Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League!

Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League! 11.05.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3655 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League zmierzyły się ze sobą zespoły Norwich i Arsenalu. Inicjatywę nad meczem od samego początku przejęli przyjezdni z Londynu, czego dowodem może być znaczna przewaga w posiadaniu piłki oraz dwie strzelone bramki. Co prawda należy oddać bramkarzowi Norwich, Ruddy'emu, że zwłaszcza w pierwszej połowie spisywał się wręcz wyśmienicie. Bronił stuprocentowe sytuacje, dzięki czemu Norwich przegrało jedynie dwoma bramkami. W drugiej połowie to jednak Fabiański spisywał się fantastycznie i odegrał ogromną rolę w zachowaniu czystego konta w dzisiejszym meczu. Warte odnotowania są także dwie rzeczy po stronie Arsenalu - pierwszy gol dla Arsenalu Jenkinsona oraz pierwszy od 420 dni występ Diaby'ego w meczu o stawkę.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosicky - Ramsey, Ozil, Podolski – Giroud.

Norwich City: Ruddy – Martin, R. Bennett, Turner, Olsson – Tettey - Snodgrass, Howson, Johnson, Redmond – Elmander.

W 8. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się gracze Arsenalu, jednak strzał Podolskiego minął bramkę Norwich. Z drugiej strony nie miało to większego znaczenia, gdyż sędzia odgwizdał pozycję spaloną reprezentanta Niemiec.

Trzy minuty później bardzo groźną akcję prawą flanką przeprowadzili gracze Kanarków, jednak w heroicznym stylu interweniowali defensorzy z Londynu i udało im się oddalić zagrożenie.

W 18. minucie Redmond próbował zaskoczyć Fabiańskiego kąśliwym strzałem z lewego skrzydła, jednak polski golkiper stanął na wysokości zadania i popisał się refleksem odbijając to uderzenie.

W 27. minucie wyborną akcją kombinacyjną popisali się gracze Arsenalu. Giroud pięknie wyłożył piłkę do Podolskiego, jednak idealną paradą interweniował Ruddy. Wciąż 0:0 na Carrow Road.

Trzy minuty później przed stuprocentową sytuacją na zdobycie bramki stanął Giroud, Francuz znalazł się oko w oko z Ruddym, jednak nie udało mu się pokonać golkipera gospodarzy.

W 35. minucie kolejną groźną sytuację mieli Kanonierzy jednak strzał Ramseya został zablokowany przez obrońcę Norwich.

Pięć minut później ładny strzał z dystansu oddał Giroud, jednak i to uderzenie udało się wybronić Ruddy'emu.

W 50. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Rosicky'ego strzał głową oddał Podolski, jednak jego uderzenie poszybowało ponad bramką.

Trzy minuty później mamy bramkę! Tym razem Ruddy nie miał żadnych szans. Giroud pięknie podciął futbolówkę do Ramseya a ten perfekcyjnym strzałem z woleja w samo okienko wpisał się na listę strzelców! Przepiękna bramka Walijczyka i 1:0 dla Arsenalu!

W 58. minucie podwójną zmianę przeprowadził trener Norwich. W miejsce Elmandera i Tetteya pojawili się Hooper i Loza.

W 62. minucie byliśmy świadkami podwyższenia wyniku. Gibbs wyłożył piłkę Podolskiemu, ten próbował oddać strzał, lecz ten został zablokowany. Na szczęście dla Arsenalu futbolówka spadła pod nogi Carla Jenkinsona, który pokonał Ruddy'ego. 2:0 dla Arsenalu.

Chwilę później na boisku pojawił się Jack Wilshere, który zastąpił strzelca pierwszej bramki, Aarona Ramseya.

W 74. minucie na podwójną zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Na boisku zameldowali się Diaby i Sanogo, którzy zmienili Rosicky'ego i Girouda. Po chwili zmianę przeprowadził też trener Norwich, Bennett zastąpił Redmonda.

W 77. minucie Fabiańskiego próbował postraszyć Loza, jednak Polak był na posterunku i zachował czujność nie dając się zaskoczyć.

Trzy minuty później gracze Norwich jeszcze raz próbowali zaatakować bramkę Fabiańskiego, jednak i tym razem stanął on na wysokości zadania i bez większego trudu zażegnał niebezpieczeństwo.

83. minuta i kolejna kapitalna interwencja Fabiańskiego! Wybornie wyszedł do wychodzącego sam na sam napastnika gospodarzy, skrócił kąt i wybił piłkę spod jego nóg. W końcówce spotkania Polak wyrasta na bohatera, jakim w pierwszej odsłonie był Ruddy.

W 88. minucie bliski zdobycia bramki był Yaya Sanogo. Niekrytego Francuza w polu karnym znalazł Wilshere, młody napastnik oddał ładny strzał w kierunku dalszego słupka, lecz końcami palców piłkę wybił Ruddy.

