Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester!

Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester! 14.02.2016, 14:01, 4552 komentarzy

Za nami 90. minut fantastycznego widowiska w Londynie, które przysporzyło nam wielu emocji. Byliśmy świadkami spotkania, w którym każda z drużyn walczyła do ostatniego gwizdka. Rzut karny, duża liczba żółtych kartek oraz jedna czerwona pokazują, iż był to mecz walki dwóch rywali w wyścigu o mistrzostwo Anglii.

Górą z tego starcia wyszli jednak Kanonierzy, a wybawicielem okazał się być nie kto inny, jak powracający po 10-miesięcznej kontuzji Danny Welbeck, który pokonał bramkarza rywali w 94. minucie spotkania! Pochwalić należy również Arsene'a Wengera, który zdecydował się na genialne zmiany, wprowadzając zawodników, którzy zapewnili zwycięstwo w tym spotkaniu. Warto dodać, iż Arsenal zwyciężając w tym pojedynku, dopisuje sobie trzy punkty w ligowej tabeli i traci już tylko dwa punkty do liderującego Leicesteru. Miejmy nadzieję, że ta wygrana poniesie jak na skrzydłach zespół The Gunners do kolejnych zwycięstw i tym samym zapewnienia sobie tytułu mistrza Anglii.

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny(46' Chambers), Monreal - Coquelin(61' Walcott), Ramsey - Chamberlain(83' Welbeck), Özil, Alexis - Giroud.

Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez(58' Wasilewski), Kanté, Drinkwater, Albrighton(83' King) - Okazaki(61' Gray), Vardy.

Dwie doskonałe szanse Arsenalu już na samym początku spotkania. Najpierw zła decyzja Oxa, a następnie niecelny strzał głową Sancheza.

13. minuta i pierwsza groźna szansa dla Lisów, ale Okazaki na spalonym. Chwilę później kolejna dobra okazja Leicesteru, świetnie dośrodkowanie zakończone strzałem głową Vardy'ego, ale jeszcze lepsza obrona Petra Cecha.

23. minuta strzał Kante zza pola karnego, jednak bardzo niecelny.

Świetna akcja Kanonierów w 24. minucie, ale strzał Sancheza zablokowany przez Morgana.

Dużo niedokładności z jednej i drugiej strony, piłka trafia spod jednej bramki pod drugą, ale nadal bez goli w tym spotkaniu.

30. minuta - piłka ląduje w siatce po strzale głową Girouda, ale Francuz na spalonym. Schmeichel wznowi od bramki.

Piękny strzał N'Golo Kante w 38. minucie spotkania, ale Petr Cech kolejny raz popisuje się fantastyczną paradą.

43. minuta i jest rzut karny dla drużyny Leicesteru! Jamie Vardy pewnym, mocnym strzałem z jedenastu metrów wyprowadza Lisy na prowadzenie, 0-1 dla gości.

Sędzia doliczył dwie minuty, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

52. minuta i świetna centra Monreala, jednak strzał Girouda głową bardzo niecelny.

Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Simpsona w 54. minucie i Lisy zmuszone będą grać w dziesiątkę.

Kanonierzy w natarciu - dużo dośrodkowań w pole karne przeciwnika, ale nic z tego nie wynika. Wynik pozostaje bez zmian.

GOL dla The Gunners w 70. minucie! Piękne strącenie piłki przed Oliviera Girouda, a strzelcem bramki Theo Walcott. I mamy 1-1!

Doskonała okazja Pera Mertesackera, ale strzał głową Niemca mija słupek bramki strzeżonej przez Schmeichela. Chwilę później kolejna szansa dla Arsenalu, ale Danny Welbeck zablokowany.

87. minuta - świetny strzał Girouda, ale fantastyczną paradę zalicza Kasper Schmeichel!

Dużo szans dla The Gunners, ale żadna z nich nie ląduje w siatce Leicesteru.

94. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Gol Welbecka po doskonałym dośrodkowaniu Mesuta Özila z rzutu wolnego. 2-1 dla Kanonierów.

Sędzia gwiżdże po raz ostatni w tym spotkaniu. Trzy punkty zostają w Londynie.

Raport pomeczowy autor: źrodło: własne
Verminator97 komentarzy: 1490018.02.2016, 00:24

K204 > Oczywiście, że na 1:0.

Kyrtap > Wszystkiego najlepszego! :) Życzę Tb i Nam wszystkim więcej takich pięknych momentów z Arsenalem jak w tegoroczne walentynki. :D

3rdpitch komentarzy: 454218.02.2016, 00:23

Petr Cech is being lined up to replace Mikel Arteta as Arsenal's club captain from next season. [Mirror]

Jeśli się to okaże prawdą to ręce opadają.
Legenda Chelsea kapitanem Arsenalu...
Jak Wenger dobiera tych kapitanów? Jak nie zdrajca to jakiś dziadek.
Szczęsny ma tu wrócić najpóźniej na sezon 2017/18 i prędzej Wojtkowi bym dał tą opaskę niż Cechowi.
Jest tyle lepszych opcji, chłopaków, którzy mają Arsenal w sercu jak Wilshere, Szczęsny, Coq, Giroud + ci bardziej doświadczenie Koscielny, Cazorla.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2016, 00:22

Filip151

Ja , biore 80 złotych od 1 zdania.

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 218.02.2016, 00:20

Czy ktoś z was zajmuje sie moze profesjonalnie tlumaczeniami z angielskiego na polski?

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 118.02.2016, 00:18

K204

Tak, na 1 do 0. Na samym początku meczu po podaniu Fabregasa.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.02.2016, 00:17

Arshavin tylko pierwsze 1.5 sezonu zagrał na wysokim poziomie. Kolejny sezon miał przyzwoity, a później już irytował.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.02.2016, 00:17

Denilson to byl AS ale jego gola z Evertonem to nie zapomne. I chyba byla to bramka na 1:0?

R700
Gdzies tam pewnie zostaly jego zlote kule.

Verminator97 komentarzy: 1490018.02.2016, 00:12

R700 > Szkoda mi Andrzeja. Bardzo go lubiłem. On miał wszsytko tak jak mówisz. Pamiętam jak się nim jarałem jako mały chłopiec na EURO 2008 i później oglądam nagle mecz Arsenalu i Arsha grał u nas. :D I takie ale super. Wtedy jeszcze neta nie miałem, plotek się nie słyszało. Nagle mecz i boom Arsha w Arsenalu! :)

Chłop miał potencjał żeby stać się wielką postacią w Arsenalu, ale w pewnym momencie chyba się zagubił i nic z niego nie wyszło. :/ Jednak początek u nas miał wyborny. Chyba nie trzeba nikomu przypominać co wyprawiał na początku kariery u nas.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2016, 00:10

K204

,, Ech Diaby legenda '' - rzekła pielegniarka Londynskiego szpitala spogladajac na łozko, w którym spał.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 118.02.2016, 00:09

TlicTlac

Nie byłem pewny tej ironii :D

Na filmiku bardzo nieodpowiedzialne zachowanie Niemca. Pamiętam jak swego czasu Denilsonowi (to był dopiero as!) się oberwało od Wengera za to, że w podobnej sytuacji, w meczu z Evertonem nie złapał piłki w ręce.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 718.02.2016, 00:09

najlepiej zagrac 100 na barce bo jak ci kupon nie siadnie to i tak bedziesz sie cieszyl

youtube.com/watch?v=59-gwr0Q9po

Szczerze powiedziawszy, to wtedy to tak komicznie wyglądało, że nawet bramka mnie nie zasmuciła ;D , a nawet się cieszyłem, dzięki naszemu BFG(ofc nie ze względu na kontuzje) :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.02.2016, 00:05

Verminator
Benzema zagra na Euro. Jakis czas temu Francuzi cos mowili, ze moze zostac powolany.

