Wymęczony remis po bezbarwnej grze. Arsenal 1-1 Leeds

Wymęczony remis po bezbarwnej grze. Arsenal 1-1 Leeds 08.01.2011, 14:47, Sebastian Czarnecki 1136 komentarzy

Po 90. minutach gry Kanonierzy zremisowali 1-1 na własnym stadionie z drugoligowym Leeds. Tym samym awans do czwartej rundy Pucharu Anglii wciąż jest sprawą otwartą, gdyż w najbliższym czasie będzie nas czekało spotkanie rewanżowe, tym razem na Elland Road.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 11. minucie, kiedy to Tomas Rosicky wypuścił na wolne pole Andrieja Arszawina. Rosjanin długo zwlekał z oddaniem strzału, co wykorzystał Kasper Schmeichel, który znakomicie wyczekał zawodnika Arsenalu i przyjął na siebie jego strzał.

3 minuty później swoją jedyną groźną sytuację zmarnowali goście. Snodgrass wypuścił Becchio, a ten znalazł się tuż przed Wojtkiem Szczęsny. Polak jednak bardzo dobrze się zachował i pewnie wygarnął Argentyńczykowi piłkę spod nóg.

Kolejne minuty to głównie nudna kopanina w środku pola. Na boisku dominowali Kanonierzy, ale nie potrafili wykorzystać swojej przewagi. Dopiero w 28. minucie miała miejsce kolejna groźna szansa na objęcie prowadzenia. Zespołową akcję podopiecznych Arsene'a Wengera strzałem z woleja zakończył Arszawin, ale Kasper Schmeichel ponownie nie dał się zaskoczyć.

Niespełna minutę później gospodarze mogli znów zaskoczyć duńskiego golkipera. Strzał z dystansu jednego z zawodników Arsenalu prosto z linii bramkowej wybił Bruce, dzięki czemu Schmeichel mógł odetchnąć z ulgą. Nie na długo, bowiem kilkanaście sekund później strzał z dystansu oddał Denilson, ale tym razem zatrzymał go sam bramkarz, parując piłkę na rzut rożny.

Kanonierzy kolejną okazję zmarnowali tuż przed przerwą. Nicklas Bendtner samotnym rajdem przedarł się w pole karne Leeds, po czym oddał strzał na bramkę. Kolejny raz zaskoczyć się nie dał bezbłędny Schmeichel.

Po piętnastominutowej przerwie, arbiter rozpoczął drugą połowę.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście. W polu karnym znalazł się Max Gradel, który wpadł prosto na Denilsona i upadł na murawę. Phil Dowd bez chwili zawahania wskazał na wapno.

W 54. minucie stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Gracze Leeds jako pierwsi wyszli na prowadzenie, a wszystko to za sprawą Roberta Snodgrassa, który mierzonym strzałem z rzutu karnego pokonał Wojtka Szczęsnego. Polak był o włos od wybronienia tego uderzenia, gdyż futbolówka po drodze spotkała się jeszcze z jego ręką.

Dziesięć minut później gracze Leeds mieli fantastyczną szansę na podwyższenie rezultatu. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Snodgrass, a Luciano Becchio kapitalnie złożył się do strzału głową. Jego intencje w jeszcze lepszym stylu wyczuł Wojciech Szczęsny, który popisał się fantastyczną paradą i drugi raz w meczu zatrzymał Argentyńczyka.

Mijały minuty, a Kanonierzy wciąż nie mogli znaleźć sposobu na doprowadzenie do wyrównania. Bezskuteczne ataki gospodarzy, szybkimi kontrami próbowali wykorzystać gracze Leeds.

W 71. minucie najaktywniejszy zawodnik na boisku - Robert Snodgrass - niewiele się pomylił swym strzałem z rzutu wolnego. Leeds wciąż prowadziło na Emirates 1-0.

Kanonierzy przebudzili się dopiero w ostatnich minutach meczu. W 86. minucie Andriej Arszawin bardzo dobrym podaniem obsłużył Theo Walcotta, który strzelił jednak prosto w czujnego Schmeichela.

W 89. minucie kolejna piłka do Theo Walcotta, tym razem od Nicklasa Bendtnera. Młodziutki Anglik został jednak nieprzepisowo powstrzymywany przez Parkera, a pan Dowd wskazał na jedenasty metr.

Dopiero w doliczonym czasie gry murowani faworyci tego spotkania doprowadzili do wyrównania. Cesc Fabregas przewidział, że Schmeichel na pewno ruszy się z miejsca, więc oddał strzał w środek bramki, co całkowicie zaskoczyło duńskiego golkipera. 1-1 na Emirates!

