Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League!

Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League! 11.05.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3655 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League zmierzyły się ze sobą zespoły Norwich i Arsenalu. Inicjatywę nad meczem od samego początku przejęli przyjezdni z Londynu, czego dowodem może być znaczna przewaga w posiadaniu piłki oraz dwie strzelone bramki. Co prawda należy oddać bramkarzowi Norwich, Ruddy'emu, że zwłaszcza w pierwszej połowie spisywał się wręcz wyśmienicie. Bronił stuprocentowe sytuacje, dzięki czemu Norwich przegrało jedynie dwoma bramkami. W drugiej połowie to jednak Fabiański spisywał się fantastycznie i odegrał ogromną rolę w zachowaniu czystego konta w dzisiejszym meczu. Warte odnotowania są także dwie rzeczy po stronie Arsenalu - pierwszy gol dla Arsenalu Jenkinsona oraz pierwszy od 420 dni występ Diaby'ego w meczu o stawkę.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosicky - Ramsey, Ozil, Podolski – Giroud.

Norwich City: Ruddy – Martin, R. Bennett, Turner, Olsson – Tettey - Snodgrass, Howson, Johnson, Redmond – Elmander.

W 8. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się gracze Arsenalu, jednak strzał Podolskiego minął bramkę Norwich. Z drugiej strony nie miało to większego znaczenia, gdyż sędzia odgwizdał pozycję spaloną reprezentanta Niemiec.

Trzy minuty później bardzo groźną akcję prawą flanką przeprowadzili gracze Kanarków, jednak w heroicznym stylu interweniowali defensorzy z Londynu i udało im się oddalić zagrożenie.

W 18. minucie Redmond próbował zaskoczyć Fabiańskiego kąśliwym strzałem z lewego skrzydła, jednak polski golkiper stanął na wysokości zadania i popisał się refleksem odbijając to uderzenie.

W 27. minucie wyborną akcją kombinacyjną popisali się gracze Arsenalu. Giroud pięknie wyłożył piłkę do Podolskiego, jednak idealną paradą interweniował Ruddy. Wciąż 0:0 na Carrow Road.

Trzy minuty później przed stuprocentową sytuacją na zdobycie bramki stanął Giroud, Francuz znalazł się oko w oko z Ruddym, jednak nie udało mu się pokonać golkipera gospodarzy.

W 35. minucie kolejną groźną sytuację mieli Kanonierzy jednak strzał Ramseya został zablokowany przez obrońcę Norwich.

Pięć minut później ładny strzał z dystansu oddał Giroud, jednak i to uderzenie udało się wybronić Ruddy'emu.

W 50. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Rosicky'ego strzał głową oddał Podolski, jednak jego uderzenie poszybowało ponad bramką.

Trzy minuty później mamy bramkę! Tym razem Ruddy nie miał żadnych szans. Giroud pięknie podciął futbolówkę do Ramseya a ten perfekcyjnym strzałem z woleja w samo okienko wpisał się na listę strzelców! Przepiękna bramka Walijczyka i 1:0 dla Arsenalu!

W 58. minucie podwójną zmianę przeprowadził trener Norwich. W miejsce Elmandera i Tetteya pojawili się Hooper i Loza.

W 62. minucie byliśmy świadkami podwyższenia wyniku. Gibbs wyłożył piłkę Podolskiemu, ten próbował oddać strzał, lecz ten został zablokowany. Na szczęście dla Arsenalu futbolówka spadła pod nogi Carla Jenkinsona, który pokonał Ruddy'ego. 2:0 dla Arsenalu.

Chwilę później na boisku pojawił się Jack Wilshere, który zastąpił strzelca pierwszej bramki, Aarona Ramseya.

W 74. minucie na podwójną zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Na boisku zameldowali się Diaby i Sanogo, którzy zmienili Rosicky'ego i Girouda. Po chwili zmianę przeprowadził też trener Norwich, Bennett zastąpił Redmonda.

W 77. minucie Fabiańskiego próbował postraszyć Loza, jednak Polak był na posterunku i zachował czujność nie dając się zaskoczyć.

Trzy minuty później gracze Norwich jeszcze raz próbowali zaatakować bramkę Fabiańskiego, jednak i tym razem stanął on na wysokości zadania i bez większego trudu zażegnał niebezpieczeństwo.

83. minuta i kolejna kapitalna interwencja Fabiańskiego! Wybornie wyszedł do wychodzącego sam na sam napastnika gospodarzy, skrócił kąt i wybił piłkę spod jego nóg. W końcówce spotkania Polak wyrasta na bohatera, jakim w pierwszej odsłonie był Ruddy.

