Wysoka wygrana Arsenalu z Koeln, dwa gole Podolskiego

Wysoka wygrana Arsenalu z Koeln, dwa gole Podolskiego 12.08.2012, 17:52, Sebastian Czarnecki 1727 komentarzy

Dobiegło końca ostatnie przedsezonowe spotkanie londyńskiego Arsenalu, które Kanonierzy mogą zaliczyć jak najbardziej do udanych. Podopieczni Arsene'a Wengera pewnie pokonali spadkowiczów z Kolonii aż 4-0, a dwie bramki dla The Gunners zdobył Lukas Podolski, który przeszedł do nowego klubu właśnie z drużyny Kozłów. Pozostałe dwie bramki zdobyli Thomas Vermaelen i Gervinho.

Ostatni sparing był decydujący przed wkroczeniem w nowy sezon, a Arsene Wenger mógł w końcu przyjrzeć się w akcji nowym nabytkom, czyli Cazorli, Giroud i Podolskiemu, którzy w Kolonii pokazali się z naprawdę bardzo dobrej strony.

Oto wyjściowa jedenastka Arsenalu:

Mannone (46. Szczęsny) - Yennaris (46. Jenkinson), Mertesacker (46. Koscielny), Vermaelen (46. Djourou), Gibbs (46. Santos) - Coquelin (46. Song), Chamberlain (46. Diaby) - Walcott (46. Gervinho), Cazorla (46. Arszawin), Podolski (68. Van Persie) - Giroud (46. Gnabry) (68. Chamakh)

W 6. minucie Kanonierzy stworzyli sobie pierwszą okazję do zdobycia bramki. Francis Coquelin uruchomił wybiegającego Oliviera Giroud, a ten w sytuacji sam na sam oddał strzał na bramkę, z którym poradził sobie jednak Horn i wybił piłkę na rzut rożny

Do rzutu rożnego podszedł Santi Cazorla, którego dośrodkowanie głową przedłużył Per Mertesacker, a Thomas Vermaelen z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. 1-0 dla Arsenalu po siedmiu minutach gry!

W 14. minucie Kanonierzy ruszyli z kolejną akcją. Prawą stroną pomknął Theo Walcott, który dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Olivier Giroud. Francuz świetnie odegrał futbolówkę do Santiego Cazorli, który oddał mocny strzał z pierwszej piłki, który z wielkim trudem obronił Horn.

Minutę później Oxlade-Chamberlain został sfaulowany od tyłu przez jednego z obrońców Kolonii, a arbiter z ogromnym spokojem wskazał na jedenasty metr.

Do wykonania rzutu karnego poszedł Lukas Podolski, który podwyższył rezultat i zdobył bramkę przeciwko swojemu byłemu klubowi. Po 15 minutach Arsenal prowadzi 2-0.

W 18. minucie Kolonia przeprowadziła pierwszą akcję, która mogła zakończyć się bramką. Kacper Przybyłko ograł trzech obrońców Arsenalu i znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, ale młody Polak minimalnie spudłował.

Trzy minuty później z kolejnym kontratakiem wyszli podopieczni Arsene'a Wengera. Walcott uruchomił na prawym skrzydle Chamberlaina, który posłał piłkę w pole karne, gdzie czekał Olivier Giroud. Francuz oddał strzał z najbliższej odległości, ale fantastyczną interwencją popisał się Horn.

W 25. minucie Olivier Giroud kolejny raz znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej. Santi Cazorla posłał świetne prostopadłe podanie do francuskiego napastnika, a ten strzałem z pierwszej piłki spróbował pokonać Horna. Niemiecki golkiper kolejny raz popisał się jednak fantastyczną interwencją.

W 34. minucie Kanonierzy mogli zdobyć kolejną bramkę ze stałego fragmentu gry. Dobrym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Santi Cazorla, a mocny strzał głową oddał Olivier Giroud. Francuskiego napastnika kolejny raz zatrzymał jednak Horn, który był najjaśniejszą postacią w drużynie Kolonii.

Trzy minuty później Vito Mannone miał pierwszą okazję do wykazania się w bramce Arsenalu. Teoretycznie niegroźny strzał Royera sprawił jednak włoskiemu golkiperowi ogromny problem, ponieważ nie opanował futbolówki, wypuścił ją z rąk a ta wyszła na rzut rożny.