W 93. minucie Kanonierzy mieli fantastyczną okazję, żeby zapewnić sobie awans jeszcze na własnym stadionie. Świetny strzał z dystansu oddał Denilson, ale jeszcze lepszą robinsonadą popisał się Kasper Schmeichel, który w przepięknym stylu wybił piłkę na rzut rożny.

Dwie minuty później gracza Arsenalu dalej szukali swojej szansy. Ogromne zamieszanie w polu karnym Leeds chciał wykorzystać Theo Walcott, jednak jego potężny strzał zatrzymał się jedynie na bocznej siatce.

Kanonierzy ostatecznie zremisowali u siebie ze skazanymi na pożarcie The Whites. Rewanż na Elland Road będzie na pewno jeszcze ciekawszym widowiskiem, a dzisiejszy mecz pokazał tylko, że gracze Leeds nie będą bez szans. Ba, na swoim stadionie będą się czuli jeszcze pewniej, co może stanowić pewien problem dla podopiecznych Arsene'a Wengera.

FA CupLeeds United autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16808.01.2011, 22:38

A propos meczu: Czy ja miałem zwidy, czy pod koniec meczu widziałem Squillaciego beztrosko hasającego w polu karnym Leeds?

Joker_224 komentarzy: 522108.01.2011, 22:37

youtube.com/watch?v=v_6ORShs03Q&feature=related
Jak ktoś lubi naprawdę trollowe filmy ;D

concrete13 komentarzy: 869808.01.2011, 22:37

charlie -> bądź mądrzejszy..olej ich !

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 208.01.2011, 22:36

Powinno być p1$h3 więc nie gadajcie tu głupot.

Joker_224 komentarzy: 522108.01.2011, 22:35

Nagonka na jednorożca czy co? o_O

concrete13 komentarzy: 869808.01.2011, 22:34

no Denio dziś grał fatalnie..ale pytam się co on robił w naszym polu karnym ? .. raczej to Skill powinien próbować odebrać temu zawodnikowi piłkę a nie się cofać jak widać na powtórkach ..ale to i tak Denilsona nie usprawiedliwia...

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16808.01.2011, 22:34

A nie, bo "piszem".

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3008.01.2011, 22:34

@aRamsey
Powoli zaczynam dostosowywać się do poziomu niektórych użytkowników tutejszej strony. Off.

@How

Bez przesady.. Denilson stoi daleko w hierarchii naszego środka pola. Znacznie dalej niż Gibbson w MU. Niby jest zmiennikiem Songa, ale poczekajmy, aż wyzdrowieje Frimpong i pokaże się z tak dobrej strony, jak to czynił przed sezonem ;)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3008.01.2011, 22:31

@patryk878
Tak, wiem, każdy mi to mówi. Ale ja przynajmniej poprawnie pisze po polsku.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4808.01.2011, 22:31

@sebasz

Możliwe, możliwe.. Jednak ten ktoś, zapewne musiałby się godzić z rolą zmiennika przez dobrych parę lat, bo Bac jeszcze pewnie po 30tce będzie dawał radę. Emmy z tą rolą się godzi, ale o ile się nie mylę, to jest w tym samym wieku co Sagna, więc zostawianie ich obu jest nieco ryzykowne.. Nagle obaj się wypalą po 30tce i zostajemy z nikim :/ (chyba, że wtedy zakupimy solidnego prawego obrońcę, a na zmiennika jakiegoś młodziana z Young Guns.). Cały sęk w tym, że jak sprzedamy Eboue, to trzeba znaleźć młodszego od Sagni, ale solidnego, utalentowanego gościa, który jednak musi się liczyć, że Bacary'ego ze składu nie wygryzie, bo to jeden z naszych najsolidniejszych graczy + forma u obrońców nie jest aż tak mało stablina, jak u napastników (którzy czasem mogą się zaciąć ze strzelaniem goli i ciąży na nich presja)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9808.01.2011, 22:30

Charlie -> jesteś nieopanowanym dzikusem. Dobry tekst, nie ma co.

SamirRosicky -> jeśli już kogoś cytujesz to pisz cytat bez błędu i używaj go w odpowiedniej sytuacji. W tamtym momencie "Haters Gonna Hate" nie miało większego sensu.

Co do nowego RB to najbardziej chciałbym zobaczyć u nas Santona. Bardzo podoba mi się jego gra i to, że na obu stronach defensywy radzi sobie tak samo dobrze.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 708.01.2011, 22:27

@concrete13
Mi nie musisz o tym mówić. Ja wspominam o tym co mecz, bo o dziwo, gdy gramy normalnie ustawionymi zawodnikami (każdy na swojej pozycji) - zawsze idzie nam dobrze. Ale nie, co ty - tu nie chodzi o złe ustawienie piłkarzy - to wszystko przez psychikę Fabregasa! Wiesz, "z niewolnika nie ma pracownika", lol!

