Wymęczony remis po bezbarwnej grze. Arsenal 1-1 Leeds

Wymęczony remis po bezbarwnej grze. Arsenal 1-1 Leeds 08.01.2011, 14:47, Sebastian Czarnecki 1136 komentarzy

Po 90. minutach gry Kanonierzy zremisowali 1-1 na własnym stadionie z drugoligowym Leeds. Tym samym awans do czwartej rundy Pucharu Anglii wciąż jest sprawą otwartą, gdyż w najbliższym czasie będzie nas czekało spotkanie rewanżowe, tym razem na Elland Road.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 11. minucie, kiedy to Tomas Rosicky wypuścił na wolne pole Andrieja Arszawina. Rosjanin długo zwlekał z oddaniem strzału, co wykorzystał Kasper Schmeichel, który znakomicie wyczekał zawodnika Arsenalu i przyjął na siebie jego strzał.

3 minuty później swoją jedyną groźną sytuację zmarnowali goście. Snodgrass wypuścił Becchio, a ten znalazł się tuż przed Wojtkiem Szczęsny. Polak jednak bardzo dobrze się zachował i pewnie wygarnął Argentyńczykowi piłkę spod nóg.

Kolejne minuty to głównie nudna kopanina w środku pola. Na boisku dominowali Kanonierzy, ale nie potrafili wykorzystać swojej przewagi. Dopiero w 28. minucie miała miejsce kolejna groźna szansa na objęcie prowadzenia. Zespołową akcję podopiecznych Arsene'a Wengera strzałem z woleja zakończył Arszawin, ale Kasper Schmeichel ponownie nie dał się zaskoczyć.

Niespełna minutę później gospodarze mogli znów zaskoczyć duńskiego golkipera. Strzał z dystansu jednego z zawodników Arsenalu prosto z linii bramkowej wybił Bruce, dzięki czemu Schmeichel mógł odetchnąć z ulgą. Nie na długo, bowiem kilkanaście sekund później strzał z dystansu oddał Denilson, ale tym razem zatrzymał go sam bramkarz, parując piłkę na rzut rożny.

Kanonierzy kolejną okazję zmarnowali tuż przed przerwą. Nicklas Bendtner samotnym rajdem przedarł się w pole karne Leeds, po czym oddał strzał na bramkę. Kolejny raz zaskoczyć się nie dał bezbłędny Schmeichel.

Po piętnastominutowej przerwie, arbiter rozpoczął drugą połowę.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście. W polu karnym znalazł się Max Gradel, który wpadł prosto na Denilsona i upadł na murawę. Phil Dowd bez chwili zawahania wskazał na wapno.

W 54. minucie stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Gracze Leeds jako pierwsi wyszli na prowadzenie, a wszystko to za sprawą Roberta Snodgrassa, który mierzonym strzałem z rzutu karnego pokonał Wojtka Szczęsnego. Polak był o włos od wybronienia tego uderzenia, gdyż futbolówka po drodze spotkała się jeszcze z jego ręką.

Dziesięć minut później gracze Leeds mieli fantastyczną szansę na podwyższenie rezultatu. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Snodgrass, a Luciano Becchio kapitalnie złożył się do strzału głową. Jego intencje w jeszcze lepszym stylu wyczuł Wojciech Szczęsny, który popisał się fantastyczną paradą i drugi raz w meczu zatrzymał Argentyńczyka.

Mijały minuty, a Kanonierzy wciąż nie mogli znaleźć sposobu na doprowadzenie do wyrównania. Bezskuteczne ataki gospodarzy, szybkimi kontrami próbowali wykorzystać gracze Leeds.

W 71. minucie najaktywniejszy zawodnik na boisku - Robert Snodgrass - niewiele się pomylił swym strzałem z rzutu wolnego. Leeds wciąż prowadziło na Emirates 1-0.

Kanonierzy przebudzili się dopiero w ostatnich minutach meczu. W 86. minucie Andriej Arszawin bardzo dobrym podaniem obsłużył Theo Walcotta, który strzelił jednak prosto w czujnego Schmeichela.

W 89. minucie kolejna piłka do Theo Walcotta, tym razem od Nicklasa Bendtnera. Młodziutki Anglik został jednak nieprzepisowo powstrzymywany przez Parkera, a pan Dowd wskazał na jedenasty metr.

