Wygrana w derbach. 2:1 z West Hamem

Wygrana w derbach. 2:1 z West Hamem 19.09.2020, 23:55, Kamil Garczorz 1297 komentarzy

Arsenal po dobrym początku sezonu, w dobrych nastrojach podejmował na Emirates Stadium inny stołeczny klub, West Ham. Po pokonaniu Liverpoolu w meczu o Tarczę Wspólnoty oraz Fulham w pierwszej kolejce Premier League można było myśleć, że Kanonierzy nie będą mieli problemów z wygraniem z West Hamem. Co prawda, Arsenal wygrał 2-1, ale na pewno nie bez problemów.

Oto składy, w jakich zagrały obie ekipy:

Arsenal: Leno - Gabriel, Holding, Kolasinac - Bellerin, Xhaka, Ceballos, Saka - Willian, Lacazette, Aubameyang.

West Ham: Fabiański - Diop, Ogbonna, Cresswell, - Fredericks, Rice, Soucek, Masuaku - Fornals, Antonio, Bowen.

Pierwsze kłopoty dla Arsenalu nastąpiły jeszcze przed pierwszym gwizdkiem Michaela Olivera. W jedenastce na ten mecz miał wyjść Kieran Tierney, na rozgrzewce doznał kontuzji i w ostatniej chwili musiał zastąpić go Sead Kolasinac. West Ham wyszedł na to spotkanie bardzo zdeterminowany i dobrze powstrzymywał Arsenal w obronie. Kanonierzy od początku mieli przewagę na boisku, ale była to przewaga tylko w posiadaniu piłki, z której nic nie wynikało. Do 25. minuty piłkarzy gospodarzy nie potrafili oddać strzału na bramkę Fabiańskiego, ale gdy już to zrobili, to piłka znalazła się w bramce. Z lewej strony pola karnego doszedł do futbolówki Aubameyang, który wrzucił piłkę w okolice 6. metra od bramki, a tam pozostawiony zupełnie bez krycia znalazł się Lacazette, który bez problemu głową wyprowadził zespół na prowadzenie. Wydawało się, że pierwsze 45 minut zakończą nudą, ale tuż przed gwizdkiem sędziego Młoty wyrównały. Fredericks ostro wstrzelił piłkę w pole karne, a do bramki wpakował ją z bliskiej odległości Antonio. Mikel Arteta nie mógł być zadowolony po pierwszej połowie, jego podopieczni oddali tylko jeden celny strzał na bramkę i remisowali z West Hamem.

Druga część spotkania wyglądała niemal tak samo, jak pierwsza, Arsenal posiadał piłkę ok 60% czasu gry, ale nie potrafił przebić się przez defensywę piłkarzy prowadzonych przez Davida Moyesa i to goście częściej oddawali strzały na bramkę Bernda Leno. W 67. minucie byli bardzo blisko wyjścia na prowadzenie, ale tym razem Antonio trafił jedynie w poprzeczkę. Arsenal uderzał głową w mur, próbując przedrzeć się pod bramkę West Hamu i udało się to dopiero w 85. minucie, wtedy Kanonierzy zademonstrowali małą próbkę Artetaballa. Saka zszedł z piłką do środka boiska, podał w pole karne między obrońcami, a tam Ceballos wyłożył ją Eddiemy Nketiahowi, który wbił piłkę do pustej bramki.

Arsenal rzutem na taśmę wygrał w swoim drugim meczu ligowym i tym samym ma komplet punktów. Nie był to mecz, który oglądało się z przyjemnością, ale możemy cieszyć się ze zwycięstwa. Grę trzeba jednak poprawić, bo w kolejnych spotkaniach przeciwnicy będą bardziej wymagający. Już w środę Arsenal zagra z Leicester w pucharze ligi, a w poniedziałek 28 września z Liverpoolem w Premier League.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
cvp komentarzy: 110520.09.2020, 19:21

Obronił
To niech będzie 5,5

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 120.09.2020, 19:20

Kepa 15 to jeszcze jak w Bilbao grał, teraz maks 5.

