Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 2820907.08.2022, 15:49

@Marcinafc93 napisał: "się dziwić, że Ronaldo nie chce tam grać, widząc takie łamagi,jak Fred, McTomminay, Maguire, De Gea to też się nadaje xd"
Zgłosi prośbę o transfer do AFC, bo powie że nawet na ławce w takiej drużynie z przyszłością może siedzieć za połowę wypłaty;)

Ech0z komentarzy: 1042207.08.2022, 15:49

Niedobrze że tak szybko pokazali jak są słabi. Teraz rusza na zakupy. Mogli udawać do końca okienka transferowego

Slaviola komentarzy: 1237707.08.2022, 15:49

Mułki w pytke?

Coś jakoś nie jestem zdziwiony :)

Oczywiście płakać nie będę :D

PietrasM komentarzy: 249507.08.2022, 15:49

United wygląda tragicznie.
Brak tu jakichkolwiek pozytywów względem zeszłego sezonu.

Ranczomen komentarzy: 1234307.08.2022, 15:49

Zaczynam się obawiać o zdrowie Eriksena. Widząc co wyczyniają koledzy z zespołu może nie wytrzymać na pewnym etapie sezonu emocjonalnie.

aaron komentarzy: 336607.08.2022, 15:48

Erin ten Haha

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 107.08.2022, 15:48

Koroniarz komentarzy: 1019307.08.2022, 15:47

martinez dzisiaj cienias

kamo99111 komentarzy: 692507.08.2022, 15:47

I cyk Lisandro żółtko... dobrze że nie szliszmy w licytacje z UTD. Teraz fizyczność Argentyńczyka wzięła gore.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11707.08.2022, 15:46

@El_Artillero: Jest ale zrzucanie winy za niepowodzenia na niego to przesada.

NaliniAFC komentarzy: 96907.08.2022, 15:46

David z Lille już 2 bramka, chciałbym go jako 2 napadzior

lordoftheboard komentarzy: 822907.08.2022, 15:45

@ArsenalChampion: masa ludzi ma dalota w fpl, bo był tani ;)

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125107.08.2022, 15:45

Wincyj szrotu z Eredivisie oraz byłych zawodników Ajaxu!!

Bukayoforever komentarzy: 353607.08.2022, 15:45

@GunnersFan9: gdyby grał u nas to był by kotem

Chrapek596 komentarzy: 62007.08.2022, 15:45

@Yave: Już nie XD

El_Artillero komentarzy: 108307.08.2022, 15:45

@arsenallord:

A nie jest możliwe bycie wrogiem przy jednoczesnym byciu najlepszym zawodnikiem?

Vardimus komentarzy: 17807.08.2022, 15:45

Caicedo dzisiaj rządzi w środku pola. Obserwuję go od tego meczu z nami (1:2), bardzo mi się wtedy podobał.
Rośnie w Brighton nowy "Bissouma".

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11707.08.2022, 15:44

Robią wroga z Ronaldo a taka prawda że on tam nawet w tym wieku i formie jest najlepszym zawodnikiem

Ups147 komentarzy: 347307.08.2022, 15:41

Z takim środkiem pola to United będzie miało problem kogokolwiek w tej lidze zdominować

KapitanJack10 komentarzy: 5412 newsów: 407.08.2022, 15:41

Uwaga, uwaga!
Z wielką radością muszę przypomnieć, że kibice United w piątek twierdzili, że nie będziemy kandydatem do top4, bo wygraliśmy w słabym stylu.
Jedyne co mi się teraz ciśnie na usta, to buahahahahaha

pestjusz komentarzy: 260807.08.2022, 15:41

Prawdziwy piknik w teatrze marzeń

Ranczomen komentarzy: 1234307.08.2022, 15:41

Niesamowity jest Danny Welbeck, wystarczy sama jego obecność na boisku, żeby koledzy z zespołu weszli 2 poziomy wyżej, a rywale bali się grać w piłkę.

Koroniarz komentarzy: 1019307.08.2022, 15:41

xD xD xD

Vermaelen5 komentarzy: 265907.08.2022, 15:40

Ktoś się spodziewał czegoś innego? To jest tak samo słaby skład jak rok temu

darek250s komentarzy: 10309 newsów: 507.08.2022, 15:40

Karma wraca do tego pizdowatego klubu. A pfu!!!

Garfield_pl komentarzy: 2820907.08.2022, 15:40

@gunner1990 napisał: "Na viaplay można sobie odtworzyć każdy mecz?pytam bo jak gramy z lester nie dam rady obejrzeć na żywo a chętnie obejrzalbym z odtworzenia"
Każdy

kamo99111 komentarzy: 692507.08.2022, 15:40

Mina ten Haaga swietna :-) ciekawe czy juz zdał sobie sprawę że to nie Eredivisie :-)

Yave komentarzy: 170407.08.2022, 15:40

XDDDD radość jak na bramce Saki przedwczoraj, brakuje tylko żeby Welbz gola sezonu im sprzedał

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 807.08.2022, 15:40

ahahhhahaha :-D

jsky007 komentarzy: 66107.08.2022, 15:40

@DawidAFC:
Ciężka sobota była

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125107.08.2022, 15:40

Wiem, że to dopiero pierwsza kolejka, ale uważam, że Ten Hag odbije się od Premier League.

Castillo komentarzy: 219307.08.2022, 15:40

Welbz strzeli upokarzającego na 4:0 i będzie złośliwie celebrował robiąc fikołki wzdłuż murawy Old Trafford

Ups147 komentarzy: 347307.08.2022, 15:40