Wygrana w derbach. 2:1 z West Hamem

Wygrana w derbach. 2:1 z West Hamem 19.09.2020, 23:55, Kamil Garczorz 1297 komentarzy

Arsenal po dobrym początku sezonu, w dobrych nastrojach podejmował na Emirates Stadium inny stołeczny klub, West Ham. Po pokonaniu Liverpoolu w meczu o Tarczę Wspólnoty oraz Fulham w pierwszej kolejce Premier League można było myśleć, że Kanonierzy nie będą mieli problemów z wygraniem z West Hamem. Co prawda, Arsenal wygrał 2-1, ale na pewno nie bez problemów.

Oto składy, w jakich zagrały obie ekipy:

Arsenal: Leno - Gabriel, Holding, Kolasinac - Bellerin, Xhaka, Ceballos, Saka - Willian, Lacazette, Aubameyang.

West Ham: Fabiański - Diop, Ogbonna, Cresswell, - Fredericks, Rice, Soucek, Masuaku - Fornals, Antonio, Bowen.

Pierwsze kłopoty dla Arsenalu nastąpiły jeszcze przed pierwszym gwizdkiem Michaela Olivera. W jedenastce na ten mecz miał wyjść Kieran Tierney, na rozgrzewce doznał kontuzji i w ostatniej chwili musiał zastąpić go Sead Kolasinac. West Ham wyszedł na to spotkanie bardzo zdeterminowany i dobrze powstrzymywał Arsenal w obronie. Kanonierzy od początku mieli przewagę na boisku, ale była to przewaga tylko w posiadaniu piłki, z której nic nie wynikało. Do 25. minuty piłkarzy gospodarzy nie potrafili oddać strzału na bramkę Fabiańskiego, ale gdy już to zrobili, to piłka znalazła się w bramce. Z lewej strony pola karnego doszedł do futbolówki Aubameyang, który wrzucił piłkę w okolice 6. metra od bramki, a tam pozostawiony zupełnie bez krycia znalazł się Lacazette, który bez problemu głową wyprowadził zespół na prowadzenie. Wydawało się, że pierwsze 45 minut zakończą nudą, ale tuż przed gwizdkiem sędziego Młoty wyrównały. Fredericks ostro wstrzelił piłkę w pole karne, a do bramki wpakował ją z bliskiej odległości Antonio. Mikel Arteta nie mógł być zadowolony po pierwszej połowie, jego podopieczni oddali tylko jeden celny strzał na bramkę i remisowali z West Hamem.

Druga część spotkania wyglądała niemal tak samo, jak pierwsza, Arsenal posiadał piłkę ok 60% czasu gry, ale nie potrafił przebić się przez defensywę piłkarzy prowadzonych przez Davida Moyesa i to goście częściej oddawali strzały na bramkę Bernda Leno. W 67. minucie byli bardzo blisko wyjścia na prowadzenie, ale tym razem Antonio trafił jedynie w poprzeczkę. Arsenal uderzał głową w mur, próbując przedrzeć się pod bramkę West Hamu i udało się to dopiero w 85. minucie, wtedy Kanonierzy zademonstrowali małą próbkę Artetaballa. Saka zszedł z piłką do środka boiska, podał w pole karne między obrońcami, a tam Ceballos wyłożył ją Eddiemy Nketiahowi, który wbił piłkę do pustej bramki.

Arsenal rzutem na taśmę wygrał w swoim drugim meczu ligowym i tym samym ma komplet punktów. Nie był to mecz, który oglądało się z przyjemnością, ale możemy cieszyć się ze zwycięstwa. Grę trzeba jednak poprawić, bo w kolejnych spotkaniach przeciwnicy będą bardziej wymagający. Już w środę Arsenal zagra z Leicester w pucharze ligi, a w poniedziałek 28 września z Liverpoolem w Premier League.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
ProroK komentarzy: 86120.09.2020, 18:52

Edouard Mendy zaklepany już dla Chelsea. Ogłoszenie w przyszłym tygodniu.

cvp komentarzy: 110520.09.2020, 18:49

Kepa to jest dla mnie fenomen. W pierwszej połowie ze 3 razy ledwo ledwo udało mu się wybić piłkę przed odebraniem mu jej przez Mane, a ten dalej świrował pawiana i znowu dał dupy XD. Mam nadzieję, że będzie bronił w cfelsi jeszc ze przez kilka dobrych sezonów.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 120.09.2020, 18:48

@anolis: Już się kończy bo przychodzi Mendy

thegunner4life komentarzy: 905220.09.2020, 18:48

@Damaks: dlatego ja zawsze czekam na listopad/grudzień wtedy mniej-więcej widać kto o co gra. Natomiast LFC raczej po za top4 z City nie skończy :D

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 520.09.2020, 18:48

Wykładać 80 mln za bramkarza dzieciaka z jednym dobrym sezonem, gdzie jeszcze doświadczenie na tej pozycji jest istotne, tego nikt przez długi, długi czas nie przebije. Frajerstwo stulecia.

anolis komentarzy: 107320.09.2020, 18:47

Ciekawe ile im starczy cierpliwości do tego pajaca Kepy.

songoku95 komentarzy: 2348620.09.2020, 18:47

Można pokusić się o stwierdzenie że to nie Liverpool wygrał ten mecz a Chelsea im go po prostu oddała.
Głupota piłkarzy Chelsea.

masterpindol komentarzy: 9320.09.2020, 18:47

Chelsea tyle kasy wydane na transfery a na boisku tylko Werner.

