Wymęczony remis po bezbarwnej grze. Arsenal 1-1 Leeds

Wymęczony remis po bezbarwnej grze. Arsenal 1-1 Leeds 08.01.2011, 14:47, Sebastian Czarnecki 1136 komentarzy

Po 90. minutach gry Kanonierzy zremisowali 1-1 na własnym stadionie z drugoligowym Leeds. Tym samym awans do czwartej rundy Pucharu Anglii wciąż jest sprawą otwartą, gdyż w najbliższym czasie będzie nas czekało spotkanie rewanżowe, tym razem na Elland Road.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 11. minucie, kiedy to Tomas Rosicky wypuścił na wolne pole Andrieja Arszawina. Rosjanin długo zwlekał z oddaniem strzału, co wykorzystał Kasper Schmeichel, który znakomicie wyczekał zawodnika Arsenalu i przyjął na siebie jego strzał.

3 minuty później swoją jedyną groźną sytuację zmarnowali goście. Snodgrass wypuścił Becchio, a ten znalazł się tuż przed Wojtkiem Szczęsny. Polak jednak bardzo dobrze się zachował i pewnie wygarnął Argentyńczykowi piłkę spod nóg.

Kolejne minuty to głównie nudna kopanina w środku pola. Na boisku dominowali Kanonierzy, ale nie potrafili wykorzystać swojej przewagi. Dopiero w 28. minucie miała miejsce kolejna groźna szansa na objęcie prowadzenia. Zespołową akcję podopiecznych Arsene'a Wengera strzałem z woleja zakończył Arszawin, ale Kasper Schmeichel ponownie nie dał się zaskoczyć.

Niespełna minutę później gospodarze mogli znów zaskoczyć duńskiego golkipera. Strzał z dystansu jednego z zawodników Arsenalu prosto z linii bramkowej wybił Bruce, dzięki czemu Schmeichel mógł odetchnąć z ulgą. Nie na długo, bowiem kilkanaście sekund później strzał z dystansu oddał Denilson, ale tym razem zatrzymał go sam bramkarz, parując piłkę na rzut rożny.

Kanonierzy kolejną okazję zmarnowali tuż przed przerwą. Nicklas Bendtner samotnym rajdem przedarł się w pole karne Leeds, po czym oddał strzał na bramkę. Kolejny raz zaskoczyć się nie dał bezbłędny Schmeichel.

Po piętnastominutowej przerwie, arbiter rozpoczął drugą połowę.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście. W polu karnym znalazł się Max Gradel, który wpadł prosto na Denilsona i upadł na murawę. Phil Dowd bez chwili zawahania wskazał na wapno.

W 54. minucie stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Gracze Leeds jako pierwsi wyszli na prowadzenie, a wszystko to za sprawą Roberta Snodgrassa, który mierzonym strzałem z rzutu karnego pokonał Wojtka Szczęsnego. Polak był o włos od wybronienia tego uderzenia, gdyż futbolówka po drodze spotkała się jeszcze z jego ręką.

Dziesięć minut później gracze Leeds mieli fantastyczną szansę na podwyższenie rezultatu. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Snodgrass, a Luciano Becchio kapitalnie złożył się do strzału głową. Jego intencje w jeszcze lepszym stylu wyczuł Wojciech Szczęsny, który popisał się fantastyczną paradą i drugi raz w meczu zatrzymał Argentyńczyka.

Mijały minuty, a Kanonierzy wciąż nie mogli znaleźć sposobu na doprowadzenie do wyrównania. Bezskuteczne ataki gospodarzy, szybkimi kontrami próbowali wykorzystać gracze Leeds.

W 71. minucie najaktywniejszy zawodnik na boisku - Robert Snodgrass - niewiele się pomylił swym strzałem z rzutu wolnego. Leeds wciąż prowadziło na Emirates 1-0.

Kanonierzy przebudzili się dopiero w ostatnich minutach meczu. W 86. minucie Andriej Arszawin bardzo dobrym podaniem obsłużył Theo Walcotta, który strzelił jednak prosto w czujnego Schmeichela.

W 89. minucie kolejna piłka do Theo Walcotta, tym razem od Nicklasa Bendtnera. Młodziutki Anglik został jednak nieprzepisowo powstrzymywany przez Parkera, a pan Dowd wskazał na jedenasty metr.

