Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League!

Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League! 11.05.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3655 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League zmierzyły się ze sobą zespoły Norwich i Arsenalu. Inicjatywę nad meczem od samego początku przejęli przyjezdni z Londynu, czego dowodem może być znaczna przewaga w posiadaniu piłki oraz dwie strzelone bramki. Co prawda należy oddać bramkarzowi Norwich, Ruddy'emu, że zwłaszcza w pierwszej połowie spisywał się wręcz wyśmienicie. Bronił stuprocentowe sytuacje, dzięki czemu Norwich przegrało jedynie dwoma bramkami. W drugiej połowie to jednak Fabiański spisywał się fantastycznie i odegrał ogromną rolę w zachowaniu czystego konta w dzisiejszym meczu. Warte odnotowania są także dwie rzeczy po stronie Arsenalu - pierwszy gol dla Arsenalu Jenkinsona oraz pierwszy od 420 dni występ Diaby'ego w meczu o stawkę.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosicky - Ramsey, Ozil, Podolski – Giroud.

Norwich City: Ruddy – Martin, R. Bennett, Turner, Olsson – Tettey - Snodgrass, Howson, Johnson, Redmond – Elmander.

W 8. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się gracze Arsenalu, jednak strzał Podolskiego minął bramkę Norwich. Z drugiej strony nie miało to większego znaczenia, gdyż sędzia odgwizdał pozycję spaloną reprezentanta Niemiec.

Trzy minuty później bardzo groźną akcję prawą flanką przeprowadzili gracze Kanarków, jednak w heroicznym stylu interweniowali defensorzy z Londynu i udało im się oddalić zagrożenie.

W 18. minucie Redmond próbował zaskoczyć Fabiańskiego kąśliwym strzałem z lewego skrzydła, jednak polski golkiper stanął na wysokości zadania i popisał się refleksem odbijając to uderzenie.

W 27. minucie wyborną akcją kombinacyjną popisali się gracze Arsenalu. Giroud pięknie wyłożył piłkę do Podolskiego, jednak idealną paradą interweniował Ruddy. Wciąż 0:0 na Carrow Road.

Trzy minuty później przed stuprocentową sytuacją na zdobycie bramki stanął Giroud, Francuz znalazł się oko w oko z Ruddym, jednak nie udało mu się pokonać golkipera gospodarzy.

W 35. minucie kolejną groźną sytuację mieli Kanonierzy jednak strzał Ramseya został zablokowany przez obrońcę Norwich.

Pięć minut później ładny strzał z dystansu oddał Giroud, jednak i to uderzenie udało się wybronić Ruddy'emu.

W 50. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Rosicky'ego strzał głową oddał Podolski, jednak jego uderzenie poszybowało ponad bramką.

Trzy minuty później mamy bramkę! Tym razem Ruddy nie miał żadnych szans. Giroud pięknie podciął futbolówkę do Ramseya a ten perfekcyjnym strzałem z woleja w samo okienko wpisał się na listę strzelców! Przepiękna bramka Walijczyka i 1:0 dla Arsenalu!

W 58. minucie podwójną zmianę przeprowadził trener Norwich. W miejsce Elmandera i Tetteya pojawili się Hooper i Loza.

W 62. minucie byliśmy świadkami podwyższenia wyniku. Gibbs wyłożył piłkę Podolskiemu, ten próbował oddać strzał, lecz ten został zablokowany. Na szczęście dla Arsenalu futbolówka spadła pod nogi Carla Jenkinsona, który pokonał Ruddy'ego. 2:0 dla Arsenalu.

Chwilę później na boisku pojawił się Jack Wilshere, który zastąpił strzelca pierwszej bramki, Aarona Ramseya.

W 74. minucie na podwójną zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Na boisku zameldowali się Diaby i Sanogo, którzy zmienili Rosicky'ego i Girouda. Po chwili zmianę przeprowadził też trener Norwich, Bennett zastąpił Redmonda.

W 77. minucie Fabiańskiego próbował postraszyć Loza, jednak Polak był na posterunku i zachował czujność nie dając się zaskoczyć.

Trzy minuty później gracze Norwich jeszcze raz próbowali zaatakować bramkę Fabiańskiego, jednak i tym razem stanął on na wysokości zadania i bez większego trudu zażegnał niebezpieczeństwo.

83. minuta i kolejna kapitalna interwencja Fabiańskiego! Wybornie wyszedł do wychodzącego sam na sam napastnika gospodarzy, skrócił kąt i wybił piłkę spod jego nóg. W końcówce spotkania Polak wyrasta na bohatera, jakim w pierwszej odsłonie był Ruddy.

W 88. minucie bliski zdobycia bramki był Yaya Sanogo. Niekrytego Francuza w polu karnym znalazł Wilshere, młody napastnik oddał ładny strzał w kierunku dalszego słupka, lecz końcami palców piłkę wybił Ruddy.

Norwich CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Daniho komentarzy: 9765 newsów: 114.05.2014, 23:31

Sevilla juz wygrala

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 114.05.2014, 23:31

I bardzo dobrze. Strzelają te karne jak padalce.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.05.2014, 23:30

glos szybszy niz karny dzwiek off xd

tyson880 komentarzy: 1049814.05.2014, 23:24

Może bez historii, ale emocje były i jeszcze się nie skończyły.

gunner1704 komentarzy: 131914.05.2014, 23:21

Np nikt nie będzie w stanie strzelić

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.05.2014, 23:21

Ostatni mecz tych druzyn wygrala sevilla. No to karne ;)

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 114.05.2014, 23:20

no to karne ;D

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068714.05.2014, 23:20

No to mamy karne.

shark31 komentarzy: 601314.05.2014, 23:20

Zaden z Benderow nie jest lepszy niz Morgan.

gunner1704 komentarzy: 131914.05.2014, 23:19

Finał bez historii, no chyba że ta się stworzy w karnych.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.05.2014, 23:18

2 minuty wiec nie.

gunner1704 komentarzy: 131914.05.2014, 23:17

No i karniaki, pewnie nic sie nie zmieni już.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 314.05.2014, 23:08

Sven bardziej doświadczony w Europie. No ale kontuzje go łapią ostatnio.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 814.05.2014, 23:06

Choć w sumie uważam, że Sven może być porównywalny wartościowo z Morganem.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 814.05.2014, 23:05

FabsFAN, uważam go za b. solidnego gracza na swojej pozycji, stąd moje ewentualnie. Sven i Bender są do wyciągnięcia. Lepsza jakość, większa cena.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 314.05.2014, 23:02

Khedira i Alonso dawali się zdominowac w środku każdej lepszej drużynie. Nie uważam żeby Khedira był taki super.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 814.05.2014, 23:01

FabsFAN, a skąd! Widocznie zapomniałeś jak facet jest dobry. Arteta jest gorszym rozgrywającym od Khediry mimo, że wcześniej grał na ŚP.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 314.05.2014, 22:59