Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester!

Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester! 14.02.2016, 14:01, 4552 komentarzy

Za nami 90. minut fantastycznego widowiska w Londynie, które przysporzyło nam wielu emocji. Byliśmy świadkami spotkania, w którym każda z drużyn walczyła do ostatniego gwizdka. Rzut karny, duża liczba żółtych kartek oraz jedna czerwona pokazują, iż był to mecz walki dwóch rywali w wyścigu o mistrzostwo Anglii.

Górą z tego starcia wyszli jednak Kanonierzy, a wybawicielem okazał się być nie kto inny, jak powracający po 10-miesięcznej kontuzji Danny Welbeck, który pokonał bramkarza rywali w 94. minucie spotkania! Pochwalić należy również Arsene'a Wengera, który zdecydował się na genialne zmiany, wprowadzając zawodników, którzy zapewnili zwycięstwo w tym spotkaniu. Warto dodać, iż Arsenal zwyciężając w tym pojedynku, dopisuje sobie trzy punkty w ligowej tabeli i traci już tylko dwa punkty do liderującego Leicesteru. Miejmy nadzieję, że ta wygrana poniesie jak na skrzydłach zespół The Gunners do kolejnych zwycięstw i tym samym zapewnienia sobie tytułu mistrza Anglii.

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny(46' Chambers), Monreal - Coquelin(61' Walcott), Ramsey - Chamberlain(83' Welbeck), Özil, Alexis - Giroud.

Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez(58' Wasilewski), Kanté, Drinkwater, Albrighton(83' King) - Okazaki(61' Gray), Vardy.

Dwie doskonałe szanse Arsenalu już na samym początku spotkania. Najpierw zła decyzja Oxa, a następnie niecelny strzał głową Sancheza.

13. minuta i pierwsza groźna szansa dla Lisów, ale Okazaki na spalonym. Chwilę później kolejna dobra okazja Leicesteru, świetnie dośrodkowanie zakończone strzałem głową Vardy'ego, ale jeszcze lepsza obrona Petra Cecha.

23. minuta strzał Kante zza pola karnego, jednak bardzo niecelny.

Świetna akcja Kanonierów w 24. minucie, ale strzał Sancheza zablokowany przez Morgana.

Dużo niedokładności z jednej i drugiej strony, piłka trafia spod jednej bramki pod drugą, ale nadal bez goli w tym spotkaniu.

30. minuta - piłka ląduje w siatce po strzale głową Girouda, ale Francuz na spalonym. Schmeichel wznowi od bramki.

Piękny strzał N'Golo Kante w 38. minucie spotkania, ale Petr Cech kolejny raz popisuje się fantastyczną paradą.

43. minuta i jest rzut karny dla drużyny Leicesteru! Jamie Vardy pewnym, mocnym strzałem z jedenastu metrów wyprowadza Lisy na prowadzenie, 0-1 dla gości.

Sędzia doliczył dwie minuty, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

52. minuta i świetna centra Monreala, jednak strzał Girouda głową bardzo niecelny.

Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Simpsona w 54. minucie i Lisy zmuszone będą grać w dziesiątkę.

Kanonierzy w natarciu - dużo dośrodkowań w pole karne przeciwnika, ale nic z tego nie wynika. Wynik pozostaje bez zmian.

GOL dla The Gunners w 70. minucie! Piękne strącenie piłki przed Oliviera Girouda, a strzelcem bramki Theo Walcott. I mamy 1-1!

Doskonała okazja Pera Mertesackera, ale strzał głową Niemca mija słupek bramki strzeżonej przez Schmeichela. Chwilę później kolejna szansa dla Arsenalu, ale Danny Welbeck zablokowany.

87. minuta - świetny strzał Girouda, ale fantastyczną paradę zalicza Kasper Schmeichel!

Dużo szans dla The Gunners, ale żadna z nich nie ląduje w siatce Leicesteru.

94. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Gol Welbecka po doskonałym dośrodkowaniu Mesuta Özila z rzutu wolnego. 2-1 dla Kanonierów.

Sędzia gwiżdże po raz ostatni w tym spotkaniu. Trzy punkty zostają w Londynie.

Raport pomeczowy autor: źrodło: własne
TlicTlac komentarzy: 600917.02.2016, 23:18

Co do symulacji, to ta chyba przebija wszystkie ;)

youtube.com/watch?v=LoFxnxWsN8w

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.02.2016, 23:18

Krytap
MYslisz, ze zagra na euro?

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 117.02.2016, 23:18

TakKrzysiu

Czyli dodając jeszcze jakiś nawrocik, to w tym sezonie raczej Jacka nie zobaczymy :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.02.2016, 23:17

RIVALDO700, w pełni się zgadzam. Dobrze dobrane słowo, bezpłciowe.