W 43. minucie Kanonierzy podwyższyli rezultat. Z lewego skrzydła w pole karne podawał Kieran Gibbs, a wbiegający Lukas Podolski bez namysłu huknął na bramkę Horna, nie dając mu szans na interwencję. 3-0!

Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ już zmianie, Kanonierzy zeszli na przerwę z zaliczką trzech bramek.

Na drugą połowę Arsene Wenger przygotował aż 10 zmian, na boisku pozostawiając jedynie Lukasa Podolskiego - byłem zawodnika Kolonii.

W 58. minucie Kozły mogły pokonać Wojtka Szczęsnego po mocnym strzale z dystansu. Piłka odbiła się od poprzeczki, potem od linii bramkowej, a na samym końcu znalazł się w rękach Wojtka Szczęsnego.

W 62. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Świetnie lewym skrzydłem urwał się Gervinho, który zwiódł obrońcę i zbiegł do środka, gdzie poradził sobie z kolejnymi przeciwnikami i strzałem w krótki słupek zaskoczył zarówno bramkarza, jak i całą defensywę Kolonii. 4-0!

W 68. minucie na boisku pojawił się Robin van Persie. Zajął on miejsce Lukasa Podolskiego, który owacją na stojąco został pożegnany przez miejscowych kibiców. Co ciekawe, Holender przejął od Laurenta Koscielnego opaskę kapitańską. W tej samej minucie nastąpiła jeszcze jedna zmiana, a mianowicie Chamakh wszedł za Gnabry'ego.

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu Kanonierzy mieli okazję jeszcze podwyższyć wysokie prowadzenie. Świetnym rajdem środkiem boiska popisał się Arszawin, który chwilę później dobrze dograł do wybiegającego Gervinho. Iworyjczyk za długo zwlekał jednak z oddaniem strzału i został zablokowany.

Kilka chwil później sędzia zakończył spotkanie, które zakończyło się wysokim zwycięstwem Arsenalu, bowiem aż 4-0!

FC KoelnMecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 113.08.2012, 09:51

Pozdrowienia dla kibiców Liverpoolu, którzy wczoraj podobno pisali nawet do kibiców z Australii. Heh, trochę się to wszystko chyba minelo z celem.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.08.2012, 09:51

Niestety to wszystko się zawsze tnie :P

RvPBogiem komentarzy: 45813.08.2012, 09:51

Drhtv zawsze pusci jakas transmisje z zagranicy spokojnie.:)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.08.2012, 09:49

Ta, przegralismy :( . No, ale cóż mówi się trudno i zyje się dalej :)). Przemeczymy sie na streamie czy czym tam :P

FanekAFC komentarzy: 511213.08.2012, 09:47

O widzę, że przegraliśmy w głosowaniu na mecz w tv, troszkę słabo.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 113.08.2012, 09:47

czyli wychodzi na to, że przegraliśmy w ankiecie?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.08.2012, 09:40

To jak nie zagra to czemu jest w każdym z Waszych składów w pierwszym?

Chyba że w mojej logice coś nie gra... :P

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.08.2012, 09:39

No jedzie iraczej nie zagra :P jak wróci no chyba, że jest super koksem :D. A to że ma 168 cm wzrostu mu pomoże w samolocie się zmieścić na wygodnego :D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.08.2012, 09:38

A Santi nie jedzie na drugi koniec świata na kilka dni przed meczem?

@PaPcio i Dolny

Właśnie taki skład wybiegnie na Sunderland :) Chyba, że AW nie wystawi Cazorli i reszty nabytków.

MiSTZRU komentarzy: 15513.08.2012, 09:33

arsenallord

myślę jednak, że w sobotę w wyjsciowej 11 powinien zagrac walcott. Wczoraj dobrze się prezentował

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1413.08.2012, 09:33

arsenallord.

Santi musi rozgrywać. Nie pchać go na bok. Jego podania do szybkiego Theo mogą być kluczem do zwycięstwa w każdym meczu.

