Wysoka wygrana z Norwich, Arsenal pokonuje Kanarki 4-0

Wysoka wygrana z Norwich, Arsenal pokonuje Kanarki 4-0 01.07.2020, 19:57, Łukasz Wandzel 729 komentarzy

Arsenal rozegrał dopiero pierwszy mecz na Emirates Stadium po wznowieniu rozgrywek. Mikelowi Artecie i jego podopiecznym trudno było wyobrazić sobie łatwiejszego rywala niż Norwich City. Popularne Kanarki okupują ostatnie miejsce w ligowej tabeli, zdobywszy w tym sezonie zaledwie 21 punktów. Dla londyńczyków zwycięstwo było więc wręcz obowiązkiem i na szczęście w tej materii nie zawiedli.

Gospodarze szybko narzucili swoje tempo i choć otwarcie wyniku zajęło im ponad pół godziny, to po ostatnim gwizdku sędziego schodzili z murawy, zwyciężając 4-0. Kanonierom udało się wymusić błędy na rywalach, co poskutkowało zdobyciem dwóch goli. Dzięki temu swoją 50. i 51. bramkę w Premier League strzelił Pierre-Emerick Aubameyang, dorzucając do swojego występu także asystę przy golu Granita Xhaki. Trafienie w debiucie zaliczył także Cedric Soares, który ustalił wynik spotkania.

Arsenal: Martinez - Mustafi (46' Holding), Luiz, Kolasinac - Bellerin (77' Soares), Ceballos, Xhaka, Tierney - Nelson (58' Willock), Lacazette (76' Nketiah), Aubameyang (82' Pepe).

Norwich: Krul - Aarons, Godfrey, Tettey, Lewis - Trybull (46' Drmić), McLean- Rupp (76' Vrancić), Buendia (46' Hernandez), Cantwell (75' Stiepermann) - Pukki (46' Idah).

Londyńczycy rozpoczęli to spotkanie w formacji z trójką środkowych obrońców i bardzo szybko zepchnęli Kanarki na własną połowę. Wysoki pressing i wykorzystanie skrzydeł pozwoliło piłkarzom Arsenalu narzucić swoje tempo ostatniej drużynie w lidze. Przez nieco ponad pół godziny nie przekładało się to gole. Swoje szanse mieli Pierre-Emerick Aubameyang czy Alexandre Lacazette, ale również Ben Godfrey, który niespodziewanie popisał się strzałem z dystansu . Mimo to podopieczni Daniela Farke nie tworzyli zbyt wielu okazji, a gospodarze mieli kłopot ze zdobyciem pierwszego gola.

Niemoc udało się przełamać Arsenalowi dopiero w 33. minucie, kiedy Pierre-Emerick Aubameyang odebrał piłkę Timowi Krulowi. Gabończyk otworzył wynik spotkania, uderzając na pustą bramkę. Niedługo zajęło piłkarzom z The Emirates podwyższenie prowadzenia. Drugą akcję bramkową w 37. minucie rozpoczął David Luiz daleką piłką adresowaną do Kierana Tierneya. Szkot zgrał ją do Aubameyanga, który zaliczył asystę, ponieważ po jego podaniu na listę strzelców wpisał się Granit Xhaka.

Po przerwie menedżer Norwich zdecydował się na potrójną zmianę, a Kanarki potrzebowały gola kontaktowego, żeby wrócić do gry o punkty. W bramce jednak dobrze prezentował się Emiliano Martinez, który w tym meczu sparował kilka strzałów zza pola karnego. Przewagę wciąż miał Arsenal. W 59. minucie Cantwell i spółka domagali się rzutu karnego za rzekomy faul Seada Kolasinaca. Mimo nadziei przyjezdnych analiza VAR-u wykazała, że Bośniak nie popełnił błędu.

