Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester!

Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester! 14.02.2016, 14:01, 4552 komentarzy

Za nami 90. minut fantastycznego widowiska w Londynie, które przysporzyło nam wielu emocji. Byliśmy świadkami spotkania, w którym każda z drużyn walczyła do ostatniego gwizdka. Rzut karny, duża liczba żółtych kartek oraz jedna czerwona pokazują, iż był to mecz walki dwóch rywali w wyścigu o mistrzostwo Anglii.

Górą z tego starcia wyszli jednak Kanonierzy, a wybawicielem okazał się być nie kto inny, jak powracający po 10-miesięcznej kontuzji Danny Welbeck, który pokonał bramkarza rywali w 94. minucie spotkania! Pochwalić należy również Arsene'a Wengera, który zdecydował się na genialne zmiany, wprowadzając zawodników, którzy zapewnili zwycięstwo w tym spotkaniu. Warto dodać, iż Arsenal zwyciężając w tym pojedynku, dopisuje sobie trzy punkty w ligowej tabeli i traci już tylko dwa punkty do liderującego Leicesteru. Miejmy nadzieję, że ta wygrana poniesie jak na skrzydłach zespół The Gunners do kolejnych zwycięstw i tym samym zapewnienia sobie tytułu mistrza Anglii.

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny(46' Chambers), Monreal - Coquelin(61' Walcott), Ramsey - Chamberlain(83' Welbeck), Özil, Alexis - Giroud.

Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez(58' Wasilewski), Kanté, Drinkwater, Albrighton(83' King) - Okazaki(61' Gray), Vardy.

Dwie doskonałe szanse Arsenalu już na samym początku spotkania. Najpierw zła decyzja Oxa, a następnie niecelny strzał głową Sancheza.

13. minuta i pierwsza groźna szansa dla Lisów, ale Okazaki na spalonym. Chwilę później kolejna dobra okazja Leicesteru, świetnie dośrodkowanie zakończone strzałem głową Vardy'ego, ale jeszcze lepsza obrona Petra Cecha.

23. minuta strzał Kante zza pola karnego, jednak bardzo niecelny.

Świetna akcja Kanonierów w 24. minucie, ale strzał Sancheza zablokowany przez Morgana.

Dużo niedokładności z jednej i drugiej strony, piłka trafia spod jednej bramki pod drugą, ale nadal bez goli w tym spotkaniu.

30. minuta - piłka ląduje w siatce po strzale głową Girouda, ale Francuz na spalonym. Schmeichel wznowi od bramki.

Piękny strzał N'Golo Kante w 38. minucie spotkania, ale Petr Cech kolejny raz popisuje się fantastyczną paradą.

43. minuta i jest rzut karny dla drużyny Leicesteru! Jamie Vardy pewnym, mocnym strzałem z jedenastu metrów wyprowadza Lisy na prowadzenie, 0-1 dla gości.

Sędzia doliczył dwie minuty, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

52. minuta i świetna centra Monreala, jednak strzał Girouda głową bardzo niecelny.

Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Simpsona w 54. minucie i Lisy zmuszone będą grać w dziesiątkę.

Kanonierzy w natarciu - dużo dośrodkowań w pole karne przeciwnika, ale nic z tego nie wynika. Wynik pozostaje bez zmian.

GOL dla The Gunners w 70. minucie! Piękne strącenie piłki przed Oliviera Girouda, a strzelcem bramki Theo Walcott. I mamy 1-1!

Doskonała okazja Pera Mertesackera, ale strzał głową Niemca mija słupek bramki strzeżonej przez Schmeichela. Chwilę później kolejna szansa dla Arsenalu, ale Danny Welbeck zablokowany.

87. minuta - świetny strzał Girouda, ale fantastyczną paradę zalicza Kasper Schmeichel!

Dużo szans dla The Gunners, ale żadna z nich nie ląduje w siatce Leicesteru.

94. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Gol Welbecka po doskonałym dośrodkowaniu Mesuta Özila z rzutu wolnego. 2-1 dla Kanonierów.

Sędzia gwiżdże po raz ostatni w tym spotkaniu. Trzy punkty zostają w Londynie.

gunners007 komentarzy: 954317.02.2016, 21:07

Przydałby nam się taki dzik jak Salah. Kiedyś Ox i Walcott chodzili tak po prawym skrzydełku, ale teraz zatracili tę umiejętność i grają bardziej zachowawczo, asekuracyjnie.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9217.02.2016, 21:06

Lucek nauczył ich taktyki to grają nieźle. Szczęsny mówił, że takiej dawki taktyki podczas treningu jeszcze nigdy nie doświadczył.

simpllemann

Jakieś takie szare, czy piżama? Ja bym powiedział, że zapomnieli się przebrać po treningu czy tam rozgrzewce. Ale do spania też by się mogły nadać.