Kyrtap
Sto lat .

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.02.2016, 00:04

przecież my tego meczu nie wygramy u Siebie, to lepiej te 120zł to mi dajcie. :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2016, 00:04

V97

Arsha jaki drybling przy drugim golu, rusek to u mnie jest w top 10 ulubionych pilkarzy AFC , szybkosc,drybling,technika, gole , asysty wszystko to miał.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 118.02.2016, 00:02

Sto lat mi!
Już nigdy nie będę -naście :(

Verminator97 komentarzy: 1490018.02.2016, 00:02

K4n0ni3R > Graty! Na twoim miejscu też bym zagrał za 100 zł na Arsenal. Jak zagram skromnie za 20 zł. :P

K4n0ni3R komentarzy: 97018.02.2016, 00:00

Ja gram za sto na Arsenal tym bardziej że dziś wpadło 600 z kuponu. Mam dziwne przeczucie że wygramy chociaż u siebie :)

Verminator97 komentarzy: 1490017.02.2016, 23:59

youtube.com/watch?v=wJNymWTMzTA

Hattrick Lorda, świetny Arsha i Nasri, a nawet Abou grał. Fajny meczyk. :D

Jak dla mnie Francja dużo straci na braku Karima, Nasri'ego czy Ribery'ego, ale i tak mają mocny skład. Środek pola wygląda solidnie, zresztą obrona też, na bramce Lloris. Na skrzydłach Payet i Griezmann i w ataku będzie brakować Karima, ale może Giroud zaskoczy wszystkich i spełni oczekiwania?

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 117.02.2016, 23:56

TlicTlac

Z tym 'szczególnie jeśli chodzi o Pera', to taki żart?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.02.2016, 23:56

TlicTlac
Włosi.
Motta
Marchisio - Veratii.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.02.2016, 23:56

"Carrick to najlepszy angielski pilkarz. "

Nie wiem jak ale udało mi się przenieść w czasie o 5 lat. Wygramy z Barcą 2-1.

TlicTlac komentarzy: 600917.02.2016, 23:54

Euro i faworyci?

ze względu na bycie gospodarzem - Francuzi;
ale też jako jedna z niewielu drużyn nie mają "średniaków" na paru pozycjach;
do tego Hiszpania - może w końcu się obudzą?

Niemcy po rezygnacji Lahma i naszego BFG nie mają już tak świetnej obrony(szczególnie jeśli chodzi o Pera); jedyny Mueller na ataku, jakoś nie przekonują, ale w finale/pół- pewnie będą;

potem Belgia / Włochy? - niewiadome, obecnie Belgowie dobrze sobie radzą w klubach(oprócz gwiazdy - Hazarda); a Włosi? - może sprawią niespodziankę;

ciekaw jeszcze jestem jak się Chorwacja zaprezentuje - mają ogromny potencjał;

grupa D najciekawsza, jak drużyny są w formie(co pokazali Czesi wygrywając grupę i Turcy w paru ostatnich meczach), to mogą przejść każdego;
ale i tak stawiam na Chorwację i Hiszpanię ;)

Verminator97 komentarzy: 1490017.02.2016, 23:41

simplemann > Bo raz mu się zdarzyło z WBA chyba to było.

Ale ogólnie to Santi jest taki, że nawet jak go faulują to zazwyczaj gra dalej, a tamto to był wyjątek. :P

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.02.2016, 23:38

FabsFAN
Wracając do tematu - czemu padło nazwisko Cazorli w kontekście symulowania? Z ciekawości pytam.

Verminator97 komentarzy: 1490017.02.2016, 23:36

FabsFAN > Mhm.

