Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Yave komentarzy: 170407.08.2022, 15:29

jazda z nimi!!!!!

Theo10 komentarzy: 829307.08.2022, 15:29

Mctominay to zwykły piłkarski rzeźnik. Gość każdy sezon powinien kończyć z kilkoma czerwonymi.

simson16 komentarzy: 461407.08.2022, 15:28

@zwierz: Rozumiem...

Garfield_pl komentarzy: 2820107.08.2022, 15:28

@David_Ornstein: “Everyone will be asking, ‘Who is that winger?’. Well, we know they went in for Raphinha. I don’t know who they’re going to go [for], if they do bring in a new winger. It could depend on Pepe leaving the club.” [@NBCSportsSoccer] #afc

Arsenalsupporters komentarzy: 62907.08.2022, 15:27

Ja też pamiętam ten moment jak Welbeck strzelił na old trafford w pucharze i się cieszył XD

Choina komentarzy: 211207.08.2022, 15:26

Błąd sędziego. Nic by się nie stało gdyby puścił akcję i po wszystkim gwizdnął. Szkoda, bo Welbz pięknie przyjął piłkę

Yave komentarzy: 170407.08.2022, 15:25

@Castillo: za każdym razem jak widzę te bramkę w jakiejś kompliacji youtubowej to cieszy i boli tak samo, to powinien być nasz sezon :/

pestjusz komentarzy: 260807.08.2022, 15:25

Klej na obuwiu Welbza

KapitanJack10 komentarzy: 5410 newsów: 407.08.2022, 15:25

Ale syf... Przecież nie było spalonego, czemu nie puścili akcji??

Garfield_pl komentarzy: 2820107.08.2022, 15:24

@Castillo napisał: "Dla mnie najpiękniejszy moment z Welebeckiem w Arsenalu to ta główka na 2:1 w ostatniej minucie z Leicester, tego w jaką euforię wtedy wpadłem to nigdy nie zapomnę, jeden z najpiękniejszych momentów jakie pamiętam w moim kibicowskim życiu, bo wtedy jeszcze liczyliśmy się w walce o mistrzostwo z Leicester"
Oj to było meczycho!

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698207.08.2022, 15:23

@Ups147: dokładnie, zero zagrożenia z przodu

Garfield_pl komentarzy: 2820107.08.2022, 15:22

@David_Ornstein on Arsenal: “They want to do more business, I think they want to add a winger to what they’ve got & if they manage to get somebody in, I think they’ll be pretty happy. There will be some outgoings as well.” [@NBCSportsSoccer] #afc

Ups147 komentarzy: 347307.08.2022, 15:22

To United już chyba lepiej wyglądało jak Ronaldo grał. Niby nie biega, niby słabo pressuje, ale chociaż jakieś zagrożenie stwarza.

KapitanJack10 komentarzy: 5410 newsów: 407.08.2022, 15:21

Brighton od czasów Pottera gra naprawdę fajnie. Myślę, że gdyby dziś grał Cucurella, zdrowy Lamptey, Bissouma to jeszcze bardziej przycisnęli by Utd.
Szkoda, że się nie rozwijają kadrowo od 2 lat.

Castillo komentarzy: 219307.08.2022, 15:20

@lordoftheboard: Dla mnie najpiękniejszy moment z Welebeckiem w Arsenalu to ta główka na 2:1 w ostatniej minucie z Leicester, tego w jaką euforię wtedy wpadłem to nigdy nie zapomnę, jeden z najpiękniejszych momentów jakie pamiętam w moim kibicowskim życiu, bo wtedy jeszcze liczyliśmy się w walce o mistrzostwo z Leicester

Embix komentarzy: 199207.08.2022, 15:17

@danielosik napisał: "Stary, dobry Welbeck xd dalej się zastanawiam jak chłop taka karierę zrobił"
W reprezentacji jak grał to naprawdę chłop miał bardzo dobre mecze tam. Bardziej kilka kontuzji. Początek kariery mial naprawdę spoko. U nas już też się sporo kurował.
Pytanie skoro welbeck potyka się o swoje nogi czemu u nas stawiano go na skrzydle

