Wysoka wygrana Arsenalu z Koeln, dwa gole Podolskiego

Wysoka wygrana Arsenalu z Koeln, dwa gole Podolskiego 12.08.2012, 17:52, Sebastian Czarnecki 1727 komentarzy

Dobiegło końca ostatnie przedsezonowe spotkanie londyńskiego Arsenalu, które Kanonierzy mogą zaliczyć jak najbardziej do udanych. Podopieczni Arsene'a Wengera pewnie pokonali spadkowiczów z Kolonii aż 4-0, a dwie bramki dla The Gunners zdobył Lukas Podolski, który przeszedł do nowego klubu właśnie z drużyny Kozłów. Pozostałe dwie bramki zdobyli Thomas Vermaelen i Gervinho.

Ostatni sparing był decydujący przed wkroczeniem w nowy sezon, a Arsene Wenger mógł w końcu przyjrzeć się w akcji nowym nabytkom, czyli Cazorli, Giroud i Podolskiemu, którzy w Kolonii pokazali się z naprawdę bardzo dobrej strony.

Oto wyjściowa jedenastka Arsenalu:

Mannone (46. Szczęsny) - Yennaris (46. Jenkinson), Mertesacker (46. Koscielny), Vermaelen (46. Djourou), Gibbs (46. Santos) - Coquelin (46. Song), Chamberlain (46. Diaby) - Walcott (46. Gervinho), Cazorla (46. Arszawin), Podolski (68. Van Persie) - Giroud (46. Gnabry) (68. Chamakh)

W 6. minucie Kanonierzy stworzyli sobie pierwszą okazję do zdobycia bramki. Francis Coquelin uruchomił wybiegającego Oliviera Giroud, a ten w sytuacji sam na sam oddał strzał na bramkę, z którym poradził sobie jednak Horn i wybił piłkę na rzut rożny

Do rzutu rożnego podszedł Santi Cazorla, którego dośrodkowanie głową przedłużył Per Mertesacker, a Thomas Vermaelen z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. 1-0 dla Arsenalu po siedmiu minutach gry!

W 14. minucie Kanonierzy ruszyli z kolejną akcją. Prawą stroną pomknął Theo Walcott, który dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Olivier Giroud. Francuz świetnie odegrał futbolówkę do Santiego Cazorli, który oddał mocny strzał z pierwszej piłki, który z wielkim trudem obronił Horn.

Minutę później Oxlade-Chamberlain został sfaulowany od tyłu przez jednego z obrońców Kolonii, a arbiter z ogromnym spokojem wskazał na jedenasty metr.

Do wykonania rzutu karnego poszedł Lukas Podolski, który podwyższył rezultat i zdobył bramkę przeciwko swojemu byłemu klubowi. Po 15 minutach Arsenal prowadzi 2-0.

W 18. minucie Kolonia przeprowadziła pierwszą akcję, która mogła zakończyć się bramką. Kacper Przybyłko ograł trzech obrońców Arsenalu i znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, ale młody Polak minimalnie spudłował.

Trzy minuty później z kolejnym kontratakiem wyszli podopieczni Arsene'a Wengera. Walcott uruchomił na prawym skrzydle Chamberlaina, który posłał piłkę w pole karne, gdzie czekał Olivier Giroud. Francuz oddał strzał z najbliższej odległości, ale fantastyczną interwencją popisał się Horn.

W 25. minucie Olivier Giroud kolejny raz znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej. Santi Cazorla posłał świetne prostopadłe podanie do francuskiego napastnika, a ten strzałem z pierwszej piłki spróbował pokonać Horna. Niemiecki golkiper kolejny raz popisał się jednak fantastyczną interwencją.

W 34. minucie Kanonierzy mogli zdobyć kolejną bramkę ze stałego fragmentu gry. Dobrym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Santi Cazorla, a mocny strzał głową oddał Olivier Giroud. Francuskiego napastnika kolejny raz zatrzymał jednak Horn, który był najjaśniejszą postacią w drużynie Kolonii.

Trzy minuty później Vito Mannone miał pierwszą okazję do wykazania się w bramce Arsenalu. Teoretycznie niegroźny strzał Royera sprawił jednak włoskiemu golkiperowi ogromny problem, ponieważ nie opanował futbolówki, wypuścił ją z rąk a ta wyszła na rzut rożny.

W 43. minucie Kanonierzy podwyższyli rezultat. Z lewego skrzydła w pole karne podawał Kieran Gibbs, a wbiegający Lukas Podolski bez namysłu huknął na bramkę Horna, nie dając mu szans na interwencję. 3-0!

Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ już zmianie, Kanonierzy zeszli na przerwę z zaliczką trzech bramek.

Na drugą połowę Arsene Wenger przygotował aż 10 zmian, na boisku pozostawiając jedynie Lukasa Podolskiego - byłem zawodnika Kolonii.

