Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League!

Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League! 11.05.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3655 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League zmierzyły się ze sobą zespoły Norwich i Arsenalu. Inicjatywę nad meczem od samego początku przejęli przyjezdni z Londynu, czego dowodem może być znaczna przewaga w posiadaniu piłki oraz dwie strzelone bramki. Co prawda należy oddać bramkarzowi Norwich, Ruddy'emu, że zwłaszcza w pierwszej połowie spisywał się wręcz wyśmienicie. Bronił stuprocentowe sytuacje, dzięki czemu Norwich przegrało jedynie dwoma bramkami. W drugiej połowie to jednak Fabiański spisywał się fantastycznie i odegrał ogromną rolę w zachowaniu czystego konta w dzisiejszym meczu. Warte odnotowania są także dwie rzeczy po stronie Arsenalu - pierwszy gol dla Arsenalu Jenkinsona oraz pierwszy od 420 dni występ Diaby'ego w meczu o stawkę.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosicky - Ramsey, Ozil, Podolski – Giroud.

Norwich City: Ruddy – Martin, R. Bennett, Turner, Olsson – Tettey - Snodgrass, Howson, Johnson, Redmond – Elmander.

W 8. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się gracze Arsenalu, jednak strzał Podolskiego minął bramkę Norwich. Z drugiej strony nie miało to większego znaczenia, gdyż sędzia odgwizdał pozycję spaloną reprezentanta Niemiec.

Trzy minuty później bardzo groźną akcję prawą flanką przeprowadzili gracze Kanarków, jednak w heroicznym stylu interweniowali defensorzy z Londynu i udało im się oddalić zagrożenie.

W 18. minucie Redmond próbował zaskoczyć Fabiańskiego kąśliwym strzałem z lewego skrzydła, jednak polski golkiper stanął na wysokości zadania i popisał się refleksem odbijając to uderzenie.

W 27. minucie wyborną akcją kombinacyjną popisali się gracze Arsenalu. Giroud pięknie wyłożył piłkę do Podolskiego, jednak idealną paradą interweniował Ruddy. Wciąż 0:0 na Carrow Road.

Trzy minuty później przed stuprocentową sytuacją na zdobycie bramki stanął Giroud, Francuz znalazł się oko w oko z Ruddym, jednak nie udało mu się pokonać golkipera gospodarzy.

W 35. minucie kolejną groźną sytuację mieli Kanonierzy jednak strzał Ramseya został zablokowany przez obrońcę Norwich.

Pięć minut później ładny strzał z dystansu oddał Giroud, jednak i to uderzenie udało się wybronić Ruddy'emu.

W 50. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Rosicky'ego strzał głową oddał Podolski, jednak jego uderzenie poszybowało ponad bramką.

Trzy minuty później mamy bramkę! Tym razem Ruddy nie miał żadnych szans. Giroud pięknie podciął futbolówkę do Ramseya a ten perfekcyjnym strzałem z woleja w samo okienko wpisał się na listę strzelców! Przepiękna bramka Walijczyka i 1:0 dla Arsenalu!

W 58. minucie podwójną zmianę przeprowadził trener Norwich. W miejsce Elmandera i Tetteya pojawili się Hooper i Loza.

W 62. minucie byliśmy świadkami podwyższenia wyniku. Gibbs wyłożył piłkę Podolskiemu, ten próbował oddać strzał, lecz ten został zablokowany. Na szczęście dla Arsenalu futbolówka spadła pod nogi Carla Jenkinsona, który pokonał Ruddy'ego. 2:0 dla Arsenalu.

Chwilę później na boisku pojawił się Jack Wilshere, który zastąpił strzelca pierwszej bramki, Aarona Ramseya.

W 74. minucie na podwójną zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Na boisku zameldowali się Diaby i Sanogo, którzy zmienili Rosicky'ego i Girouda. Po chwili zmianę przeprowadził też trener Norwich, Bennett zastąpił Redmonda.

W 77. minucie Fabiańskiego próbował postraszyć Loza, jednak Polak był na posterunku i zachował czujność nie dając się zaskoczyć.

Trzy minuty później gracze Norwich jeszcze raz próbowali zaatakować bramkę Fabiańskiego, jednak i tym razem stanął on na wysokości zadania i bez większego trudu zażegnał niebezpieczeństwo.

83. minuta i kolejna kapitalna interwencja Fabiańskiego! Wybornie wyszedł do wychodzącego sam na sam napastnika gospodarzy, skrócił kąt i wybił piłkę spod jego nóg. W końcówce spotkania Polak wyrasta na bohatera, jakim w pierwszej odsłonie był Ruddy.

W 88. minucie bliski zdobycia bramki był Yaya Sanogo. Niekrytego Francuza w polu karnym znalazł Wilshere, młody napastnik oddał ładny strzał w kierunku dalszego słupka, lecz końcami palców piłkę wybił Ruddy.

Norwich CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.05.2014, 02:17

Co do Suareza to myślę, że największe szanse na jego pozyskanie ma jednak Barcelona.

