Z szacunkiem, ale bez skrupułów: Arsenal vs Crystal Palace

Z szacunkiem, ale bez skrupułów: Arsenal vs Crystal Palace 16.10.2021, 12:11, Patryk Bielski 648 komentarzy

Piłka nożna na najwyższym klubowym szczeblu kazała na siebie czekać niemal dwa tygodnie. Wreszcie, po przerwie reprezentacyjnej, Premier League wraca do gry. Nie oznacza to jednak, że już w ten weekend otrzymamy danie główne, czyli spotkanie Arsenalu z Crysstal Palace. To dopiero w poniedziałek, choć pierwszy kick-off sędziego Jonathana Mossa zabrzmi na Vicarage Road już za niespełna 3 godziny w starciu Szerszeni z Liverpoolem. Czego jednak my, kibice Arsenalu, możemy spodziewać się na starcie tygodnia?

Na Emirates Stadium przyjeżdża stary znajomy i żywa legenda klubu. Patrick Vieira, który od tego sezonu został menadżerem Orłów, zdaje się nadal szukać optymalnego zestawienia swojego zespołu. Po sporym odmłodzeniu kadry i dość rozczarowującym początku sezonu Francuz zaliczył imponujące zwycięstwo z Tottenhamem na własnym stadionie 3-0. Jeszcze za czasów gry w Arsenalu Super Pat nie zwykł zresztą przegrywać z Kogutami. Jak jednak wygląda jego czas na stanowisku trenera? 7 spotkań: 7 punktów, w tym dwie porażki, 4 remisy i wspomniane zwycięstwo z Tottenhamem. Z pewnością nie tak Vieira wyobrażał sobie początek swojej przygody na Selhurst Park. Drużyna przechodzi jednak gruntowną przebudowę, a w jej grze - dla wytrawnego obserwatora boiskowych zmagań - widać pewne przebłyski formy. Nie należy spodziewać się więc, że goście w poniedziałek oddadzą pole gry Kanonierom i potulnie zjadą do boksu. W tabeli ligowej drużyna Crystal Palace jest oddalona od Arsenalu jedynie o 3 pozycje i zajmuje obecnie 14. miejsce.

A jak ma się sytuacja w północnym Londynie? Tutaj podobnie. Po widowiskowym zwycięstwie ze Spurs przyszedł kubeł umiarkowanie zimnej wody i bezbarwny remis ze zwyżkojącym Brightonem, który dominował The Gunners na własnym stadionie. 11 miejsce w Premier League z pewnością nie jest tym, czego kibice Arsenalu mogliby oczekiwać po siedmiu ligowych kolejkach. A na pewno nie byli do tego przyzwyczajeni, gdy na Avenell road gościł Vieira. Zamykające kolejkę starcie może być jednak dla Kanonierów swoistą katapultą na dogonienie reszty stawki w czołówce, bowiem do piątego Everonu podopieczni Artety tracą jedynie 4 punkty, przy 6 do lidera tabeli - Chelsea.

W drużynie gospodarzy jedynym kontuzjowanym jest Granit Xhaka. Wątpliwy jest też występ Gabriela Martinellego, który doznał lekkiego stłuczenia na sesji treningowej. Brazylijczyk w tym sezonie nie znajduje się jednak jak na razie w planach menadżera i musi szukać swoich szans w mniej znaczących rozgrywkach pucharowych. Patrick Vieira również nie może narzekać na swoją sytuację kadrową. Co prawda od początku sezonu niedostępny jest dobrze zapowiadający się Eberechi Eze, to Anglik obok defensora Nathana Fergusona jest jedynym zawodnikiem, którego z przyczyn zdrowotnych nie zobaczymy w poniedziałek.

Czego możemy spodziewać się w pojedynku z Orłami? Ostatnie pięć meczów, a co więcej styl rozgrywanych spotkań za rządów Artety, wskazują na remis. Najpierw 21 kwietnia 2019 roku Crystal Palace odprawiło na Emirates Stadium Arsenal 2:3, by później zanotować trzy remisy i na własnym stadionie przegrać 1-3. W tamtym meczu trzy punkty Kanonierom zapewnili w zwariowanej końcówce i doliczonym czasie gry Martinelli i Pepe. Z pewnością nie mielibyśmy nic przeciwko takiemu scenariuszowi w poniedziałek. Jaka będzie rzeczywistość? Przekonamy się już wkrótce, kiedy widowiskowości spektaklu dowodzić będzie sędzia Mike Dean.

Rozgrywki: 8. Kolejka Premier League
Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium
Data: Poniedziałek, 18.10.2021, godzina 21:00 czasu polskiego
Sędzia: Mike Dean
Typ Kanonierzy.com: 2:2
Kod promocyjny TOTALbet - odbierz zakład bez ryzyka do 200 zł!

Crystal PalacePremier LeagueZapowiedź autor: Patryk Bielski źrodło: własne
kamil47 komentarzy: 268518.10.2021, 21:51

Kogo widzicie za Artete do obecnej sytuacji Arsenalu? Mówię o realnym zatrudnieniu dostępnego trenera.