@Gigi
Śmiejemy się z Gibsona mając w drużynie Denilsona. Auto-wykrywacz-hipokryzji mi się załączył, kurde.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4808.01.2011, 22:25

Gibson to wschodząca gwiazda.. Daleko mu jeszcze do klasy i bajecznej techniki takich wirtuozów jak Carrick, czy Fletcher, ale w końcu ma się od kogo uczyć :]

concrete13 komentarzy: 869808.01.2011, 22:25

how -> po warunkiem , że Benio będzie grał na swojej pozycji normalnej pozycji a nie jako skrzydłowy..

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52008.01.2011, 22:25

@Gigi
Bez przesady. Może nie aż tak młody ale w wieku ok. Gibbsa raczej. Vrsaljko ?? van der Viel ?? Santon ?? no name ?? Zobaczymy.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 708.01.2011, 22:23

Epickie spotkanie dzisiaj. Oglądałem jakoś od 15 minuty. Nieziemska ofensywa, klepki Benia i Chamakha to nawet więcej, niż zmysły Bergkampa czy Thierriego. Czysty fenomen, pragnę więcej!

Dobrze, że w końcówce Nick grał całkiem nieźle, przynajmniej nie musiał się ośmieszać jako winger. Doskonałe było to podanie do Theo, przypomniał mi się mecz z Barceloną z LM z poprzedniego sezonu na Emirates. Chamakh natomiast jest tak samo beznadziejny, jak był. No i Nicklas wygląda cool z tą dziewiczą bródką - dlatego IMO on powinien być pierwszym zmiennikiem Robina.

@Gigi
Gibson. Nuff said.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16808.01.2011, 22:22

Chyba zapomnieliście co mówił guru sevenunited. Darron Gibson jest najlepszym środkowym pomocnikiem. W dodatku jest lepszy od Nasriego.

aRamsey komentarzy: 948608.01.2011, 22:20

@Gigi,
Chyba coś Ci się pomyliło! A Darron Gibbson!? Przecież to jest maestro środka pola!

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52008.01.2011, 22:20

@Gigi
Kupimy pewnie w lato. Teraz na pewno nie bo co by miał w głowie Eboue przed Barcą ?? By myślał -- jestem na wylocie ,następca mój już jest. Poczekamy raczej do lata. Bac jest niepodważalny. Ktoś młody się pojawi.

@Griz
Dokładnie.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4808.01.2011, 22:19

@Griz

Co ty pleciesz. najlepszy środkowy pomocnik to Darren Fletcher...

@Sebasz

Przecież nie o to chodzi.. nie widać ilu my mamy zawodnikow z przodu? W dodatku doszedł wtedy Chamakh. Jak kupimy prawego obrońce, to pewnie Emmy odejdzie, tak samo jak odszedł Edu przy kupnie Chamakha. Jeżeli nikogo nie kupimy, to Eboue zostanie, bo chyba nie wyobrażasz sobie całego następnego sezonu, na kilku frontach z jednym Sagną na pozycji + ew. jakimś 17 latkiem na zmianę z rezerw?

aRamsey komentarzy: 948608.01.2011, 22:17

@Griz,
Ale ja to wiem ;p Ani Anglik, ani Walijczyk, nie będzie tak genialnym rozgrywającym. Po prostu Cesc pod tym względem jest cudowny i nadzwyczajny ;p Jednakże w przyszłości to na tej dwójce / i pewnie Frimpongu lub Aneke ;p / będzie się opierać siła środka pola Arsenalu.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52008.01.2011, 22:15

@Gigi
Eduardo lepszy przykład ??

kanonierzy.com/shownews_id-14094,page-3.shtml
podpisał 18.11.2009; czyli zima
pół roku później już go nie było za 7 mln euro - gdyby nie kontakt na pewno nie 7 mln.

concrete13 komentarzy: 869808.01.2011, 22:15

arsenal_1886 -> rozumiem..i popieram..tylko Mnie nie obchodzi to że Oni stracą jakieś punkty..bardziej to , że zaczną grać gorzej..przegrywać ..remisować po słabych meczach ..ich punkty Mnie nie obchodzą ..ani nam ich nie dopiszą ani nikomu z naszych rywali ich nie odejmą ..