Verminator97 komentarzy: 1490017.02.2016, 23:17

TlicTlac > A dla mnie Vardy nie było karnego, a na CR7 był. A wiesz czemu? Piszę to będąc całkiem obiektywnym. Vardy mógł spokojnie biec dalej, a sam szukał kontaktu z Nacho i zahaczył o niego a sędzia dał się nabrać.

Sytuacja z Ronaldo? Cristiano odbił piłkę głową i nagle został kopnięty przez gracza Romy. On nie szukał tego kontaktu. Był szybszy, zagrał piłkę i został sfaulowany. Tyle.

Dancer
Dzieki za twoja nic nie znaczącą dla mnie opinię.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 117.02.2016, 23:13

Tak zmieniając temat, kiedy ma wrócić Wilshere?

TlicTlac komentarzy: 600917.02.2016, 23:13

@ mistiqueAFC

turysta się zwał, nie?

co się z nim stało? jak patrzę na profil to tylko 2/5 warnów ;>

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40017.02.2016, 23:12

FabsFAN

Skoro nie jestes w stanie ich wylapac we wlasnych komentarzach to nie mamy o czym rozmawiac.

Busquets jest prowokantem i symulantem. Nie wiem jak ktos moze miec co do tego jakies watpliwosci.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.02.2016, 23:12

Tak szczerze prawdziwa LM, to wjezdza za tydzien. Te mecze w tym tygodniu były dla mnie bezplciowe troche, AFC - FCB i FCB-Juve to bedzie wyzsza jazda.

TakKrzysiu komentarzy: 893617.02.2016, 23:12

W meczu z Barcą mam nadzieję że nasze Ewy będą wychodzić do podań.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.02.2016, 23:11

Jeszcze półtora roku temu Francis Coquelin był przez kibiców Arsenalu spisywany na straty, a dziś fani „The Gunners” nie wyobrażają sobie bez niego linii pomocy swojego ukochanego klubu. Czemu Francuz zawdzięcza aż taki progres? On sam twierdzi, że licznym wypożyczeniom.

Zanim Francis Coquelin przebił się do pierwszego składu Arsenalu był wypożyczany do Lorient, Freiburga i Charltonu. To właśnie z wypożyczenia w tym ostatnim klubie 24-letni defensywny pomocnik został awaryjnie ściągnięty do Londynu, gdy pod koniec 2004 roku kontuzji nabawili się Mikel Arteta, Jack Wilshere i Aaron Ramsey. Francuz błyskawicznie wykorzystał swoją szansę i z miejsca stał się czołową postacią „Kanonierów”, a od tamtego czasu już 32-krotnie wybiegł w pierwszym składzie zespołu z północnego Londynu.

2004 :D

ronix11 komentarzy: 73017.02.2016, 23:11

Kanonier. ok spoko z tym meczem

sebek7 komentarzy: 417.02.2016, 23:10

To niesamowite jak w gronie Januszów przypięła się łatka Busquetsa jako symulanta po meczu z Interem. Dziwne zjawisko społeczne.

TlicTlac komentarzy: 600917.02.2016, 23:10

@ Verminator97

Wielkie nie dla takich karnych;

ostatnio w meczach czy to PL czy LM piłkarze w większości chcą wymusić na sędziach korzystne decyzje i o dziwo, bardzo często od jakiegoś czasu im to się nie udaje - i dobrze;

karny na Florenzim - 100% nie; widać było, że gość chce wymusić;
zresztą powtórki pokazały, że sobie podbił piłkę tak, że ta by wyleciała albo bramkarz by ją złapał; a potem dołożenie od siebie;

tak samo Ronaldo - piłka mu się odbiła od klatki, tylko poczuł lekki kontakt buta rywala i od razu padł jak rażony piorunem ;);

to już "karny" na Vardym był dużo bardziej oczywisty, bo bądź co bądź Monreal go zahaczył, a, że Vardy teoretycznie mógł jeszcze dobiec do piłki..;

tak samo ostatnie mecze Arsenalu - nic im nie idzie, to idzie milion wrzutek, a nuż widelec któraś trafi w rękę przeciwnika;

to się powoli śmieszne zaczyna robić, że piłka nawet jak trafi w klatkę piersiową, to zawodnicy domagają się karnego - podobnie z ręką przy ciele.

Fanatic komentarzy: 599117.02.2016, 23:07

Karny dla Romy jak najbardziej ale co zrobić Real w 1/4 i obstawiam, że w 1/4 zagra Bayern, barca, PSG, dynamo, Wolfsburg, Zenit, Atletico ale to Lm i jeszcze wszystko może się zdarzyc

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.02.2016, 23:07

Jose_CFC tez wydawał się być ogarnięty np, albo taki jeden od LFC

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 117.02.2016, 23:06

FabsFAN

Nie mówię, że jesteś fanatykiem, ale obiektywny też nie jesteś, co bardzo często widać.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.02.2016, 23:06

Kyrtap
Nie jestem fanatykiem, po prostu nie lubie ekspertow livesportsowych i whoscoredowych.

