Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester!

Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester! 14.02.2016, 14:01, 4552 komentarzy

Za nami 90. minut fantastycznego widowiska w Londynie, które przysporzyło nam wielu emocji. Byliśmy świadkami spotkania, w którym każda z drużyn walczyła do ostatniego gwizdka. Rzut karny, duża liczba żółtych kartek oraz jedna czerwona pokazują, iż był to mecz walki dwóch rywali w wyścigu o mistrzostwo Anglii.

Górą z tego starcia wyszli jednak Kanonierzy, a wybawicielem okazał się być nie kto inny, jak powracający po 10-miesięcznej kontuzji Danny Welbeck, który pokonał bramkarza rywali w 94. minucie spotkania! Pochwalić należy również Arsene'a Wengera, który zdecydował się na genialne zmiany, wprowadzając zawodników, którzy zapewnili zwycięstwo w tym spotkaniu. Warto dodać, iż Arsenal zwyciężając w tym pojedynku, dopisuje sobie trzy punkty w ligowej tabeli i traci już tylko dwa punkty do liderującego Leicesteru. Miejmy nadzieję, że ta wygrana poniesie jak na skrzydłach zespół The Gunners do kolejnych zwycięstw i tym samym zapewnienia sobie tytułu mistrza Anglii.

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny(46' Chambers), Monreal - Coquelin(61' Walcott), Ramsey - Chamberlain(83' Welbeck), Özil, Alexis - Giroud.

Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez(58' Wasilewski), Kanté, Drinkwater, Albrighton(83' King) - Okazaki(61' Gray), Vardy.

Dwie doskonałe szanse Arsenalu już na samym początku spotkania. Najpierw zła decyzja Oxa, a następnie niecelny strzał głową Sancheza.

13. minuta i pierwsza groźna szansa dla Lisów, ale Okazaki na spalonym. Chwilę później kolejna dobra okazja Leicesteru, świetnie dośrodkowanie zakończone strzałem głową Vardy'ego, ale jeszcze lepsza obrona Petra Cecha.

23. minuta strzał Kante zza pola karnego, jednak bardzo niecelny.

Świetna akcja Kanonierów w 24. minucie, ale strzał Sancheza zablokowany przez Morgana.

Dużo niedokładności z jednej i drugiej strony, piłka trafia spod jednej bramki pod drugą, ale nadal bez goli w tym spotkaniu.

30. minuta - piłka ląduje w siatce po strzale głową Girouda, ale Francuz na spalonym. Schmeichel wznowi od bramki.

Piękny strzał N'Golo Kante w 38. minucie spotkania, ale Petr Cech kolejny raz popisuje się fantastyczną paradą.

43. minuta i jest rzut karny dla drużyny Leicesteru! Jamie Vardy pewnym, mocnym strzałem z jedenastu metrów wyprowadza Lisy na prowadzenie, 0-1 dla gości.

Sędzia doliczył dwie minuty, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

52. minuta i świetna centra Monreala, jednak strzał Girouda głową bardzo niecelny.

Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Simpsona w 54. minucie i Lisy zmuszone będą grać w dziesiątkę.

Kanonierzy w natarciu - dużo dośrodkowań w pole karne przeciwnika, ale nic z tego nie wynika. Wynik pozostaje bez zmian.

GOL dla The Gunners w 70. minucie! Piękne strącenie piłki przed Oliviera Girouda, a strzelcem bramki Theo Walcott. I mamy 1-1!

Doskonała okazja Pera Mertesackera, ale strzał głową Niemca mija słupek bramki strzeżonej przez Schmeichela. Chwilę później kolejna szansa dla Arsenalu, ale Danny Welbeck zablokowany.

87. minuta - świetny strzał Girouda, ale fantastyczną paradę zalicza Kasper Schmeichel!

Dużo szans dla The Gunners, ale żadna z nich nie ląduje w siatce Leicesteru.

94. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Gol Welbecka po doskonałym dośrodkowaniu Mesuta Özila z rzutu wolnego. 2-1 dla Kanonierów.

Sędzia gwiżdże po raz ostatni w tym spotkaniu. Trzy punkty zostają w Londynie.

Raport pomeczowy autor: źrodło: własne
Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 117.02.2016, 22:56

Uhuhuhu, wjazd na Anderlecht :D Chyba trzeba iść po popcorn :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.02.2016, 22:55

Zwracam honor, KDB jest wazny, ale on wychowal sie w innym klubie niz ten badziewny Anderlecht.

ronix11 komentarzy: 73017.02.2016, 22:54

Witam wszystkich

TlicTlac komentarzy: 602317.02.2016, 22:54

@ FabsFAN

ale, że Ci Belgowie nie są ważnymi graczami swoich drużyn, bo nie schodzą wcześniej czy o co Ci chodzi :>?

obecnie 8 Belgów, w tym 6 z niezagrożonym miejscem w pierwszym składzie swoich drużyn

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.02.2016, 22:53

Traitor
Niemozliwe, zeby byl za tak mala kwote.

Do VFL poszedl za 36 milionow euro.

Fanatic komentarzy: 599117.02.2016, 22:53

Z CR7 niezły symulant a jak domagał się karnego w drugiej połowie to aż padłem ze śmiechu, lecz nie on sam brał udział w przedstawieniu, jeszcze wtórowali mu niektórzy gracze Romy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.02.2016, 22:49

LM lm , ale czytam wlasnie, ze roo wypada na 1-2 miechy. I kto tam teraz bedzie gole strzelał oprocz martiala regularnie? Jesli AFC chce mistrza to wygrana na OT to powinien byc mus. Oni i tak byli bezzebbni, a teraz to juz w ogole.

Co do LM to Real lepszy, ale gdyby roma miala lepszy klej w nogach to tu pownnia byc minimum 1 bramka dla Romy, ale jak im pilka odskakuje to co zrobic. Ramos moze oprocz 1 bledu, to tak zagrał elegancko.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.02.2016, 22:49

Kanonier204
Nie, zszedl wczesniej, poniewaz jest waznym graczem w przeciwienstwie do kazdego belga w bpl.

TakKrzysiu komentarzy: 893817.02.2016, 22:45

Trochę brakuje mi w Arsenalu wychodzenia do podań. U nas nadawca szuka potencjalnego odbiorcy, po czym nierzadko rozkłada ręce i cofa do Merte/Kosy, chyba że akurat stworzy się odpowiedni korytarz, co zwykle jest dziełem błędnego ustawienia oponentów. Rzadko oglądam Bayern, Real czy Barce, ale kiedy do tego dochodzi, widać tam dużo większą potrzebę otrzymania podania.

Ziebka komentarzy: 265917.02.2016, 22:45

ktos wie co z Pique? czemu zszedl wczesniej z boiska?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.02.2016, 22:44

mistique

Widać, że gościu jest zielony :D

Fanatic komentarzy: 599117.02.2016, 22:44

Ronaldo jaka nietypowa dla niego cieszynka zamiast robic standardowa "pozę' to pobiegl do zidana jakby mu dziekowal za to, że go w ogóle wystawił do składu heheh

Zidane jak na razie wykonuje świeta robotę w Realu aż jestem ciekaw jak to bedzie dalej wyglądało.

Czeczenia komentarzy: 1249517.02.2016, 22:43

arsenallord

Nie obwiniam. Przyzwyczajony jestem, że "nie miał szans".

