Alexis po raz kolejny ratuje Arsenal, 1-0 z Soton

Alexis po raz kolejny ratuje Arsenal, 1-0 z Soton 03.12.2014, 21:44, Kamil Stasiak 1238 komentarzy

Pozycja Southampton w ligowej tabeli kazała przypuszczać, że podopiecznych Wengera czeka bardzo trudne zadanie. I faktycznie, podopieczni Koemana postawili twarde warunki gospodarzom, przez co do ostatnich minut Kanonierzy musieli drżeć o wynik. Gdyby nie kontuzja Alderweirelda, przez którą Święci musieli kończyć mecz w dziesiątkę, przyjezdni najprawdopodobniej przetrzymaliby napór Arsenalu i wywalczyliby cenny punkt. Warto odnotować świetny występ bramkarza Southampton - Frasera Forstera - który kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. Mimo wygranej nie był to najlepszy mecz Kanonierów. Właściwie do wejścia na boisko Oliviera Girouda podopieczni Wengera nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce gości. Jeżeli gra zespołu nie poprawi się, ciężko będzie myśleć o gonieniu czołówki tabeli.

Obie drużyny rozpoczęły ten mecz w następujących składach:

Arsenal: Martinez - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey, Cazorla - Oxlade-Chamberlain (65' Giroud), Alexis, Welbeck (80' Podolski)

Southampton: Forster - Clyne, Fonte, Alderweireld, Bertrand - Wanyama, Cork (28' Yoshida), Davis - Tadić (62' Mane), Long (80' Mayuka), Pellè

Spotkanie rozpoczęło się nieznaczną dominacją Kanonierów, która nie przekładała się jednak na okazje podbramkowe. Większość czasu piłka krążyła między zawodnikami w środkowej części boiska.

Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Forstera miało miejsce w siódmej minucie spotkania, kiedy to po prostopadłym zagraniu Cazorli oko w oko z bramkarzem Świętych stanął Danny Welbeck, lecz niestety nie trafił w światło bramki.

W 14. minucie gorąco pod bramką Arsenalu! Wspaniała kombinacja między Davisem a Pelle zakończyła się doskonałą okazją strzelecką dla Włocha, lecz zawodnik Soton fatalnie przestrzelił.

Kolejną okazję strzelecką Kanonierzy wypracowali sobie dopiero w 25. minucie. Po szybkiej akcji strzał zdołał oddać Alex Oxlade-Chamberlain, lecz był on zbyt słaby by zaskoczyć bramkarza rywali.

35. minuta przyniosła kolejną okazję bramkową Arsenalu. Po wrzutce z prawej strony strzał piętą oddał Welbeck, lecz nieznacznie się pomylił.

W 43. minucie kolejny strzał na bramkę Martineza oddaje Pelle. Także tym razem nie zdołał pokonać Argentyńczyka.

W doliczonym czasie gry świetna okazja Arsenalu! Po wrzutce Santiego Cazorli z rzutu wolnego głową próbował ponownie Danny Welbeck, lecz tym razem kapitalną paradą popisał się Forster.

Chwilę później arbiter zakończył pierwszą część spotkania.

Początek drugiej połowy nie przyniósł wielkiej zmiany. Obie drużyny próbowały zagrozić bramce rywala, lecz nie przynosiło to wielkiego skutku, a strzały Longa, Cazorli czy Ramseya były dalekie od ideału.

Pierwsze poważne zagrożenie pod którąkolwiek bramką w drugiej połowie miało miejsce dopiero w 67. minucie, kiedy po długiej piłce o Alexisa Sancheza groźny strzał oddał Olivier Giroud. W tej sytuacji dobrą interwencją popisał się Forster.

Chwilę później kolejna groźna próba Arsenalu. Tym razem po rozegraniu Oliviera Girouda z Dannym Welbeckiem groźnym strzałem popisał się Anglik, lecz po raz kolejny świetnie broni bramkarz Świętych!

W 87 minucie po dośrodkowaniu Podolskiego kolejny strzał oddał Olivier Giroud, lecz fantastyczną paradą popisał się Forster.

Chwilę później Kanonierzy wreszcie wychodzą na prowadzenie! Po zamieszaniu w polu karnym do bramki piłkę pakuje nie kto inny jak Alexis Sanchez, 1-0!

Po strzelonej bramce Kanonierzy przycisnęli gości, a blisko strzelenia drugiej bramki dla Arsenalu byli kolejno Ramsey i Podolski, lecz ich próby nie były wystarczająco dobre na pokonanie świetnie dysponowanego dziś Forstera.

