Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester!

Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester! 14.02.2016, 14:01, 4552 komentarzy

Za nami 90. minut fantastycznego widowiska w Londynie, które przysporzyło nam wielu emocji. Byliśmy świadkami spotkania, w którym każda z drużyn walczyła do ostatniego gwizdka. Rzut karny, duża liczba żółtych kartek oraz jedna czerwona pokazują, iż był to mecz walki dwóch rywali w wyścigu o mistrzostwo Anglii.

Górą z tego starcia wyszli jednak Kanonierzy, a wybawicielem okazał się być nie kto inny, jak powracający po 10-miesięcznej kontuzji Danny Welbeck, który pokonał bramkarza rywali w 94. minucie spotkania! Pochwalić należy również Arsene'a Wengera, który zdecydował się na genialne zmiany, wprowadzając zawodników, którzy zapewnili zwycięstwo w tym spotkaniu. Warto dodać, iż Arsenal zwyciężając w tym pojedynku, dopisuje sobie trzy punkty w ligowej tabeli i traci już tylko dwa punkty do liderującego Leicesteru. Miejmy nadzieję, że ta wygrana poniesie jak na skrzydłach zespół The Gunners do kolejnych zwycięstw i tym samym zapewnienia sobie tytułu mistrza Anglii.

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny(46' Chambers), Monreal - Coquelin(61' Walcott), Ramsey - Chamberlain(83' Welbeck), Özil, Alexis - Giroud.

Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez(58' Wasilewski), Kanté, Drinkwater, Albrighton(83' King) - Okazaki(61' Gray), Vardy.

Dwie doskonałe szanse Arsenalu już na samym początku spotkania. Najpierw zła decyzja Oxa, a następnie niecelny strzał głową Sancheza.

13. minuta i pierwsza groźna szansa dla Lisów, ale Okazaki na spalonym. Chwilę później kolejna dobra okazja Leicesteru, świetnie dośrodkowanie zakończone strzałem głową Vardy'ego, ale jeszcze lepsza obrona Petra Cecha.

23. minuta strzał Kante zza pola karnego, jednak bardzo niecelny.

Świetna akcja Kanonierów w 24. minucie, ale strzał Sancheza zablokowany przez Morgana.

Dużo niedokładności z jednej i drugiej strony, piłka trafia spod jednej bramki pod drugą, ale nadal bez goli w tym spotkaniu.

30. minuta - piłka ląduje w siatce po strzale głową Girouda, ale Francuz na spalonym. Schmeichel wznowi od bramki.

Piękny strzał N'Golo Kante w 38. minucie spotkania, ale Petr Cech kolejny raz popisuje się fantastyczną paradą.

43. minuta i jest rzut karny dla drużyny Leicesteru! Jamie Vardy pewnym, mocnym strzałem z jedenastu metrów wyprowadza Lisy na prowadzenie, 0-1 dla gości.

Sędzia doliczył dwie minuty, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

52. minuta i świetna centra Monreala, jednak strzał Girouda głową bardzo niecelny.

Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Simpsona w 54. minucie i Lisy zmuszone będą grać w dziesiątkę.

Kanonierzy w natarciu - dużo dośrodkowań w pole karne przeciwnika, ale nic z tego nie wynika. Wynik pozostaje bez zmian.

GOL dla The Gunners w 70. minucie! Piękne strącenie piłki przed Oliviera Girouda, a strzelcem bramki Theo Walcott. I mamy 1-1!

Doskonała okazja Pera Mertesackera, ale strzał głową Niemca mija słupek bramki strzeżonej przez Schmeichela. Chwilę później kolejna szansa dla Arsenalu, ale Danny Welbeck zablokowany.

87. minuta - świetny strzał Girouda, ale fantastyczną paradę zalicza Kasper Schmeichel!

Dużo szans dla The Gunners, ale żadna z nich nie ląduje w siatce Leicesteru.

94. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Gol Welbecka po doskonałym dośrodkowaniu Mesuta Özila z rzutu wolnego. 2-1 dla Kanonierów.

Sędzia gwiżdże po raz ostatni w tym spotkaniu. Trzy punkty zostają w Londynie.

Raport pomeczowy autor: źrodło: własne
arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.02.2016, 22:11

Tomassini

Bez urazy, ale to porównanie jest zupełnie bezsensu :D Gdzie Ronaldo, a gdzie Walcott.

P_95 komentarzy: 66317.02.2016, 22:10

patrzeć na grę C.Ronaldo jest równie przyjemna co na grę Ronaldinho. niesamowity gość

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9217.02.2016, 22:08

hdmecze.space/channel2.php

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.02.2016, 22:07

Tomassini, no i kiedy Walcott zrobił coś z niczego? Bez dobrego podania to on nic nie zrobi, bo nie potrafi biegać z piłką przy nodze.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52417.02.2016, 22:06

Przed dzisiejszym meczem Ronaldo oddał 274 strzały w Lidze Mistrzów w ostatnich 4 sezonach. O... 129 więcej niż drugi w zestawieniu Messi. Trzeci jest Lewandowski - 141.

kamilo_oo komentarzy: 2356717.02.2016, 22:05

Jeszcze słupek ratuje Gent

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.02.2016, 22:04

Tomassini; Ronaldo co mecz ma więcej strzałów niż Walcott kontaktów z piłką. Co to za porównanie?

Czeczenia komentarzy: 1249917.02.2016, 22:03

Oczywiście gola nie widziałem, bo wyłączyłem, ale czemu mnie nie dziwi, że Wojciech znów nie miał nic do powiedzenia?

Tomassini komentarzy: 272017.02.2016, 22:03

Zachowując skale, Walcott to troche taki Ronaldo. Cały mecz kopie się po głowie po czym strzela bramkę. Nie ma dyskusji Ronaldo jest wybitny, ale Messi cały mecz ciągnie drużynę. Ronaldo często gaśnie na długie okresy

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.02.2016, 22:01

Przynajmniej Roma mocniej zaatakuje. A gol Ronaldo pokazuje jak co znaczy mieć takiego piłkarz. Dostanie piłkę po linii i zrobi coś z niczego.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9217.02.2016, 22:01