Wysoka wygrana z Norwich, Arsenal pokonuje Kanarki 4-0

Wysoka wygrana z Norwich, Arsenal pokonuje Kanarki 4-0 01.07.2020, 19:57, Łukasz Wandzel 729 komentarzy

Arsenal rozegrał dopiero pierwszy mecz na Emirates Stadium po wznowieniu rozgrywek. Mikelowi Artecie i jego podopiecznym trudno było wyobrazić sobie łatwiejszego rywala niż Norwich City. Popularne Kanarki okupują ostatnie miejsce w ligowej tabeli, zdobywszy w tym sezonie zaledwie 21 punktów. Dla londyńczyków zwycięstwo było więc wręcz obowiązkiem i na szczęście w tej materii nie zawiedli.

Gospodarze szybko narzucili swoje tempo i choć otwarcie wyniku zajęło im ponad pół godziny, to po ostatnim gwizdku sędziego schodzili z murawy, zwyciężając 4-0. Kanonierom udało się wymusić błędy na rywalach, co poskutkowało zdobyciem dwóch goli. Dzięki temu swoją 50. i 51. bramkę w Premier League strzelił Pierre-Emerick Aubameyang, dorzucając do swojego występu także asystę przy golu Granita Xhaki. Trafienie w debiucie zaliczył także Cedric Soares, który ustalił wynik spotkania.

Arsenal: Martinez - Mustafi (46' Holding), Luiz, Kolasinac - Bellerin (77' Soares), Ceballos, Xhaka, Tierney - Nelson (58' Willock), Lacazette (76' Nketiah), Aubameyang (82' Pepe).

Norwich: Krul - Aarons, Godfrey, Tettey, Lewis - Trybull (46' Drmić), McLean- Rupp (76' Vrancić), Buendia (46' Hernandez), Cantwell (75' Stiepermann) - Pukki (46' Idah).

Londyńczycy rozpoczęli to spotkanie w formacji z trójką środkowych obrońców i bardzo szybko zepchnęli Kanarki na własną połowę. Wysoki pressing i wykorzystanie skrzydeł pozwoliło piłkarzom Arsenalu narzucić swoje tempo ostatniej drużynie w lidze. Przez nieco ponad pół godziny nie przekładało się to gole. Swoje szanse mieli Pierre-Emerick Aubameyang czy Alexandre Lacazette, ale również Ben Godfrey, który niespodziewanie popisał się strzałem z dystansu . Mimo to podopieczni Daniela Farke nie tworzyli zbyt wielu okazji, a gospodarze mieli kłopot ze zdobyciem pierwszego gola.

Niemoc udało się przełamać Arsenalowi dopiero w 33. minucie, kiedy Pierre-Emerick Aubameyang odebrał piłkę Timowi Krulowi. Gabończyk otworzył wynik spotkania, uderzając na pustą bramkę. Niedługo zajęło piłkarzom z The Emirates podwyższenie prowadzenia. Drugą akcję bramkową w 37. minucie rozpoczął David Luiz daleką piłką adresowaną do Kierana Tierneya. Szkot zgrał ją do Aubameyanga, który zaliczył asystę, ponieważ po jego podaniu na listę strzelców wpisał się Granit Xhaka.

Po przerwie menedżer Norwich zdecydował się na potrójną zmianę, a Kanarki potrzebowały gola kontaktowego, żeby wrócić do gry o punkty. W bramce jednak dobrze prezentował się Emiliano Martinez, który w tym meczu sparował kilka strzałów zza pola karnego. Przewagę wciąż miał Arsenal. W 59. minucie Cantwell i spółka domagali się rzutu karnego za rzekomy faul Seada Kolasinaca. Mimo nadziei przyjezdnych analiza VAR-u wykazała, że Bośniak nie popełnił błędu.

W 67. minucie popełnili go jednak zawodnicy Norwich. Josip Drmić podał piłkę do środka, gdzie zamiast jego partnerów znajdował się Aubameyang. Gabończykowi pozostało jedynie pokonać bramkarza i było już 3-0. Kolejny stracony gol podciął gościom skrzydła, ale Arsenal nie skończył swojej kanonady. Mikel Arteta na około kwadrans wpuścił na murawę m.in. Cedrica Soaresa, a ten błyskawicznie się za to hiszpańskiemu trenerowi odpłacił. Portugalczyk w 81. minucie uderzył lewą nogą zza szesnastki i w swoim debiucie w barwach Kanonierów zdobył gola. Wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal pewnie pokonał Norwich City 4-0.