W 67. minucie popełnili go jednak zawodnicy Norwich. Josip Drmić podał piłkę do środka, gdzie zamiast jego partnerów znajdował się Aubameyang. Gabończykowi pozostało jedynie pokonać bramkarza i było już 3-0. Kolejny stracony gol podciął gościom skrzydła, ale Arsenal nie skończył swojej kanonady. Mikel Arteta na około kwadrans wpuścił na murawę m.in. Cedrica Soaresa, a ten błyskawicznie się za to hiszpańskiemu trenerowi odpłacił. Portugalczyk w 81. minucie uderzył lewą nogą zza szesnastki i w swoim debiucie w barwach Kanonierów zdobył gola. Wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal pewnie pokonał Norwich City 4-0.

Oceń piłkarzy po meczu

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Traitor komentarzy: 10295 newsów: 2401.07.2020, 21:42

@arsenallord:

Wymiane z Lyonem Laca-Depay

@Paul77:

No po Robinie byl Giroud, Sanogo i Lacazette, wiec to na pewno.

arsenallord komentarzy: 29686 newsów: 11701.07.2020, 21:42

Cavani in, Laca out kto za?

Naburator komentarzy: 278401.07.2020, 21:41

@kwiatinho: spokojnie, akurat wilki mimo kompletu nie błyszczą forma. Jednak tak jak kiedyś Arsenal byłby faworytem, tak teraz z uwagi na to ze gramy na wyjedzie wilki są faworytami

Traitor komentarzy: 10295 newsów: 2401.07.2020, 21:41

@Dominik11:

Szkoda, ze z Fabregasem nie zagrali nigdy pelnego sezonu zdrowi

Paul77 komentarzy: 972501.07.2020, 21:41

@Traitor: Ale na pewno jest najlepszy od jego czasów.

Dominik11 komentarzy: 2013101.07.2020, 21:40

RVP zjadał Aubę i tutaj nie ma co się oszukiwać. Był dużo lepszym piłkarzem, jego lewa noga to był diament. Szkoda że tak miał słabe zdrowie do gry, bo inaczej to był by naszą legendą jak by nie odszedł. I być może zdobylibyśmy mistrzostwo w latach 2008-11.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 801.07.2020, 21:40

Nie mogłem oglądać meczu. Jak tam Cedric? widzę, że wszedł na kilkanaście minut i nawet zdobył bramkę. Jak zagrał oprócz tego? jakieś straty? gubienie krycia? niedokładne podania?

kwiatinho komentarzy: 1312601.07.2020, 21:38

@Kiepomen:
Uwielbiam takie historie.... po porażce z Brighton bleeeeee żenada, wywalić połowę składu, do tarcia chrzanu się nadają.
Po meczu z Norwich jeśli wszystkie mecze wygramy a Leicester przegra to jest szansa na ligę mistrzów

Niedawno to City nie byli faworytem przez pandemię a teraz idziemy bić się o komplet zwycięstw

Stawiam że po meczu z Wolverhampton nastroje znowu się zmienią

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 101.07.2020, 21:37

@Traitor: A gdyby nie kontuzje, byłby jeszcze lepszy.

Traitor komentarzy: 10295 newsów: 2401.07.2020, 21:35

Odbiegajac od sympatii, jak ktos twierdzi, ze Auba jest lepszym napastnikiem niz RvP to po prostu nie pamieta jak gral Holender

Sandbead komentarzy: 341801.07.2020, 21:35

@jsky007: Zależy chyba od jakiej kwoty liczone to 30% :D

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 101.07.2020, 21:35

Aubameyang to BT Sport on his future: "I'm really happy that Bukayo signed da ting. We'll see. We'll talk with the club and see what happens. I'm really focused on the games. Since Mikel is in we're doing well. We're working well. We have signs we're improving."

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 101.07.2020, 21:35

@burczymucha: Generalnie wniosek jest taki ze 30 meczow w sezonie to wiecej niz 10.

cvp komentarzy: 110501.07.2020, 21:33

@Dominik11: czyli jak będą puchary, to zostaje
jak nie będzie, to odchodzi

kaljot komentarzy: 63801.07.2020, 21:33

Gdzie znajdę zapis meczu do odtworzenia ?? . Najlepiej z płaskim komentarzem

Dominik11 komentarzy: 2013101.07.2020, 21:32

Mikel Arteta o Aubameyangu: "Jest chętny do pozostania z nami."

