Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League!

Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League! 11.05.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3655 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League zmierzyły się ze sobą zespoły Norwich i Arsenalu. Inicjatywę nad meczem od samego początku przejęli przyjezdni z Londynu, czego dowodem może być znaczna przewaga w posiadaniu piłki oraz dwie strzelone bramki. Co prawda należy oddać bramkarzowi Norwich, Ruddy'emu, że zwłaszcza w pierwszej połowie spisywał się wręcz wyśmienicie. Bronił stuprocentowe sytuacje, dzięki czemu Norwich przegrało jedynie dwoma bramkami. W drugiej połowie to jednak Fabiański spisywał się fantastycznie i odegrał ogromną rolę w zachowaniu czystego konta w dzisiejszym meczu. Warte odnotowania są także dwie rzeczy po stronie Arsenalu - pierwszy gol dla Arsenalu Jenkinsona oraz pierwszy od 420 dni występ Diaby'ego w meczu o stawkę.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosicky - Ramsey, Ozil, Podolski – Giroud.

Norwich City: Ruddy – Martin, R. Bennett, Turner, Olsson – Tettey - Snodgrass, Howson, Johnson, Redmond – Elmander.

W 8. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się gracze Arsenalu, jednak strzał Podolskiego minął bramkę Norwich. Z drugiej strony nie miało to większego znaczenia, gdyż sędzia odgwizdał pozycję spaloną reprezentanta Niemiec.

Trzy minuty później bardzo groźną akcję prawą flanką przeprowadzili gracze Kanarków, jednak w heroicznym stylu interweniowali defensorzy z Londynu i udało im się oddalić zagrożenie.

W 18. minucie Redmond próbował zaskoczyć Fabiańskiego kąśliwym strzałem z lewego skrzydła, jednak polski golkiper stanął na wysokości zadania i popisał się refleksem odbijając to uderzenie.

W 27. minucie wyborną akcją kombinacyjną popisali się gracze Arsenalu. Giroud pięknie wyłożył piłkę do Podolskiego, jednak idealną paradą interweniował Ruddy. Wciąż 0:0 na Carrow Road.

Trzy minuty później przed stuprocentową sytuacją na zdobycie bramki stanął Giroud, Francuz znalazł się oko w oko z Ruddym, jednak nie udało mu się pokonać golkipera gospodarzy.

W 35. minucie kolejną groźną sytuację mieli Kanonierzy jednak strzał Ramseya został zablokowany przez obrońcę Norwich.

Pięć minut później ładny strzał z dystansu oddał Giroud, jednak i to uderzenie udało się wybronić Ruddy'emu.

W 50. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Rosicky'ego strzał głową oddał Podolski, jednak jego uderzenie poszybowało ponad bramką.

Trzy minuty później mamy bramkę! Tym razem Ruddy nie miał żadnych szans. Giroud pięknie podciął futbolówkę do Ramseya a ten perfekcyjnym strzałem z woleja w samo okienko wpisał się na listę strzelców! Przepiękna bramka Walijczyka i 1:0 dla Arsenalu!

W 58. minucie podwójną zmianę przeprowadził trener Norwich. W miejsce Elmandera i Tetteya pojawili się Hooper i Loza.

W 62. minucie byliśmy świadkami podwyższenia wyniku. Gibbs wyłożył piłkę Podolskiemu, ten próbował oddać strzał, lecz ten został zablokowany. Na szczęście dla Arsenalu futbolówka spadła pod nogi Carla Jenkinsona, który pokonał Ruddy'ego. 2:0 dla Arsenalu.

Chwilę później na boisku pojawił się Jack Wilshere, który zastąpił strzelca pierwszej bramki, Aarona Ramseya.

W 74. minucie na podwójną zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Na boisku zameldowali się Diaby i Sanogo, którzy zmienili Rosicky'ego i Girouda. Po chwili zmianę przeprowadził też trener Norwich, Bennett zastąpił Redmonda.

W 77. minucie Fabiańskiego próbował postraszyć Loza, jednak Polak był na posterunku i zachował czujność nie dając się zaskoczyć.

Trzy minuty później gracze Norwich jeszcze raz próbowali zaatakować bramkę Fabiańskiego, jednak i tym razem stanął on na wysokości zadania i bez większego trudu zażegnał niebezpieczeństwo.

83. minuta i kolejna kapitalna interwencja Fabiańskiego! Wybornie wyszedł do wychodzącego sam na sam napastnika gospodarzy, skrócił kąt i wybił piłkę spod jego nóg. W końcówce spotkania Polak wyrasta na bohatera, jakim w pierwszej odsłonie był Ruddy.

W 88. minucie bliski zdobycia bramki był Yaya Sanogo. Niekrytego Francuza w polu karnym znalazł Wilshere, młody napastnik oddał ładny strzał w kierunku dalszego słupka, lecz końcami palców piłkę wybił Ruddy.