Dopiero w doliczonym czasie gry murowani faworyci tego spotkania doprowadzili do wyrównania. Cesc Fabregas przewidział, że Schmeichel na pewno ruszy się z miejsca, więc oddał strzał w środek bramki, co całkowicie zaskoczyło duńskiego golkipera. 1-1 na Emirates!

W 93. minucie Kanonierzy mieli fantastyczną okazję, żeby zapewnić sobie awans jeszcze na własnym stadionie. Świetny strzał z dystansu oddał Denilson, ale jeszcze lepszą robinsonadą popisał się Kasper Schmeichel, który w przepięknym stylu wybił piłkę na rzut rożny.

Dwie minuty później gracza Arsenalu dalej szukali swojej szansy. Ogromne zamieszanie w polu karnym Leeds chciał wykorzystać Theo Walcott, jednak jego potężny strzał zatrzymał się jedynie na bocznej siatce.

Kanonierzy ostatecznie zremisowali u siebie ze skazanymi na pożarcie The Whites. Rewanż na Elland Road będzie na pewno jeszcze ciekawszym widowiskiem, a dzisiejszy mecz pokazał tylko, że gracze Leeds nie będą bez szans. Ba, na swoim stadionie będą się czuli jeszcze pewniej, co może stanowić pewien problem dla podopiecznych Arsene'a Wengera.

@sebasz
Ja wiem czy Hazard będzie taki drogi? W lecie i On i Young mogliby przyjść za wcale nie takie ogromne pieniądze. Pozbyć się Seba i Almunii, kupić ŚO i jesteśmy gotowi na poważną grę!

maniek56 komentarzy: 300708.01.2011, 21:29

Mówicie Young bo kończy mu się kontrakt. Zgadzam się bo to świetna opcja ale trzeba pamiętać że nie jesteśmy jedyni bo na taką okazję czeka wiele innych klubów z menadżerami bardziej skłonnymi do zaproponowania wyższego kontraktu niż Wenger :) Z Chamakhiem nam się udało bo to chłop z kraju Wengera który od zawsze chciał u nas grać, z Ashleyem może być już inaczej.

kamil_malin komentarzy: 933208.01.2011, 21:29

@ Charlie
I co ściągasz te mecze? :)

Young za darmo? Oczywiście jestem jak najbardziej za.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16808.01.2011, 21:29

@Sebasz

Cóż, nie wiedziałem, że tam zdarzają się jakieś pomyłki. Niemniej jednak to info jest prawdziwe.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 21:29

Co do A.Younga to chyba w 2012 kończy mu się kontrakt .

skysports.com/story/0,19528,11095_6460219,00.html

kamil_9414 komentarzy: 282808.01.2011, 21:28

Patryk,Arsenal..... korwa spoko spoko. Zaraz tam wysle Tomka z w11 on was sprawdzi, wszstko obczaji, prawda wyjdzie na jaw :P

Joker_224 komentarzy: 522108.01.2011, 21:28

@sebasz
A skąd jak nie stamtąd, nie ma chyba podobnej stronki z tą samą liczbą informacji

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52008.01.2011, 21:27

@Vandal
Już widzę że tak. Tam co do tego jest dużo ściemy. Także infa o kontraktach stamtąd nie bierz.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16808.01.2011, 21:26

Na wiki pisze to samo, kontrakt do 2012. :/

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52008.01.2011, 21:26

@Vandal
Bierzesz info z transfermarktu ??

@SaGnA
Hazard to bardzo droga opcja a podstawowym nie będzie bo jest Nasri i Walcott. Young po okazyjnej cenie lub za darmo ?? Takiej okazji Boss może nie przepuścić.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3008.01.2011, 21:25

@Vandal
Byłem pewien, że w tym roku. Ale mimo wszystko jakoś transfermarkt mnie specjalnie nie przekonuje. Tak czy siak, drogi nie będzie w lecie.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9808.01.2011, 21:25

Transfermarkt akurat nie jest najdokładniejszy jeśli chodzi o tego typu sprawy.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 21:24

patryk878 > Nie wiem jak ty to zrobiłeś , czy w photoshopie czy gdzie ,ale tobie się udało lub ktoś mi się wkradł na konto .
Nie wiem jak to się stało .
Po zatem jakbym ja tobie takie coś niby wysłał , to po co ty wysłałeś w wiadomości ten link .
To wygląda jakbyś chciał mnie wrobić ,że niby tobie takie coś wysłałem .

