Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester!

Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester! 14.02.2016, 14:01, 4552 komentarzy

Za nami 90. minut fantastycznego widowiska w Londynie, które przysporzyło nam wielu emocji. Byliśmy świadkami spotkania, w którym każda z drużyn walczyła do ostatniego gwizdka. Rzut karny, duża liczba żółtych kartek oraz jedna czerwona pokazują, iż był to mecz walki dwóch rywali w wyścigu o mistrzostwo Anglii.

Górą z tego starcia wyszli jednak Kanonierzy, a wybawicielem okazał się być nie kto inny, jak powracający po 10-miesięcznej kontuzji Danny Welbeck, który pokonał bramkarza rywali w 94. minucie spotkania! Pochwalić należy również Arsene'a Wengera, który zdecydował się na genialne zmiany, wprowadzając zawodników, którzy zapewnili zwycięstwo w tym spotkaniu. Warto dodać, iż Arsenal zwyciężając w tym pojedynku, dopisuje sobie trzy punkty w ligowej tabeli i traci już tylko dwa punkty do liderującego Leicesteru. Miejmy nadzieję, że ta wygrana poniesie jak na skrzydłach zespół The Gunners do kolejnych zwycięstw i tym samym zapewnienia sobie tytułu mistrza Anglii.

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny(46' Chambers), Monreal - Coquelin(61' Walcott), Ramsey - Chamberlain(83' Welbeck), Özil, Alexis - Giroud.

Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez(58' Wasilewski), Kanté, Drinkwater, Albrighton(83' King) - Okazaki(61' Gray), Vardy.

Dwie doskonałe szanse Arsenalu już na samym początku spotkania. Najpierw zła decyzja Oxa, a następnie niecelny strzał głową Sancheza.

13. minuta i pierwsza groźna szansa dla Lisów, ale Okazaki na spalonym. Chwilę później kolejna dobra okazja Leicesteru, świetnie dośrodkowanie zakończone strzałem głową Vardy'ego, ale jeszcze lepsza obrona Petra Cecha.

23. minuta strzał Kante zza pola karnego, jednak bardzo niecelny.

Świetna akcja Kanonierów w 24. minucie, ale strzał Sancheza zablokowany przez Morgana.

Dużo niedokładności z jednej i drugiej strony, piłka trafia spod jednej bramki pod drugą, ale nadal bez goli w tym spotkaniu.

30. minuta - piłka ląduje w siatce po strzale głową Girouda, ale Francuz na spalonym. Schmeichel wznowi od bramki.

Piękny strzał N'Golo Kante w 38. minucie spotkania, ale Petr Cech kolejny raz popisuje się fantastyczną paradą.

43. minuta i jest rzut karny dla drużyny Leicesteru! Jamie Vardy pewnym, mocnym strzałem z jedenastu metrów wyprowadza Lisy na prowadzenie, 0-1 dla gości.

Sędzia doliczył dwie minuty, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

52. minuta i świetna centra Monreala, jednak strzał Girouda głową bardzo niecelny.

Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Simpsona w 54. minucie i Lisy zmuszone będą grać w dziesiątkę.

Kanonierzy w natarciu - dużo dośrodkowań w pole karne przeciwnika, ale nic z tego nie wynika. Wynik pozostaje bez zmian.

GOL dla The Gunners w 70. minucie! Piękne strącenie piłki przed Oliviera Girouda, a strzelcem bramki Theo Walcott. I mamy 1-1!

Doskonała okazja Pera Mertesackera, ale strzał głową Niemca mija słupek bramki strzeżonej przez Schmeichela. Chwilę później kolejna szansa dla Arsenalu, ale Danny Welbeck zablokowany.

87. minuta - świetny strzał Girouda, ale fantastyczną paradę zalicza Kasper Schmeichel!

Dużo szans dla The Gunners, ale żadna z nich nie ląduje w siatce Leicesteru.

94. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Gol Welbecka po doskonałym dośrodkowaniu Mesuta Özila z rzutu wolnego. 2-1 dla Kanonierów.

Sędzia gwiżdże po raz ostatni w tym spotkaniu. Trzy punkty zostają w Londynie.

Raport pomeczowy autor: źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.02.2016, 22:32

pauleta19
Sorry, ale jestes czlowiek livesports przynajmnije tak wynika z twocih wpisow.

executer1 komentarzy: 268417.02.2016, 22:30

Cech nie wpuściłby żadnej z tych bramek Realu.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9217.02.2016, 22:29

Arsenal159
Powodzenia życze ;)

Czeczenia komentarzy: 1249717.02.2016, 22:29

Jedno pytanie.

Czy Wojciech Szczęsny nie miał nic do powiedzenia przy drugiej bramce?

gunners007 komentarzy: 954317.02.2016, 22:29

Roma teraz drugi raz oszukana, mieli by sam na sam. Real nie zasluzyl niczym na ten wynik.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.02.2016, 22:27

gunners007, bo mu jedno przyjęcie nie wyszło?

gunners007 komentarzy: 954317.02.2016, 22:26

Zmieniam zdanie o Salahu. To jednak Gervinho v2.

"co drugie jego zagranie psuje akcje"
"bardzo często gra tragicznie po czym strzela bramkę"

Pasuje do Pawła Brożka, a nie do C.Ronaldo, który jest jednym z najlepszych piłkarzy XXI wieku.

Kończę na ten temat, bo piszesz takie głupoty że mnie zęby bolą.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.02.2016, 22:24

On w ogóle nie trafił tam w piłke :D Ale już po strzale.

pauleta19
w co nie wierzysz? Że Ronaldo jest irytujący i często wiele mu nie wychodzi? W żadnym wypadku nie twierdzę że są to piłkarze na tym samym poziomie.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.02.2016, 22:18

No i znów transmisja padła... Beznadziejne takie oglądanie meczu.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 117.02.2016, 22:17

Zachwyt nad próbą strzału Ronaldo, jednak dla mnie Szczęsny zachował się świetnie w tej sytuacji.

Theo10
Teraz z Liverpoolem mial to samo tylko ze jak chcial biec to mu pilke zabrali i padl gol xD

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.02.2016, 22:14

No i gdzie te błędy Varane'a? Koleś jest niesamowity.

Theo10 komentarzy: 832017.02.2016, 22:13

Od czasu do czasu i Walcott zrobi coś z niczego, chociaż fakt, że nie zdarza mu się to zbyt często.

Ale tego rajdu nigdy nie zapomnę.
youtube.com/watch?v=NhcsjXyStmk

Tomassini komentarzy: 272017.02.2016, 22:12

No chodziło mi o to, że obydwaj często są bardzo irytujący, a co drugie ich zagranie psuje akcje. Walcott bardzo często gra tragicznie po czym strzela bramkę i wszyscy zapominają jak źle grał. Ostatni mecz z Leicester był miłą odmianą bo liczyłem mu dobre zagrania i złe. Tych dobrych o dziwo miał około dwukrotnie więcej niż złych