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.02.2016, 22:43

ZielonaLatarnia: Jak dla mnie w takiej sytuacji powinniśmy zrobic tak
Liga 4 miejsce
LE odpaść teraz bo nie oszukujmy się Borussia to wygra boli mnie to że tak teraz mówię źle się z tym czuje i to bardzo
Powinniśmy się starać o puchar Angli(Nwm czy dalej gramy ale wydaje sie ze tak)
Puchar Fa cup tu chyba juz jest final ustalony Live-City

Perełka z devilpage.Dwa ostatnie zdania :S

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.02.2016, 22:42

To teraz zostaje Liga!

video-ams3-1.xx.fbcdn.net/hvideo-xpt1/v/t43.1792-2/12732510_1556529831326654_354126774_n.mp4?efg=eyJybHIiOjE1MDAsInJsYSI6MTAyNCwidmVuY29kZV90YWciOiJzdmVfaGQifQ%3D%3D&rl=1500&vabr=588&oh=d3dca8f5d73b9ce1dd83594acf7c4e25&oe=56C52493

arsenallord komentarzy: 29742 newsów: 11717.02.2016, 22:42

Oba gole nie do wyjęcia. Szczęsny nie miał szans.

Freo98 komentarzy: 643617.02.2016, 22:41

arsenal159 tak jest

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.02.2016, 22:41

WilSHARE
No dobre przyznam szczerze ze ostatnie 20-25 minut to popis La Gantoise. Ja jestem zadowolony chociaz Foket mnie zawiodl.

Kums mistrz jak zawsze ;)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.02.2016, 22:40

Ta piłka po strzale Ronaldo poszła po nodze obrońcy?

Czeczenia komentarzy: 1249517.02.2016, 22:39

arsenal159

Skąd! Ja mu nawet zaczynam zazdrościć kariery. Wpuszcza jak bramkarz na wiejskiej dyskotece - jak leci, ale dziwnym trafem nigdy nie ma nic do powiedzenia.

Spoko, nie obwiniam go. Między interwencją, a zawaleniem gola są też inne stany. Ja jednak wolę bramkarzy którzy coś do powiedzenia mają.

Mihex komentarzy: 2360417.02.2016, 22:38

Bendtner 5 goli, ale z dobroci serca przypisał je innym.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.02.2016, 22:37

Bomba w Rzymie?

Kanonier204, wczoraj jeszcze nie byłeś zdecydowany. Dobre tempo czy bramki są mylące?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9217.02.2016, 22:36

Bendtner 3 gole? :]

Mihex komentarzy: 2360417.02.2016, 22:36

Champions League @ChampionsLeague 55 sek.56 sekund temu Zobacz tłumaczenie
Ominous for Roma? No team has ever come back from a 0-2 first leg home loss in 97 #UCL ties...

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.02.2016, 22:35

Ogląda ktoś mecz w Gent? Wybrałem zły mecz..

gunners007 komentarzy: 954317.02.2016, 22:34

pauleta19---> Nie jedno tylko któreś z kolei, do tego nie potrafi strzelać tak jak nasz Gerv. Miał tyle dobrych okazji, aby uderzyć to nie potrafił zagrozić bramkarzowi bo albo strzał słaby albo go wcale nie oddawał. On nie jest wstanie robić statystyk, blisko mu do Gerva czy Oxa.

Tomassini komentarzy: 272017.02.2016, 22:33

pauleta19
oki, nie chce się spinać mam trochę inną opinie na ten temat, żeby było jasne Walcott to dwie-trzy klasy niżej od Ronaldo

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9217.02.2016, 22:33

Szczęsny ma niesamowitego pecha :P Dużo strzałów oddają rywale, które są prawie nie do obrony.

tenZparagwaju komentarzy: 78817.02.2016, 22:33

Orientuje się ktoś jaki jest kurs,że Arsenal zdobędzie mistrzostwo?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.02.2016, 22:33

Tak mi się przypomniało przy sytuacji Florenziego.
youtu.be/1j0iXT4V40U

mitmichael komentarzy: 4924317.02.2016, 22:33

Gent*

Mihex komentarzy: 2360417.02.2016, 22:33

Oho, ale Gent chyba jeszcze powalczy :P Choć nawet 2-3 nie daje im wielkich szans na awans.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.02.2016, 22:33