--------------Giroud----

I nasza ławka przy kilku kontuzach wcal nie wygląda zle(Walcott, Gervinho itd)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.08.2012, 09:22

Widział ktoś wczoraj bramkę VdW? Ależ strzał :)

binio83 komentarzy: 30613.08.2012, 07:53

Piękny mecz Gervazy pokazał klasę ale mógł podać :-) a Poldi no proszę jak brameczki wali, chyba RVP ma co myśleć bo Song,to zostanie.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.08.2012, 06:49

Senderson z reguly dobre info podaje, wiec jesli maja do nas 1-2 graczy jeszcze dojsc to byloby swietnie :D

Mvila, Isco i VdW. dwoch z tych trzech graczy wybrac i byloby swietnie. ;)

kuba1337 komentarzy: 103213.08.2012, 04:02

O to właśnie chodzi. Rywalizacja podnosi poziom. Tak więc nic tylko walczyć o miejsce w wyjściowym składzie :)

Poland47300 komentarzy: 37613.08.2012, 03:54

jaram się tym, że ciezko jest posadzic na ławce kogoś takiego jak arteta, song lub giroud xd oni wszyscy sa zajebisci, a u nas nie maja pewnego skladu, szkoda mi tylko rosy, bo powinien grac regularnie

dolny komentarzy: 265813.08.2012, 00:18

Marcin2296: dlaczego bez Girouda? Zagrał dzisiaj dobry mecz, tylko nie mógł się wstrzelić. W drugiej połowie na pewno by mu coś wpadło.

imprecis@
Bez sensu z tym Artetą. On świetnie wspomaga Songa w obronie (ktory zbyt czesto zostawia swe obowiązki i leci asystować) ale nie może go zupełnie zastąpić na tej pozycji.

Yennaris - możliwe, ale nie ufałbym mu tak szybko. W okresie przygotowawczym naliczyłem u niego wiecej błędów, niz u reszty. Póki co zdrowiej byłoby chyba jednak włączyć Cienkiego, z nastawieniem na szybki powrót Sagny.

bobslej22 komentarzy: 836213.08.2012, 00:05

Boże jak ja się cieszę że mamy tak silny i prawie pełny skład. Dawno tak nie było żeby wybranie pierwszej 11 sprawiało takie kłopoty. Długo czekaliśmy ale należało się wszystkim. Za te kontuzje. Miejmy nadzieje że |Arteta się wykuruje a my obrzygamy się w końcu od tego bogactwa w składzie. Nie wiem co będzie jak wróci Jack ...

PapCio123 komentarzy: 107712.08.2012, 23:53

hans ja bym sciagnal tego 19 latka z koeln albo z burtlanda

Hans_Zimmer komentarzy: 594912.08.2012, 23:51

jeśli odejdzie fabian to bramkarz będzie priorytetem bo zostawać z manone jako drugim bramkarzem to samobójstwo ...

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1512.08.2012, 23:48

@A1886
Ryo to następca Mosesa. Wenger ma rację, bo Horn bronił wszystko, a 3 gole żaden nie z jego winy.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952112.08.2012, 23:47

filip999 > Wypożyczenie byłoby dla niego dobre ,ale znając naszą historię z kontuzjami przyda się ;p

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 612.08.2012, 23:46

arsenal_1886 -> i pewnie ramsey hahaha :D ten chlopak to juz chyba nie pogra dlugo, powrot rosicky'ego bedzie dla niego najgorsza z opcji. cazorli nie posadzi na lawce a tym bardziej rosy

Arsenal_1886 komentarzy: 1952112.08.2012, 23:44

AW: "The keeper [Horn] impressed thoroughly. He saved a lot of shots and showed good reflexes. But don't worry, we won't buy him (joke)."

Podolski po meczu -
Poldi:"When you are walking towards the south bank in a different shirt and you're being cheered on - that's hard for me
to put into words."
"I knew I'd get a good reception, but the scenes after the final whistle were sensational."

Theo10 komentarzy: 832412.08.2012, 23:44

Jeśli RvP pójdzie do ManU to będzie chyba najgorsza decyzja w jego karierze.
1. Straci szacunek w oczach kibiców i status klubowej legendy, bo gadanie o tym że Arsenal nie ma aspiracji na włączenie się do walki o najwyższe cele miało sens, ale przed transferem Poldiego, Giroud i Cazorli. Aktualnie ManU na papierze nie jest wcale silniejsze od AFC.
2. W ManU będzie musiał ciężko walczyć zarówno o miejsce w wyjściowym składzie jak i szacunek kibiców. W Arsenalu miał pewne jedno i drugie.
3. ManU to aktualnie żadna gwarancja trofeów. Myślę że ManC ma spore szanse na obronienie tytułu, a FA Cup czy LM to po części loteria. Jakby chciał trofeów to powinien iść do Juve.