Po chwili arbiter zakończył to spotkanie.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
kepha komentarzy: 21104.12.2014, 12:55

@mic_now,
dawno dawno temu była sytuacja w Serie A (sezon 1978/79), że Perugia Calcio (wtedy A.C. Perugia) miała sezon bez porażki, ale ligi nie wygrała (przegrali z Milanem).

Ostatecznie wyglądało to tak:
1. A.C. Milan W:17 R:10 P:3 (44 punkty)
2. A.C. Perugia W:11 R:19 P:0 (41 punktów)

Zdecydowanie ma sens takie liczenie, jakie zaprezentował Jose, ale coś magicznego jest w skończeniu całego sezonu niepokonanym.

mic_now komentarzy: 218904.12.2014, 12:26

Mourinho powiedział ostatnio ,że ma gdzieś te gadki o przejściu sezonu bez przegranej bo woli na 10 meczy przegrać 5 i mieć 15pkt niż 10 zremisować i mieć tylko 10pkt ale tytuł "niepokonanego" . W sumie ma trochę racji, przynajmniej w tym przykładzie bo w realu tak by się nigdy nie stało.

mar12301 komentarzy: 2314204.12.2014, 12:23

"Alexis is a pitbull!"

youtube.com/watch?v=dPczMiM43_c&list=UUpryVRk_VDudG8SHXgWcG0w

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 304.12.2014, 12:05

mourinho ZAWSZE wystawia rezerwy przed trudnymi meczami w lidze mistrzow.

Maja 2 silne jedenastki, ale wiosna bez Hazarda, Costy, Fabregasa ta druzyna nie bedzie mogla wyjsc bez porazki.

Nie zdziwie sie jak w okresie swiateczno noworocznym jakis team bedzie mial dzien konia i jednak pyknie chelsea 1-0 i zrobi czestochowe

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52404.12.2014, 11:32

kamilo_oo
Szansa zawsze jest ale myślę, że się im to nie uda.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 304.12.2014, 11:26

Czeczenia
Z logicznego punktu widzenia LE to ich jedyna szansa na LM, ale mogą sobie wymyślić, że dadzą radę na kilku frontach i odpasc. Poza tym do LE dołączą 3 drużyny LM, więc moze być tam nowa jakość za wysoka na progi Tottenhamu.

Czeczenia komentarzy: 1249404.12.2014, 11:21

Do wiosny sporo czasu. Zresztą to tylko LE, tam są rywale właśnie na ich poziomie. Kwestia czy będą chcieli zawalczyć o to trofeum.

Tak, Chelsea ma szansę przejść przez sezon niepokonana, ale zapomnij o tym. To się nie wydarzy.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 304.12.2014, 11:19

Czeczenia
Ja obejrzałem Everton pare razy w tym sezonie i muszę przyznać, że są strasznie bezradni. Nie wroze im tytułu. Tottenham zaś nie ma jakości.

kamilo_oo komentarzy: 2356704.12.2014, 11:18

Jak myślicie Chelsea ma szanse zostać niepokonaną drużyną w lidze ?

Czeczenia komentarzy: 1249404.12.2014, 11:16

Ciekawe jak Tottenham i Everton zagrają na wiosnę w LE. Przecież top4 poza zasięgiem.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 304.12.2014, 11:14

Teraz grają z Roma na wyjeździe i muszą wygrać albo chyba wysoko zremisować ( nie pamiętam co się liczy bardziej w LM). Ja trzymam kciuki za Rome ;d

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 304.12.2014, 11:12

najlepsza akcja bedzie jak jak 2 zespoly na z kraju wygraja lige mistrzow i europy, ale beda poza top 4 :D

Czeczenia komentarzy: 1249404.12.2014, 11:10

Myślę, że spokojnie wyjdą. A co dalej? Szczerze mówiąc nie interesuje mnie to.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52404.12.2014, 11:08

Master10
Tu tak zawsze więc się można przyzwyczaić.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 304.12.2014, 11:06

Genzoars - na pewno wtedy gral Arsenal w eliminacjach?

simpllemann - pare godzin po meczu dalej byla spina, wiec tego nie ogarniesz

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52404.12.2014, 11:03

FabsFAN
Jest w stanie wyjść. Ale nie chciałbym by awansowali.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 304.12.2014, 11:01

Panowie, myślicie , że City da radę wyjść z grupy LM? Ja nie jestem pewien. Nawet jeśli im się to uda, to odpadna potem z kretesem. Pamiętam, jak rok temu przed 1/8 się napinali , a dostali 1-4 w dwumeczu, a mogło być spokojnie wyżej.