W 88. minucie bliski zdobycia bramki był Yaya Sanogo. Niekrytego Francuza w polu karnym znalazł Wilshere, młody napastnik oddał ładny strzał w kierunku dalszego słupka, lecz końcami palców piłkę wybił Ruddy.

Norwich CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.05.2014, 14:22

.Mam 33 lata a fakt, że głupiec nazwał mnie staruszkiem nie oznacza, że musicie mu wierzyć. Może zauważyliście, ale nawet z moimi latami jestem lepszy od młodych piłkarzy - stwierdził napastnik.''

Eto caly czas nie moze wybaczyc Mou tego zartu z wiekiem

ArseneAl komentarzy: 2341715.05.2014, 14:21

Ja jestem baardzo ciekawy okienka w wykonaniu MU.
Ferdinand, Vidic i Evra out, Hernandez i Young pewnie też, możliwe, że ktoś niezadowolony jeszcze odejdzie.
Będą musieli kupić klasowych CB, LB, CM i skrzydłowego żeby się liczyć w walce o top 4.

Rosomak komentarzy: 254915.05.2014, 14:18

Jeśli w United rzeczywiście ma być taka czystka jak zapowiadają to zanim się zgrają mogą już przegrać top 4.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.05.2014, 14:12

co do united to jednego jestem pewny, mistrza PL za rok na pewno nie ujrza

Joker_224 komentarzy: 522215.05.2014, 14:12

Czy coś się zmieniło w kadrze Francji? Chodzi mi dokładniej o Schneiderlina - na transfermarkt.de został włączony do składy reprezentacji, a wiem że był "na rezerwie"

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.05.2014, 14:06

12.40 WŁOCHY Juventus zamierza sprzątnąć Patrice'a Evrę sprzed nosa Interu Mediolan. Jak donosi goal.com, dla mistrzów Włoch transfer lewego obrońcy jest priorytetem i zamierzają przebić ofertę mediolańczyków. Mowa jest o zarobkach, bo Evrze w czerwcu wygasa kontrakt z United.

#przegladsportowy

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.05.2014, 14:05

dawajcie juz sobote !:D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.05.2014, 14:04

w united bedzie ciekawy proces budowania obrony

poza klubem jest juz Ferdinand i Vidic, a Evra jest niepewny zostania.

Czeczenia komentarzy: 1249815.05.2014, 14:04

Niech sobie biorą kogo chcą w tym Junajted. Nie sądzę by w nadchodzącym sezonie walczyli o coś więcej, niż top4.

Oggy komentarzy: 948915.05.2014, 13:58

NBW -- Bergkamp podobno pisał że akurat zasadnicze idee van Gaal ma podobne do Wengera czy Cruyfa. Zresztą jakoś w Bayernie nie oceniano go jako dinozaura tylko psychola. (van Bommel wspominał że chwalił się gołymi jajcami by pokazać że "ma jaja") Liczę że Fergi go wypierniczy xD

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 115.05.2014, 13:49

RIVALDO700, jak orstein tak powiedział to to już prawie oficjalka.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 115.05.2014, 13:48

Midgardsorm, no to Wenger przecież mu może powiedzieć, że albo pracuje więcej w obronie, albo nie gra.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 315.05.2014, 13:45

To było Birmingham nie Portsmouth.

Oggy komentarzy: 948915.05.2014, 13:42

NBW- może pierdzielenie może nie:P
AVB nie ma doświadczenia porównywanego z tym co ma Van Gaal. Holender wygrywał Ligę Mistrzów jak Wenger był no namem:P
Ofensywa Rvp Rooney Januzaj Mata ma możliwości wielkie jak suma umiejętności tych piłkarzy. LVH ma zdolności do rozkręcenia tych gracz plus facet zawsze potrafił talenty rozwijać.
Całkiem możliwe jest jednak że nie uda im się.... przez wielkie ego van Gaala. Na co ja osobiście gorąco liczę.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 13:40

Pragnę wrócić do tematu Veli. Jednym z powodów, dla których sądzę, iz Meksykanin będzie u nas grał w ataku, a nie na skrzydle, jest to, że (z tego co mi wiadomo) nie udziela on się szczególnie w defensywie - a tego raczej wymaga się od skrzydłowych.