Norwich CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34115.05.2014, 17:03

@carlosV
Kolejny napastnik w Chelsea? o.0

ArseneAl komentarzy: 2341715.05.2014, 16:59

Aurier nominowany do POTY i YPOTY w Ligue 1.
A także był w 11 sezonu.
#kozak #bjeremy

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 16:58

Breaking News: David Luiz will join Bayern Munich while Mario Mandzukic will join Chelsea in a swap deal. {Bild}

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 16:52

Przecież to byłoby głupie gdyby właściwie 2 dni przed finałem napisał, że to on zagra.

Frusciante93 komentarzy: 15315.05.2014, 16:51

Kupilem sobie za 5 funtow bilet na emirates na final fa cup.Będą pokazywać na telebimach.

A mi tak przyszła ochota na pooglądanie sobie filmików o Arsenalu:

youtube.com/watch?v=jdVJfVK_hPI - zawsze bardzo podobało mi się promo tych koszulek;

youtube.com/watch?v=Oj4KD3d82E8 - chciałem zobaczyć film pokazujący nasz ośrodek treningowy i jest przepiękny.

Trequartista komentarzy: 536615.05.2014, 16:34

Frankly
Silny, szybki, dobrze prowadzi piłkę w pełnym biegu, ale techniki to on za bardzo nie ma, a przynajmniej jej na filmiku nie pokazał. Te asysty to nic specjalnego, pierwsza piła minimalnie doszła, a przy drugiej wystarczyło tylko wysunąć (ale wcześniej świetnie ściągnął obrońcę), nie wspominając o pudłach. Ale talentu mu na pewno nie można odmówić.

łukasz fabianski na oficjalnym koncie na fbn

Już mogę oficjalnie potwierdzić, że to ja zagram w podstawowym składzie w finale Pucharu Anglii z Hull City !! Tylko zwycięstwo

I'll play on saturday in the FA Cup final! Only victory

Frankly komentarzy: 76415.05.2014, 16:22

Tymczasem podmęcze was l'poolskim filmikiem

youtube.com/watch?v=l2jtCBcC4Vo

występ Jodrana Ibe (1995) z wczorajszego meczu towarzyskiego Liverpoolu, prosze o obiektywną ocene bo jako że to nasz młodziak, ciężko mi o takową.

Moim zdaniem ze względu na wiek jeszcze gorąca głowa i brak zimnej krwi ale niesamowity dynamit w nogach i luz z piłką przy nodze.
Talent na miare Sterlinga ?

Trequartista komentarzy: 536615.05.2014, 16:21

TakKrzysiu
Van Persie by może szybciej odpalił, Wilshere by może nie odczuł aż tak braku piłki, gdyby wrócił kilka miesięcy wcześniej, przypadki Rosy i Diaby'ego, rehabilitacja Eduardo, Gibbs jeszcze niedawno temu ciągle kontuzjowany. Możnaby pewnie jeszcze więcej wymieniać tych przypadków.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.05.2014, 16:20

arsenallord
Winni są wszyscy. Sztab i trener. Przecież to Arsene źle dobiera im treningi i zajeżdża ich przez sezon. Efekt? Kontuzje! To samo stało się z BvB. Piszczu nie grał przez chyba pół roku, Gundogan przez rok, Bender znowu wyleciał. Subotica to ja ostatnio na boisku widziałem chyba w zeszłym sezonie.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.05.2014, 16:18

Co do United :
- za Chiny nie wejdą do TOP4 w przyszłym roku. Ich skład to prawie sam szrot. Rooney dostaje 300k za bycie statystą, Persil się sypie. Środek pola nie istnieje, a obrona to leśne dziadki, które teraz odchodzą:D:D jakoś mnie to nie martwi;D:D

Co do finału z Hull :
- Arsenal może przegrać, bo ma złą mentalność. Z lepszymi drużynami mają zawsze pełne gacie, a przeciwko słabszym chyba twierdzą, że się po niech przejadą. Trzeba to wypośrodkować, bo nic się nie uda wygrać ;/

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11715.05.2014, 16:16

Te nasze kontuzje to nie przypadek. Co roku mamy ich najwięcej. Wenger albo sztab medyczny jest za to odpowiedzialny, nie ma innej opcji.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 115.05.2014, 16:09

Te banalne postacie to rzeczywiscie rebus

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 16:09

TakKrzysiu

Nie jesteś sam. Wielu kibiców żąda zmian w sztabie medycznym.