Norwich CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Master10 komentarzy: 9225 newsów: 315.05.2014, 15:04

rivaldo - on powiedzial, ze to bedzie wiecej niz 30 mln - chyba chodzilo o granie w grupie i ewentualne wyjscie

Wiadomo, ze sie sprzeda mniej koszulek, nie bedzie kasy ze sprzedazy biletow, akcje united skocza w dol.

duzy klub to fakt, ale nie beda w stanie nie odczuc braku pucharow w tym sezonie

Zrobia te 4-5 transferow i bedzie o nich glosno, ale czy sobie poradza?

Nie skreslam ich od razu, bo Monaco jako beniaminek zdobyl vice majstra Francji.

Fakt, ze wlozyli sporo kasy i juz mieli fundamenty i to nie jest liga angielska, no ale........BENIAMINEK!

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.05.2014, 15:03

Najważniejszym zawodnikiem w obecnym sezonie IMO - Cabaye.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 15:02

Najważniejszym zawodnikiem Premier League *

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 15:01

Naczos najważniejszym zawodnikiem Arsenalu w obecnej kampanii..

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.05.2014, 15:00

Rosomak
Najlepsze słowa Pera po meczu półfinałowym
"Ale w trakcie meczu czułem się naprawdę dziwnie, każdy pytał samego siebie co się dzieje, bo przecież mieliśmy gładko przejść przez ten mecz"
Gładko przejść przez mecz półfinałowy. Takie myśli u zawodnika w klubie który nie wygrał nic od 9 lat? Albo są wybitnie głupi, albo to banda frajerów.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 14:59

Nie zapominajmy, że Hull nie będzie mogło skorzystać z paru ważnych dla nich zawodników. Tak czy inaczej - nasi będą musieli gryźć trawę, żeby przypadkiem nie dać się zaskoczyć. Musimy pokazać charakter, bo Hull łatwo skóry nie odda.

ArseneAl komentarzy: 2341715.05.2014, 14:58

@Wilshare
Nom, z początku może nie zachwyca ale później są mega zwroty akcji i zaczyna strasznie wciągać.

TakKrzysiu komentarzy: 893815.05.2014, 14:54

wykładowca@

tyż prawda.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.05.2014, 14:53

ArseneAl, obejrzałem Panaceum. Naprawdę świetny thriller. Zaczyna się w sumie banalnie, ale rozkręcił mnie. Podziw, jest tym większy, że nie oczekiwałem znakomitego kina.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.05.2014, 14:53

TakKrzysiu

a jakie to dzis ma wazne ogniwa united hehe, tam 89 procent skladu fani united pozegnaliby bez zalu

Rosomak komentarzy: 254515.05.2014, 14:50

@polandblood

Właśnie tego się obawiam że TV5 reprezentuje nastroje w szatni - już dzielą skórę na żywmy niedźwiedziu. Nie boję się że braknie nam umiejętności do zdobycia pucharu ale charakteru by nie przegrać finału w frajerski sposób.

TakKrzysiu komentarzy: 893815.05.2014, 14:50

Ciekaw jestem, które z "ważniejszych" ogniw Manu mogą wyrazić chęć odejścia, z powodu sytuacji która trawi tam dobre nastroje.

ArseneAl komentarzy: 2341715.05.2014, 14:49

Ciekawe czy van Gaal sprowadzi jakiegoś rodaka na OT.
Tylko Strootman dla nich jest godny uwagi. Ale on cały czas kontuzja. A z Romy już chyba lepszy byłby Pjanic. Możliwe, że pokuszą się o Veltmana. Ale kolejny młody stoper nie jest im chyba potrzebny. Po odejściu Rio i Vidicia będą potrzebować jakiegoś doświadczonego przywódcy w obronie.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.05.2014, 14:48

I b. możliwe, że tacy piłkarze jak Valencia czy Young też by uciekli, ale za bardzo nie mają dokąd z taką stawką płacową.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.05.2014, 14:47

Man Utd's absence from European competition will cost more than £30m, says executive vice-chairman Ed Woodward ./bbc/

United straci ponad 30 mln funtów na braku LM , powiedzial wiceprezes United dla BBC.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 515.05.2014, 14:46

A mi akurat przed finałem zdążyła przyjść siwa polóweczka z Arsenalu :D no to aktualnie moją kolekcję mogę 3/4 pokoju obwiesić

TakKrzysiu komentarzy: 893815.05.2014, 14:45

Vela ze swoim dryblingiem bardzo przypomina mi (tylko przypomina) Aguero czy Suareza. Taki mały waka waka madafaka.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 14:44

TakKrzysiu
Widzisz to co chcesz widzieć! :D

Frankly
Właśnie w tym rzecz - przy takiej rewolucji jaka czeka United podstawą jest Manager, który wszystko poukłada. Van Gaal być może i jest odpowiednim kandydatem, ale tak jak mówisz - zanim wdroży swoje założenia minie sezon, dwa, może trzy bez większych sukcesów. Ogólnie to czarno widzę przyszłość United, potrzebują chyba jeszcze większej przebudowy niż Liverpool jakiś czas temu.

