Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League!

Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League! 11.05.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3655 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League zmierzyły się ze sobą zespoły Norwich i Arsenalu. Inicjatywę nad meczem od samego początku przejęli przyjezdni z Londynu, czego dowodem może być znaczna przewaga w posiadaniu piłki oraz dwie strzelone bramki. Co prawda należy oddać bramkarzowi Norwich, Ruddy'emu, że zwłaszcza w pierwszej połowie spisywał się wręcz wyśmienicie. Bronił stuprocentowe sytuacje, dzięki czemu Norwich przegrało jedynie dwoma bramkami. W drugiej połowie to jednak Fabiański spisywał się fantastycznie i odegrał ogromną rolę w zachowaniu czystego konta w dzisiejszym meczu. Warte odnotowania są także dwie rzeczy po stronie Arsenalu - pierwszy gol dla Arsenalu Jenkinsona oraz pierwszy od 420 dni występ Diaby'ego w meczu o stawkę.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosicky - Ramsey, Ozil, Podolski – Giroud.

Norwich City: Ruddy – Martin, R. Bennett, Turner, Olsson – Tettey - Snodgrass, Howson, Johnson, Redmond – Elmander.

W 8. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się gracze Arsenalu, jednak strzał Podolskiego minął bramkę Norwich. Z drugiej strony nie miało to większego znaczenia, gdyż sędzia odgwizdał pozycję spaloną reprezentanta Niemiec.

Trzy minuty później bardzo groźną akcję prawą flanką przeprowadzili gracze Kanarków, jednak w heroicznym stylu interweniowali defensorzy z Londynu i udało im się oddalić zagrożenie.

W 18. minucie Redmond próbował zaskoczyć Fabiańskiego kąśliwym strzałem z lewego skrzydła, jednak polski golkiper stanął na wysokości zadania i popisał się refleksem odbijając to uderzenie.

W 27. minucie wyborną akcją kombinacyjną popisali się gracze Arsenalu. Giroud pięknie wyłożył piłkę do Podolskiego, jednak idealną paradą interweniował Ruddy. Wciąż 0:0 na Carrow Road.

Trzy minuty później przed stuprocentową sytuacją na zdobycie bramki stanął Giroud, Francuz znalazł się oko w oko z Ruddym, jednak nie udało mu się pokonać golkipera gospodarzy.

W 35. minucie kolejną groźną sytuację mieli Kanonierzy jednak strzał Ramseya został zablokowany przez obrońcę Norwich.

Pięć minut później ładny strzał z dystansu oddał Giroud, jednak i to uderzenie udało się wybronić Ruddy'emu.

W 50. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Rosicky'ego strzał głową oddał Podolski, jednak jego uderzenie poszybowało ponad bramką.

Trzy minuty później mamy bramkę! Tym razem Ruddy nie miał żadnych szans. Giroud pięknie podciął futbolówkę do Ramseya a ten perfekcyjnym strzałem z woleja w samo okienko wpisał się na listę strzelców! Przepiękna bramka Walijczyka i 1:0 dla Arsenalu!

W 58. minucie podwójną zmianę przeprowadził trener Norwich. W miejsce Elmandera i Tetteya pojawili się Hooper i Loza.

W 62. minucie byliśmy świadkami podwyższenia wyniku. Gibbs wyłożył piłkę Podolskiemu, ten próbował oddać strzał, lecz ten został zablokowany. Na szczęście dla Arsenalu futbolówka spadła pod nogi Carla Jenkinsona, który pokonał Ruddy'ego. 2:0 dla Arsenalu.

Chwilę później na boisku pojawił się Jack Wilshere, który zastąpił strzelca pierwszej bramki, Aarona Ramseya.

W 74. minucie na podwójną zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Na boisku zameldowali się Diaby i Sanogo, którzy zmienili Rosicky'ego i Girouda. Po chwili zmianę przeprowadził też trener Norwich, Bennett zastąpił Redmonda.

W 77. minucie Fabiańskiego próbował postraszyć Loza, jednak Polak był na posterunku i zachował czujność nie dając się zaskoczyć.

Trzy minuty później gracze Norwich jeszcze raz próbowali zaatakować bramkę Fabiańskiego, jednak i tym razem stanął on na wysokości zadania i bez większego trudu zażegnał niebezpieczeństwo.

83. minuta i kolejna kapitalna interwencja Fabiańskiego! Wybornie wyszedł do wychodzącego sam na sam napastnika gospodarzy, skrócił kąt i wybił piłkę spod jego nóg. W końcówce spotkania Polak wyrasta na bohatera, jakim w pierwszej odsłonie był Ruddy.

W 88. minucie bliski zdobycia bramki był Yaya Sanogo. Niekrytego Francuza w polu karnym znalazł Wilshere, młody napastnik oddał ładny strzał w kierunku dalszego słupka, lecz końcami palców piłkę wybił Ruddy.