Oceń piłkarzy po meczu

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Choina komentarzy: 211201.07.2020, 20:26

Biedne Norwich, sami sobie strzelają :/

Garfield_pl komentarzy: 2807801.07.2020, 20:26

Auba dziś robi swoje :D mecz zabity wreszcie, choć 2 połowa słabo rozpoczęta..

tomash473 komentarzy: 211501.07.2020, 20:26

Jak zagramy tak z City to szykuje się kolejny blamaż. Drużyna Guardioli nie da nam takich prezentów jak Norwich

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1001.07.2020, 20:26

Laca jakby nie zatracił swojej pewności siebie to by to ładował z pierwszej piłki

dolny komentarzy: 265601.07.2020, 20:25

Laca brak pewności siebie. Willock bez komentarza. Auba klasa.

gbn komentarzy: 379901.07.2020, 20:25

Lalalalala

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 101.07.2020, 20:25

@tyson880: Tradycyjnie, spier.. całą akcję. Auba!!

tyson880 komentarzy: 1049601.07.2020, 20:25

Laca ewidentnie nie jest w formie!

Laca XDDDDDD i ten Willock hit XDDDDD

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5001.07.2020, 20:25

Jak to ma być ten super styl Artety i cofanie się do obrony przy prowadzeniu to ja dziękuje serdecznie za takie coś

ostriket komentarzy: 662801.07.2020, 20:24

Laca I Willock, duet na jaki nie zasługujemy...

tyson880 komentarzy: 1049601.07.2020, 20:24

Co ten Laca??

Ups147 komentarzy: 346601.07.2020, 20:24

@Arsenal2004: Moze Arteta nie chce ryzykowac jakiejs glupiej kontuzji Saki albo Pepe, przed jakby nie patrzec waznym meczem z wilkami w sobote

tyson880 komentarzy: 1049601.07.2020, 20:22

Co jest z tą drugą połową??? Nawet w podaniach 20 - 73 na korzyść Kanarów.

Arsenal2004 komentarzy: 372001.07.2020, 20:22

@krobertk: ale gibbs był lewym obrońcą i jeszcze na siłe można było go tam wystawiać no sle Willock to jest drewny do środka a nie na skrzydło

cvp komentarzy: 110501.07.2020, 20:21

Trochę wstyd, że się cofnęliśmy i najgorsza drużyna w lidze prowadzi grę xd

Arsenal2004 komentarzy: 372001.07.2020, 20:20

Dawać pepe i Sake i gra z kontry jak już tak zaczynamy grax.

krobertk komentarzy: 16301.07.2020, 20:19

Wilcock na skrzydło to kontynuacja tradycji z niezrozumiałą zmianą Wengera gdzie Gibbs wchodził na skrzydło

tyson880 komentarzy: 1049601.07.2020, 20:19

Pisałem dziś o tykających bombach na karnego. Mieliśmy szczęście.

Placio komentarzy: 255501.07.2020, 20:17

Hahahaha nie wierzę , ten dalej tego Willocka wprowadza , chyba serio chce go wysłać do Evertonu , kopie się po czole w każdym meczu i gra

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11701.07.2020, 20:17

Karny

varatas komentarzy: 256501.07.2020, 20:17

Szrot za szrot

Ranczomen komentarzy: 1233301.07.2020, 20:17

Idź Ty Baleron lepiej o BLM porozmawiaj...

noth komentarzy: 264301.07.2020, 20:16

wilcock witamy, dawaj arteta cedrica idealny moment na nabranie ogrania

Arsenal2004 komentarzy: 372001.07.2020, 20:16

Czemu willock na skrzydło. Co ty tam arteta palisz?

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333001.07.2020, 20:13

@darek250s: 2 połowa jak na razie bardzo mizernie. 1 połowa bardzo dobra.

varatas komentarzy: 256501.07.2020, 20:13

@arsenallord: Jak dotychczas to Nelson, mimo, ze gra tak sobie, to i tak dał więcej 10 razy niż Pepe w ostatnich meczach (nie licząc bramki).