Wysoka wygrana z Norwich, Arsenal pokonuje Kanarki 4-0

Wysoka wygrana z Norwich, Arsenal pokonuje Kanarki 4-0 01.07.2020, 19:57, Łukasz Wandzel 729 komentarzy

Arsenal rozegrał dopiero pierwszy mecz na Emirates Stadium po wznowieniu rozgrywek. Mikelowi Artecie i jego podopiecznym trudno było wyobrazić sobie łatwiejszego rywala niż Norwich City. Popularne Kanarki okupują ostatnie miejsce w ligowej tabeli, zdobywszy w tym sezonie zaledwie 21 punktów. Dla londyńczyków zwycięstwo było więc wręcz obowiązkiem i na szczęście w tej materii nie zawiedli.

Gospodarze szybko narzucili swoje tempo i choć otwarcie wyniku zajęło im ponad pół godziny, to po ostatnim gwizdku sędziego schodzili z murawy, zwyciężając 4-0. Kanonierom udało się wymusić błędy na rywalach, co poskutkowało zdobyciem dwóch goli. Dzięki temu swoją 50. i 51. bramkę w Premier League strzelił Pierre-Emerick Aubameyang, dorzucając do swojego występu także asystę przy golu Granita Xhaki. Trafienie w debiucie zaliczył także Cedric Soares, który ustalił wynik spotkania.

Arsenal: Martinez - Mustafi (46' Holding), Luiz, Kolasinac - Bellerin (77' Soares), Ceballos, Xhaka, Tierney - Nelson (58' Willock), Lacazette (76' Nketiah), Aubameyang (82' Pepe).

Norwich: Krul - Aarons, Godfrey, Tettey, Lewis - Trybull (46' Drmić), McLean- Rupp (76' Vrancić), Buendia (46' Hernandez), Cantwell (75' Stiepermann) - Pukki (46' Idah).

Londyńczycy rozpoczęli to spotkanie w formacji z trójką środkowych obrońców i bardzo szybko zepchnęli Kanarki na własną połowę. Wysoki pressing i wykorzystanie skrzydeł pozwoliło piłkarzom Arsenalu narzucić swoje tempo ostatniej drużynie w lidze. Przez nieco ponad pół godziny nie przekładało się to gole. Swoje szanse mieli Pierre-Emerick Aubameyang czy Alexandre Lacazette, ale również Ben Godfrey, który niespodziewanie popisał się strzałem z dystansu . Mimo to podopieczni Daniela Farke nie tworzyli zbyt wielu okazji, a gospodarze mieli kłopot ze zdobyciem pierwszego gola.

Niemoc udało się przełamać Arsenalowi dopiero w 33. minucie, kiedy Pierre-Emerick Aubameyang odebrał piłkę Timowi Krulowi. Gabończyk otworzył wynik spotkania, uderzając na pustą bramkę. Niedługo zajęło piłkarzom z The Emirates podwyższenie prowadzenia. Drugą akcję bramkową w 37. minucie rozpoczął David Luiz daleką piłką adresowaną do Kierana Tierneya. Szkot zgrał ją do Aubameyanga, który zaliczył asystę, ponieważ po jego podaniu na listę strzelców wpisał się Granit Xhaka.

Po przerwie menedżer Norwich zdecydował się na potrójną zmianę, a Kanarki potrzebowały gola kontaktowego, żeby wrócić do gry o punkty. W bramce jednak dobrze prezentował się Emiliano Martinez, który w tym meczu sparował kilka strzałów zza pola karnego. Przewagę wciąż miał Arsenal. W 59. minucie Cantwell i spółka domagali się rzutu karnego za rzekomy faul Seada Kolasinaca. Mimo nadziei przyjezdnych analiza VAR-u wykazała, że Bośniak nie popełnił błędu.

W 67. minucie popełnili go jednak zawodnicy Norwich. Josip Drmić podał piłkę do środka, gdzie zamiast jego partnerów znajdował się Aubameyang. Gabończykowi pozostało jedynie pokonać bramkarza i było już 3-0. Kolejny stracony gol podciął gościom skrzydła, ale Arsenal nie skończył swojej kanonady. Mikel Arteta na około kwadrans wpuścił na murawę m.in. Cedrica Soaresa, a ten błyskawicznie się za to hiszpańskiemu trenerowi odpłacił. Portugalczyk w 81. minucie uderzył lewą nogą zza szesnastki i w swoim debiucie w barwach Kanonierów zdobył gola. Wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal pewnie pokonał Norwich City 4-0.

Oceń piłkarzy po meczu

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Lehu komentarzy: 12501.07.2020, 20:59

Co grozi za zrobienie zmian w 4 przerwach zamiast w 3?

Ranczomen komentarzy: 1233301.07.2020, 20:58

Lacazette już nawet nie wraca się tyle do tyłu i nie próbuje rozgrywać. Jak nie strzelał to, to była jedyna rzecz, która go broniła. Obecnie jest kompletnie bezużyteczny. I mówię to jako osoba, która go broniła.