Norwich CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.05.2014, 19:02

A widzieliście film, jaki Podol wrzucił na fb XD?

pierre_afc komentarzy: 1207115.05.2014, 19:00

@aNormalny - To, że masz włączony pakiet nie wystarcza. Musisz spojrzeć w ustawieniach dotyczących połączenia internetu, ściągania aplikacji itd. Bo często jest tak, że jak masz np. aktualizację aplikacji to można wybrać skąd ma ściągać internet (czy z WiFi, czy z pakietu czy normalnie za kasę itd.)

pierre_afc komentarzy: 1207115.05.2014, 18:58

@thide - Duża część z plotek się powtarza na różnych stronach itd. To nie ma sensu doszukiwać się tej najbardziej "wiarygodnej", bo bardzo możliwe, że jedno źródło za drugim przekopiowało plotkę :P

aNormalny komentarzy: 348215.05.2014, 18:58

W Plusie kupiłem sobie internet do telefonu (do 29 maja mam).
Dzisiaj kupiłem telefonik z androidem i musiałem ustawić ten APN, aby mi internet dobrze działał. Wszystko zrobiłem jak należy, w końcu zaczął internet mi działać. Otworzyłem tylko k.com. Wszystko ładnie wczytało. Dla pewności sprawdziłem stan konta i okazało się, że pożarło mi równe 30 zł. Po tym "czymś" już mi nie zżera kasy, ale nie wiem jakim prawem zapłaciłem za internet, skoro mam włączony pakiet. Miał ktoś już tak?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.05.2014, 18:53

piękne źródla.

TakKrzysiu komentarzy: 893815.05.2014, 18:52

Ej a zalewa kogo? Tak pytam bo Tusk coś gadał że bedo powodzie i nie wiem czy wyciągać wora z piochem. Podobno dzisiaj coś miało wyglądać na stan apogeum w tej sprawie, ale u mnie za oknem słonko, ptaszki, suche drzewka i klimat tylko psuje kłótnia 2 luźno usposobionych panów z denaturatem w dłoni.

pierre_afc komentarzy: 1207115.05.2014, 18:48

caughtoffside.com/2014/05/15/spurs-aim-to-beat-arsenal-to-sign-new-cristiano-ronaldo/

dailystar.co.uk/sport/football/379031/TRANSFER-ZONE-Balotelli-to-Arsenal-Liverpool-Man-Utd-Chelsea-BATTLE-for-Barcelona-star

nastytackle.com/liverpool-rival-arsenal-for-antoine-griezmann

footylatest.com/liverpool-and-arsenal-in-the-running-to-sign-the-new-steven-gerrard/55851

hereisthecity.com/en-gb/2014/05/15/how-david-luiz-could-make-or-break-arsenals-deal-for-javi-martin/

footballdirectnews.com/premier-league-news/49416-arsenal-target-set-to-decide-future.php

talksport.com/football/carlos-velas-arsenal-return-how-deal-will-work-and-what-he-can-offer-gunners-14051591348

footballdirectnews.com/premier-league-news/49397-man-united-inform-arsenal-of-defender-interest.php

caughtoffside.com/2014/05/15/exclusive-arsenal-prepare-move-to-sign-sevilla-star/

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.05.2014, 18:45

Papa Bouba Diop

Lepiej?

ArseneAl komentarzy: 2341715.05.2014, 18:42

@Kanonier204
Próbuj dalej. 2 imię i nazwisko Diopa też napisałeś z błędem.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 115.05.2014, 18:39

pierre_afc, chyba kamerzysta :P

CesK komentarzy: 210715.05.2014, 18:38

Ja nie mam telewizji orange sport więc final obejrzę na orange sport.online bo kto jest w orange moze oglądać orangesport za.free

pierre_afc komentarzy: 1207115.05.2014, 18:37

Patrzcie co fotograf wyczaił :D

marca.com/2014/05/15/futbol/europa_league/1400106499.html?cid=APUMAR33903&s_kw=entre-rakitic-y-carri%E7o

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.05.2014, 18:37

youtube.com/watch?v=mUJQxEZ9br8

polecam zobaczyć co tam się u nas dzieje w ostatnim czasie przed finałem.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997315.05.2014, 18:33

w sobote wielka murarka nas czeka i olbrzymie zaangazowanie zawodnikow Hull, niech nikomu sie nie zdaje ze to bedzie taki mecz jak ost. w lidze...

