Wymęczony remis po bezbarwnej grze. Arsenal 1-1 Leeds

Wymęczony remis po bezbarwnej grze. Arsenal 1-1 Leeds 08.01.2011, 14:47, Sebastian Czarnecki 1136 komentarzy

Po 90. minutach gry Kanonierzy zremisowali 1-1 na własnym stadionie z drugoligowym Leeds. Tym samym awans do czwartej rundy Pucharu Anglii wciąż jest sprawą otwartą, gdyż w najbliższym czasie będzie nas czekało spotkanie rewanżowe, tym razem na Elland Road.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 11. minucie, kiedy to Tomas Rosicky wypuścił na wolne pole Andrieja Arszawina. Rosjanin długo zwlekał z oddaniem strzału, co wykorzystał Kasper Schmeichel, który znakomicie wyczekał zawodnika Arsenalu i przyjął na siebie jego strzał.

3 minuty później swoją jedyną groźną sytuację zmarnowali goście. Snodgrass wypuścił Becchio, a ten znalazł się tuż przed Wojtkiem Szczęsny. Polak jednak bardzo dobrze się zachował i pewnie wygarnął Argentyńczykowi piłkę spod nóg.

Kolejne minuty to głównie nudna kopanina w środku pola. Na boisku dominowali Kanonierzy, ale nie potrafili wykorzystać swojej przewagi. Dopiero w 28. minucie miała miejsce kolejna groźna szansa na objęcie prowadzenia. Zespołową akcję podopiecznych Arsene'a Wengera strzałem z woleja zakończył Arszawin, ale Kasper Schmeichel ponownie nie dał się zaskoczyć.

Niespełna minutę później gospodarze mogli znów zaskoczyć duńskiego golkipera. Strzał z dystansu jednego z zawodników Arsenalu prosto z linii bramkowej wybił Bruce, dzięki czemu Schmeichel mógł odetchnąć z ulgą. Nie na długo, bowiem kilkanaście sekund później strzał z dystansu oddał Denilson, ale tym razem zatrzymał go sam bramkarz, parując piłkę na rzut rożny.

Kanonierzy kolejną okazję zmarnowali tuż przed przerwą. Nicklas Bendtner samotnym rajdem przedarł się w pole karne Leeds, po czym oddał strzał na bramkę. Kolejny raz zaskoczyć się nie dał bezbłędny Schmeichel.

Po piętnastominutowej przerwie, arbiter rozpoczął drugą połowę.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście. W polu karnym znalazł się Max Gradel, który wpadł prosto na Denilsona i upadł na murawę. Phil Dowd bez chwili zawahania wskazał na wapno.

W 54. minucie stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Gracze Leeds jako pierwsi wyszli na prowadzenie, a wszystko to za sprawą Roberta Snodgrassa, który mierzonym strzałem z rzutu karnego pokonał Wojtka Szczęsnego. Polak był o włos od wybronienia tego uderzenia, gdyż futbolówka po drodze spotkała się jeszcze z jego ręką.

Dziesięć minut później gracze Leeds mieli fantastyczną szansę na podwyższenie rezultatu. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Snodgrass, a Luciano Becchio kapitalnie złożył się do strzału głową. Jego intencje w jeszcze lepszym stylu wyczuł Wojciech Szczęsny, który popisał się fantastyczną paradą i drugi raz w meczu zatrzymał Argentyńczyka.

Mijały minuty, a Kanonierzy wciąż nie mogli znaleźć sposobu na doprowadzenie do wyrównania. Bezskuteczne ataki gospodarzy, szybkimi kontrami próbowali wykorzystać gracze Leeds.

W 71. minucie najaktywniejszy zawodnik na boisku - Robert Snodgrass - niewiele się pomylił swym strzałem z rzutu wolnego. Leeds wciąż prowadziło na Emirates 1-0.

Kanonierzy przebudzili się dopiero w ostatnich minutach meczu. W 86. minucie Andriej Arszawin bardzo dobrym podaniem obsłużył Theo Walcotta, który strzelił jednak prosto w czujnego Schmeichela.