Ricco komentarzy: 64315.05.2014, 02:16

my mamy argument żeby sprowadzić Di Marie, a mianowicie Ozil.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.05.2014, 02:16

Dlatego myślę, że Wenger nie włączy się tak intensywnie w tę walkę.

shark31 komentarzy: 601315.05.2014, 02:16

Khedira to lepszy zawodnik niz Arteta ale gorszy DM niz Arteta. Kompletnie nie potrafi odbierac pily, wiec to go dyskfalifikuje.
Imo nawet ten nieszczesny Gonalons byl by lepszy niz Sven Bender i Khedira.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 02:16

rivaldo700

Tam na szpicy grywa też Ronaldo, więc nie bój nic :]

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.05.2014, 02:15

carosV

ja ktory mowilem ze czerwonka bedzie grozna, od razu Ci mowie-NIE. Suarez to facet co zrobil im okolo 30 bram i 20 asyst w tym sezonie.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 02:15

Kasą ich w życiu nie przebijemy, Ozil musiałby działać.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.05.2014, 02:13

To by była miazga, wygrać z City, PSG czy Monaco walkę o Di Marię. :D

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 02:13

Strasznie mnie ciekawi czy Liverpool w następnym sezonie 'się obroni'. Jeżeli odejdzie Suarez - na pewno nie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.05.2014, 02:12

mid

a to juz nie nasz problem jak czerwonka zastapilaby suareza

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.05.2014, 02:11

Mid, Cavaniego to by mogli tylko przekonać lepszą ligą.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 02:11

Real nie potrzebuje dwóch światowej klasy napastników. Brak jednego nadrabiają Bale i Ronaldo ładując bramy jak szaleni.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.05.2014, 02:10

Lallana do Liverpoolu, Shaw do United. Tak się to pewnie skończy. Jeszcze plota wyszła, że Totki chcą Rodrigueza.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.05.2014, 02:10

w ogole zdziwilby mnie ruch realu jakby sprzedali benza, a sprowadzili kogos innego, zostawiajac przy tym morate.

Benz tam powinien zostac nawet gdyby przyszedl Cavani/Falcao itp, bo inaczej beda w tym samym miejscu

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 02:09

rivaldo700

Dziwne, że nie bierze się pod uwagę wymiany z dopłatą. Bo niby kogo za Suareza Liverpool będzie chciał pozyskać - Cavaniego?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.05.2014, 02:09

Nie oceniam, ale chciałem tym podkreślić to, że nie taki owoc smaczny. carlosV ma wiele racji z tym, że ArseneAl wprowadził zamęt z Morganem. IMO są lepsi na DMF obecnie na rynku. Nie rozumiem, przedstawiasz mi staty i procenty, to tak jakbyś nie widział tego piłkarza w meczu. Bender ten sezon ma przejściowy, to samo Khedira, którego wolałbym bardziej niż Schnederlina. Jednakże obaj są świetnymi zawodnikami i w formie są dominującymi postaciami w klubach. Khedira gryzie trawę, a do tego dużo lepiej potrafi rozprowadzać piłę i regulować tempo gry niż Arteta, który przecież grał na ŚP.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 02:08

btw., co dziś było z tym Marinem w finale?

shark31 komentarzy: 601315.05.2014, 02:07

RIVALDO700 to akurat moze byc problem:/

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 02:07

rivaldo
A prezes mówił, że wyprzedaży nie będzie..ehe

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.05.2014, 02:06

wszystko fajne tylko , Morgan Schneiderlin to gracz southampton, a tam juz bliski odejscia jest lallana i shaw.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 02:05

Jeremy Wilson claims we'll bid for Benzema once the CL is over. Other sources say AdM is a major target.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.05.2014, 02:01

John Cross - "Real Madrid will launch a full-scale attempt tp sign Luis Suarez this summer - prepared to sell Benzema to fund the move"

zaczynaja chodzic takie ploty , choc ja sadze ze gryzon swoj prime spedzi u czerwoniakow

shark31 komentarzy: 601315.05.2014, 02:01

WilSHARE Nasri sie nie zalapal do 30. Koscielny zaczol grac w reprze 2 lata temu. Oceniasz zawodnikow po tym czy graja w reprze?
Staty mi pomagaja w ocenie zawodnika, ale ofc glownie patrze na gre i Schneiderlin to po Fernandinho i Maticu najlepszy DM w lidze. W poprzednim sezonie mial najwiecej odbiorow i przechwytow w lidze, a do tego skutecznosc podan na poziomie 90% przy czym mial sporo wiecej kluczowych podan od Artety ktory w poprzednim sezonie byl bardzo dobry.

Ta bo Sven Bender to w tym sezonie okaz zdrowia...

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 02:01

Warto też pamiętać, że w Arsenalu defensywny pomocnik nie wykonuje zadań stricte defensywnych. Musi też potrafić dać coś od siebie z przodu. Arteta niestety tę umiejętność zatracił.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 01:59

Ogólnie Schneiderlina oceniał nie będę bo mało widziałem go w akcji, ale wydaje mi się, że panuje tu na niego hype, BO

- jego fanboj "na literkę 'a'" wpoił wszystkim, że lepszego DM'a we wszechświecie nie ma,
- na whoscored ma fajne statystyki.