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.05.2014, 18:31

łapcie koszulkę retro ze scoredrwa:
allegro.pl/score-draw-retro-arsenal-l-xl-i4222541851.html

pierre_afc komentarzy: 1207115.05.2014, 18:30

Nie wiem czy to prawda, ale niby tak ma wyglądać strój Milanu na przyszły sezon.

sport.pl/sport/5,65025,15958539,Zobacz_nowe_koszulki_najsilniejszych_klubow_na_sezon.html?i=2

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 115.05.2014, 17:59

Midgardsorm, Pasowała van Persiemu ta koszulka.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40015.05.2014, 17:58

Ja mam 10/11 :D

Nie wiedzialem tego z portsmouth.

jarts komentarzy: 231915.05.2014, 17:55

Całkiem proste choć z dwoma murzynami to strzelałem :P

mrsomebody komentarzy: 602115.05.2014, 17:51

haxball.com/?roomid=~2e7be2348895e7dab1643f1b48e61757374584cdf48c827281c234aba140e73fa

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 17:50

Rozwiążcie sobie:

metro.co.uk/2014/05/15/quiz-can-you-name-these-previous-fa-cup-winners-ahead-of-arsenal-vs-hull-city-4728595/

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.05.2014, 17:46

My co chwila podpisujemy jakąś umowę sponsorską. :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 17:42

Podpisaliśmy nową 3-letnia umowę z Citroenem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.05.2014, 17:41

Właśnie każdy jakieś ma :P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 17:38

ArseneAl

Nie niszcz mi marzeń.

koczan_4 komentarzy: 330215.05.2014, 17:35

Jeśli będzie jakaś szansa na pozyskanie Martineza, to trzeba za wszelką cenę postarać się go pozyskać. To niech ten Luiz idzie do tego Bayernu.

stovegunner komentarzy: 238215.05.2014, 17:28

coś czuje że te nakręcanie się może nam zaszkodzić, obym się mylił COYG.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 17:28

Poniekąd Arsenal zasłużył na łatwego rywala w finale - po drodze wyeliminował groźnych kandydatów do sukcesu w FA Cup. Choć nie ukrywajmy, Wigan nam pomogło, lecz myślę, że teraz nie bylibyśmy bez szans w meczu z City, forma jest, zawodnicy są..to byłby dobry mecz.

mlody13 komentarzy: 337415.05.2014, 17:27

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dNsh-nv5kk4

Pewnie już było... Żydki o finale FA

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.05.2014, 17:26

kokis
Już łatwiejszego rywala Arsenal nie mógł dostać... Chciałbym żeby przegrali, tak dla zasady.

Oby nie...

Ashburton komentarzy: 451415.05.2014, 17:22

Wygramy ten puchar.

Rzekłem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.05.2014, 17:22

W Turcji 3 dniowa jest to tutaj by był płacz 3 tygodnie..

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.05.2014, 17:21

Czyli nie tylko ja mam obawy? ;o

unique komentarzy: 10115.05.2014, 17:20

Nawet sobie nie wyobrażam że wtopimy, to by była totalna załamka i zwątpienie, a co najmniej 3 dniowa żałoba

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 17:18

Wyobrażacie sobie co to będzie jak wtopimy ten finał? tfu, tfu

ArseneAl komentarzy: 2341715.05.2014, 17:10

@Mid
To znaczy, że Martinez idzie do Barki :)

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 17:10

Przy takim układzie leci Torres i Ba, Lukaku ma dostać nowy kontrakt. Aczkolwiek coś nie chce mi się wierzyć w tę informację, ale zobaczymy co czas przyniesie.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 17:09

A skoro Luiz wędruje do Bayernu, to znaczy, że Martinez jest na wylocie?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 17:08

Czyli któryś z napastników Chelsea robi wyjazd.

ArseneAl komentarzy: 2341715.05.2014, 17:07

E, coś mi się poebao.
Aurier retweetnął jakiegoś twitta z nominacjami, a przecież one już były dawno rozdane :P

TakKrzysiu komentarzy: 893815.05.2014, 17:05

Trequartista@
Wiadoma sprawa. Mam nawet przekonanie graniczące z pewnością, że przez kilka sezonów z pustym przebiegiem, nie brakowało nam transferów, a zdrowych zawodników. Co nam po Cavanim, Suarezie, Marysiu czy innym wypasie, skoro ponad połowe czasu przesiedziałby w szpitalu. Było też oczywiście pare lat, gdzie wyraźne okazały sie braki wzmocnien na kontretnych pozycjach.

To nie może być przypadek. Ale nikt sie nie kwapi by dokonać małej lustracji i korekt w składzie sztabu medycznego.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 17:05

bmwz5
Też się dziwie po co im on skoro Costa jest podobno zaklepany. W tym Żoze miał deficyt bramkostrzelnych napastników, teraz najwyraźniej chce mieć nadmiar.

mlody13 komentarzy: 337415.05.2014, 17:03

Mandzukic w smerfach? Haha, dobrze - niech sobie biorą, Costa niech zostaje w Atletico :)