W 89. minucie kolejna piłka do Theo Walcotta, tym razem od Nicklasa Bendtnera. Młodziutki Anglik został jednak nieprzepisowo powstrzymywany przez Parkera, a pan Dowd wskazał na jedenasty metr.

Dopiero w doliczonym czasie gry murowani faworyci tego spotkania doprowadzili do wyrównania. Cesc Fabregas przewidział, że Schmeichel na pewno ruszy się z miejsca, więc oddał strzał w środek bramki, co całkowicie zaskoczyło duńskiego golkipera. 1-1 na Emirates!

W 93. minucie Kanonierzy mieli fantastyczną okazję, żeby zapewnić sobie awans jeszcze na własnym stadionie. Świetny strzał z dystansu oddał Denilson, ale jeszcze lepszą robinsonadą popisał się Kasper Schmeichel, który w przepięknym stylu wybił piłkę na rzut rożny.

Dwie minuty później gracza Arsenalu dalej szukali swojej szansy. Ogromne zamieszanie w polu karnym Leeds chciał wykorzystać Theo Walcott, jednak jego potężny strzał zatrzymał się jedynie na bocznej siatce.

Kanonierzy ostatecznie zremisowali u siebie ze skazanymi na pożarcie The Whites. Rewanż na Elland Road będzie na pewno jeszcze ciekawszym widowiskiem, a dzisiejszy mecz pokazał tylko, że gracze Leeds nie będą bez szans. Ba, na swoim stadionie będą się czuli jeszcze pewniej, co może stanowić pewien problem dla podopiecznych Arsene'a Wengera.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 22:00

SamirRosicky > Spoko , będę pamiętał następnym razem . Jednak to inni powinni pomyśleć najpierw co robią . Pozdro .

kamil_9414 komentarzy: 282808.01.2011, 22:00

A propo Arszawina--- ostatnio za duzo namarnowal sytuacji, z Wigan byloby 3-1( sam na sam), dzisiaj jakby strzelil to Leeds nic by pewnie nie zrobila( sam na sam) takie 2 przyklady z przeciagu 2 tygodni.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 21:59

IceMan > Prawda

SamirRosicky komentarzy: 285308.01.2011, 21:59

Arsenal_1886 ->
Oj, nie musisz. Człowieku, zrozum czasem ironię. Jeśli nie wysyłałeś wiadomości do patryka to odpuść, ktoś widocznie zrobił Ci "kawał" i tyle. Nie potrzebujemy wojny domowej.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16808.01.2011, 21:58

@Joker

Zgadza się, ale tylko w przypadku ustawienia Nasri-RVP-Theo

W przypadku kontuzji Theodora (tfu!) praktycznie jesteśmy skazani na Arshavin-Rvp-Nasri

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 21:57

SamirRosicky > Polał bym tobie jakiś trunek ,ale nie mam jak :P

concrete13 komentarzy: 869808.01.2011, 21:57

oj Patryk .... i co narobiłeś ? ...nie skłócaj ludzi :P

SamirRosicky komentarzy: 285308.01.2011, 21:56

Charlie ->
Trzymaj nerwy na wodzy. Jesteś nieopanowanym dzikusem i wciąż prowokujesz...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 21:55

Charlie > No spoko ,ale nie musisz prowokować ;]
Nie napisałbym do ciebie tak ,gdybyś mnie nie sprowokował .

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52008.01.2011, 21:55

Zrozumcie że Wenger nie lubi robić niczego ZA JEDNYM ZAMACHEM. On wszystko robi stopniowo.

Mówi jedno robi drugie. Najpierw "NIE" potem "MOŻE" by wreszcie "TAK".

Powoli tacy zawodnicy jak Almunia ,Eboue ,Squillaci czy Arshavin od nas odejdą ale raczej nie nagle i wszyscy naraz.

SamirRosicky komentarzy: 285308.01.2011, 21:55

Cytując Patryka: "Haters gona hate".

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3008.01.2011, 21:54

@Arsenal_1886
Wypraszam sobie, nie mam zwyczaju siedzieć przed komputerem całymi dniami. Nędzna prowokacja, podobnie jak z tym PW.