Mongoose komentarzy: 123115.05.2014, 14:42

Van Gaal ulozy druzyne i za 2-3 lata znowu będą walczyc o mistrza i LM.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.05.2014, 14:41

w united brakuje na wielu pozycjach , to co powtarza czesto Wenger -jakości.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.05.2014, 14:41

Rosomoak
Taki TV5 może mówić co chce. Jego i tak po sezonie pewnie nie zobaczymy. Reszta to są dzieci. Chyba nie rozumieją, że wielcy mistrzowie jak przychodzi "ten dzień" nie udzielają wywiadów itd, zamykają się. U nas zawsze jest nawijanie 24/7. A mnie korci po tym jak usłyszałem standardową bajkę że zrobią to dla Wengera, żeby postawić na Hull i tak pewnie zrobię.

Frankly komentarzy: 76415.05.2014, 14:41

carlos,
Tak samo to widze, potrzebowaliśmy po pierwsze odpowiedniego trenera, a jemu też zajeło rok zanim wprowadził w życie swoją filozofie i podłożył fundamenty pod drużyne.
Na pewno United ma wieksze mozliwości finansowe ale czy van Gaal okaze sie takim strzałem w 10 jak Rodgers ?
Bedziemy musieli troche poczekac zeby sie przekonac.

TakKrzysiu komentarzy: 893815.05.2014, 14:41

carlosV
kaktus^^, a ja na szybko przeczytałem i mnie to nieźle rozbawiło

Czeczenia komentarzy: 1249415.05.2014, 14:40

Z United, to już nawet Wenger nie wygrałby top4.

A w sobotę 5:0 i dobranoc. Nie może być inaczej.

Qarol komentarzy: 1450215.05.2014, 14:40

Kwestia kasy. Za dobry kontrakt to większość piłkarzy przymknie oko na brak pucharów w pierwszym sezonie, życie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.05.2014, 14:39

united jak nie zrobi fajnych transferow, to nie zrobia takiego skoku jak czerwoniaki z 7 miejsca na 2. Tam nie ma takiego grajka co by ich pociagnal jak Suarez. Do tej pory nie moge uwierzyc, ze Roo ma ta tygodniowke 300 tys/ tygodniowo

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.05.2014, 14:39

W United nie tylko obrona jest do wymiany. Ktoś musi sprowadzić Fellainiego do stanu sprzed sezonu, bo my też go wtedy chcieliśmy. Ktoś musi wyleczyć kruche serduszko van Persiego albo kupić innego strikera. Ktoś musi zakupić skrzydłowych. Tam jest mnóstwo roboty, ja bym się tam za cholerę nie pakował.

Rosomak komentarzy: 254515.05.2014, 14:38

Oczywiście że biorę pod uwagę porażkę w sobotę w końcu dla wielu piłkarzy Hull City to będzie mecz życia więc dadzą z siebie 200 %

Dlatego wkurza mnie pewność niektórych naszych grajków wystarczyłoby jak dla mnie by powiedzieli że niewiedzą czy wygrają ale na pewno dadzą z siebie 300 % na boisku.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 14:37

IMO United stanie się Liverpoolem z ostatnich lat. Duuużo wody upłynie zanim wrócą na właściwe tory. Do tego Persie młodszy już nie będzie, a Mata z Rooneyem sami tego wózka nie pociągną. Brak europejskich pucharów, nie tylko LM, raczej nie sprzyja w ściąganiu największych nazwisk. Di Maria i Cavani u nich? Szybciej mi kaktus na dłoni wyrośnie.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.05.2014, 14:36

Nie mówcie o Reusie w United. Coś by mnie trafiło jakbym zobaczył tak dobrego piłkarza w tak szmatławym klubie. :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.05.2014, 14:35

mid

wiemy jak to z grajkami jest, ale reus powiedzial dla kickera, ze nastepny sezon spedzi w dortmundzie

Alonso komentarzy: 1282415.05.2014, 14:35

Jak by Chelsea wystawiło Hazarda na sprzedaż to myślę, że PSG by go kupiło.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.05.2014, 14:34

thide
Haha tak Udine ;)

Frankly komentarzy: 76415.05.2014, 14:33

IMO United nie wróci do TOP4 w przyszłym sezonie.
Tam nawet nie zaczęto budowac drużyny, a za pasem mundial. Nakupują pewnie sporo i bedą płacili dużo ale zanim to wszystko ktos poukłada...

Arsenal ani Liverpool nie oddadzą miejsca przed diabełkami a co dopiero City czy Chelsea.

Hazard

kto jeszcze odejdzie z Chelsea? znowu wypierniczą z 200 milionów i nic to im nie da, bo Mourinho marnuje piłkarzy stawianiem autobusów

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.05.2014, 14:32

Kanonier204
Ja sobie myślałem co by się stało jakby przegrali w sobotę. Z Birminghan mieliśmy lepszy skład i przegraliśmy. Po drugie zaczęło się pieprzenie "dla Wengera wygramy". Jak to się zawsze kończy, każdy wie. Jak przegrają absolutnie nic się nie stanie. Żadna głowa nie poleci. Fajny kurs na Hull. Postawić piątke a zyskać można te 20 zł.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.05.2014, 14:32

Coś dużo czarnych chmur nad Guardiolą ostatnio. Martinez się skarży, Ribery się skarży, Muller to samo.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 14:32