Może jest dobry, może nie, IMO za wcześnie jest by oceniać go jednym z najlepszych w Europie, bo właśnie Europa go jeszcze nie zweryfikowała. Potwierdzi klasę w większym klubie na arenie międzynarodowej - okej, jarajmy się. Teraz jest CHYBA dobrym/być może bardzo dobrym DM jak na Soton.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 01:56

shark31

"Il Mattino" - włoska gazeta. Piszą o tym, bo o zawodnika zabiega też ponoć Napoli.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 01:53

shark
Myślę, że wtedy jeszcze nie wiedział, iż zostanie wręcz wypchnięty z Realu.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.05.2014, 01:51

Schneiderlin się nie łapie do 23 piłkarzy na mundial, a przecież to the best DMF w BPL. Określasz umiejętności piłkarza po statach? To chyba nie zwróciłeś uwagi, że złapał 4 kontuzje w tym sezonie.

Kanyeast komentarzy: 315715.05.2014, 01:47

CarlosV
Nie wiem czy gra z kontry jest taktyka na wszystkie mecze. Jeszcze jak byl tam Ozil to na te ich gre dalo sie patrzec teraz to jest nuda.

mar12301 komentarzy: 2316815.05.2014, 01:47

Real zero kreacji. O lol.:x

shark31 komentarzy: 601315.05.2014, 01:46

Midgardsorm o nie...:/ Źródło?

carlosV - Özil: Zostaję w Realu Madryt:
realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=47325

WilSHARE dla pewnosci sprawdzilem sobie staty Svena i teraz jeszcze bardziej niemam watpliwosci ze jest on gorszy od Artety, a Schneiderlinowi moze piety calowac:)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 01:46

Złożyliśmy ponoć ofertę za Gonalonsa.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.05.2014, 01:40

to mało widziałeś w życiu :)

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 01:38

To czy znaczą czy nie wie sam zawodnik. Zależy, czy jest profesjonalistą czy marną chorągiewą, jak Coutinho chociażby.

shark31 komentarzy: 601315.05.2014, 01:37

Sven Bender jest gorszy od Artety.

shark31 komentarzy: 601315.05.2014, 01:36

carlosV ale ja nie mowie ze Martinez przejdzie do AFC. Pisze tylko ze takie wypowiedzi absolutnie nic nie znacza i to jest fakt.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 01:35

Kanyeast
Nie zawsze futbol musi opierać się na utrzymaniu piłki. Granie z kontry to też taktyka. A Real realizuje ją świetnie bo ma świetnych wykonawców. I nie sądzę, by Benzema musiał u nas 'odżywać', bo gra świetny sezon.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.05.2014, 01:34

Za mniejsze pieniądze Sven Bender do wzięcia, powtarzam.

Kanyeast, kreacji 0 css, bardzo cieszyłbym się z braku takiej 'kreacji'. Wystarczy, że w składzie jest Alonso i Modrić i masz wszystko zapewnione. Do tego superszybkie skrzydła i drużyna mistrzów.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 01:33

shark
Dalej rób sobie nadzieje w takim razie :)

Kanyeast komentarzy: 315715.05.2014, 01:31

Benzema by u nas odżył. Real gra coraz gorszy futbol, pomimo wynikow. Ich futbol w tym sezonie to przede wszystkim kontry i superszybkie skrzydla. Kreacji zero.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.05.2014, 01:31

van Gaal wziął 4 bramkarzy, żeby tylko van der Wiela nie brać. :D

shark31 komentarzy: 601315.05.2014, 01:31

carlosV jak by takie wypowiedzi jak Martineza mialy znaczenie to by bylo po 10 transferow w calym okienku bo nikt by nigdzie nie przechodzil:)

Kanyeast komentarzy: 315715.05.2014, 01:29

Benzema!!!!!@

pierre_afc komentarzy: 1207115.05.2014, 01:29

@RIVALDO700 - Znając Wengera to wykorzysta jakąś okazję na dobrego gracza za małą cenę (czyt. Vela za 4mln), Auriera kupi za te jakieś 8mln, Marshalla za groszę + np. Martineza (zdaje mi się, że jest pierwszy na liście u Siwego jeśli chodzi o DP) za większą kasę. I nawet 50mln zapewne byśmy nie wydali. No i pytanie czy przypadkiem Wenger nie chciałby wypożyczyć Sanogo gdzieś np. do beniaminka BPL i kupić Loica dodatkowo. Co moim zdaniem byłoby fajnym wyjściem.

shark31 komentarzy: 601315.05.2014, 01:28

No wiadomo ze Real kogos musi kupic w zastepstwo. Falcao/Suarez/Kun/Cavani chetnie by zostal kupiony przez Pereza.
Benzema ma tylko 1 rok kontraktu jeszcze i narazie nic nie slychac o przedłużeniu. Nawet zadnych plot nie ma.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 01:27