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16808.01.2011, 21:23

@Charlie

transfermarkt.de/de/ashley-young/profil/spieler_14086.html

Vertrag bis: 30.06.2012

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3008.01.2011, 21:21

@Vandal
Nie, w tym roku wygasa kontrakt Young'a z AV.

@Griz
Przypuszczam, że prędzej w lecie zakontraktujemy Hazard'a niż Young'a chociaż powiem szczerze, że mieć obu byłoby bajecznie.

SaGnA komentarzy: 98508.01.2011, 21:20

@Gigi
Zgadzam się! Ja widzę i podejrzewam w miejsce Arshavina - Hazarda

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16808.01.2011, 21:20

@Griz

O ile się nie mylę, to Youngowi kontrakt wygasa w czerwcu 2012.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9808.01.2011, 21:19

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52008.01.2011, 21:18

Uwaga uwaga !!!

Jutro w ramach FA Cup jest mecz:

Chelsea - Ipswich

Ale im się trafiło w pucharach. -- O_o Biedaki.
Co nieco dowiemy się o naszym rywalu.

maniek56 komentarzy: 300708.01.2011, 21:17

Gigi > oczywiście jeśli miałby odejść w zimie to tylko w wypadku gdyby Wenger szybko znalazł kogoś lepszego na jego miejsce. Poza tym jeśli dalej będzie tak jak jest to w lecie może nie być chętnych na trzydziestoletniego piłkarza bez formy. Teraz jest ostatnia szansa że ktoś da nam za niego godziwe pieniądze, no chyba że jego forma nagle się poprawi w co wątpię bo tendencja jest raczej spadkowa.

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27308.01.2011, 21:17

Gigi-----> w czerwcu kończy się kontrakt Ashleya Younga z Aston Villą. Sprzedać Arszawina, wziąć Younga za darmo i mamy zyski zarówno w postaci pieniędzy jak i lepszej gry na lewym skrzydle;)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 21:16

patryk878 > Ja Ci takiego czegoś nie wysłałem , pomyłka to musi być . Nie kłam więcej ;]

LFCpiter2647 komentarzy: 8108.01.2011, 21:14

Kurczę szkoda...Dodatkowy mecz na wyjeździe czyli dodatkowy wysiłek dla piłkarzy.Trochę mieliście szczęście,że w ostatnich minutach strzeliliście bramkę ale szczęście sprzyja lepszym ;) Wojtek zagrał dzisiaj bardzo dobrze z czego ja jako Polak się cieszę ;) Rewanż wygracie palcem w...nosie!Pozdro!

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4808.01.2011, 21:13

@maniek56

W zimie absolutnie nie, bo na boku pozostaje nam wtedy tylko Theo. Ale jeżeli dalej będzie w tak słabej formie, to ja bym się latem zastanowił nad sprzedażą Ruska i poszukaniem jego następcy.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16808.01.2011, 21:11

Zgadza się. Nie dziwota, że piłkarze Leeds grali tak dobrze. Oni po prostu grali u siebie.

maniek56 komentarzy: 300708.01.2011, 21:10

doping kibiców Arsenalu był żałosny, momentami miało się wrażenie jakby mecz odbywał się w Leeds. To jest jedna rzecz o której chciałem wspomnieć. Drugą kwestią jest gra Arszawina który był dzisiaj jeszcze gorszy niż zwykle, szkoda że nie liczyłem ile strat piłki dzisiaj zanotował. Przecież Rosjanin jest postacią która powinna błyszczeć na tle drugiego składu (tzn. on jest teraz drugim składem ale normalnie gra w pierwszej 11.) i na tle dobrej ale bądź co bądź drugoligowej drużyny Leeds. Tymczasem jemu nie wychodziło kompletnie nic, jedyne ładne zagranie to strzał z lewej nogi po odegraniu Bendtnera. Ten piłkarz z meczu na mecz gra coraz słabiej, nie wiem czy w takim wypadku nie lepiej będzie jeśli Andrzej odejdzie w zimie, tym bardziej jeśli prawdziwym jest zainteresowanie Juventusu.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4808.01.2011, 21:08

Ale faktem jest to, że chyba tylko my potrafimy grać z 9 niewymuszonymi zmianami w składzie. Co prawda gra nam zazwyczaj wtedy nie idzie, ale takie Muły w lekko rezerwowym składzie np. dostają łomot od WHU ;)

popekns komentarzy: 742008.01.2011, 21:07

Let's do it Patryk!