Czeczenia
Nie oglądam ale zgaduję - koszulki jak piżamy? (takie określenie kiedyś przeczytałem).

mar12301 komentarzy: 2315517.02.2016, 20:58

A nie, to u mnie w transmisji był problem :P

Czeczenia komentarzy: 1249717.02.2016, 20:58

Dobra, ale czemu ten Real gra w takich śmiesznych strojach? Wyglądają jak klasa 5b na SKS-ie. Oni cały sezon biegają w takich wyjazdówkach?

mar12301 komentarzy: 2315517.02.2016, 20:56

mistiqueAFC

No niestety :( Nocki zaczynam akurat. :( A tu taki mecz, to jest jednak okrutne. Najlepsze jest to, że gdyby Arsenal grał w środę to bym zobaczył... Ale musieli dać ich na wtorek...

mar12301 komentarzy: 2315517.02.2016, 20:55

W tym ence plus znów mają problemy techniczne :D

Spoilery lecą w meczu, obraz opóźniony :D

Ziebka komentarzy: 265917.02.2016, 20:52

widzicie co znaczy szybkosc przy wysokiej grze zespolu srodkowego obroncy? dobrze ze z barca z Perem bedziemy zamknieci

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9217.02.2016, 20:41

Śmiejecie się, że jestem wolniejszy od Meresackera ale ja nie mam tyle wolnego czasu aby czytać wszystkie Wasze komentarze... zwłaszcza, że dużo z Was pisze o dupie Maryli ;)

czusiek komentarzy: 78117.02.2016, 20:37

Kanonier masz mecz Realu w hd?

mitmichael komentarzy: 4924317.02.2016, 20:37

No własnie pany ja tez taki gdzies widziałem ale za chiny ludowe sobie nie przypomne. Pojde do ksiedza w niedziele po mszy, ciekawe co o tym mysli. Fajny, pogadany ksiadz to moze cos powie

Mihex komentarzy: 2360417.02.2016, 20:31

O spojrzałem teraz co się stało dzisiaj podczas meczu Barcy. Po co ludzie tak dywagowali czemu Messi wykonał karnego tak, a nie inaczej. Ani Messi, ani Neymar, ani nawet Suarez nie potrafią ich po prostu strzelać xD

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.02.2016, 20:30

FabsFAN
Niestety. Duet z Kalinowskim to bylo cos pieknego. Milo sie oglada te mecze z Barcelona i Legia :P

mistique
A to spoko. Powinno wejsc ;d

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.02.2016, 20:30

Mitmichael

Kurde nie mogę znaleźć, ale na pewno z tyn znakiem sie juz spotkałem.Kamilo_oo też go kojarzy więc ba 100% on istnieje

Mitmichael

Krzyż taki jak na tej koszulce istnieje.Jest to znak jakiegoś zakonu jesli dobrze kojarzę.Postaram się zaraz to gdzieś w necie odnaleźć

TakKrzysiu komentarzy: 893817.02.2016, 20:19

mitmichael
eej to wcale nie jest "kiepski" argument!
Podejrzewam że fajnie jest wierzyć w takie rzeczy, na pewno daje to więcej emocji niż tym którzy nie wierzą.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.02.2016, 20:17

mistique
Powodzenia! trzymam kciuki! :D

Oby ten debiut tego SO z Wolfsburga byl kluczowy ;]

Cos jeszcze stawiasz czy tylko to?

czusiek komentarzy: 78117.02.2016, 20:15

Jak będziecie mieli link do meczu realu po polsku w hd to rzućcie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.02.2016, 20:15

Kanonier

Ta :D raz się żyje

mitmichael komentarzy: 4924317.02.2016, 20:11

@TakKrzysiu
Tak tak :D ja w takie rzeczy wierze, ogladam czasami o połnocy na CBS program jak goscie jada w pewne miejsca gdzie odnotowano jakies zdarzenia, nie raz nagrywaja głosy. Ostatnio ogladałem to na nagraniu ktos zaczał wołac "wynoscie sie z mojego domu". Nie na darmo Ferdynand Kiepski mowił - sa na tym swiecie rzeczy o ktorych sie nawet fizjologom nie sniły :D

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370017.02.2016, 20:10

Mi to wygląda na odbicie łysego dresa w kałuży, może to zwiastować jego nadejście. Strzeżcie domu, może was okraść.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.02.2016, 20:09

Big night for Robin Knoche - the 23-year-old Wolfsburg defender makes his #UCL debut!