Panowie, jest ważne pytanie. Chcę kupić bilety na mecz Polska vs Serbia w Poznaniu, ale nie wiem czy muszę mieć wyrobioną kartę kibica czy jakoś tak? Pierwszy raz chcemy się wybrać z kumplami na mecz reprezentacji, więc pytam czy wystarczy zakupić bilety czy jak to wygląda? Wie ktoś coś? :)

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 117.02.2016, 23:35

Fanatic

To akurat jeszcze większy pewniak niż Welbeck :)

Fanatic komentarzy: 599117.02.2016, 23:34

Anglia i tak nic nie ugra na tym EURO, nawet jakby grali na "dopingu", z szitu bata nie ukręcisz.

Czeczenia komentarzy: 1248717.02.2016, 23:31

O Boże, znów o Barcelonie? Dobrze, że odpadną w 1/8.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 117.02.2016, 23:31

Fabs

Zaburzenie dysocjacyjne tożsamości? :D

A tak serio, to wiadomo, że ani Barkley, ani Henderson nie są jacyś wybitni, jednak chyba nikogo lepszego na ten moment nie ma. Welbeck to akurat pewniak.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.02.2016, 23:29

Verminaor
Carrick to najlepszy angielski pilkarz.

Fabs
Jakos Henderson + Barkley mnie nie przekonuja :D
Ja jestem za to pewny, ze #datguy Welbz ma podstawe, bo to prawdziwy ulubienic Roya!

Fanatic komentarzy: 599117.02.2016, 23:29

illpadrino

zgaduję, że po tym nadepnieciu symulowal, ze go boli stopa ;D

TakKrzysiu komentarzy: 893617.02.2016, 23:28

Kyrtap
Ja już na jego temat wolę się nie wypowiadać.

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.02.2016, 23:28

Ill

Świetne ujęcie.Ciekawe co kolega na to odpowie :D

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 117.02.2016, 23:27

Fabs

Jak Jack był dostępny, to grał zawsze. O dziwo w reprezentacji prezentuje się praktycznie zawsze dobrze. Co mecz zbierał MOTM. Co do reszty, to chyba jeszcze Henderson i Barkley, bo inne Lallany czy Milnery, to dno.

FabsFan

znowu ten gość próbuje wszystkich przekonać, że Busquets to nie parodysta jeśli chodzi o symulowanie?

Chłopie chłopie. Śmieszny Jesteś.

Verminator97 komentarzy: 1490017.02.2016, 23:25

FabsFAN > Budować skład na Carricku? Serio!?!?

TakKrzysiu komentarzy: 893617.02.2016, 23:23

na injury room zerknąłem i też jest miesiąc.

FabsFAN
I tak najlepsze są 3 tygodnie Papcia. U niego to ma związek z czymś wiekuistym

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.02.2016, 23:23

Kyrtap
JA jestem ciekawy, jaka pomoc skleci. Obejrzlaem ostatnio w koncu tego Alliego w akcji, ale nic ciekawego to on nie prezentuje, a Barkley jest troche nierowny. Jesli Carrick bedzie zdrowy, to moim zdaniem, powinien grac i wokol niego budowac pomoc.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 117.02.2016, 23:21

Fabs

Roy ma swoich ulubieńców i jeśli będzie zdrowy, to nawet bez formy zagra.

Fanatic komentarzy: 599117.02.2016, 23:21

Pamiętam jak ogladalem mecz barcy z deportivo i tam Busket popisal się "talentem" jak upadl i mio braku bezpośredniego kontaktu z glowa to złapal sie za twarz jakby ktos dal mu plaskacza.
Nie oglądam regularnie barcy to nie będe pisal, że Busquets regularnie symuluje, lecz jest to gośc, który nie stroni od takich zagrań i jest gotów posymulować, jezeli nadarzy sie okazja.

Takich graczy jest wiele, tak jak w realu(CR) czy niektórzy gracze Romy, którzy dali "popis" w meczu z Realem

Jednak faktycznie z ta latka symulanta się zgadzam, ma ja przyklejoną po dawnych brawurowych symulacjach - zapracował na nia to i ma za swoje.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.02.2016, 23:19