Dopiero w doliczonym czasie gry murowani faworyci tego spotkania doprowadzili do wyrównania. Cesc Fabregas przewidział, że Schmeichel na pewno ruszy się z miejsca, więc oddał strzał w środek bramki, co całkowicie zaskoczyło duńskiego golkipera. 1-1 na Emirates!

W 93. minucie Kanonierzy mieli fantastyczną okazję, żeby zapewnić sobie awans jeszcze na własnym stadionie. Świetny strzał z dystansu oddał Denilson, ale jeszcze lepszą robinsonadą popisał się Kasper Schmeichel, który w przepięknym stylu wybił piłkę na rzut rożny.

Dwie minuty później gracza Arsenalu dalej szukali swojej szansy. Ogromne zamieszanie w polu karnym Leeds chciał wykorzystać Theo Walcott, jednak jego potężny strzał zatrzymał się jedynie na bocznej siatce.

Kanonierzy ostatecznie zremisowali u siebie ze skazanymi na pożarcie The Whites. Rewanż na Elland Road będzie na pewno jeszcze ciekawszym widowiskiem, a dzisiejszy mecz pokazał tylko, że gracze Leeds nie będą bez szans. Ba, na swoim stadionie będą się czuli jeszcze pewniej, co może stanowić pewien problem dla podopiecznych Arsene'a Wengera.

TomekAFC komentarzy: 53308.01.2011, 19:41

Dlaczego Theo powiedział ,że nurkował przecież on naprawdę był wytrącony z biegu?

Gunner_995 komentarzy: 655008.01.2011, 19:40

Jak można pisać bzdury, że Theo nurkował?!!
Był pociągnięty za rękę podczas biegu...

Joker_224 komentarzy: 522108.01.2011, 19:39

Dzisiejsza siła ataku to była niestety jakaś kpina, Andriey niestety dzisiaj potwierdził, że nie nadaje się do pierwszego składu, grał koszmarnie: dużo strat, nie przemyślane decyzje, nieudane próby dryblingów, samolubny.
Benek z Chamakhiem też się nie popisali, drewniana gra, chociaż Chamakh próbował coś walczyć, a Duńczyk dryblował, ale na skrzydle nie chce go widzieć nigdy więcej!

Wenger powinien zrobić klub Kokosa jak w Polonii Warszawa zrobił Wojciechowski i wrzucić tam Rosjanina, i niech zacznie tyrać, myśleć i grać!

DARKING komentarzy: 33108.01.2011, 19:37

Jezu ludzie!! Przecież theo nie nurkował!! ON był faulowany i sie nie przewrócił nawet oddał strzał!! Tam nie było diva!!! To była wyłącznie decyzja sędziego!!

Theo44 komentarzy: 427908.01.2011, 19:36

Theo postapil idiotycznie. Jezeli poczul sie niekomfortowo, mogl podejsc po meczu do trenera, zawodnika i przeprosic za nura. Za to, ze w ferworze walki itd. Roztrzasanie tego w mediach jest glupie i bezmyslne.

wronka25 komentarzy: 224508.01.2011, 19:33

Do słabiutko grających Ruska(Arszawin) i Czecha(Rosicky) brakowało tylko polaka słabego było by 3 bratanków . Dobrze że Szczęsny stanął na wysokości zadania:)

Theo44 komentarzy: 427908.01.2011, 19:32

wronka25 mysle, ze Twoj jezyk z poprz. komentarza wyklucza dyskusje z Toba.

Asiek69 komentarzy: 236608.01.2011, 19:32

Theo niepotrzebnie się przyznawał, bo teraz sędziowie mogą być do nas uprzedzeni tak jak było po ehem 'divie' Eduardo

wronka25 komentarzy: 224508.01.2011, 19:30

Theo44 a ja myslę że trzeba to napisać goście grają od kilku spotkań słabo a Wenger i tak ich wystawia wolałbym już żeby dał zagrać Veli niż Arszawinowi który nic nie gra co piłka to prawie strata ;/

andrzej93 komentarzy: 119608.01.2011, 19:30

Wenger nie powinien grać dwójką Chamakh-Bendtner bo to tylko niszczy nasz potencjał w pomocy, skrzydłach i rozegraniu. Jeszcze któryś z nich z Robinem nie powinno wyglądać tak źle ale pod warunkiem że RvP będzie grał skrzydłowego lub cofniętego napastnika i raczej z Beniem
obaj potrafią grać dobrze tylko na środku a inne ustawienie działa na naszą niekorzyść

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 808.01.2011, 19:29

Nurkował? hmmm dziwne, bo gdy wpadł w pole karne obrońca ciągnął go za reke. Nie trzeba sie przerwacać by widzeć że to było przewinienie przeciwnika.Poczekam na dalszy rozwój wydarzeń.