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27308.01.2011, 22:15

aRamsey------> zapewne, zarówno Jacka jak i Aarona czeka świetlana przyszłość, jednak Ceskowi żaden nie dorówna. Obejrzyj dzisiaj mecz Barcy to dowiesz się dlaczego tak sądzę. Możesz się spodziewać, ze większość bramek zdobytych przez Blaugrane w tym meczu będzie po podaniach prostopadłych Xaviego/Iniesty/Messiego. Oni maja to wpojone od najmłodszych lat. Cesc również. I właśnie dlatego, jest najlepszym ofensywnym pomocnikiem na wyspach. Obok Lamparda ofc.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 22:13

Jack Wilshere szpanuje na twitterze ,że je dziś kolacje w Londynie :P Jeszcze napisał ,że kocha to miasto , nic dziwnego :P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 22:11

conrete13 > Nie lubię tego klubu , temu klubowi życzę jak najgorzej ;p Nie lubię ogólnie ligi hiszpańskiej ,ale jeszcze bardziej Barcy .

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4808.01.2011, 22:11

@sebasz

Jeżeli nie kupimy prawego obrońcy, to nie widzę opcji odejścia Emmy'ego.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 22:09

arsenal.com/news/news-archive/walcott-apologises-over-penalty-incident

Nawet na stronie głównej klubu jest o tym napisane . Dziwne ,że jest to pokazane na stronie klubu .

@aRamsey
Mówiąc po chamsku - gdyby Ramsey nie złamał nogi Wilshere by raczej nie doszedł do tego co ma teraz. Ot taka przewrotność losu. Ehhhhh..........

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 308.01.2011, 22:09

Szkoda,że Arsenal na własne życzenie musi grać jeszcze jeden mecz więcej. Mogliby załatwić to chłopaki w pierwszym starciu a nie jeszcze dodatkowo się męczyć.

concrete13 komentarzy: 869808.01.2011, 22:09

* znaczy się 2 pkt w przypadku remisu

arsenal_1886 -> jak straci pkt..np 1 to co to nam da ? :P ..

aRamsey komentarzy: 948608.01.2011, 22:09

Może podpisanie kontraktu przez Eboue, ma na celu podbicie ceny? Jedno jest pewne w tym okienku nie odejdzie... no bo kim byśmy z Barcą i WHU zagrali na RB?

Joker_224 komentarzy: 522108.01.2011, 22:07

@Gigi
Może to i zły przykład, ale Adebayor odszedł 2 tygodnie po podpisaniu nowego kontraktu z Arsenalem

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 22:06

Widzę ,że Barca zaczęła grać ;p
Oby straciła pkt .

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4808.01.2011, 22:06

@Sebasz

Eboue to prędko nie odejdzie. Nie po to podpisał nowy kontrakt. Squillaci tak samo nie po to przyszedł, żebyśmy go mieli teraz sprzedać. Najbliżej wylotu jest Almunia, a Arshavin? Jak na razie myślę, że nie ma tematu jego odejścia z Arsenalu.

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27308.01.2011, 22:05

Nie mniej jednak, muszę przyznać, że tekst "Jesteś nieopanowanym dzikusem" mnie rozśmieszył;D

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52008.01.2011, 22:05

@Arsenal 1886

>>Dobra zakończmy ten temat :P

aRamsey komentarzy: 948608.01.2011, 22:04

@Griz,
Prawda, dlatego wydaję mi się, że Arsene zaczął tak szybko ogrywać Jacka w tym sezonie + gdyby nie debil Shawcross, Aaron miałby o wiele, wiele meczów na swoim koncie. Myślę, że Arsene w tej 2 upatruje przyszłości na pozycji CMFa

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 22:04

Dobra zakończmy ten temat :P
Jak myślicie czy jutro ktoś odpadnie z czwórki -
United , Tottenham , Chel$ea czy City ?

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27308.01.2011, 22:02

Charlie-----> Gdyby Cesc odszedł to owszem, to rozwiązanie byłoby najlepsze. Aczkolwiek, IMO Nasri nie zastąpi Ceska:| Nie ten przegląd pola, nie ta boiska inteligencja, nie te prostopadle piłki rodem z Katalonii... Nasri to świetny piłkarz. Wyśmienity skrzydłowy, ale Ceskowi w roli playmakera nigdy nie dorówna.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16808.01.2011, 22:02

I pomyśleć, że poszło o to, że ktoś tam komuś coś wysłał czy tam nie wysłał. ^^

Joker_224 komentarzy: 522108.01.2011, 22:01

Nie wiem czy dalej ktoś tu czegoś nie łapie... Patryku zrobiłeś masową kłótnie!

concrete13 komentarzy: 869808.01.2011, 22:01

ale przynajmniej coś próbuje zrobić.. trzeba także umieć ustawić się na boisku by mieć te sytuacje "sam na sam" ..