Mid@
Czasem zastanawiam sie, czy tacy zawodnicy jak Rosa mieliby tyle kontuzji, grając w innym klubie. Wtedy łapie mnie chwilowy żal do Arsenalu.

injuryleague.com/injury-league/ ... czasem zastanawiam sie nad tym intensywniej.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.05.2014, 15:59

Tak was czytam i dużo banalnych postaci wokół widzę. Nie wiem skąd u was takie przekonanie do tego całego chaosu na rynku transferowym. Być może będzie, być może nie. A najlepsi są Ci co oscylują wokół jednego, po czym wracają następnego dnia i już doszli do wniosku główkując całą noc, ze jednak będzie odwrotnie.

Archie90

Z Realem łączy się między innymi Griezmanna i Rakitića. No i poza tym oczywiście Suareza i Aguero.

Dancer

Nie wiem gdzie o tym słyszałeś, ale robili cię w bambuko.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 15:46

youtube.com/watch?v=xXxzIaoxBgY

Gdyby nie jego kontuzje, to mógłby być jednym z wielkich...

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40015.05.2014, 15:43

Ja slyszalem ze Ramsey juz jest dogadany z realem. Do nas ma przyjsc w zamian Benzema. Tak a wymiana

Archie90 komentarzy: 167615.05.2014, 15:38

skoro tylu pilkarzy ma odejsc z Realu to kogo oni chca kupic , Di Maria nie odejdzie , CR byl wkurzony ze odszedl Ozil to co by bylo gdyby odszedl Di Maria i jeszcze do tego moze Benzema, moim zdaniem nikt nie odejdzie od nich procz ewentualnie Moraty. Wciaz wierze ze kupimy napastnika ktory posadzi Giroud ma lawie bo poprostu francuza nie idzie zniesc ;/, mozna dalej mowic ze Vela za slaby na anglie ale dobry na hiszpanie, ale naistotniejsze ze jest innym typem zawodnika, ale nie wiadomo czy on sam chce wracac. Arteta i Olivier poprostu musza usiasc na lawce, dlatego dwa transfery mile widziane

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 15:22

Adebayor...płakać, śmiać się, przemilczeć? Nie wiem..

grochal14 komentarzy: 193315.05.2014, 15:18

Wiadomo, ze mamy juz zaplanowana parade i wymalowany czy oklejony autokar pewnie tak samo jak Hull. Chyba nie beda czekali do soboty wieczora zeby sie okazalo, ze jednak wygrali i dopiero wtedy by zlozyli wnioski i zamkniecie ulic itd...

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 15:16

Takie Hull też ma przygotowaną swoją paradę w wypadku wygrania FA Cup, a ledwo się dogrzebałem informacji na ten temat na Twitterze. Zaś o Arsenalu i jego rzekomej fecie trąbią co kilka postów.

KOL
Właśnie miałem to wstawiać ;/

Rosomak komentarzy: 254515.05.2014, 15:15

Midgarsorm - wygrał puchar niemiec ale z tego co kojarzę to grał przeciwko Bayernowi Monachium więc wątpię żeby zawodnicy Bremy zlekceważyli/nie docenili rywala.

Frankly komentarzy: 76415.05.2014, 15:15

Jese ? nie wierze żeby go oddali

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 15:13

Tyle piłkarzy Realu ma być na wylocie: Benzema, Morata, Jese, Khedira... Ale Di Marii podobno pozbywać się nie chcą.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 15:12

*Werderem

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.05.2014, 15:11

CarlosV
Błagam, mogę ich nazywać jak chcę. Przez ostatnie x lat nikt nie jest lepszy w frajerskich porażkach od piłkarzy Arsenalu. Przez X lat słuchania tych samych wypowiedzi łatwo rozróżnić tych wielkich pilarzy od tych frajerów, tych którzy są urodzonymi przegranymi. To nie o to chodzi, że czuli się lepsi od Wigan i myśleli, że łatwo pójdzie. O to chodzi, że tego się nie mówi mediach. W tej drużynie nie ma mężczyzn. Mówią to samo, i zawsze kończy się tak samo.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.05.2014, 15:11

patrzcie,my już gotowi

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 15:11

Rosomak

Mertesacker już coś w życiu wygrał - z Werderam.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 15:10

Van Persie: 'For the first time in my life I haven't qualified for European football. But the situation at United doesn't influence me here'

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.05.2014, 15:09

Ciekawe jak wyjdziemy,ale pewnie bez wiekszych zmian.

polandblood

Ja bym tu zachowanie Pera zwalił na brak doświadczenia w wygrywaniu pucharów. Zawodnicy którzy mają doświadczenie w zdobywaniu trofeów dobrze wiedzą że na pewnym etapie nie ma już łatwych przeciwników i nie zależnie czy klub nazywa się MU, LFC, Leeds czy Hull City to trzeba dać z siebie 200 % aby zdobyć puchar. Niestety mam wrażenie że nasi zawodnicy myślą że Hull z finału to będzie to samo co Hull z PL a to jest olbrzymi błąd.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 15:05