Theo44 komentarzy: 427908.01.2011, 19:28

Asiek69...Mysle, ze Theo powinien pojsc za ciosem i wykluczyc sie na najblizsze 3 mecze...blazenada.

Asiek69 komentarzy: 236608.01.2011, 19:25

talksport.co.uk/sports-news/football/4350/6/walcott-i-dived-attempt-win-penalty

Theo chyba zwariował faktycznie O.o

Theo44 komentarzy: 427908.01.2011, 19:25

wronka25, mysle ze Ty je dzisiaj swoim komentem siegnelas.

Golden_Boy_MU komentarzy: 608.01.2011, 19:23

A no tak, patrze wlasnie w terminarz poszczegolnych rund FA... to ja nie wiem co Twarowski za głupoty gadal.. Sorki za zamieszanie :p.

wronka25 komentarzy: 224508.01.2011, 19:21

Arszawin i Rosicky Sqillaci chamakh to dzisiaj totalne dno;/ nawet na ławke nie zasługują

andrzej93 komentarzy: 119608.01.2011, 19:19

Golden_Boy_MU jak niby mecz z Leeds miałby być 1marca jak na koniec stycznia jest 4runda ten mecz jest chyba po meczu z WHU

Golden_Boy_MU komentarzy: 608.01.2011, 19:19

Aha.. To koleś z canal+ w zeszlym tygodniu podal bledna informacje, poniewaz odniosl sie do spotkania Chelsea - MU (1 marzec) i powiedzial, ze jesli, ktoras druzyna w swoim meczu pucharowym osiagnie remis to termin powtorzonego meczu zaplanowany jest na 1 marca i wtedy automatycznie spotkanie ligowe Chelsea z MU zostanie znowu przelozone.. Najwidoczniej sie pomylil.

janek_4 komentarzy: 123508.01.2011, 19:18

@ stefcio15 i patryk878 - dziękuje Panowie :) dobra, teraz to już naprawdę ostatnie pytanie hahaha, czy w Polsce jakaś stacja transmituje MLS? W sumie, to może być nawet jakiś angielski/amerykański program, który jest na cyfrze +?

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 808.01.2011, 19:16

Golden_Boy_MU;- z tego co wiem, to mecz rewanzowy z Leeds odbędzie się 18 stycznia, a nie 1 marca.

"W środę jedziemy do Ipswich, następnie gramy w sobotę z West Hamem i potem znowu czas na Leeds"

Golden_Boy_MU komentarzy: 608.01.2011, 19:15

Sorki, zle sie wyrazilem. Mowiac słabszy chcialem napisac, ze chodzi mi o rezultat jaki zostal osiagniety z druzyna z nizszej ligi, grajac u siebie. Masz racje sytuacji nie brakowalo.

reidens komentarzy: 106108.01.2011, 19:15

@Golden_Boy_MU> w końcu jakiś normalny kibic Man Utd. Brawo daj przykład dzieciakom kibicującym waszemu klubowi jak się zachowywać ;)