FromCradleToGrave komentarzy: 766 newsów: 320.09.2020, 18:47

Kiep nadal w formie ;)

Mam nadzieje, ze dostanie jeszcze pare szans co by smerfy punkty potracili

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40020.09.2020, 18:46

@Damaks: Mitro też mam, ale z Mane odwaliłem

tyson880 komentarzy: 1049720.09.2020, 18:46

Wydaje mi się, że Liverpool chyba wygra.

knedel999 komentarzy: 37820.09.2020, 18:46

to tylko pokazuje zenade transferowa skoro Kepa to najdrozszy bramkarz swiata...

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282120.09.2020, 18:46

@Forever4: W tamtym sezonie po otwarciu z United na 4-0 miało być top 10.

polishbrigadesx komentarzy: 1022420.09.2020, 18:46

Kepa haha

zdyp komentarzy: 457920.09.2020, 18:45

@songoku95 napisał: "ile kosztuje tam Ozil."
6.9

Gorrann komentarzy: 213820.09.2020, 18:45

80 mln za Kepę zapłacili prawda?

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282120.09.2020, 18:45

@Dancer: Druga kolejka wynagradza cierpliwych - Mitro, Mane, Son.

Craz komentarzy: 359720.09.2020, 18:45

Thiago gra parę minut a już widać że gość klasa światowa

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40020.09.2020, 18:44

Chcecie poznać przegrywa? W FPL w 1 kolejce miałem Mane, a przed tą kolejką wymieniłem go na Salaha XDD kończe w to grać

Janusz_Kanonier komentarzy: 29820.09.2020, 18:44

Kepa chce przed odejściem narobić tyle dziadostwa ile się da.

Dekarz123 komentarzy: 118620.09.2020, 18:44

Lampard, najlepiej zarabiający wuefista świata

simson16 komentarzy: 461420.09.2020, 18:44

Gdzie ten kolega co mu kazalem postawic handicup na Liverpoll, moze jakies dziekuje:)

MuodyWenger komentarzy: 1588 newsów: 1220.09.2020, 18:44

Ile Roman na niego wyłożył?

paw3u komentarzy: 563120.09.2020, 18:44

Thiago jest genialny. Uwielbiam patrzeć na jego grę.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282120.09.2020, 18:44

Dobrze, że Mendy już podpisany.

songoku95 komentarzy: 2348620.09.2020, 18:44

Nie gram w FPL a zastanawiam się ile kosztuje tam Ozil.

thegunner4life komentarzy: 905220.09.2020, 18:44

Hahaha masakra co ten Keppa zrobił. Tragedia, Liverpool tak samo silny jak sezon temu na razie. Będą pewnie z City walczyć o 1 miejsce. Więc mamy tylko 2 miejsca wolne do LM.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282120.09.2020, 18:42

@Calyn: Wystawi jak Pulisic i Ziyech będą zdrowi.

luko_PL komentarzy: 109820.09.2020, 18:42

Co pograli :D

kwiatinho komentarzy: 1313220.09.2020, 18:41

@Damaks:
Rozumiem że próbujesz to wszystko obrócić w żart i że nie pierwszy nawet 10 czy 15 mecz będzie tym którym będziemy oceniać transfer Havertza ale przyznaj że wszyscy kibice nawet Ci neutralni liczyli na coś więcej niż do tej pory.

Pewnie że coś trafi gdzieś będzie asystował ale póki co to chyba największy transfer tego lata w Europie a wygląda mizernie.

Zawsze powtarzałam że nie jednego ta liga zjadła i wyrzygała.

Wielki talent i niech spokojnie się ogrywa tak będzie z Aouarem czy innym Pepe aczkolwiek uczulam na odtrąbienie sukcesu zanim ktoś zagra w piłkę

Calyn komentarzy: 191620.09.2020, 18:41

@Damaks: Myślisz że kiedyś Lampard wystawi go na jego ulubionej pozycji czy będzie go tak krzywdził "skrzydłm"

paw3u komentarzy: 563120.09.2020, 18:40

@zdyp: przecież ironię w komentarzu @Damaks czuć na kilometr :D

marcingus1 komentarzy: 117820.09.2020, 18:40

piękna akcja

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282120.09.2020, 18:39

@zdyp: Przecież sobie żartuję w Kanonierowym stylu, czyli ocenianie piłkarzy po dwóch pierwszych meczach.

zdyp komentarzy: 457920.09.2020, 18:39

@Damaks napisał: "W końcu Havertz zszedł z boiska. Może jeszcze Bayer zechce go z powrotem za połowę ceny. Straszny niewypał."
lol, juz po 2 kolejce wyrzucasz na smietnik? wy kibice czelsji macie ZA DOBRZE xdd