Pomimo kiepskich statystyk strzeleckich, Żwirek jednak dużo w defensywie działa. Dlatego też sądzę, iż oprócz Carlosa powinniśmy pozyskać jakiegoś BAMF-a na defensywnego pomocnika, by dodał nam nieco fizyczności.

kamo99111 komentarzy: 693115.05.2014, 13:36

Oggy

Co do van Gaala to się okaże. Już wielu było takich co miało zrobić potęgi z klubów, a odchodzili z opuszczoną głową.
Na pewni ManU będzie lepsze w przyszłym sezonie aniżeli w tym. Ale czy będą grali dobrze - to wyjdzie w praniu :)

Oggy komentarzy: 948915.05.2014, 13:27

Rivaldo700- gdyby nie kontuzje Bastiana i Thiago pewnie do ManU powędrowałby Kroos. Niezależnie od wszystkiego Van Gaal to ma papiery na zrobienie z mułków potęgi, będą też grać ładną piłkę nie zdziwię się że ładniejszą niż AFC.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.05.2014, 13:24

Understand Van Gaal has agreed 3yr deal to become mufc manager, with Giggs assistant.
/David Ornstein, dziennikarz bbc/

Athelas komentarzy: 46315.05.2014, 13:20

ustny polski miałem we wtirek (20/20) a w czweartek za tydzień angielski

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.05.2014, 13:18

RIVALDO
Thiago i tak by nie grał:p szkoda tylko, ze złotego medalu nie otrzyma.

Alonso komentarzy: 1282415.05.2014, 13:17

carlosV
Uczepiłeś się jak rzep psiej pupy jeden myśli i ją drążysz nie zwracając uwagi na to co Ci odpowiadam. Czekam na kolejne wciskanie mi słów których nie wypowiedziałem, działaj :>

Oggy komentarzy: 948915.05.2014, 13:17

Marcinb88- właśnie w taki sposób kibice Arsenalu usiłują odreagować smutny fakt że w ich klubie pracuje najmniej skuteczny sztab medyczny w lidze (i pewnie nie tylko). ^^

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50315.05.2014, 13:16

Ja ustne mam dopiero w przyszłym tygodniu...

Marcinb88 komentarzy: 68715.05.2014, 13:15

@Rivaldo
Gyardiola OUT, dlaczego go zajechal? jak mogl dopuscic do odnowienia sie kontuzji? pelna amatorka, caly sztab medyczny powinien podac sie do dymisji. to ich wina, sa najslabsi w calej bundeslidze

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34115.05.2014, 13:13

@Fabs
Wiadomo :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.05.2014, 13:12

30/30 z ustnego angola.... prościzna

Smola komentarzy: 17815.05.2014, 13:12

Co do Orange Sport to wydaje mi się, że dogrywka (o ile takowa będzie) będzie normalnie puszczona i po naszym meczu z opoznieniem puszczą finał pucharu Niemiec od pierwszej minuty. Tak byłoby najrozsądniej.

Ja niestety nie będe mógł obejrzeć meczu, ale zrobie to o 23:30 gdzie puszczają powtórke na Orange Sport. Mam nadzieje, że nigdzie sie nie dowiem wyniku i emocje będę miał jakbym oglądał go na żywo.

Dla zainteresowanych po tej retransmisji o 23;30, czyli koło godziny 1:00 będzie puszczane na Orange Sport fetowanie pucharu FA przez zwycięzce...czyli rozdanie medali, pucharu itp.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34115.05.2014, 13:11

No i ja już od wtorku po maturach jestem, wracam na stronę :P

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 13:09

Alonso
Jezele na rowni traktujesz afc z atl i fcb to coz, Tobie sie nie dziwie.

A co do typow - puchar niemiec bayern, liga hiszpanska pewnie barca, bo bardzo chcemy atletico, ale farseloniarze zrobia nam na zlosc.

kamo99111 komentarzy: 693115.05.2014, 12:54

Hans_Zimmer

No na pewno nie tylko przed. Ale chciałem przez to pokazać, że są sposoby na radzenie sobie z presją ;) Taki Giroud np. to lubi sobie postrzelać gole w nocy w łóżku panienkom :P

Hans_Zimmer komentarzy: 594815.05.2014, 12:51

Hull nic nie musi, a Arsenal wręcz przeciwnie. Zgodzę się z tobą Antonio, że piersza bramka załatwi sprawę, ale dopóki jej nasi nie strzelą to będzie ciężko, a Ty z tymi psychologami weź przestań, bo nie tylko przed finałami mają takie spotkania i to nie jest żadna sensacja ;p

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.05.2014, 12:50

Thiago Alcantara nie jedzie na Mundial , odnowila mu sie kontuzja i bedze potrzebowal operacji.

kamo99111 komentarzy: 693115.05.2014, 12:50

znaczy się Hull będzie grało bez nich ;)

kamo99111 komentarzy: 693115.05.2014, 12:48

AntonioThe

A tym bardziej, że bedo grali bez swoich czołowych sanjperów...