Marcinb88 komentarzy: 68704.12.2014, 10:53

@GenzoArs
Bylo dokloadnie tak jak mowisz, BYLO.
Od przyszlego sezonu beda obowiazywac nowe zasady o ktorych napisalem kilka/kilkanascie komentarzy ponizej.
Pewne info.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 504.12.2014, 10:53

Chodzi dokładnie o CM 01/02 ;)
Jakiś konkretny patch i można lecieć.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 504.12.2014, 10:47

Albo chociaż jakiegoś CM chociaż ściągnąć ?

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52404.12.2014, 10:46

Master10
Dlatego już nie raz pisałem by na czas meczu nie było możliwości pisania komentarzy.

GenzoArs komentarzy: 1982 newsów: 904.12.2014, 10:42

@Alonso, @Marcinb88

Jeśli zwycięzca LE zajmię na przykład 7 miejsce, to do LM awansują 3 zespoły poza nim:
Mistrz BPL - awans bezpośredni
Wicemistrz BPL - awans bezpośredni
Trzecie miejsce BPL - eliminacje.
czwarte miejsce - brak awansu do LM, awans do LE.

Dokładnie takii przypadek kilka lat temu się zdażył. Chelsea wygrała LM, więc zapewniła sobie awans. Jednocześnie Chelsea zajęła 6 miejsce w lidze. Wtedy na szczęście Arsenal zajął 3 miejsce (punkt nad Kurczakami).
Pamiętam te spiny kibiców Tottenhamu, że zajęli 4 miejsce (mieli top4), a nie awansowali do LM tylko do LE. natomiast Arsenal wtedy grał w eliminacjach.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 504.12.2014, 10:41

Dam radę gdzieś ściągnąć FM ?
Chodzi o starsze jakieś 2009-2012?

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 304.12.2014, 10:35

Poczytalem sobie komentarze pomeczowe....

Az strach pomyslec, co tutaj sie dzieje, jak mecz jeszcze trwa i nam nie idzie ;]

Jak dobrze, ze tego nie robie ;]

Martinez - dobry, ale on nie ma skilla bramkarskiego, wyjscia mial fajne do pilki, czym moze zaimponowac, a Szczesny jak to widzial, to moze tez potrenuje.

Ktos napisal, ze Martinez dobrze wprowadza pilke :) Nie znam statystyk, ale Martinez baardzo czesto wybijal pilke pod presja do obroncow, a ze stojacej pilki 2 czy 3 razy wybil pilke na out.

Dziwne to porownanie, bo Szczesny jest imo po Valdesie na 2. miejscu z Neurem pod wzgledem gry nogami. U Szczesnego widac spokoj i klepie sobie jak zawodnik ze srodka pola.

Martinez zagral dobrze pod nieobecnosc Polaka, ale nie jest bramkarzem bardzo dobrym.

A Ospina?
Nic nie pogral, to trudno stwierdzic, ale pozycja Szczesnego jest poki co nie zagrozona

mallen komentarzy: 2123904.12.2014, 10:30

Ja zamówiłem koszulke AFC na AliExpress od sprzedawcy, którego polecił mi jeden z użytkowników k.com. Od dostał koszulkę identyczną jak oryginał, ja niestety już nie miałem takiego szczęścia bo koszulki do dzisiaj nie otrzymałem (minęły już ponad 2 miesiące, a może 3) ale za to AliExpress zwróciło mi kasę.

Kaczaza komentarzy: 722704.12.2014, 10:12

Power10
Najłatwiej tak wyebke zrobić. Możliwe.

