Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester!

Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester! 14.02.2016, 14:01, 4552 komentarzy

Za nami 90. minut fantastycznego widowiska w Londynie, które przysporzyło nam wielu emocji. Byliśmy świadkami spotkania, w którym każda z drużyn walczyła do ostatniego gwizdka. Rzut karny, duża liczba żółtych kartek oraz jedna czerwona pokazują, iż był to mecz walki dwóch rywali w wyścigu o mistrzostwo Anglii.

Górą z tego starcia wyszli jednak Kanonierzy, a wybawicielem okazał się być nie kto inny, jak powracający po 10-miesięcznej kontuzji Danny Welbeck, który pokonał bramkarza rywali w 94. minucie spotkania! Pochwalić należy również Arsene'a Wengera, który zdecydował się na genialne zmiany, wprowadzając zawodników, którzy zapewnili zwycięstwo w tym spotkaniu. Warto dodać, iż Arsenal zwyciężając w tym pojedynku, dopisuje sobie trzy punkty w ligowej tabeli i traci już tylko dwa punkty do liderującego Leicesteru. Miejmy nadzieję, że ta wygrana poniesie jak na skrzydłach zespół The Gunners do kolejnych zwycięstw i tym samym zapewnienia sobie tytułu mistrza Anglii.

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny(46' Chambers), Monreal - Coquelin(61' Walcott), Ramsey - Chamberlain(83' Welbeck), Özil, Alexis - Giroud.

Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez(58' Wasilewski), Kanté, Drinkwater, Albrighton(83' King) - Okazaki(61' Gray), Vardy.

Dwie doskonałe szanse Arsenalu już na samym początku spotkania. Najpierw zła decyzja Oxa, a następnie niecelny strzał głową Sancheza.

13. minuta i pierwsza groźna szansa dla Lisów, ale Okazaki na spalonym. Chwilę później kolejna dobra okazja Leicesteru, świetnie dośrodkowanie zakończone strzałem głową Vardy'ego, ale jeszcze lepsza obrona Petra Cecha.

23. minuta strzał Kante zza pola karnego, jednak bardzo niecelny.

Świetna akcja Kanonierów w 24. minucie, ale strzał Sancheza zablokowany przez Morgana.

Dużo niedokładności z jednej i drugiej strony, piłka trafia spod jednej bramki pod drugą, ale nadal bez goli w tym spotkaniu.

30. minuta - piłka ląduje w siatce po strzale głową Girouda, ale Francuz na spalonym. Schmeichel wznowi od bramki.

Piękny strzał N'Golo Kante w 38. minucie spotkania, ale Petr Cech kolejny raz popisuje się fantastyczną paradą.

43. minuta i jest rzut karny dla drużyny Leicesteru! Jamie Vardy pewnym, mocnym strzałem z jedenastu metrów wyprowadza Lisy na prowadzenie, 0-1 dla gości.

Sędzia doliczył dwie minuty, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

52. minuta i świetna centra Monreala, jednak strzał Girouda głową bardzo niecelny.

Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Simpsona w 54. minucie i Lisy zmuszone będą grać w dziesiątkę.

Kanonierzy w natarciu - dużo dośrodkowań w pole karne przeciwnika, ale nic z tego nie wynika. Wynik pozostaje bez zmian.

GOL dla The Gunners w 70. minucie! Piękne strącenie piłki przed Oliviera Girouda, a strzelcem bramki Theo Walcott. I mamy 1-1!

Doskonała okazja Pera Mertesackera, ale strzał głową Niemca mija słupek bramki strzeżonej przez Schmeichela. Chwilę później kolejna szansa dla Arsenalu, ale Danny Welbeck zablokowany.

87. minuta - świetny strzał Girouda, ale fantastyczną paradę zalicza Kasper Schmeichel!

Dużo szans dla The Gunners, ale żadna z nich nie ląduje w siatce Leicesteru.

94. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Gol Welbecka po doskonałym dośrodkowaniu Mesuta Özila z rzutu wolnego. 2-1 dla Kanonierów.

Sędzia gwiżdże po raz ostatni w tym spotkaniu. Trzy punkty zostają w Londynie.

Raport pomeczowy autor: źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.02.2016, 21:46

Dobrze, że Jagoda w LE i tak tego nie oglądam.

Czeczenia komentarzy: 1249717.02.2016, 21:44

Ale o błędach Varane'a to komentatorzy dziś szerzej opowiedzieli. Tak, chwaląc go za grę do przerwy. Gdzie tu sprzeczność?

pauleta19
A widziales, co zrobil w ostatnim meczu ligowym?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.02.2016, 21:40

FabsFAN, Uczepiłeś się Varane za jeden błąd w meczu Niemcy-Francja co jest zabawne, bo nie znam obrońcy, który nie popełniłbym błędu. Do przerwy jest najlepszym obrońcą Realu.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9217.02.2016, 21:40

Rudiger na pewno coś odpali, nie ma bata.
Jeśli Real będzie próbował strzelać z dystansu to według mnie Szczęsny sobie poradzi bo z tym aspektem gry raczej o nie ma problemu.
Varane pokazał szybkość.

