Wysoka wygrana Arsenalu z Koeln, dwa gole Podolskiego

Wysoka wygrana Arsenalu z Koeln, dwa gole Podolskiego 12.08.2012, 17:52, Sebastian Czarnecki 1727 komentarzy

Dobiegło końca ostatnie przedsezonowe spotkanie londyńskiego Arsenalu, które Kanonierzy mogą zaliczyć jak najbardziej do udanych. Podopieczni Arsene'a Wengera pewnie pokonali spadkowiczów z Kolonii aż 4-0, a dwie bramki dla The Gunners zdobył Lukas Podolski, który przeszedł do nowego klubu właśnie z drużyny Kozłów. Pozostałe dwie bramki zdobyli Thomas Vermaelen i Gervinho.

Ostatni sparing był decydujący przed wkroczeniem w nowy sezon, a Arsene Wenger mógł w końcu przyjrzeć się w akcji nowym nabytkom, czyli Cazorli, Giroud i Podolskiemu, którzy w Kolonii pokazali się z naprawdę bardzo dobrej strony.

Oto wyjściowa jedenastka Arsenalu:

Mannone (46. Szczęsny) - Yennaris (46. Jenkinson), Mertesacker (46. Koscielny), Vermaelen (46. Djourou), Gibbs (46. Santos) - Coquelin (46. Song), Chamberlain (46. Diaby) - Walcott (46. Gervinho), Cazorla (46. Arszawin), Podolski (68. Van Persie) - Giroud (46. Gnabry) (68. Chamakh)

W 6. minucie Kanonierzy stworzyli sobie pierwszą okazję do zdobycia bramki. Francis Coquelin uruchomił wybiegającego Oliviera Giroud, a ten w sytuacji sam na sam oddał strzał na bramkę, z którym poradził sobie jednak Horn i wybił piłkę na rzut rożny

Do rzutu rożnego podszedł Santi Cazorla, którego dośrodkowanie głową przedłużył Per Mertesacker, a Thomas Vermaelen z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. 1-0 dla Arsenalu po siedmiu minutach gry!

W 14. minucie Kanonierzy ruszyli z kolejną akcją. Prawą stroną pomknął Theo Walcott, który dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Olivier Giroud. Francuz świetnie odegrał futbolówkę do Santiego Cazorli, który oddał mocny strzał z pierwszej piłki, który z wielkim trudem obronił Horn.

Minutę później Oxlade-Chamberlain został sfaulowany od tyłu przez jednego z obrońców Kolonii, a arbiter z ogromnym spokojem wskazał na jedenasty metr.

Do wykonania rzutu karnego poszedł Lukas Podolski, który podwyższył rezultat i zdobył bramkę przeciwko swojemu byłemu klubowi. Po 15 minutach Arsenal prowadzi 2-0.

W 18. minucie Kolonia przeprowadziła pierwszą akcję, która mogła zakończyć się bramką. Kacper Przybyłko ograł trzech obrońców Arsenalu i znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, ale młody Polak minimalnie spudłował.

Trzy minuty później z kolejnym kontratakiem wyszli podopieczni Arsene'a Wengera. Walcott uruchomił na prawym skrzydle Chamberlaina, który posłał piłkę w pole karne, gdzie czekał Olivier Giroud. Francuz oddał strzał z najbliższej odległości, ale fantastyczną interwencją popisał się Horn.

W 25. minucie Olivier Giroud kolejny raz znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej. Santi Cazorla posłał świetne prostopadłe podanie do francuskiego napastnika, a ten strzałem z pierwszej piłki spróbował pokonać Horna. Niemiecki golkiper kolejny raz popisał się jednak fantastyczną interwencją.

W 34. minucie Kanonierzy mogli zdobyć kolejną bramkę ze stałego fragmentu gry. Dobrym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Santi Cazorla, a mocny strzał głową oddał Olivier Giroud. Francuskiego napastnika kolejny raz zatrzymał jednak Horn, który był najjaśniejszą postacią w drużynie Kolonii.

Trzy minuty później Vito Mannone miał pierwszą okazję do wykazania się w bramce Arsenalu. Teoretycznie niegroźny strzał Royera sprawił jednak włoskiemu golkiperowi ogromny problem, ponieważ nie opanował futbolówki, wypuścił ją z rąk a ta wyszła na rzut rożny.