Taki komentarzy: 204620.09.2020, 19:18

@songoku95 napisał: "Biedny Werner, gość totalnie zniszczony przez Brazylijczyka."
No przewitał go w Premier League.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282120.09.2020, 19:17

@kwiatinho: No w sumie tak :D

kwiatinho komentarzy: 1313220.09.2020, 19:17

Pan Nahorny kiedyś powiedział o Simonie Zaza mister głupich kroków też po karnym gdzie zrobił show i nie trafił

Catalonczyk komentarzy: 519820.09.2020, 19:16

Zouma to ma taki typowy monkey look xD

Alonso komentarzy: 1282420.09.2020, 19:16

w ogóle Chelsea robi tyle transferów a tam dalej Barkley biega, to chyba nie tak miało być

cvp komentarzy: 110520.09.2020, 19:15

@songoku95: Na treningach ma Kepę w bramce, to pewnie ma skuteczność 100%, to go wystawiają jako wykonującego i w meczach xD

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 120.09.2020, 19:14

@BizoNxd6: na HBO

kwiatinho komentarzy: 1313220.09.2020, 19:14

@Damaks napisał: "W tamtym sezonie po otwarciu z United na 4-0 miało być top 10."

No i było a nie?

songoku95 komentarzy: 2348620.09.2020, 19:14

Biedny Werner, gość totalnie zniszczony przez Brazylijczyka.

Catalonczyk komentarzy: 519820.09.2020, 19:13

Jan taki duży Werner zmieścił się w takiej małej kieszeni Fabinho to ja nie wiem

zdyp komentarzy: 457920.09.2020, 19:13

@Damaks: ten kepa to w ogole 'sprzedawalny' ? czy on bedzie teraz lawa i z gruba tygodniowka

songoku95 komentarzy: 2348620.09.2020, 19:08

Taki karny to można strzelić raz na jakiś czas a typ strzela takie kondomy notorycznie. Bramkarz który jest dobry na linii bez problemu wyczuje jego intencje. Wcześniej Ederson a teraz Alison.

cvp komentarzy: 110520.09.2020, 19:07

Strzel tylko w światło bramki. I tak jest pusta

gunner1990 komentarzy: 372620.09.2020, 19:07

Jak widzę skakanie przed strzałem jak jakas sarna to nie mogę na to patrzeć. Podejść huknac porządnie i dziekuje

songoku95 komentarzy: 2348620.09.2020, 19:06

Nie no takiego śledzia puścił że Alison mógł czekać w środku gdzie Włoch strzeli.

luko_PL komentarzy: 109820.09.2020, 19:05

Kolejny karny?

knedel999 komentarzy: 37820.09.2020, 19:05

kolejny Karny gdzie skacze jak koza, dawno bym mu te skakanie wybil z glowy przy karnych az dziw bierze ze mu na to pozwalaja i jeszcze go do karnych wyznaczaja

Womanizer komentarzy: 993420.09.2020, 19:05

Jorginho skacze jak małpa na gumie przy tych karnych i masz :D

tyson880 komentarzy: 1049720.09.2020, 19:05

Bardzo słabo i przewidywalnie Jogurtinho.

PtoOk komentarzy: 220020.09.2020, 19:04

co on tak skakał przy tam karnym jak małpa ?

arsenallord komentarzy: 29753 newsów: 11720.09.2020, 19:00

Eleven widzę ładnie upada. Taka godzina a ci jakieś DTMy pokazują.

thegunner4life komentarzy: 905220.09.2020, 19:00

Xhaka powstrzyma Thiago. On ma taką tajną broń o każdego powstrzymuje.

tyson880 komentarzy: 1049720.09.2020, 18:59

Tak jak pisałem wczoraj, remis na Anfield to będzie mega dobry wynik :D

arsenallord komentarzy: 29753 newsów: 11720.09.2020, 18:58

Ja uważam, że na Anfield i Etihad remisy będą ok. Na Old Trafford już wypada wygrać.

Alonso komentarzy: 1282420.09.2020, 18:57