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9808.01.2011, 21:05

To jakim cudem mam taką wiadomość od Ciebie w skrzynce? Robić printscreena?

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4808.01.2011, 21:05

@Sebasz

Ja pisałem tylko i wyłącznie odnośnie tego meczu ;) Ale Chamakh kiedy strzelił ostatniego gola? Po prostu on i Rusek aktualnie wypadli z formy, co nie oznacza przecież, że do niej niedługo nie wrócą.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52008.01.2011, 21:03

@Gigi
To co napisałeś pokazuje siłę Arsenalu.

Piszesz: Chamakh - drugi najskuteczniejszy zawodnik zespołu - ociężały chaotyczny ,nic mu nie wychodzi --- dalej Arshavin - gość ciągnący w ostatnim sezonie grę ,masa asyst i bramki też w obecnym - bez formy ,katastrofa.

A mimo tego nie odpadliśmy. Co więcej popatrz na cały skład - ci bez formy trudno są lepsi. Chelsea z tymi problemami w lidze wygrała w lidze 1 na ostatnie 9 meczy !!!

Ktoś jeszcze chce narzekać ??

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 20:58

patryk878 > Pierwsze słyszę ,że wysłałem tobie takie coś . Nigdy przez PW , nie wysyłam do nikogo linków ,a niby do ciebie miałem takie coś wysłać ? Kłamstwo .

popekns komentarzy: 742008.01.2011, 20:58

@patryk
Nie chciało mi się logować na "tłiterze", ale dziś zrobię to.Dla Justyny.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9808.01.2011, 20:56

Fajnie, ale w takim razie poco wysłałeś mi ten link na PM?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 20:55

patryk878 > Nie zaśmiecaj tej strony jakimś
gów*** . To nie jakieś forum fanów Biebera .
To Kanonierzy.com . Tu się pisze o Arsenalu ;]
To nawet śmieszne nie jest . Jak jesteś jego fanem to spoko ,ale nie podawaj takie czegoś na tą stronę . Nie spamuj .

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9808.01.2011, 20:50

Głosujcie na Somalię!

tweeter.faxo.com/Justin_Bieber_My_World_Tour_2011

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 20:49

Dziś na Emirates , przez większość meczu było głośniej słychać , 8 tysięcy fanów Leeds United .
Po prostu nasi dali d*** za przeproszeniem .
Oni mieli chrypkę po meczu z City czy co ?
Na wyjazdach nasi kibice się lepiej spisują ,bo na wyjazdy nie jeżdżą żadne dzieci czy jakieś babcie .
Jak będziemy grać na Elland Road to będzie trudno jednak ,aby nasi kibice głośniej naszych dopingowali niż na Emirates . Stadion Leeds ma pojemność 40 tysięcy . Będzie tam piekło dla naszych graczy . Przynajmniej ten klub ma kibiców ,którzy potrafią dopingować . Oni tam mają jakby swoją twierdzę , tak jak my mieliśmy kiedyś na Highbury .
Szkoda ,że tych czasów już nie ma :(

leedsutd.pl/index.php?id=elland - Stadion Leeds

malyglod komentarzy: 649108.01.2011, 20:48

wg mnie kluczem jest zbyt wolne rozgrywanie piłki gdy gramy rezerwami ( są niezgrani i brak im czucia piłki ) na co zwraca uwage wenger i brak skuteczności gdy już stworzymy sytuacje

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9808.01.2011, 20:33

"Co do Theo i jego nurku" - Hmmm...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 20:32

Co do Theo i jego nurku , wypowiedział się
Wilshere na swoim twitterze -

Fair play to theo for apologising! Takes a Real man to apologise!

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223708.01.2011, 20:31

Szogun - trzeba sie do tego przyzwyczaic , to zadna nowosc ze przeciwnicy sie wzmacniaja a my tylko obserwujemy co sie dzieje

David92 komentarzy: 640008.01.2011, 20:08

Tiote 10 min po wejściu czerwień :D Szkoda, że Newcastle odpadnie.

pumeks komentarzy: 2080808.01.2011, 20:07

Newcastle czerwona i już po meczu

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 308.01.2011, 20:05

No i jeden z lepszych obrońców zasili Naszego rywala z za miedzy Subotic za 21 mln euro jest bliski przejścia do Chelsea. Poważne wzmocnienie.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4808.01.2011, 20:04