W 43. minucie Kanonierzy podwyższyli rezultat. Z lewego skrzydła w pole karne podawał Kieran Gibbs, a wbiegający Lukas Podolski bez namysłu huknął na bramkę Horna, nie dając mu szans na interwencję. 3-0!

Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ już zmianie, Kanonierzy zeszli na przerwę z zaliczką trzech bramek.

Na drugą połowę Arsene Wenger przygotował aż 10 zmian, na boisku pozostawiając jedynie Lukasa Podolskiego - byłem zawodnika Kolonii.

W 58. minucie Kozły mogły pokonać Wojtka Szczęsnego po mocnym strzale z dystansu. Piłka odbiła się od poprzeczki, potem od linii bramkowej, a na samym końcu znalazł się w rękach Wojtka Szczęsnego.

W 62. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Świetnie lewym skrzydłem urwał się Gervinho, który zwiódł obrońcę i zbiegł do środka, gdzie poradził sobie z kolejnymi przeciwnikami i strzałem w krótki słupek zaskoczył zarówno bramkarza, jak i całą defensywę Kolonii. 4-0!

W 68. minucie na boisku pojawił się Robin van Persie. Zajął on miejsce Lukasa Podolskiego, który owacją na stojąco został pożegnany przez miejscowych kibiców. Co ciekawe, Holender przejął od Laurenta Koscielnego opaskę kapitańską. W tej samej minucie nastąpiła jeszcze jedna zmiana, a mianowicie Chamakh wszedł za Gnabry'ego.

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu Kanonierzy mieli okazję jeszcze podwyższyć wysokie prowadzenie. Świetnym rajdem środkiem boiska popisał się Arszawin, który chwilę później dobrze dograł do wybiegającego Gervinho. Iworyjczyk za długo zwlekał jednak z oddaniem strzału i został zablokowany.

Kilka chwil później sędzia zakończył spotkanie, które zakończyło się wysokim zwycięstwem Arsenalu, bowiem aż 4-0!

FC KoelnMecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
kkzk81 komentarzy: 913.08.2012, 11:35

Krzysztof95

oczywiście mecz Arsenalu,jest już napisane na stronie c+ "wyniki ankiety na mecz 18 sierpnia" i pod spodem jest jej wynik :-)

piti16 komentarzy: 209913.08.2012, 11:34

niewiem jak wy ale jakbym miał kogoś teraz dokupic to musiałbym sie bardzo poważnie zastanowić bo kadra jest mocna

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 113.08.2012, 11:34

Ponadto Giroud mógł strzelić 2 bramki i dorzucić asystę po bardzo fajnym odegraniu piłki w polu karnym

Cojatamwiem komentarzy: 24713.08.2012, 11:33

ars3n

Śmierdzisz na kilometr hipokryzją- z tego co wiem my też lataliśmy po zagranicznych forach.

Kysio2607 komentarzy: 1336013.08.2012, 11:33

Heh Ars3n, rozumiem, ale bądź co bądź kibice LFC to z pewnością nie sezonowcy, mam do nich szacunek. Z jednej strony chce mi się z nich śmiać, z drugiej trochę im współczuję.

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 113.08.2012, 11:32

mlody13, santi cazorla omijał wszystkich jak pachołki, grał super klepke jakby siedział w arsenalu już kilka lat, dogrywał długie i prostopadłe podania na dokładne co do centymetrów, magia ;d

Krzysztof95 komentarzy: 142813.08.2012, 11:31

Co jest o co chodzi kogo mecz cyfra pusci?
Kto wygral?

Kysio2607 komentarzy: 1336013.08.2012, 11:31

Ktoś chciał mecz Rosji z Brazylią w siatkę obejrzeć..

youtube.com/watch?v=PRxiMjCRCPc odsyłam tutaj, w opisie filmu macie maila do gościa. Napisać, spróbować. :)

mlody13 komentarzy: 337413.08.2012, 11:30

A co się działo w 1 połowie? Bo niestety nie oglądałem

Ars3n komentarzy: 1235413.08.2012, 11:30

Kysio
Meczyli? kto im kazal wysylac spam po calym swiecie? ankieta byla dla Polakow,a nie dla ruskich.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 113.08.2012, 11:30

Kysio2607 - dobrze, ze my sie nameczylismy nie na darmo i tyle ;d

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 113.08.2012, 11:29

piti16, to przegapiłeś czary Santiego Cazorli ;d

Matheo14 komentarzy: 55113.08.2012, 11:29

a skąd wiecie, że wygraliśmy tą ankiete ?