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.02.2016, 23:05

Fabs

I aktorem :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.02.2016, 23:04

mistique
OK, w takim razie , przyjmujac te kryteria, busquets jest symulantem. Mamy consensus.

Mihex komentarzy: 2360417.02.2016, 23:04

Kyrtap
Było tu wielu co było "ogarniętych poza tematami dotyczącymi klubu xxx". W sumie tak można opisać 3/4 kibiców. FabsFAN to już pod fanatyzm podchodzi.

ronix11 komentarzy: 73017.02.2016, 23:03

Kanonier204

i jak kolego ogarneles jakos skrot meczu Arsenalu z Laicester w polskim komentarzu??? :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.02.2016, 23:03

Fabs

Jest.Tak samo jak Ronaldo i Sergio.Z tym, że ten ostatni dorzuca do tego pajacowanie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.02.2016, 23:02

Verminator97; zdania co do meczu są podzielone. Dla mnie 3/5. Dużo kontrowersji. Sędzia jakiś ślepy. Roma nie zasłużyła na taki wynik. CR7 i Varane zrobili różnicę.

schnor25 komentarzy: 1854617.02.2016, 23:02

Oglądałem Roma-Real w drugiej połowie i kurde...jakbym widział oczyma wyobraźni nasze przyszłe starcie z Barceloną. Nie taki diabeł straszny jak go malują. Coś czuję, że będziemy jak taka Roma, strasznie chaotyczna zarówno w defensywie i ofensywie, będziemy bazować na przebłyskach 1-2 zawodników (Sanchez? może Ozil nie zniknie na tle mocnego rywala), ta wielka nieomylna Barcelona nie ustrzeże się katastrofalnych błędów w obronie (jak dzisiaj Real), ale mimo to skończymy bez strzelonego gola i...no dostaniemy 2-3 bramki. Taki to czarny scenariusz piszę :)

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 117.02.2016, 23:02

Akurat FabsFAN jest ogarnięty poza tematami dotyczącymi Barcelony, gdzie jest totalnie zaślepiony, więc mu odpuśćcie.

Mihex komentarzy: 2360417.02.2016, 23:01

FabsFANowi ktoś widać nadepnął na odcisk pisaniem o Barcelonie, bo zaczął spinać do ludzi o inne kluby. Choć sam jest głównie fanem FCB jedzie innym po ich "drugich" klubach.

mitmichael komentarzy: 4924317.02.2016, 23:01

@Verminator97
Pierwsza połowa do zapomnienia, absolutnie nic ciekawego sie nie działo, zasnac mozna było.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.02.2016, 23:01

A to ze Busquets ma taka opinie to juz inna sprawa.

Verminator97 komentarzy: 1490017.02.2016, 23:01

Mimo, że nie przepadam za Ronaldo to jak dla mnie karny na nim był. On wybił piłkę głową, a ktoś z Romy z buta trafił w niego.

Co nie zmienia faktu, że dla Romy też powinien być karny. Chyba faul na Florenzim w końcówce.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.02.2016, 23:00

Wiesz co to zart? zawsze tak spinasz? obrazilem Hiszpana? nie.

Nie napisalem ze jest symulantem tylko przypomnialo mi sie zdarzenie z Busquetsem i podlapalem. Tyle.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.02.2016, 22:59

mistique
Dobra, to zadam jedno pytanie tak jak do Adu. Czy Cazorla jest symulantem?

Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2417.02.2016, 22:58

kanonierzy.com/shownews_id-30078_Wenger-gotowy-wydac-15-milionow-na-Draxlera-.shtml

jakos tak mi sie skojarzylo, kij z tym nawet 25mln funtow wydac :[ jezeli kiedys myslelismy, ze mamy dobre skrzydla - a dopiero po dolaczeniu Sancheza zobaczylismy, jaki słaby w porównaniu z nim jest np ubóstwiany przez nas kiedys Theo

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.02.2016, 22:58

Dlaczego obrażasz RSCA?on nic złego o Barcelonie nie napisal.Tylko sama prawde o Sergio

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.02.2016, 22:58

FabsFAN
Badziewny Anderlecht? ty sam jestes badziewny.

Wjazd na Pique za taki zarcik i juz sie spina hah

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.02.2016, 22:57

mistique
Pisalem ostatnio z Adu na temat bycia symulantem i nie chce mi sie tego powtarzac.

Verminator97 komentarzy: 1490017.02.2016, 22:57

Kurczę wyłączyli mi prąd w 10 minucie i włączyli w 75 min dopiero. :/ Tyle meczu mnie ominęło... mam czego żałować czy raczej wiało nudą? Wiem, że w tym czasie padł jeden gol, ale mecz mógł być dobry.

Fanatic komentarzy: 599117.02.2016, 22:57

Hazard też jest wazny bo kto jak nie on będzie utrzymywać chelsea w drugiej 10-tce BPL?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.02.2016, 22:56