Power10 komentarzy: 134004.12.2014, 10:07

Co zrobic jeżeli wysłali mi paczkę nie z tym co zamawialem, obiecywali ze wyślą mi moja mija miesiąc i nic. Początkowo pisali ze paczka zgubiła się na poczcie, szukali jej chyba z 4 tygodnie po czym dostałem wiadomość ze max do wtorku będzie dziś juz czwartek, napisałem żeby podali numer paczki nie odpisuje. Najgorsze jest ze nie było to załatwiane przez allegro. Myślicie że mnie wyjeb*** ? Co robić ? :)

Alonso komentarzy: 1282404.12.2014, 09:59

simpllemann
Z jednej strony pytam z ciekawości, a z drugiej nie ukrywajmy Arsenal jest specjalistą od zajmowania 4 miejsca.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52404.12.2014, 09:58

mallen
Może nie zawsze. To powinno też zależeć od rywala z którym będziemy grać. Na takie Stoke wolałbym Giroud niż Welbecka.

mallen komentarzy: 2123904.12.2014, 09:56

Mam nadzieję, że Giroud zostanie naszym Jokerem i będzie zawsze z ławy wchodził. Chyba nie było meczu, że jak wchodził z ławy to nie zrobił zamieszania pod bramką przeciwnika. Jak gra od początku to nie wygląda już to tak dobrze.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52404.12.2014, 09:55

Alonso
To pytanie na wypadek gdyby LE wygrała drużyna z Anglii a my byśmy zajęli 4 miejsce?

Marcinb88 komentarzy: 68704.12.2014, 09:54

@alonso
Wtedy zagra 5 zespolow w LM (1-3 pewny awans, zwyciezca LE pewny awans, 4 miejsce eliminacje)

Kaczaza komentarzy: 722704.12.2014, 09:51

Alonso;
Wtedy będzie awans 3 zespołów.

Alonso komentarzy: 1282404.12.2014, 09:49

Pytanie do ekspertów prawa uefa. :D

Od tego roku zwycięzca LE ma miejsce w LM na następny sezon. Jeżeli LE wygra Angielski klub to za 4 miejsce w lidze nie ma LM czy może w takiej sytuacji będzie mogło grać 5 klubów angielskich w LM?

Kaczaza komentarzy: 722704.12.2014, 09:32

CiapsonPL
AKG są kozak, Marshalle też, Sennheisery.
Jak kto woli. 300 ł żeby się przekonac to troche duzo.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52404.12.2014, 09:25

Sathiss
Ta obrona była znakomita. I jeszcze jak obronił strzał Welbecka w drugiej połowie.

Sathiss komentarzy: 195104.12.2014, 09:22

Forster często popełnia błędy i wg mnie nie jest co najwyżej średnim bramkarzem, ale jak gra z Arsenalem to oczywiście broni wszystko...

arsenalist.com/f/2014-15/arsenal-vs-southampton-epl/oooh-giroud-header-is-saved.html

CiapsonPL komentarzy: 20704.12.2014, 09:21

No wiem że większość uważa beatsy za nic. Że to głównie lansowanie się i takie tam. Ale ja chciałem kupić aby je przetestować (solidność i wytrzymałość przede wszystkim). Znalazłem te w minimalnej cenie (bo taniej to już tylko podróby są)

duzy469 komentarzy: 76604.12.2014, 09:21

ja bym nie kupywal od kogos kto ma negatywa

Kaczaza komentarzy: 722704.12.2014, 09:17

CiapsonPL;
Są lepsze, za mniej. Chcesz płacic za marketing?

Turek44
Tylko np. różnica była z interwencjami de Gei i Forstera. W tego pierwszego to my strzelaliśmy. Ten drugi popisywał się niesamowitymi obronami.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 104.12.2014, 08:51

Wczoraj Welbz miał słabszy wystep,gdyby nie ta piętka od Ziru to byłby wrecz kiepski, nawet jeden ze słabszych. Kulało u niego przyjecie piłki,ciagnęło go do skrzydła,a gdy piłka była zagrana na środek pola to musiał zbiegać ze skrzydła. Strzały kiepskie,ten po podaniu Cazorli katastrofalny.

Bardzo zasłużył Podolski, bardzo chciał sie pokazać, koleś by sie przydał na Stoke,bo ma bardzo dobra wrzutke,a to z Olim z przodu może nam sporo ułatwić.
W pierwszym sezonie bardzo dużo akcji było Podolski-Giroud.

Turek44 komentarzy: 231704.12.2014, 08:49

simpllemann

tym razem się udało

BTW: po każdej bramce Alexisa powinna byc puszczana piosenka ''Bo jak nie ja to kto.... bo jak nie ja to nikt...'' :P

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52404.12.2014, 08:45

Taka myśl mi się nasunęła- Welbeck jest szybszym zawodnikiem ale paradoksalnie szybciej gramy z Giroud.

Kaczaza komentarzy: 722704.12.2014, 08:37

Ależ my mamy kiepskich napastników. Dobrze że ten Alexis potrafi coś załadować.

mruz komentarzy: 13604.12.2014, 08:36