Wygrana w derbach. 2:1 z West Hamem

Wygrana w derbach. 2:1 z West Hamem 19.09.2020, 23:55, Kamil Garczorz 1297 komentarzy

Arsenal po dobrym początku sezonu, w dobrych nastrojach podejmował na Emirates Stadium inny stołeczny klub, West Ham. Po pokonaniu Liverpoolu w meczu o Tarczę Wspólnoty oraz Fulham w pierwszej kolejce Premier League można było myśleć, że Kanonierzy nie będą mieli problemów z wygraniem z West Hamem. Co prawda, Arsenal wygrał 2-1, ale na pewno nie bez problemów.

Oto składy, w jakich zagrały obie ekipy:

Arsenal: Leno - Gabriel, Holding, Kolasinac - Bellerin, Xhaka, Ceballos, Saka - Willian, Lacazette, Aubameyang.

West Ham: Fabiański - Diop, Ogbonna, Cresswell, - Fredericks, Rice, Soucek, Masuaku - Fornals, Antonio, Bowen.

Pierwsze kłopoty dla Arsenalu nastąpiły jeszcze przed pierwszym gwizdkiem Michaela Olivera. W jedenastce na ten mecz miał wyjść Kieran Tierney, na rozgrzewce doznał kontuzji i w ostatniej chwili musiał zastąpić go Sead Kolasinac. West Ham wyszedł na to spotkanie bardzo zdeterminowany i dobrze powstrzymywał Arsenal w obronie. Kanonierzy od początku mieli przewagę na boisku, ale była to przewaga tylko w posiadaniu piłki, z której nic nie wynikało. Do 25. minuty piłkarzy gospodarzy nie potrafili oddać strzału na bramkę Fabiańskiego, ale gdy już to zrobili, to piłka znalazła się w bramce. Z lewej strony pola karnego doszedł do futbolówki Aubameyang, który wrzucił piłkę w okolice 6. metra od bramki, a tam pozostawiony zupełnie bez krycia znalazł się Lacazette, który bez problemu głową wyprowadził zespół na prowadzenie. Wydawało się, że pierwsze 45 minut zakończą nudą, ale tuż przed gwizdkiem sędziego Młoty wyrównały. Fredericks ostro wstrzelił piłkę w pole karne, a do bramki wpakował ją z bliskiej odległości Antonio. Mikel Arteta nie mógł być zadowolony po pierwszej połowie, jego podopieczni oddali tylko jeden celny strzał na bramkę i remisowali z West Hamem.

Druga część spotkania wyglądała niemal tak samo, jak pierwsza, Arsenal posiadał piłkę ok 60% czasu gry, ale nie potrafił przebić się przez defensywę piłkarzy prowadzonych przez Davida Moyesa i to goście częściej oddawali strzały na bramkę Bernda Leno. W 67. minucie byli bardzo blisko wyjścia na prowadzenie, ale tym razem Antonio trafił jedynie w poprzeczkę. Arsenal uderzał głową w mur, próbując przedrzeć się pod bramkę West Hamu i udało się to dopiero w 85. minucie, wtedy Kanonierzy zademonstrowali małą próbkę Artetaballa. Saka zszedł z piłką do środka boiska, podał w pole karne między obrońcami, a tam Ceballos wyłożył ją Eddiemy Nketiahowi, który wbił piłkę do pustej bramki.

Arsenal rzutem na taśmę wygrał w swoim drugim meczu ligowym i tym samym ma komplet punktów. Nie był to mecz, który oglądało się z przyjemnością, ale możemy cieszyć się ze zwycięstwa. Grę trzeba jednak poprawić, bo w kolejnych spotkaniach przeciwnicy będą bardziej wymagający. Już w środę Arsenal zagra z Leicester w pucharze ligi, a w poniedziałek 28 września z Liverpoolem w Premier League.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Damaks (zawieszony) komentarzy: 282120.09.2020, 18:39

@arsenallord: 10 kolejek? Po takim piłkarzu oczekuje się, że odpali od razu. Co z tego, że ma 21 lat, miał miesiąc wakacji i jest w klubie od 2 tygodni :)

songoku95 komentarzy: 2348620.09.2020, 18:38

TArsenal manager sold Martinez because he didn't want Leno to leave. The main reason was that he wanted to look at Sophi's cleavage at club events. [@AFCBELL].

arsenallord komentarzy: 29759 newsów: 11720.09.2020, 18:37

@Damaks: Daj mu 10 kolejek. Będzie najlepszym piłkarzem Chelsea.