Gdyby nie to że ManU to nasz ligowy rywal, to powiedziałbym, żeby wyciągnąć za niego jak najwięcej i niech idzie w cholerę bo mam dosyć tej sytuacji. Jak teraz odejdzie to nie będzie w niczym lepszy od Fabsa i Nasriego. Bo teraz mamy na prawdę pakę którą można coś ugrać.

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 612.08.2012, 23:44

oggy -> no mozliwe, ale transfer gallasa to juz wyzsza polka heheh

Arsenal_1886 komentarzy: 1952112.08.2012, 23:43

Cieszy mnie fakt ,że sporo piłkarzy Arsenalu pozostanie w Londynie aby się przygotowywać na mecz z Sunderlandem i nie pojedzie na żaden mecz towarzyski . W Londynie pozostanie - Gibbs , Santos , Per , Arteta , Diaby , Song ? ,
Gervinho ? ,

Oggy komentarzy: 948912.08.2012, 23:41

filip999 świnia Rvp będzie większa jest to zagranie powiem w skali Figo :D stąd łeb świni;p

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 612.08.2012, 23:40

oggy -> nic nie przebije ca$hleya ;)

Oggy komentarzy: 948912.08.2012, 23:40

dlatego jak miałby wrócić?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952112.08.2012, 23:39

dailymail.co.uk/sport/football/article-2187461/Arsenals-Ryo-Miyaichi-finalising-Wigan-loan-move.html?ito=feeds-newsxml

Wigan finalizuje wypożyczenie Ryo z Arsenalu .
Idealny klub dla Japończyka . Bolton grał toporną piłkę ,a Wigan wręcz przeciwnie . Podobnie do nas ,więc to dobry klub dla Ryo .

Oggy komentarzy: 948912.08.2012, 23:39

wiem i co z tego nienawidzi realu bo go wywalili wiem przeciż shame on you;p

Tomassini komentarzy: 272012.08.2012, 23:38

Oggy, z porównaniem to trafiłeś:):):) przecież eto'o gral w realu

Arsenal_1886 komentarzy: 1952112.08.2012, 23:38

Dla mnie środkowy pomocnik jak Sahin lub M'Vila oraz uniwersalny obrońca + Robin , Theo i Song zostają w klubie . Idealne okienko :D

afckonrad9101 komentarzy: 783412.08.2012, 23:37

Dobra wzmocnienia wzmocnieniami , ale ktos nas bedzie musial opuscic , i raczej transferow z klubu sie spodziewam bardziej anizeli tych do nas

czarny7777777 komentarzy: 251612.08.2012, 23:36

ta ale pewnie nie w ta strone w która nam chodzi (choc jak bedzie sie pozbycie ss i Arsy to nawet i w tą :)

tomekafc95 komentarzy: 413612.08.2012, 23:36

ja licze na isco i van der wiela :)

GKS_AFC komentarzy: 872012.08.2012, 23:34

Jamie Sanderson

Big week coming up for Arsenal. Places up for grabs. Club still after 1-2 more players. Expect some movement on players out, too.

Hmm ciekawe

Oggy komentarzy: 948912.08.2012, 23:33

filip ->chamakh nie jest wybitnym technikiem i nie pasuje do AFC skąd go w ogóle wziąłeś co? pisałem o nim ? Odejście rvp do MU to kompromitacja AFC jakiej nie widziałem to jakby Etoo poszedł do Realu z Barcy przecież to wstyd w pizdu

afckonrad9101 komentarzy: 783412.08.2012, 23:31

imprecis
Pozostali gracze rowniez nie imponowali zangazowaniem ,Song byl strasznie rozkojarzony, Arsza jak zwykle czlapal po boisku zrobil dwa starty a potem bawil sie w profesora chcac dac ostatnie podanie nie przemieszcajac sie, nie wiem moze to tylko takie moje wrazenie ale naprawde RvP angazowal sie najmniej , nawet te jego zwody malo zdecydowane , poruszal sie poprostu jak nie on , nie wiem ile w tym z jego przygotowania czy jest niewystarczajace ( ale 20 minut gry?) czy tez braku checi gry, to byl ostatni sparing w zadnym wczesniejszym nie gral wiec powinien chciec zaprezentowac cos wiecej niz trzy podania na piec metrow ii dwa dluzsze , nie wiem czy wykonal jakikolwiek sprint w tym meczu...ale obym sie z jego ocena mylil