Ziebka komentarzy: 265901.07.2020, 20:57

PANOWIE MÓJ PRZYJACIEL MARTIN KOBYLANSKI WŁAŚNIE ZAPEWNIŁ SOBIE AWANS DO 2 BUNDESLIGI ZALICZAJĄC 18 BRAMEK I 9 ASYST !!!!!! DUMA !!!!!!!!

varatas komentarzy: 256501.07.2020, 20:56

@Simpllemann: Tylko, że Nketiah poza bramką po błędzie bramkarza też nie jest fenomenalny.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52401.07.2020, 20:56

Mam jeden wniosek po dzisiejszym meczu - Lacazette w obecnej formie nie powinien wychodzić w podstawowym składzie Arsenalu.

lajcik_84 komentarzy: 31701.07.2020, 20:56

Kalendarz mamy rewelacyjny do końca sezonu . Wszyscy o coś walczą.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 301.07.2020, 20:55

Ludzie beczą tutaj o Bellerina, a przychodzi taki Cedric i po prostu gra prostą piłę bez pieprzenia.

tyson880 komentarzy: 1049601.07.2020, 20:55

A tymczasem Alexis Sanchez zdobywa gola i dwie asysty.

PtoOk komentarzy: 220001.07.2020, 20:55

@Wisnia44: dobrej pozycji nie będziemy mieli co by się nie stało. 5 czy 6 miejsce nawet jak będziemy mieli to dalej nie jest dobre miejsce dla Arsenalu

cvp komentarzy: 110501.07.2020, 20:54

Bellerin smutny, bo wie że wypada z podstawy xD

tyson880 komentarzy: 1049601.07.2020, 20:54

W końcu można było obejrzeć pewne zwycięstwo.

noth komentarzy: 264301.07.2020, 20:53

beleron nie tega mina...

Wisnia44 komentarzy: 75801.07.2020, 20:53

W sobotę chwila prawdy. Jak wygramy to jeszcze przedłużymy nadzieję na dobrą pozycję w lidze.

Mihex komentarzy: 2360401.07.2020, 20:53

zapomniałem jakie to uczucie oglądać tak spokojną wygraną xD

Calyn komentarzy: 191601.07.2020, 20:52

Widze komentatorzy przygotowani do meczu...

BizoNxd6 komentarzy: 287901.07.2020, 20:51

Szkoda, że dziobak wcześniej nie wszedł.

Dziadyga komentarzy: 828601.07.2020, 20:48

Fajny debiut Soaresa trzeba przyznać,boy tak dalej! Już zrobił na ten moment wiecej niż Luiz przez pół roku :D ale to tylko Norwich pamiętajmy,to bł czysty obowiązek wygrac własnie te 3-0,moze 4-0.

kiko55555 komentarzy: 35301.07.2020, 20:48

Auba na trybunie chyba opowiadał że czuł się dzisiaj jak na treningu przeciwko mustafiemu i luizowi :D

tyson880 komentarzy: 1049601.07.2020, 20:47

@Fabri4:

No właśnie. I to jeszcze dla smaczku dodam, że właśnie na 4 lata.

OFFO komentarzy: 354501.07.2020, 20:46

@tomash473:

co sie dziwisz młody podpatrywał ozila przez ostatnie lata na 10 :P

BizoNxd6 komentarzy: 287901.07.2020, 20:45

Fabri4

Tak 4 letnia umowa wraz z Pablo Marim... Luiz na kolejny rok również...

Paul77 komentarzy: 981601.07.2020, 20:45

Szkoda tych straconych punktów z mewami...

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5001.07.2020, 20:45

Soares przecież podpisał kontrakt z Arsenalem czy mi się śniło? XD

tomash473 komentarzy: 211501.07.2020, 20:43

Widzieliście co zrobił Wilkok po założeniu mu siatki? NIC!! Truchta sobie łajza jakby nigdy nic.

Artu komentarzy: 189801.07.2020, 20:42

Pepe dawaj gola dziś

tyson880 komentarzy: 1049601.07.2020, 20:42

@majormati:

No ok. Pół podania? To jak nazwać jego zagranie do Xhaki, po którym padł gol? Czysta asysta nie jest nawet pół podaniem??? Poza tym dwa gole, które padły ( owszem, po błędach rywali ) ale też po jego instynkcie snajpera. To nie przypadek, że nie znalazł się tam Laca, a akurat Auba. I to dwukrotnie! Po prostu nie masz racji. A jeżeli nawet uważasz, że Auba zaliczył słaby mecz, to napisz, że słaby, a nie tragiczny. Nie lubie nadużywania znaczenia słów.

kiko55555 komentarzy: 35301.07.2020, 20:42

@mateusz19191010: no tak jak przeczytałem to sobie przypomniałem momentalnie. Masz rację

Freo98 komentarzy: 642401.07.2020, 20:42

@GunnerKaspi: przerwa się nie liczy

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52401.07.2020, 20:42

Soares tylko wypożyczony? Szybko trzeba podpisać z nim kontrakt. Najlepiej na 4 lata.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 201.07.2020, 20:42