Dzulian komentarzy: 255218.10.2021, 21:51

Ramsdale to jakiś yebany superman w tej bramce :o
Ci którzy go oceniali bez zagrania meczu powinni z tydzień o chlebie i wodzie teraz siedzieć.

spazi_28 komentarzy: 85018.10.2021, 21:51

ramsdale w gazie

tamten save był niemożliwy IMO

Elastico07 komentarzy: 1252518.10.2021, 21:51

@losnumeros napisał: "Na początku spotkania jakoś to wygladało, ale im dalej w las tym bardziej przypomina to grę z Norwich, Burnley i Brighton, tak grając nie będziemy zdobywać wiecznie punktów"
Jeszcze Chelaea i.City tylko klasowe drużyny karmią sie takim leszczami jak my.Wstyd,żenada,hańba

ZielonyLisc komentarzy: 2027918.10.2021, 21:51

idę grać w bfka, elo

Moegi14 komentarzy: 177418.10.2021, 21:51

Styl Artety nie ma się co dziwić jak grał tak trenuje. Co z tego że wygrywam, jak gramy tak słabo że się patrzeć na to nie da każdy nas dominuje.

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19218.10.2021, 21:50

Partey po przejsciu do Arsenalu obniżył loty o połowę. Bez kitu jest tak przeciętny, że gorszy od niego jest chyba tylko Xhaka razem z Elnenym. Troche przegiąłem ale co sie z tym typem porobiło? W Madrycie był jak przecinak, a u nas? Jak platfus jakiś

szymon2easy komentarzy: 5818.10.2021, 21:50

Ramsdale usiądź mi na mordzie kocie

bizooon komentarzy: 691118.10.2021, 21:50

@Paul77: cale szczęście skonczyłbsię tematvwrwz z koncem Leno

Gryzek komentarzy: 379718.10.2021, 21:50

Arczi, parz tam w szatni mocną kawę chłopakom, bo przysnęli coś.

noth komentarzy: 264318.10.2021, 21:50

Co to ma być?! Czemu cofamy się tak głeboko u siebie jak gramy z CP bez Zahy i Eze?! Arteta co Ty wyprawiasz?!

Slaviola komentarzy: 1237718.10.2021, 21:50

Ramsdale jaki to jest kocur!

Alonso komentarzy: 1282418.10.2021, 21:50

ale się chłop wyciągnął

MuodyWenger komentarzy: 1572 newsów: 1218.10.2021, 21:50

Nasza gra od 25 minuty to dramat. Uwierzyłbym w proces, nawet jeśli ie byłoby wyników, a byłby styl. Niestety stylu nie widać. Arteta Out

sickstick komentarzy: 276218.10.2021, 21:50

Ale ten faul na Sace to bandyctwo, ewidentna czerwona kartka

Zdjąc Pepe bo nic nie daje przy takiej grze, o ile Saka moze grac. Wpuscić Lace zebybprzytrzymal pułke. Przeframy to jak gola stracimy

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 118.10.2021, 21:49

@mruw napisał: "Mówcie co chcecie, ale 1v1 to Tomiyasu jest nie do przejścia"
Zupełnie inaczej niż Bellerin

Paul77 komentarzy: 976718.10.2021, 21:49

Czy ktoś jeszcze będzie płakał po pewnym Argentyńczyku?

tomash473 komentarzy: 211518.10.2021, 21:49

Nuuuuuda... okraszona tragiczną grą Arsenalu. Ramsdale jak na razie MOTM

losnumeros komentarzy: 1318918.10.2021, 21:49

Na początku spotkania jakoś to wygladało, ale im dalej w las tym bardziej przypomina to grę z Norwich, Burnley i Brighton, tak grając nie będziemy zdobywać wiecznie punktów.

Elastico07 komentarzy: 1252518.10.2021, 21:48

Już komentarzy nas wyjaśniają konkretnie.Teraz pewnie wyjdziemy na 2 połowę,dobre 10 minut i autobus do końca.Zeby od 20 minut nie wymienić więcej niż 3 podan,udajmy dalej że Arteta ma pomysł i wszystko idzie w dobrym kierunku

mruw komentarzy: 413418.10.2021, 21:48

Mówcie co chcecie, ale 1v1 to Tomiyasu jest nie do przejścia

Garfield_pl komentarzy: 2796918.10.2021, 21:48

Pogubiliśmy się trochę, za szybko chyba gol padł, trzeba stuknąć 2 gola, może Laca za Aube albo Sake.

Reucik komentarzy: 93718.10.2021, 21:48

Bezzebni jak to Arsenal, tylko bezsensowne klepanie, Arteta masterclass

Moegi14 komentarzy: 177418.10.2021, 21:48

Dean i Atkinson to najgorsi sędziowie, siedzą stare ślepe dziady

bizooon komentarzy: 691118.10.2021, 21:48

@rafal1990: właśnie powiedział komentator że Arsenal od 15ej minuty poziom championship

DexteR_000 komentarzy: 762518.10.2021, 21:48

Swoją droga dopiero w końcówce włączyłem mecz i teraz patrzę że to mike dick sędziuje to w sumie się nie dziwie.

paw3u komentarzy: 562818.10.2021, 21:48

Tragiczny styl póki co... broni nas tylko wynik.

bizooon komentarzy: 691118.10.2021, 21:47

Ocknąc się marionetki wy!

aaron_maj komentarzy: 182218.10.2021, 21:47

Jaki Partey jest irytujący z tymi swoimi stratami. Nie wiem co się z nim stało. Swoją droga grubo dajemy się dominować…

rafal1990 komentarzy: 39518.10.2021, 21:47

@xValorx:
czyli wynik się zgadza a dalej grają kaszanę?

losnumeros komentarzy: 1318918.10.2021, 21:47

@illpadrino napisał: "To powinien jakiś na Varze teraz dać znać, że to podchodzi pod czerwo cho no zobacz. A nie, Xhaka nasz kochany by z miejsca dostał czerwo."