. Słyszałem, że interesuje się mną Arsenal. To wielki klub, więc oczywiście chciałbym dla nich grać. Arsenal gra bardzo atrakcyjny futbol i grają w Lidze Mistrzów."

Pinguite komentarzy: 1502012.08.2013, 19:31

Waskitcz, no tak, dlatego pytam czy będzie jakaś ankieta od zagorzałego kibica Arsenalu :P

afckonrad9101 komentarzy: 783412.08.2013, 19:30

paniczAFC
Z KFC tak to juz jest, ale malo prawdopodobne jednak ,gdyby tak sie stalo to AVB bylby idiota;D Paulinho, Capoue, Sandro, Parker, Hudllestone 5 DM badz PS bardziej defensywnych niz ofensywnych ;D i do tego Gustavo hehe

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 212.08.2013, 19:29

Zdecydowanie najbardziej kontrowersyjna ankieta dzisiaj, Lukaku słaby, Bale przereklamowany, United na mistrza, Mignolet nie zastąpi godnie Reiny. Marzag by się nie powstydził.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 212.08.2013, 19:28