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52401.07.2020, 21:30

Arsenal dzisiejszym zwycięstwem zapewnił sobie utrzymanie w PL.

cvp komentarzy: 110501.07.2020, 21:30

@kaziu874: kiedy się wreszcie nauczycie, że Ozila nie da się sprzedać?

jsky007 komentarzy: 65501.07.2020, 21:30

Panowie, zmienilibyście prace dostając podwyżkę 30% i biorąc pod to relokacje?

Haxball komentarzy: 102101.07.2020, 21:29

Wie ktoś może kto był komentatorem w dzisiejszym spotkaniu Arsenal - Norwich?

Ziebka komentarzy: 265801.07.2020, 21:28

Czelsi juz musi w nowych strojach bo nowi sponsorzy od 1lipca czy o co chodzi?

marcingus1 komentarzy: 117801.07.2020, 21:26

@burczymucha: Rvp nie dobijał 20 goli w sezonie tylko z jednego powodu: kontuzje. Jedynie w 2 sezonach przekroczył pułap 2000 minut w lidze. Robin miał lepszych partnerów, jednak nie marnował tylu sytuacji co Auba, któremu w niektórych sytuacjach brakuje wyraźnie techniki.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29701.07.2020, 21:22

Dobra już ogarnąłem :D

Kiepomen komentarzy: 429501.07.2020, 21:22

Może trochę podsycić nadzieję? Leicester ma jeszcze 3 bardzo wymagające mecze : z nami na emirates, w kurniku i u siebie united. Jeżeli teoretycznie wszystko wygramy i założymy, że im też jakoś super nie pójdzie do końca sezonu (na to się zanosi), to możemy jeszcze jakimś cudem skończyć na 5-tym miejscu xD

Paul77 komentarzy: 972501.07.2020, 21:21

@Ranczomen: jest pod formą, nie ma co ukrywać. Ale nie jestem za tym by go bardzo źle oceniać.

marcingus1 komentarzy: 117801.07.2020, 21:19

@Ziebka: oby Twój przyjaciel zrobił karierę przynajmniej jak senior :D

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29201.07.2020, 21:18

Nadal będę bronił Aubę pisząc, że jest lepszym napastnikiem od RvP w barwach Arsenalu. Powtarzam: Napastnikiem.

Od napastnika się wymaga liczb, a Auba wygląda po prostu przekozacko. RvP w prime był genialny, ale wydaje się, że Gabończyk nie będzie miał u nas prime, tylko będzie bardzo regularny i te +20 co sezon załaduje. RvP natomiast w ostatnim sezonie sieknął 30 goli, a wcześniej ani razu mu się nie udało 20 goli przekroczyć. Nie mówię, że był słaby, bo latającego Holendra uwielbiam po dziś dzien (jego styl grania).

Poza tym, Van Persie tez miail lepszych pilkarzy obok siebie. Auba ciagnie za uszy ten nierowny Arsenal. Moze Holender byl bardziej wszechstronny, ale patrzac tylko i wylacznie na umiejetnosci typowe dla napastnika, to dla mnie Auba > RvP. 51 goli w 79 meczach Premier League w kopiacym sie od dluzszego czasu po czole Arsenalu? Holy shit

kkam195 komentarzy: 138001.07.2020, 21:17

@Ech0z napisał: "wierzyłem do meczu z brigthon. Teraz już gramy o marchewkę"
yyy nie? Nawet jeżeli wywalczymy LE, a aktualnie ją mamy to już jest w miarę duże wzmocnienie finansowe. Mówisz miejsca gwarantującego LM nie uda się zdobyć? 6 pkt straty. Może i to jest trudne zadanie, ale od tego są kibice aby wierzyli do końca, a ten mecz, co prawda z ostatnim w tabeli Norwich, podniesie naszych na duchu i pomoże naszym uwierzyć w siebie. Mam nadzieję, że pomoże im to w osiągnięciu dobrych wyników i awansowaniu do LE lub, daj Boże, LM.