RvPBogiem komentarzy: 45813.08.2012, 11:29

Wygrywamy w glosowaniu !!!

piti16 komentarzy: 209913.08.2012, 11:29

ogłądałem mecz od 60 minuty -_-

Kysio2607 komentarzy: 1336013.08.2012, 11:28

Wygraliśmy tę ankietę, ale dla mnie to już była przesada. To głosowanie wymknęło nam się spod kontroli, no cóż. Szkoda mi trochę kibiców LFC, bo się ludzie namęczyli na darmo. xd

piti16.

Ja to sobie zobaczę o 16 dziś powtórkę :) ale, ok, daj. :)

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 113.08.2012, 11:25

Me3mber, to niepotrzebny komentarz, to że jest lepszy można zobaczyć patrząc na wyniki tabeli w ciągu ostatnich kilku lat.

piti16 komentarzy: 209913.08.2012, 11:24

chce ktoś skrót wczorajszego meczu?

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1413.08.2012, 11:24

Hahah. :) Dobrze pisałem, że nawet jak przegramy to nas puszczą xD

Kysio2607 komentarzy: 1336013.08.2012, 11:24

Jak czytałem te komentarze na ich forum, że ktoś tam głosował z Mozilli, ściągnął Chrome'a, Operę, nawet z Explorera to śmiać mi się chciało xd i masz!

Bellers komentarzy: 123613.08.2012, 11:23

No i git wreszcie ta gówniana ankieta się kończy

Me3mber komentarzy: 256113.08.2012, 11:23

Wenger wypowiedział się w tej sprawie po spotkaniu towarzyskim z FC Koeln, gdzie Holender rozegrał 21 minut.

- Nie ma żadnych wiadomości o van Persiem. Kibice chcą, żeby został, więc można zrozumieć, że są podekscytowani. Cokolwiek powiem o van Persiem będzie kłamstwem, bo jest naszym zawodnikiem i tyle - powiedział Wenger.

- Robin strzelił 30 bramek w ubiegłym sezonie i chcemy go zatrzymać. Był graczem roku w Anglii. Nie mogę nic więcej powiedzieć, bo nic więcej nie wiem. Nie kupiliśmy innych napastników by zastąpić van Persiego, tylko po to, żeby wzmocnić kadrę zakładając, ze van Persie zostanie. W dalszym ciągu tak zakładam - dodał.

Źródło ESPN

piti16 komentarzy: 209913.08.2012, 11:23

:D

Pinguite komentarzy: 1502013.08.2012, 11:23

Wreszcie! Wreszcie! Wreszcie! Wreszcie się skończą te głupie pytania i żałosne apele o transmisję. Teraz będzie spokój i cisza.

Kysio2607 komentarzy: 1336013.08.2012, 11:22

A tamci już płaczą, że mamy kibiców Arsnealu w ekipie C+ xd ehh xd czułem, że tak będzie, jeśli wygramy.

Me3mber komentarzy: 256113.08.2012, 11:22

Nawet na C+ wiedzą, że Arsenal jest lepszy od LFC.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 113.08.2012, 11:22

Ciekawa jestem ile przez ten czas glosowania bylo wejsc na strone canal+ ? :D

Kredens komentarzy: 370813.08.2012, 11:21

@ Arsenal_1886

Widziałem troche komentarzy u nas na stronce wcześniej i po części nie dziwię się temu fanowi LFc i nawet skłonny byłbym się z nim zgodzic.

btw. pomyśl co by sią tu działo jakby nas tak zrobili.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.08.2012, 11:20

Od początku pewnie mieli zamiar puścić nasz mecz -.-

Kysio2607 komentarzy: 1336013.08.2012, 11:20

hahha :D

Me3mber komentarzy: 256113.08.2012, 11:20

Arsenal1886-> ja tam płakać nie będę, wręcz przeciwnie, cieszę się z transmisji meczyku :)

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16413.08.2012, 11:18