malyglod komentarzy: 649108.01.2011, 19:15

Ochłonąłem nieco po meczu więc spróbuję go pokrótce podsumować. Oczywiście wynik i trochę także gra są dla mnie rozczarowaniem. Oto co wg mnie nie wyglądało najlepiej i można by poprawić:
1. Rezerwowi - wg mnie wymiana praktycznie całego trzonu zespołu odbiła się negatywnie na grze drużyny. Zawodnicy rezerwowi nie są w stanie tworzyć gry na odpowiednim poziomie, Denilson i Rosicky nie byli dziś ( zaznaczam dziś ) w stanie przejąć inicjatywy i dyktować gry przeciwnikom. Chwilami mialo to miejsce ale widać było różnicę w jakości w porównaniu do trójki Fabs-Jack-Song. Są dobrzy jako zmiennicy, nie jako kreatorzy gry.
2. Gra defensywna linii pomocy. Wg mnie to najbardziej kuleje w naszym zespole ( nie tylko gdy gramy rezerwami ). Sporo bramek i czystych sytuacji tworzą przeciwnicy po naszych stratach w środku pola lub przy niedokładnej wymianie podań. Szczególnie dziś było to widoczne, gdy przeciwnik nie odpuszczał, zawodnicy grający nieregularnie ( rezerwowi ) nie mięli odpowiedniego wyczucia piłki stąd straty i niedokładne rozegranie ( ewentualnie zwolnienie akcji po niedokładnym podaniu ).
3. Niedokładność w rozegraniu o czym wspomniałem wyżej.
4. Brak skuteczności. Ostatnio nasza wielka bolączka. Znakiem rozpoznawczym jest czarowanie w polu karnym i brak decyzji o strzale. Wg mnie lepiej częściej próbować uderzeń z daleka ( choćby nawet licząc na rykoszet jak niedawno uderzył Fabs ) niż wbiegać na 10-12 metr i oddawać piłkę do boku.
5. Pozycje na boisku. Zaznaczam to jako jedną z przyczyn dzisiejszej słabszej gry gdyż nie mogę zrozumieć czemu np. Bendtner ustawiany jest jako skrzydłowy. Rozumiem wymienność boiskowych funkcji ale on tu po prostu się męczy i nie wykorzystuje swojego potencjału.
6. Szczęście. W piłce bardzo go potrzeba. My ostatnio mamy z nim średnio choć dziś się do nas uśmiechnęło w postaci karnego. Niektórzy powiedzą - należały się nam wcześniej ze 2 karne- ale ich przecież nie dostaliśmy! Całe szczeście że mimo nieskuteczności jednak był ten remis. To nie jest taki zły rezultat z przebiegu gry.
7. Zmiany. Często dla mnie nie zrozumiałe. Wg mnie brak nam nieco wyczucia w tym elemencie gry. I nie mówie tu tylko o dzisiejszych spotkaniach. Kto np w meczu ze Srokami nie pytał sam siebie czemu gdy rywal przejmuje inicjatywę i tracimy bramkę Wenger czeka ze zmianami do 80 - 85 min? Czyżby nie ufał rezerwowym?
8. Ostatnie. To zarzut przede wszystkim do nas kibiców. Wiadomo, że chcemy wygrywać każdy mecz. Wiadomo, że niektórzy zawodnicy raz grają lepiej a raz gorzej. Wiadomo jaki jest Wenger. Ale ludzie, zmiłujcie się, co remisujemy mecz to Wy chcecie zwalniać trenera, poszczególnych piłkarzy itp. To dziecinne. Ja rozumiem, mnie też denerwuje chwilami Benek, Arsha, Denilson czy Sqila ale wywalanie ich po 1-2 słabszych meczach jest żenujące. Pozdrawiam i dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie tych przydługich wypocin :)

arsenal122 komentarzy: 113008.01.2011, 19:12

Golden-> mecz nie był słabszy, SKUTECZNOŚĆ słabsza od 2-3 meczy..

Golden_Boy_MU komentarzy: 608.01.2011, 19:11

Nie załamujcie sie po tym remisie, przeciez nie odpadliscie. Kazdemu zdarza sie slabszy mecz. Sposrob tych dwoch druzyn wole Arsenal, ale liczylem na Leeds, bo pałam checia rewanzu za zeszloroczne upokorzenie na Old Trafford. Termin waszego meczu na Elland Road to 1 marzec, czyli ten sam dzien co zaplanowany zalegly mecz Man Utd z Chelsea. Ja jako kibic diabłów moge sie cieszyc z faktu, iz Kanonierzy nie odpoczna sobie w ten dzien jak to mialo miec miejsce :p. Rywalizacja w PL w tym sezonie bedzie pasjonujaca i zaryzykuje stwierdzenie, ze na szczescie z tego wyscigu odpadla druzyna Chelsea, pozdrawiam :).

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9808.01.2011, 19:06

Arsh23 -> rzeczywiście, miałeś rację proroku z koziej dupki.

Marex -> hihihi, a pamiętam jak Walcott - i to w meczu towarzyskim - zabronił przyznawać się Arszawinowi do tego, że karny dla nas został niesłusznie podyktowany. Jeżeli tak powiedział to sorry, ale to było głupie.

kamil_malin komentarzy: 933208.01.2011, 19:04

@ Marex
Jeśli to prawda, to bardzo dziwne zachowanie Anglika. Przecież takiego czegoś się nie mówi.