varatas komentarzy: 256501.07.2020, 21:16

@Simpllemann: No to jest jakiś pomysł. Chociaż nadal uważam, że do środka to teraz Giroud wszedłby jak złoto :D

- Auba, Lacazette, Nketiah

Do tego jakiś nowy środkowy obrońca, Partey, ofensywny pomocnik, skrzydłowy i można myśleć pozytywnie o nowym sezonie.
Ze sprzedaży Mustafiego, Mavro, Sokratisa, Chambersa, Nilesa, Elnenego, Mikiego, Smith Rowe, Ozila i Nelsona zaoszczędzimy sporo na tygodniówkach, a i trochę kasy na transfery będzie.
To będzie okienko, które nam dosadnie odpowie w którym kierunku zmierza Arsenal. Wierzę że Arteta zrobi w końcu porządek w tym klubie. Szkoda że to nie jest takie proste.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29701.07.2020, 21:13

Pany, mam pytanko. Kupiłem nowego lapka i chciałem sobie podzielić dysk na partycje, żeby było C i powiedzmy D. Zrobiłem to mniej więcej po połowie i podzieliło się, gdy klikam w Zarządzanie dyskami to jest zrobiony podział, ale w tym eksploratorze jest widoczny tylko Dysk C. Jak zrobić, żeby widoczna była też druga partycja D? w Zarządzaniu dyskami kliknąć na nią prawym i formatuj? Może to coś pomóc?

Ranczomen komentarzy: 1230501.07.2020, 21:13

@Paul77: W porównaniu do etapu, w którym "nie strzelał, ale grał" to wypada bardzo blado. Tamte zejścia wnosiły coś do gry, ruszały ją do przodu. Często bywało tak, że dopóki Laca nie zszedł to klepaliśmy sobie w obronie, bo nikt się nie pokazywał. W tym momencie nie gra nic i to jest fakt.

Mchard komentarzy: 61701.07.2020, 21:12

Jeszcze jedno zwycięstwo, potem goli frajerów z Manchesteru, zbieramy puchar do gabloty i następny sezon jest nasz, basta.

Lehu komentarzy: 12501.07.2020, 21:07

@Freo98: Właśnie tego się boję XD

Ech0z komentarzy: 1039601.07.2020, 21:06

@kkam195: wierzyłem do meczu z brigthon. Teraz już gramy o marchewkę

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52401.07.2020, 21:06

@varatas
To też prawda. Dlatego w następnym meczu ofensywne trio powinni tworzyć: Saka, Aubameyang i Pepe.

Paul77 komentarzy: 972501.07.2020, 21:05

@Ranczomen: to chyba nie do końca ten sam mecz oglądaliśmy. Ok nie szło Lacazette rozgrywanie, ale nie opowiadaj bzdur że nie cofał się po piłkę i nie próbował rozgrywać. Nie było to jakoś często ale było.

kkam195 komentarzy: 138001.07.2020, 21:05

@Ech0z napisał: "Norwich wymęczone po dogrywce z United, podłamane po odpadnięciu z pucharu. Nie ma się co podniecać bo wolves już nas sprowadzi na ziemię.."
Nie pierdziel, tylko wierz!

Ech0z komentarzy: 1039601.07.2020, 21:04

Wisnia44 komentarzy: 75801.07.2020, 21:03

@PtoOk: No nie jest to dobre miejsce dla Arsenalu ale patrząc co się działo w tym sezonie to w tym roku zmuszeniu jesteśmy cieszyć się z takich miejsc, a nie innych.
Oby tylko zarząd i Arteta dopilnowali, żebyśmy w następnym sezonie walczyli o wyższe cele.

Freo98 komentarzy: 632201.07.2020, 21:03

@Lehu: zrobilismy zmiane w przerwie a to sie nie liczy. Ale jeśli by byłło inaczej to pewnie mogliby domagać sie walkowera

tyson880 komentarzy: 1049601.07.2020, 21:01