Wysoka wygrana z Norwich, Arsenal pokonuje Kanarki 4-0

Wysoka wygrana z Norwich, Arsenal pokonuje Kanarki 4-0 01.07.2020, 19:57, Łukasz Wandzel 729 komentarzy

Arsenal rozegrał dopiero pierwszy mecz na Emirates Stadium po wznowieniu rozgrywek. Mikelowi Artecie i jego podopiecznym trudno było wyobrazić sobie łatwiejszego rywala niż Norwich City. Popularne Kanarki okupują ostatnie miejsce w ligowej tabeli, zdobywszy w tym sezonie zaledwie 21 punktów. Dla londyńczyków zwycięstwo było więc wręcz obowiązkiem i na szczęście w tej materii nie zawiedli.

Gospodarze szybko narzucili swoje tempo i choć otwarcie wyniku zajęło im ponad pół godziny, to po ostatnim gwizdku sędziego schodzili z murawy, zwyciężając 4-0. Kanonierom udało się wymusić błędy na rywalach, co poskutkowało zdobyciem dwóch goli. Dzięki temu swoją 50. i 51. bramkę w Premier League strzelił Pierre-Emerick Aubameyang, dorzucając do swojego występu także asystę przy golu Granita Xhaki. Trafienie w debiucie zaliczył także Cedric Soares, który ustalił wynik spotkania.

Arsenal: Martinez - Mustafi (46' Holding), Luiz, Kolasinac - Bellerin (77' Soares), Ceballos, Xhaka, Tierney - Nelson (58' Willock), Lacazette (76' Nketiah), Aubameyang (82' Pepe).

Norwich: Krul - Aarons, Godfrey, Tettey, Lewis - Trybull (46' Drmić), McLean- Rupp (76' Vrancić), Buendia (46' Hernandez), Cantwell (75' Stiepermann) - Pukki (46' Idah).

Londyńczycy rozpoczęli to spotkanie w formacji z trójką środkowych obrońców i bardzo szybko zepchnęli Kanarki na własną połowę. Wysoki pressing i wykorzystanie skrzydeł pozwoliło piłkarzom Arsenalu narzucić swoje tempo ostatniej drużynie w lidze. Przez nieco ponad pół godziny nie przekładało się to gole. Swoje szanse mieli Pierre-Emerick Aubameyang czy Alexandre Lacazette, ale również Ben Godfrey, który niespodziewanie popisał się strzałem z dystansu . Mimo to podopieczni Daniela Farke nie tworzyli zbyt wielu okazji, a gospodarze mieli kłopot ze zdobyciem pierwszego gola.

Niemoc udało się przełamać Arsenalowi dopiero w 33. minucie, kiedy Pierre-Emerick Aubameyang odebrał piłkę Timowi Krulowi. Gabończyk otworzył wynik spotkania, uderzając na pustą bramkę. Niedługo zajęło piłkarzom z The Emirates podwyższenie prowadzenia. Drugą akcję bramkową w 37. minucie rozpoczął David Luiz daleką piłką adresowaną do Kierana Tierneya. Szkot zgrał ją do Aubameyanga, który zaliczył asystę, ponieważ po jego podaniu na listę strzelców wpisał się Granit Xhaka.

Po przerwie menedżer Norwich zdecydował się na potrójną zmianę, a Kanarki potrzebowały gola kontaktowego, żeby wrócić do gry o punkty. W bramce jednak dobrze prezentował się Emiliano Martinez, który w tym meczu sparował kilka strzałów zza pola karnego. Przewagę wciąż miał Arsenal. W 59. minucie Cantwell i spółka domagali się rzutu karnego za rzekomy faul Seada Kolasinaca. Mimo nadziei przyjezdnych analiza VAR-u wykazała, że Bośniak nie popełnił błędu.

W 67. minucie popełnili go jednak zawodnicy Norwich. Josip Drmić podał piłkę do środka, gdzie zamiast jego partnerów znajdował się Aubameyang. Gabończykowi pozostało jedynie pokonać bramkarza i było już 3-0. Kolejny stracony gol podciął gościom skrzydła, ale Arsenal nie skończył swojej kanonady. Mikel Arteta na około kwadrans wpuścił na murawę m.in. Cedrica Soaresa, a ten błyskawicznie się za to hiszpańskiemu trenerowi odpłacił. Portugalczyk w 81. minucie uderzył lewą nogą zza szesnastki i w swoim debiucie w barwach Kanonierów zdobył gola. Wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal pewnie pokonał Norwich City 4-0.

Oceń piłkarzy po meczu

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
D14 komentarzy: 436201.07.2020, 22:42

Wilshere na boisku... jak ja za nim tęskniłem!

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 101.07.2020, 22:42

Jack i Oli na boisku.

Luccas komentarzy: 11201.07.2020, 22:39

@Rumunia: Nie no ocenianie zawodnika po 15 minutowym debiucie z beznadziejnym Norwich to jest fachowe podejście

Rumunia komentarzy: 87401.07.2020, 22:32

Cedric do wywalenia! Po co mu dawać kontrakt! Ah, znawcy z k.com

Traitor komentarzy: 10293 newsów: 2401.07.2020, 22:24

Robin strzelil nam 132 gole - nie zrobil tego w jednym sezonie, a przychodzil do nas jako talent i skrzydlowy plus byl wiecznie kontuzjowany. Jak gral to sie wyroznial

ELAdzik komentarzy: 250801.07.2020, 22:24

@Paul77: Miał dwa dobre sezony i co z tego. A jego wybryki, fochy itd to on od zawsze taki był. Ja nie porównuję RvP z Auba. Tylko napisałem, że w końcu odpalił dla mnie król jest tylko jeden Henry. I napisałem już o tym dużo wcześniej.