W 58. minucie Kozły mogły pokonać Wojtka Szczęsnego po mocnym strzale z dystansu. Piłka odbiła się od poprzeczki, potem od linii bramkowej, a na samym końcu znalazł się w rękach Wojtka Szczęsnego.

W 62. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Świetnie lewym skrzydłem urwał się Gervinho, który zwiódł obrońcę i zbiegł do środka, gdzie poradził sobie z kolejnymi przeciwnikami i strzałem w krótki słupek zaskoczył zarówno bramkarza, jak i całą defensywę Kolonii. 4-0!

W 68. minucie na boisku pojawił się Robin van Persie. Zajął on miejsce Lukasa Podolskiego, który owacją na stojąco został pożegnany przez miejscowych kibiców. Co ciekawe, Holender przejął od Laurenta Koscielnego opaskę kapitańską. W tej samej minucie nastąpiła jeszcze jedna zmiana, a mianowicie Chamakh wszedł za Gnabry'ego.

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu Kanonierzy mieli okazję jeszcze podwyższyć wysokie prowadzenie. Świetnym rajdem środkiem boiska popisał się Arszawin, który chwilę później dobrze dograł do wybiegającego Gervinho. Iworyjczyk za długo zwlekał jednak z oddaniem strzału i został zablokowany.

Kilka chwil później sędzia zakończył spotkanie, które zakończyło się wysokim zwycięstwem Arsenalu, bowiem aż 4-0!

FC KoelnMecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068713.08.2012, 11:13

Haha. Chciałbym zobaczyć teraz miny kibiców Liverpoolu :D

Ars3n komentarzy: 1235413.08.2012, 11:13

I co ja napisalem nizej w komentarzach ? ^^ wiedzialem.

pajdi komentarzy: 378013.08.2012, 11:10

facebook.com/photo.php?fbid=10151104239889288&set=a.10151104239479288.466731.191027189287&type=1&theater

Cieszynka Balotteliego w fifie 13 :D

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997313.08.2012, 11:10

no zawsze mowilem, ze AFC jest b. medialne:D

Maximilliano komentarzy: 82313.08.2012, 11:10

wygralismy chyba ankiete teraz na c+ pisze 50.7 % dla nas.

Topek komentarzy: 13974 newsów: 12613.08.2012, 11:10

101greatgoals.com/blog/booing-robin-van-persie-eye-witness-videos-show-arsenal-fans-cheering-their-dutch-striker/

RozpedAFC robi karierę w świecie

Kysio2607 komentarzy: 1336013.08.2012, 11:10

kanonier

ja też oglądałbym na necie, ale przy dobrej prędkości internetu można obejrzeć na fajnej jakości, i po Polsku. (drhtv,livemecz, i pewnie jakieś nowe dobre się pojawią:)) Ja od daawna oglądam mecze na internecie, i już się do tego przyzwyczaiłem. Na telewizji (Również CP) oglądam Bundesligę, Eradivisie. Nie raz nawet jakiś hit w Rosji xD No i 5 meczy T-Mobile mam.

kanonier12212 komentarzy: 183313.08.2012, 11:07

Mi to wisi kto wygra ta ankiete,bo mam Cyfrowy Polsat i od razu wiedziałem,że mecz będę musiał oglądać w necie.

Afc_Cesc komentarzy: 4213.08.2012, 11:07

Witam, moze ktos wie czy mozna gdzies obejrzec jakis obszerniejszy skrot wczorajszego meczu , albo caly ?

Kysio
Wlasnie on. Tyle, ze on juz jest komentatorem w C+.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.08.2012, 11:03

4-2-3-1

Kysio2607 komentarzy: 1336013.08.2012, 11:03

Ja znam tylko jedną Pełkę :D Tego redaktora sportowego z Polsatu hah :D

matt21 komentarzy: 541413.08.2012, 11:02

Nie miałem możliwości oglądania meczu. Możecie mi powiedzieć jak wyglądało ustawienie naszego zespołu?

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.08.2012, 11:00

Szkoda że Macierewicz nie jest kibicem Arsenalu :P. To by przynajmniej komisję powołał do nieuczciwych głosów :D

Ars3n komentarzy: 1235413.08.2012, 10:58

Przegralismy? przeciez chyba nawet nie usuneli nieuczciwych glosow. Moge sie zalozyc, ze wygramy :) Glos Pelki to 10% ;D

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.08.2012, 10:58

Oby się udało :P jakimś cudem

paw3u komentarzy: 563113.08.2012, 10:57

Marzag
już jakiś czas temu. podczas meczu takze.

Kysio2607 komentarzy: 1336013.08.2012, 10:57

marzag

Ktoś to już tu wstawił :D Nawet na kwejku było xd

Kysio2607 komentarzy: 1336013.08.2012, 10:56

kanonier

Jeszcze nie przegraliśmy. Nie podliczyli jeszcze głosów uczciwych, i tych nieuczciwych. Czekamy na jakieś oficjalne info.