Czeczenia komentarzy: 1249717.02.2016, 21:40

To jest kwestia sporna. Bellerin zaczynał poprzedni sezon jako trzeci w kolejce, dziś nie ma nawet poważnego konkurenta. Jakby Brazylijczyk usiadł na dłużej to wstałby już w jakimś Flamengo. Tak uważam.

Sparku komentarzy: 340217.02.2016, 21:38

Mi sie bardzo podoma mecz w Rzymie, jestem osobiscie za Roma, ciekawy sklad maja i podoma mi sie dzisiaj ich styl

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.02.2016, 21:37

Czeczenia
A przypadkiem MAxwell nie jest lepszy od tej dwojki?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.02.2016, 21:37

Zgadzam się z arsnal159. El Shaarawy zrobił wszystko dobrze. Dobrym przyjęciem i sprintem zostawił Carvajala w tyle. Po prostu Varane nie jest klocem i zdążył z asekuracją.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 117.02.2016, 21:37

FabsFAN

Uczepiłeś się tego Varana, a najpewniejszy punkt defensywy Realu dzisiaj.

Czeczenia komentarzy: 1249717.02.2016, 21:36

A usadził na tyłku dwóch z trzech najzdolniejszych francuskich LO. Ale moim zdaniem to Blanc jest dziwny.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.02.2016, 21:35

Jesli dzisiaj Real nie wygra, bedzie to wina Beniteza.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.02.2016, 21:35

Wolfsburg minimalnie lepszy ale zasluzenie prowadzi. Szkoda ze Foket tak zyebal ; /

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 717.02.2016, 21:34

Idealna taktyka na Real- dać im piłke. Oni nie potrafią grać w ataku pozycyjnym. Jedyna szansa na gola dla gosci to jakaś magiczna wrzutka ze strony Marcelo.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.02.2016, 21:34

Dzisiaj zadecydowac moga bledy :
Ramosa, Varane, Szczesnego lub Rudigera. Tych czterech obstawiam.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.02.2016, 21:33

Redzik
Hehe, on tak gra od roku. Dopoki nie dostanie patelni, to nie strzeli.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.02.2016, 21:33

Fabs

I tak fajnie ściął w kierunku bramki, ale Varane na szybkości dał radę. Per by go już nie złapał :D

Czeczenia komentarzy: 1249717.02.2016, 21:32

Ja nie wiem po co w ogóle PSG.

No i Varane ładnie, ciekawe czy coś odwali. Kto tam jeszcze ma potencjał na zepsucie wyniku? Rudiger? Liczę na błędy.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9217.02.2016, 21:32

Real nic nie gra... Ronaldo szkoda słów, gorzej niż Girwood.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.02.2016, 21:31

Ajaja Faraon takiesytuacje sie wykorzystuje!

Czeczenia komentarzy: 1249717.02.2016, 21:29

A tak w ogóle, to moim zdaniem Digne>Kurzawa.

gunners007 komentarzy: 954317.02.2016, 21:28

Elneny nawet jak z Hull zagra dobrze to nic to nie będzie znaczyło bo rywal z Championship, mecz głównie w jedną stronę w ataku pozycyjnym, a drużyny wyjdą w rezerwowych składach.
Na prawdziwy test Elnenego trzeba będzie długo poczekać, jakiś cięższy wyjazd w BPL dopiero pokaże na co go stać gdy intensywność meczu będzie najwyższa i trzeba będzie grać w obie strony z pod jednej bramki do drugiej pod dużym pressingiem.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9217.02.2016, 21:27

Szczęsny często w ważnych meczach (Liga Mistrzów, Euro 2012) gra słabo i popełnia błędy.

Czeczenia komentarzy: 1249717.02.2016, 21:27

To chyba zmywałem naczynia w tym czasie. Jutro sobie zobaczę skrót na YT. Chyba, że chodzi o to, jak władował swojego na minę, to widziałem to.

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 317.02.2016, 21:26

Roma spoko skład ma. Dobry ten środek.El Kolorowy też miesza i do tego Digne w obronie. Można by tam z pomocy kupić by kogoś.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9217.02.2016, 21:26

Czeczenia
Czekaj, zaraz coś Rüdiger odwali :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.02.2016, 21:25

Czeczenia
Wojtus juz raz sie popisal genialna gra nogami.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9217.02.2016, 21:25

Taktyka czyni cuda.

Czeczenia komentarzy: 1249717.02.2016, 21:24

Dobra, szkoda to oglądać. Chciałem zobaczyć jak broni Wojtek, ale za bardzo nudzi mnie ten mecz.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.02.2016, 21:22

Podoba mi się gra Romy. Spalletti ładnie ich ogarnął.

GROMALL komentarzy: 509017.02.2016, 21:20