Traitor komentarzy: 10293 newsów: 2401.07.2020, 22:21

@gnabry_:

To gest w strone Mourinho - przypominaja ile im Mistrzostw wygral

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 101.07.2020, 22:18

„3” z przodu wygląda fatalnie. Na szczęście my nie mamy takiego sponsora.

Paul77 komentarzy: 972301.07.2020, 22:17

Napisz mi ile sezonów dobrze grał dla Arsenalu. A ile trzeba było znosić jego wybryki, fochy i kontuzje.

Paul77 komentarzy: 972301.07.2020, 22:14

@ELAdzik: na jak długo w Arsenalu?

ELAdzik komentarzy: 250801.07.2020, 22:13

@Paul77: z tego co pamiętam był też oskarżony o gwałt. Do tego jak mówisz wieczne kontuzję itd. Ale w końcu odpalił.

Paul77 komentarzy: 972301.07.2020, 22:06

@LeBob: Bo wiecznie leczył kontuzje. Ok fajny gracz, ale pamiętam jego początki w Arsenalu. Częste urazy i pauzy. Papcio tylko wierzył w niego, bo wielu zapisało krzyżyk na nim.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 101.07.2020, 22:04

Widzieliście co zrobił Kepa?? To jest zawodowy klaun.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 101.07.2020, 22:03

Soczek teraz już prawidłowo xd

LeBob komentarzy: 152001.07.2020, 22:03

"RvP zjada Aube", który potrzebował 79 spotkań żeby ukół 50-tke, prześcigając samego Henryka.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282101.07.2020, 22:02

Jednak nie

Paul77 komentarzy: 972301.07.2020, 22:02

@Naburator: A czy ja napisałem że jesteśmy w LM? W walce o LM są potrzebni gracze z górnej półki.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 101.07.2020, 22:02

Tottenham da jutro radę z Sheffield Utd.???

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282101.07.2020, 22:00

Smerfy jak zwykle na farcie.

cvp komentarzy: 110501.07.2020, 22:00

@Simpllemann: przy dobrych wiatrach max 3 wygrane
Z City w dupę i z wilkami też. Live pewnie już sobie odpuści, kurczaki wiadomix i Leicester z ich forma może wygramy

Serduszko komentarzy: 117901.07.2020, 21:59

Wysoka wygrana cieszy, ale nie zapominajmy że Kanarki to czerwona latarnia ligi. Ten mecz to była rozgrzewka przed następnymi kolejkami , a mamy z kim się mierzyć.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 101.07.2020, 21:59

De Blush

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 101.07.2020, 21:58

Wiem, ale słownik sam zmienił.

ostriket komentarzy: 658701.07.2020, 21:58

Paczcie jaki ten William dobry, gol za golem ostatnio, brakujące ogniwo w mistrzowskim składzie więc musimy go mieć

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52401.07.2020, 21:55

Najbliższe 5 meczów Arsenalu: Wolverhampton, Leicester, Tottenham, Liverpool i City.

Sandbead komentarzy: 341801.07.2020, 21:54

@Sandbead napisał: "Antonio bardziej przeszkadzał w strzeleniu tego gola niż przeszkadzał,"
Bardziej przeszkadzał niż pomagał *

XD

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11701.07.2020, 21:54

James albo Coutinho. Któregoś z nich trzeba wypożyczyć.

Sandbead komentarzy: 341801.07.2020, 21:53

Ale kuriozalna sytuacja, Antonio bardziej przeszkadzał w strzeleniu tego gola niż przeszkadzał, powinien być uznany gol dla WHU

darek250s komentarzy: 10282 newsów: 501.07.2020, 21:53

var spalony

Naburator komentarzy: 278401.07.2020, 21:53

@Paul77: tym co jest + Partey? Jeżeli przyszedłby rozgrywający to sądzę, że z grupy byśmy wyszli xd

ostriket komentarzy: 658701.07.2020, 21:51

Ja pitole co oni znowu rysują tymi kreskami....

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 101.07.2020, 21:51

Spalony xd

Leehu komentarzy: 1049601.07.2020, 21:50

@Naburator: Ciężko wygrać LM nie grając w niej. :)

Paul77 komentarzy: 972301.07.2020, 21:49

@Naburator: a liczysz że w takim składzie uda się walczyć o LM?

darek250s komentarzy: 10282 newsów: 501.07.2020, 21:49

West Ham 1

Naburator komentarzy: 278401.07.2020, 21:48

@Paul77: nikt raczej nie oczekuje, ze Arsenal w przyszłym roku będzie bił się o ligę i zwycięstwo w LM

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 101.07.2020, 21:47

Chelsea Lamparda jest nieporównywalnie lepsza, aniżeli ta Sarriego. To dziwne, że ktoś taki „trenuje” Juventus.

Paul77 komentarzy: 972301.07.2020, 21:46

Ktoś tu bardzo mądrze napisał, oprócz Parteya, musi przyjść dwóch klasowych zawodników by myśleć o sukcesach. Inaczej będzie bardzo ciężko coś osiągnąć.

Spejsik komentarzy: 340501.07.2020, 21:44

@Naburator: 3 mecze - 3 wygrane. Może nie w jakiś przekonujący sposób i z dołem tabeli ale jak na razie mają komplet punktów po przerwie.

Fanatic komentarzy: 599101.07.2020, 21:44

Co to był za pokaz przed gwizdkiem z tym klekaniem na jedno kolano?

Paul77 komentarzy: 972301.07.2020, 21:42

@marcingus1: A tak z ciekawości ile sezonów z Holendrem widziałeś? Pamiętasz jego początki na skrzydle? Pasmo kontuzji?