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148908.01.2011, 21:53

W sumie to wolę, gdy gra Arsha niż Theo. Nie to, żeby Theo był za słaby ale myślę, że pełnię możliwości pokaże w przyszłym sezonie.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 21:53

Charlie > Skąd miałem wiedzieć ?
Ja nie siedzę przed kompem całymi dniami jak ty ;]

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3008.01.2011, 21:52

Bo Patryk siedzi całymi dniami i wkręca po kolei każdego użytkownika... zastanów się czasem ;x

@Griz
Czysto teoretycznie. W praktyce Cesc odejdzie w lecie (wątpię w to, ale to założenie) To Samir przesuwa się na środek i robi za playmakera. Wtedy na skrzydła masz graczy jak ulał, tym bardziej, jeśli Rosjanin się nie poprawi to będzie kiblował na ławie do końca kontraktu. Także nie jest to takie znowu niemożliwe ;)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 21:52

Rzygał w sensie ,że byłbym wypluwał jakby płuca z dawania wszystkiego z siebie na boisku :P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 21:50

Jest dużo takich graczy ,którzy by oddali wszystko aby być na miejscu Arshavina .
Gra w świetnym klubie , dobra kasa ,ale Rusek myśli inaczej . Ja gdybym grał w Arsenalu , mógłbym grać dla Arsenalu nawet za darmo ,a bym nie odpuszczał w żadnym momencie .
Bym rzygał po meczu ,aby Arsenal wygrał .

aRamsey komentarzy: 948608.01.2011, 21:50

@Vandal,
Jak to nie ma? Obecnie grzeje ławę w meczach EPL - to powinno go zmotywować. Przecież obecnie podstawowymi wingerami Arsenalu są Theo i Samir.

Joker_224 komentarzy: 522108.01.2011, 21:49

@Vandal
Czy według Ciebie Nasri to nie jest sensowna konkurencja?

aRamsey komentarzy: 948608.01.2011, 21:49

Jedyne co mnie martwi, to to że Arsene ostatnio mówił, że Edena do Arsenalu nie ściągnie :/

kanonierzy.com/shownews_id-19359_Wenger--Nie-jestesmy-zainteresowani-pozyskaniem-Hazarda.shtml

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148908.01.2011, 21:49

Vandal
Zgadzam się z tobą. Mam nadzieję, że Arsha wróci do dyspozycji z przed jednego, dwóch sezonów.

Joker_224 komentarzy: 522108.01.2011, 21:48

Najgorsze u Arshavina teraz jest to, że jak dostanie minimalnie złe podanie to odpuszcza i nie goni piłki, chociaż miałby do niej 4-5 metrów biegu, ale piłka by została. W dzisiejszym meczu lekko naliczyłem 3 takie sytuacje

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16808.01.2011, 21:48

Andriejowi brak chyba jakiejś motywacji. Może jest to spowodowane tym, że nie ma sensownej konkurencji na swojej pozycji.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52008.01.2011, 21:46

@stefcio15
Niestety to była tylko plota.

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148908.01.2011, 21:46

Nie oglądałem meczu ale słyszę i czytam , że nie był najlepszy w naszym wykonaniu.

SamirRosicky komentarzy: 285308.01.2011, 21:45

patryk878 ->
Widzisz? Po co kłamałeś, mogłeś się od razu przyznać ;]

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 21:45

Podobno Juve chciało Arshavina za 20 mln euro.
Gdyby dali taką sumę brałbym z pocałowaniem ręki :P Zamienić leniwego ruska na utalentowanego Younga lub Hazard , cudowne :P
Może Arshavin jest od nich lepszy ,ale nie chce mi się oglądać ruska ,który nie chce ruszyć d*** ,a w dodatku posiada w zespole jedną z większych tygodniówek po Cescu .