Arsh23 komentarzy: 18108.01.2011, 19:00

mówiłem że będzie tak jak z wigan to nie wierzyliście . " Przecież to tylko Leeds. "

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223708.01.2011, 18:57

Kamil - o to ci chodzilo :D No , myslalem ze komentarz moj trafil na glowna :) W sumie jo , dzieki , wpadaj do mnie , zanim przyjedziesz litry beda gotowe:D

Genwanders---
Po pierwsze primo- popatrz lepiej jeszcze raz na wyniki.
Po drugie primo- Czyli po jaką cholerę oni strzelali tego gola z karnego?? Nie wiem o co ci sie rozchodzi
Po trzecie primo-ultimo:) Gralismy rezerwami wiec i tak nie odczujemy tego w kontekscie walki o PL .
PS. Poranek kojota wymiata :)

kamil_malin komentarzy: 933208.01.2011, 18:50

@ stefcio
Dzięki mnie jesteś na głównej na Mistrzach co? Szykuj parę litrów wódki w nagrodę. :P

Mizzou komentarzy: 605308.01.2011, 18:50

Poprawię że Sqiellaci na żadnej pozycji by sobie nie dał rady :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223708.01.2011, 18:50

DARKING - czy ja taki niekumaty jestem czy ty cos zle napisales... CA? A nie CC ? :)

Mizzou komentarzy: 605308.01.2011, 18:49

Szkoda, że Ramsey nie zagrał, Vela też zbytnio sobie nie pokopał piłki, Miquelowi też bym dał szanse, wkurza mnie ten Wenger, jak by wystawił totalne rezerwy, to chociaż by się nie musiał tłumaczyć z remisu,i młodsi by sobie zagrali, nie wiem co ten Wenger wyprawia, Chamakh jest strasznie powolny, zero dynamicznosci, a Bentner na skrzydle, to jak Sqiellaci w obronie :P

Arsenal1994 komentarzy: 749708.01.2011, 18:49

Eredivisie pokazuje Polsat Futbol.

Genwanders komentarzy: 65108.01.2011, 18:48

*sory nie Carling Cup tylko F.A. Cup ;)

DARKING komentarzy: 33108.01.2011, 18:46

Ja tam na rewanż puścił bym same rezerwy razem z tymi Miguelami lasberymi frimpongami itp. itd. Jak odpadniemy -TRUDNO!!! Skupmy się na PL i CA cup. Jak sie uda to i na lidze mistrzow. Ludzie wygrajmy jedno trofeum to sie odblokujemy. Za 5 cycków krowy nie ciągnijmy!!!!

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223708.01.2011, 18:41

Bezsensownym jest stawianie na duet Bendtner i Chamakh , bo oni ze soba poprostu grac zbytnio nie potrafia , takie jest moje zdanie , lepiej sprawdzaja sie oddzielnie

kamil_9414 komentarzy: 282808.01.2011, 18:41

Pilki na polsacie nie ma wcale, jedynie na polsat futbol ale to na pakiecie SPort jest tylko.;/

Genwanders komentarzy: 65108.01.2011, 18:41

Jak na razie ze wszystkich zespołów w tej rundzie Carling Cup, tylko my i Stoke (z Cardiff) gramy rewanż.
Żenada... Niepotrzebny mecz.

kubex komentarzy: 575508.01.2011, 18:38

Bez Nasriego nie ma gry i tyle... Gdyby nie szybkość Walcotta nic byśmy dzisiaj nie zdziałali. Zawiedli szczególnie nasi "napastnicy" i to nie pierwszy raz... myślę że już Vela w środku by więcej zdziałał bo chociaż technicznie jest od nich lepszy o 2 poziomy.

kanonier_89 komentarzy: 93908.01.2011, 18:37

@arsenalczyk
jak twoim zdaniem Denilson czy też Arshavin nie powinni wychodzić dzisiaj na mecz z Leeds to powiedz mi kiedy indziej by mieli zagrać? dopiero w ćwiećfinale czy może półfinale pucharu Anglii (oczywiście jesli Arsenal by się do tej fazy zakwalifikował)? czy może ci chłopacy powinni grać w PL co kolejke? a może wcale ich nie wystawiać?

arsenalczyk komentarzy: 3608.01.2011, 18:31

rozumiem że często grają dlatego potrzebna jest rotacja składu ale dzisiaj niewiele brakło do tragedii jaką z pewością byłoby odpadnięcie z tych prestiżowych rozgrywek. dlatego nie powinniśmy wychodzić w takim składzie jak dzisiaj. Denilson dla mnie to powinien usiasc na ławce na kilka tygodni zastanowić się nad swoja grą. Arszawin to samo.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223708.01.2011, 18:30