Chamakh to powinien nawet od siadania na ławce odpocząć nawet pare tygodni. To co się z tym chłopakiem stało, to tragedia..Szybki nigdy nie był, ale teraz nawet celnie podać nie potrafi, ba! Nie wychodzi mu nawet gra głową, czyli jego największy atut. Gra chaotycznie, jest ociężały.. Na dzień dzisiejszy mimo wszystko zmiennikiem RvP jest dla mnie Bendtner, bo o ile on dzisiaj zmarnował jedną setkę, to był aktywniejszy, pożyteczniejszy i wydaję mi się, że jeśli będzie więcej grał, to skorzystamy na nim więcej niż na Marokańczyku, który mam nadzieję w końcu wróci do formy z początku sezonu.
Martwi mnie też trochę Arshavin.. Ewidentnie widać u niego spadek formy i to już od dłuższego czasu. Niecelne podania, nieudane dryblingi, no i ta skuteczność.. po raz kolejny marnuje czystą sytuację 1 vs 1 bezmyślnie strzelając prosto w bramkarza. Nie mówię, że dni Andrieja są na The Emirates policzone, bynajmniej ja bym nie chciał, żeby odszedł, ale może już najwyższa pora rozejrzeć się za jakimś młodzianem, który powalczyłby z Theo o miejsce w składzie (może takowym jest Miyachi - czy jak tam się pisze jego nazwisko)? Zresztą my tu możemy gdybać, imo jeśli Rusek do końca sezonu dalej będzie grać tak, jak gra teraz i pojawi się jakaś konkretna oferta, to sprzedamy go bez żalu, ma w końcu już prawie 3 dyszki na karku.
Oprócz tego Denilson.. Nie pamiętam, kiedy ten koleś ostatnio nie zagrał ręką w jakimś meczu, może to szczegół, ale też troszkę przejaw głupoty. Poza tym.. niby grał nieźle, niby miał parę odbiorów, dwa bardzo groźne strały (przy drugim kunszt Kaspera), ale i tak zawalił nam gola, a mógł i zawalić drugiego, gdyby nie fenomenalna interwencja Szczęsnego.
Niektórzy też pewnie narzekają na Rosę, ale nie przesadzajmy.. Tomas nie jest i już nie będzie piłkarzem światowej klasy, zawodnikiem pierwszego składu u nas też już nie będzie. On jest takim solidnym zmiennikiem i w tej roli pozostanie już do końca. Jeśli chodzi natomiast o obronę:

Eboue: W sumie całkiem nieźle.. pare przechwytów, kilka razy też się udanie przedzierał, próbował dryblingu.

Gibbs: On ostatnio jak gra, to udowadnia swoją klasę. Jedyne co go ogranicza to kontuzje, jeśli te go ominą, to będziemy mieli z niego wiele pociechy (zresztą reprezentacja też)

Djourou: Klasa sama w sobie. W tej chwili stoper nr.1 w kadrze, imo pewny kandydat do gry u boku Verminatora.

Seb: Idiotyczne górne podania do Wojtka, poza tym.. bywało gorzej, ale też rywal nie był aż tak wymagający. Dodatkowo prawie by strzelił gola (nie do własnej bramki!)

No i jak oceniamy formację defensywną, to warto jeszcze wspomnieć o Songu, który niestety dzisiaj nie zagrał zbyt dobrze, sporo strat, niecelnych podań, kilka przebłysków w ofensywie.

Wniosek jest taki, że bez naszych najlepszych graczy nie radzimy sobie w ogóle. Sęk w tym, że nie wystarczy jeden Song, czy jeden Cesc, nasze filary muszą grać razem, wtedy nasa gra się układa tak, jak byśmy tego chcieli. Z drugiej strony jest to błędne koło i potrzeba rotacji w składzie. Nie nasza w tym głowa co zrobić, to robota dla Bossa, ale imo wystawianie w takiej formie np. Chamakha, to samobójstwo.

@Vpr, Arsen~

Zamierzanie w ocenach kanonierzy.com uwzględnić Sancheza Watta? :P

Mizzou komentarzy: 605308.01.2011, 20:03

No i po co to wypowiedział? W jakim celu?

wronka25 komentarzy: 224508.01.2011, 19:53

było minęło teraz trzeba wygrac z Ipswich i zwest hamem i pzoniej z leeds i gitara inikt nie bedzie pamietal o dzisiejszym remisie tylko musza zaczac grac a nie spacerowac po boisku;/

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.01.2011, 19:51