Garfield_pl komentarzy: 2820107.08.2022, 15:17

Dobrze że utd Pottera nie wzięło,bo wtedy można by się obawiać;)

Dominik17 komentarzy: 313607.08.2022, 15:17

@lordoftheboard: Ja tam jestem dobrej myśli :P , oczywiście się nie napalam ale myślę że jest szansa wygrać te spotkania

lordoftheboard komentarzy: 822907.08.2022, 15:15

@Dominik17: nie no 6 z rzędu to jest niemożliwe, bo mamy wciąż młodą kadrę, a to będzie rzutować na wahania formy.

6 bez porażki, czyli np. 4 wygrane i 2 remisy, wciąż bardzo mało prawdopodobne, ale jakieś pół promila możliwości jest

zwierz komentarzy: 160507.08.2022, 15:14

Co ci komentatorzy dzisiaj tacy roześmiani? Ciągle tylko ten haha, tamten haha. Oni przyszli do roboty, czy na heheszki? I co na to wszystko Kriszczjan Eriksen?

Thoneick komentarzy: 198207.08.2022, 15:14

Wam też mecz ManU z BHA wyświetla w jakości jakieś 240p? XD

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 107.08.2022, 15:13

David Ornstein:

"They want to do more business. I think they want to add a winger to what they've got. I don't know who they're going go (for) if they do get a new winger. It could depend on Pepe leaving the club." [NBC]

zwierz komentarzy: 160507.08.2022, 15:12

@simson16: Mi teraz też. Za to wczoraj Chelsea nie dało się oglądać ani na telewizorze, ani w przeglądarce na kompie. A mam światłowód 1GB.

Embix komentarzy: 199207.08.2022, 15:11

@Castillo napisał: "@Embix: Tielemnsa oglądaj, bo nasi dalej się nie mogą zdecydować czy go biorą czy nie, Twoja opinia może być tutaj kluczowa"
Nie ma to jak opinie ekspertów z kanonierzy.com :)

simson16 komentarzy: 461407.08.2022, 15:09

@GKS_AFC: weź roczny abonament wtedy 33 zł :D

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698207.08.2022, 15:09

Ale błędy w obronie

simson16 komentarzy: 461407.08.2022, 15:08

@zwierz: no nie wiem o co wam chodzi, mi śmiga aż miło:)

Yave komentarzy: 170407.08.2022, 15:08

łapię się często na tym, że mecze Utd przeżywam bardziej niż nasze, taki to poziom nienawiści xD

Embix komentarzy: 199207.08.2022, 15:05

Obejrzeć United czy tego Tielemansa jako scout....

kamo99111 komentarzy: 692507.08.2022, 15:03

Martinez śmiesznie wygląda na tle wysokich zawodnikow... pewnie Maguaier jest do główek a Martinez do gry ziemia.

Joker_224 komentarzy: 520707.08.2022, 15:03

@GKS_AFC: podobno zmiana ceny ma być spowodowana podwyższeniem jakości streamów

Dziadyga komentarzy: 830707.08.2022, 15:02

Szkoda,że Trossard w 18 SEKUNDZIE już nie ośmieszył łysego i ekipy.

Joker_224 komentarzy: 520707.08.2022, 15:01

Borek charakter dość kontrowersyjny, ale komentatorem jest dobrym, tego mu odebrać nie można

GKS_AFC komentarzy: 871807.08.2022, 15:01

@simson16: ale kurde nie za 55 zl i 720 p ...

Castillo komentarzy: 219307.08.2022, 15:01

Ciekawy jestem tego Martineza, czy przy takich warunkach fizycznych faktycznie poradzi sobie na ŚO w Premier League. Oby to była duża wtopa transferowa UTD.

zwierz komentarzy: 160507.08.2022, 15:01

@simson16: Nooo, a gdyby jeszcze to wszystko dało się obejrzeć, to wtedy już w ogóle byłoby super, co nie?