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223708.01.2011, 21:44

aRamsey - zgodze sie , niby mowimy o efektywnosci , ale naprawde , on gra czasami jak na podworku , "nie udalo mi sie odebrac pilki , to co tam , zostaje w ataku" , nigdy nie pobiegnie za rywalem nie zawalczy o pilke troche to irytujace

aRamsey komentarzy: 948608.01.2011, 21:42

Fajowo by było gdybyśmy ściągnęli do siebie Hazarda. Rosjanin wygląda tak jakby mu się grać nie chciało. Niby ma te statystyki, ale bez przesady, on w ogóle się nie wraca i ciągle szczerzy zęby po nieudanych akcjach.

kalul komentarzy: 53208.01.2011, 21:42

no i dupnie troche bo by mieli wolny wtorek/srode a tak to teraz jak patrze w terminarz do marca mecze i w weekend i w tygodniu we wtorek/srode

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27308.01.2011, 21:41

Charlie-----> Byłoby świetnie, gdyby dołączyli do nas Young i Hazard, lecz to niemożliwe. Mielibyśmy czterech świetnych skrzydłowych, wiec dwóch musiałoby grzać ławę, a tego nie chciałby żaden z nich. Wiem, ze wielu użytkownikom K.com marzy się gra Nasriego obok Ceska w środku, ale to rozwiązanie nie wchodzi w grę, bo jak widać w ostatnich miesiącach, Boss woli wystawiać dwóch defensywnych pomocników. I słusznie. Nasri, Fabs i Song z jego zapędami pod pole karne rywala to byłoby samobójstwo.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 21:40

patryk878 > No właśnie :P
Ja tu już prawie zawał ,a ty się bawisz w
najlepsze :P Jeszcze czego ,by mi brakowało ,aby coś miał wspólnego z tym Bieberem :D
Gratz za umiejętność :P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223708.01.2011, 21:39

kamil - ostatnio byla plota ze sa w stanie puscic Hazarda za 15mln , to nie jest az taka wielka suma

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4808.01.2011, 21:39

A jak trzeba sypnąć kasą, to Arsenal z miejsca odpada..

kamil_malin komentarzy: 933208.01.2011, 21:38

@ Charlie
Dałem 9zł na 30 dni, czyli nie tak dużo. Myślę, że się opłacało.

Co do transferów powiem tak, pożyjemy, zobaczymy. Nie ma się co podniecać, bo nas Wenger sprowadzi na ziemię. :P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 21:38

Charlie > Nie wysłałem , ty nie wiesz jak jest .
Ja tego na pewno nie wysłałem , prędzej ktoś mi się wszedł na konto lub poprostu to był jakiś program dzięki ,któremu patryk878 chciał mnie wkręcić .

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9808.01.2011, 21:38

Nie wysłał mi. Photoshop skill to się zwie.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3008.01.2011, 21:36

@kamil
Ale Eden sam chce do Nas :D i na pewno droższy od Young'a nie będzie ;P

Ja tam za konta premium płacił nie będę, wolę poczekać :P Ostatnio nawet się rzuciłem i ściągałem mecz z Liver całą noc, 30 min przerwy po każdym parcie :D Ale wytrwałem! :D Wszystkie mecze tego sezonu już mam :D

Ja także zapuściłem 2 połowę, ściąganie z kontem premium miażdży. :D

Co do Hazarda, to boję się że trzeba by nieźle sypnąć aby go wyciągnąć. Lille wie, że ma brylant i tak łatwo się go nie pozbędą.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3008.01.2011, 21:34

@patryk878
No ogarnąłem, że Arsenal_1886
wysłał-nie wysłał Ci jakąś wiadomość i w życiu się nie przyzna bo splami swój honor ;x w ogóle o co tyle draki, skasuj tę wiadomość i po problemie...

kamil_9414 komentarzy: 282808.01.2011, 21:33

Arsenal---- jak cie Tomek wezmie na 48h to "wymiękniesz" :P

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52008.01.2011, 21:33

@Joker 224
Obserwuję tę stronkę i co do kontraktów to jest naprawdę dużo dużo ściemy. Tam już było w lato nawet to że Almunii skończył się kontrakt i jest wolnym zawodnikiem - unbekannt. Podobnie było z Gallasem. Proste jak nie wiedzą to wpisują - pi razy oko.

A na wikipedię to myślicie skąd biorą takie infa.

Joker_224 komentarzy: 522108.01.2011, 21:33