AntonioThe komentarzy: 3819 newsów: 515.05.2014, 12:47

Hans_Zimmer

Niby tak ale Hull także będzie grało w stresie bo to przecież finał. Jak dla mnie szybko strzelona przez nas bramka załatwi mecz i może być nawet 4:0 bo różnica klas jest jednak duża.

kamo99111 komentarzy: 693115.05.2014, 12:46

Hans_Zimmer

Wiesz istnieje coś takiego jak psychologia sportu, więc sądzę, że przed spotkaniem na pewno będzie jakieś spotkanko z psychologiem czy coś w tym stylu żeby trochę rozluźnić zestresowanych :P
W dodatku mamy Ozila, któremu presja nie jest obca, a nasz zespół to już od kilku lat jest pod presją, więc nie ma się co spinać :P Ja jestem optymistą i jeżeli przegramy to kasuje konto na k.com :P

AntonioThe komentarzy: 3819 newsów: 515.05.2014, 12:45

arsenallord

Puchar Niemiec dla Borussi a Liga Hiszpańska dla Atletico (oby).

Hans_Zimmer komentarzy: 594815.05.2014, 12:43

Obstawiacie 3:0? optymiści... Przecież nasi będą pod taką presją i w takim stresie, że będzie to ciężki mecz...

arsenallord
Jeśli chodzi o ligę hiszpańską to mi obojętne. Puchar Niemiec, zaś wolałbym by- z oczywistych względów- zdobyła Borussia.

kamo99111 komentarzy: 693115.05.2014, 12:39

Ale jaka dogrywka. O czym wy w ogóle tu nawijacie?? Jak dla mnie to tylko i wyłącznie wygrana w 90 minutach, a nie jakieś dogrywki i stresy. Jesteśmy w formie, wszysyc są (raczej) w gazie więc nie ma co płakać.
Mamy nauczkę po Portsmouth (czy kimś tam, już nie pamiętam), więc będzie 90 minut i tyle.

Alonso komentarzy: 1282415.05.2014, 12:38

19*

Alonso komentarzy: 1282415.05.2014, 12:37

Dziadyga
Nawet nie licz na wzniesienie pucharu na OS :P od razu po meczu się rozłączą jak o 18:50 ma być finał Niemców.

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11715.05.2014, 12:36

A tak w ogóle to jak widzicie Puchar Niemiec i mecz o wszystko w Hiszpanii? IMO Borussia ma duże szanse na zwycięstwo i będę im kibicował.
A w meczu o tytuł na Camp Nou stawiam remis.

Dziadyga komentarzy: 838615.05.2014, 12:36

Czyli według tej dziadowskiej stacji wychodzi na to,że jeśli nasz mecz skonczy się nawet w 90 minut,to na wielką fetę liczyć nie możemy,bo może z łaską pokarzą jak puchar wznosimy i się odłączą do minuty..

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 315.05.2014, 12:32

youngboy - mozliwe ze tak zrobia, ale poziom hejtu przekroczy ich oczekiwania ;]

Marketingowo i pod wzgledem finansowym niestety final polonii dortmund bedzie im sie bardziej oplacal.

Co innego jak bysmy grali z jakas Chelsea czy Manchesterami jakimis

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2715.05.2014, 12:31

Ciekawe jak byście reagowali, gdyby to mecz Arsenalu był o 20, a Borussii o 18 i w ich meczu byłaby dogrywka, przez którą OS by nie pokazało początku meczu AFC. Powszechne oburzenie gwarantowane.

Alonso komentarzy: 1282415.05.2014, 12:30

Będę musiał sobie nagrać Hiszpanów i nie wchodzić w internety zanim nie obejrzę.

carlosV
Ja nie wiem czego tu nie rozumieć, oba spotkania ciekawe.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 315.05.2014, 12:29

potwierdzam - moze grac polska vs reszta swiata czy po vs pis na gole klaty, ale Arsenal nawet jak gra z ogorkami to trzeba ogladac

Osobiscie staram sie ogladac mecze do konca, nawet pamietny mecz z United 8-2 czy z City 6-3

Czasem jak prowadzimy w 80 minucie 2-0 i gra jest spokojna to robie inne rzeczy, ale zeby wiecej niz klub ogladac zamiast Arsenalu? Zero dylematu :d