Catalonczyk komentarzy: 519820.09.2020, 18:37

@Marcinafc93:

Żeby tylko nie wyszło tak ze Torreira odpali w Atleti a Partey będzie się kopał po czole w Arsenalu :)

@Czeczenia napisał:
Ale kuriozum to zachowanie liniowego gdzie Havertz był na kilometrowym spalonym. Zero reakcji, biegł sobie jakby sam w akcji uczestniczył."

też mnie ta sytuacja rozwaliła, szczególnie że liniowy miał na to widok z mega bliska. Dobrze, że jest zasada żeby sędziowie nie przerywali akcji przy minimalnych spalonych, bo a nuż. No ale też to nie może wyglądać tak że gość będzie na 5 metrowym spalonym a będziemy czekać aż się akcja skończy bo to już zakrawa o kuriozum.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 120.09.2020, 18:34

Przecież jak Torreira odejdzie do Atleti, a do nas Thomas to będzie majstersztyk w wykonaniu Arsenalu, czekamy na rozwój :)

Kredens komentarzy: 370820.09.2020, 18:34

pewnie będzie 0:0 po tych wszystkich zachwytach ile to goli nie pada w tym sezonie PL

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282120.09.2020, 18:34

W końcu Havertz zszedł z boiska. Może jeszcze Bayer zechce go z powrotem za połowę ceny. Straszny niewypał.

Catalonczyk komentarzy: 519820.09.2020, 18:33

Wchodzi Thiago

kwiatinho komentarzy: 1313220.09.2020, 18:33

Jeśli to prawda że pieniądze ze sprzedaży Delle mają pójść na zakup Jessiego Lingarda to ja bym się przyjrzał czy Mou nie chodzi spać w koszulce Arsenalu Chelsea albo wciąż United

marcingus1 komentarzy: 117820.09.2020, 18:33

Thiago wchodzi, jestem bardzo ciekawy jego występu!

BizoNxd6 komentarzy: 288220.09.2020, 18:31

@songoku95:

Okej, rzadkość ale jest to możliwe haha

silvano95 komentarzy: 985020.09.2020, 18:30

Agreement between Atletico & Torreira
Simeone has called Arteta to close the deal
Talks of the possibility to include Torreira into the Partey deal in order to reduce the 50MEUR requested by the colchoneros for Thomas Partey

songoku95 komentarzy: 2348620.09.2020, 18:30

@BizoNxd6: niekoniecznie znam takie chudzinki co mają czym oddychać. Jedna z takim chudzinek to moja kobieta.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 120.09.2020, 18:30

Atletico manager Diego Simeone has called Mikel Arteta to close the signing of Lucas Torreira, but must first sell Thomas Partey. There has been talk of including Torreira in a deal for Partey to reduce the release clause payment of €50m. [@ElGolDigital] https://t.co/Xi9gNiqVu8

BizoNxd6 komentarzy: 288220.09.2020, 18:29

@songoku95:

Bardzo możliwe, wątpię, że Bozia takiej chudzinie dała takie wielkie XD

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 120.09.2020, 18:29

Chelsea moim zdaniem za słabo wzmocniła linie defensywy, mówię o środkowych obrońcach. Thiago Silva mimo, że doświadczony to już swoje lata ma, zamiast pchać tyle w ofensywę powinni ruszyć pi Kouliballyego albo Skriniara.

songoku95 komentarzy: 2348620.09.2020, 18:27

Z racji że jest przerwa w klasyku to czas podjąć poważny temat. Sądzicie że żona Leno miała robione cycki?

Czeczenia komentarzy: 1249820.09.2020, 18:27

Odkąd VAR jest w Premier League, sędziowie mają wielkie problemy z samodzielnym podejmowaniem decyzji. Co on tam poszedł oglądać na monitorze? Kepę? W sumie spoko, bo za chwilę może go nie być w lidze z takimi skillsami.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40020.09.2020, 18:25

@Damaks: Mimo wszystko Havertz.

Werner jest szybki i fajnie się porusza po boisku, mimo że dziś sobie nie radzi z obroną LFC. Swoje w Bundeslidze też strzelił, dla mnie to kwestia czasu jak Niemiec się odblokuje.

A Havertz wygląda póki co jak dziecko we mgle. Pierwszy mecz beznadziejny, dzisiaj też gra jakby przerażała go cena za niego zapłacona. Słabo to wygląda jak na najdroższy zakup w historii. Coś jak u nas z Pepe, ale jednak Pepe nawet na początku nie był taki beznadziejny jak Havertz

Trequartista komentarzy: 536620.09.2020, 18:25

@Damaks:
Werner nie ma prawa nie wypalić, bo ma po prostu wszystko, co potrzebuje napastnik, by strzelać gole. Trudniejsza sytuacja jest z Havertzem, bo pomimo iż ma ogromny talent, będzie miał na pewno gorzej z wpasowaniem się do zespołu, młody wiek, rzucanie po pozycjach, nowa liga, może w tym sezonie nie pokazać pełni umiejętności.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 120.09.2020, 18:25

Ostatnimi latami te zwane "hity" to wielki klops, więcej emocji już jest jak gra beniaminek z jakimś pretendentem do tytułu.

luko_PL komentarzy: 109820.09.2020, 18:23

Przynajmniej jest szansa, że będzie więcej strzałów na bramkę w "hicie kolejki", bo na razie był chyba tylko jeden.

Taki komentarzy: 204620.09.2020, 18:21

@gunner1990 napisał: "No i po the blues"
Jeszcze nie. Nadal jest 0-0. Już nie takie rzeczy widzieliśmy.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282120.09.2020, 18:21

@Forever4 napisał: "Na ten moment jeden i drugi nie gra nawet na połowę oczekiwań."