Alexis po raz kolejny ratuje Arsenal, 1-0 z Soton

Alexis po raz kolejny ratuje Arsenal, 1-0 z Soton 03.12.2014, 21:44, Kamil Stasiak 1238 komentarzy

Pozycja Southampton w ligowej tabeli kazała przypuszczać, że podopiecznych Wengera czeka bardzo trudne zadanie. I faktycznie, podopieczni Koemana postawili twarde warunki gospodarzom, przez co do ostatnich minut Kanonierzy musieli drżeć o wynik. Gdyby nie kontuzja Alderweirelda, przez którą Święci musieli kończyć mecz w dziesiątkę, przyjezdni najprawdopodobniej przetrzymaliby napór Arsenalu i wywalczyliby cenny punkt. Warto odnotować świetny występ bramkarza Southampton - Frasera Forstera - który kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. Mimo wygranej nie był to najlepszy mecz Kanonierów. Właściwie do wejścia na boisko Oliviera Girouda podopieczni Wengera nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce gości. Jeżeli gra zespołu nie poprawi się, ciężko będzie myśleć o gonieniu czołówki tabeli.

Obie drużyny rozpoczęły ten mecz w następujących składach:

Arsenal: Martinez - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey, Cazorla - Oxlade-Chamberlain (65' Giroud), Alexis, Welbeck (80' Podolski)

Southampton: Forster - Clyne, Fonte, Alderweireld, Bertrand - Wanyama, Cork (28' Yoshida), Davis - Tadić (62' Mane), Long (80' Mayuka), Pellè

Spotkanie rozpoczęło się nieznaczną dominacją Kanonierów, która nie przekładała się jednak na okazje podbramkowe. Większość czasu piłka krążyła między zawodnikami w środkowej części boiska.

Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Forstera miało miejsce w siódmej minucie spotkania, kiedy to po prostopadłym zagraniu Cazorli oko w oko z bramkarzem Świętych stanął Danny Welbeck, lecz niestety nie trafił w światło bramki.

W 14. minucie gorąco pod bramką Arsenalu! Wspaniała kombinacja między Davisem a Pelle zakończyła się doskonałą okazją strzelecką dla Włocha, lecz zawodnik Soton fatalnie przestrzelił.

Kolejną okazję strzelecką Kanonierzy wypracowali sobie dopiero w 25. minucie. Po szybkiej akcji strzał zdołał oddać Alex Oxlade-Chamberlain, lecz był on zbyt słaby by zaskoczyć bramkarza rywali.

35. minuta przyniosła kolejną okazję bramkową Arsenalu. Po wrzutce z prawej strony strzał piętą oddał Welbeck, lecz nieznacznie się pomylił.

W 43. minucie kolejny strzał na bramkę Martineza oddaje Pelle. Także tym razem nie zdołał pokonać Argentyńczyka.

W doliczonym czasie gry świetna okazja Arsenalu! Po wrzutce Santiego Cazorli z rzutu wolnego głową próbował ponownie Danny Welbeck, lecz tym razem kapitalną paradą popisał się Forster.

Chwilę później arbiter zakończył pierwszą część spotkania.

Początek drugiej połowy nie przyniósł wielkiej zmiany. Obie drużyny próbowały zagrozić bramce rywala, lecz nie przynosiło to wielkiego skutku, a strzały Longa, Cazorli czy Ramseya były dalekie od ideału.

Pierwsze poważne zagrożenie pod którąkolwiek bramką w drugiej połowie miało miejsce dopiero w 67. minucie, kiedy po długiej piłce o Alexisa Sancheza groźny strzał oddał Olivier Giroud. W tej sytuacji dobrą interwencją popisał się Forster.

Chwilę później kolejna groźna próba Arsenalu. Tym razem po rozegraniu Oliviera Girouda z Dannym Welbeckiem groźnym strzałem popisał się Anglik, lecz po raz kolejny świetnie broni bramkarz Świętych!

W 87 minucie po dośrodkowaniu Podolskiego kolejny strzał oddał Olivier Giroud, lecz fantastyczną paradą popisał się Forster.

Chwilę później Kanonierzy wreszcie wychodzą na prowadzenie! Po zamieszaniu w polu karnym do bramki piłkę pakuje nie kto inny jak Alexis Sanchez, 1-0!

Po strzelonej bramce Kanonierzy przycisnęli gości, a blisko strzelenia drugiej bramki dla Arsenalu byli kolejno Ramsey i Podolski, lecz ich próby nie były wystarczająco dobre na pokonanie świetnie dysponowanego dziś Forstera.

Po chwili arbiter zakończył to spotkanie.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52404.12.2014, 08:31

Turek44
Na szczęście nic to nie dało bo i tak wygraliśmy.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52404.12.2014, 08:30

Philadelphia 76ers nie przejdzie do historii jako zespół z najgorszym startem. Po 17 porażkach wreszcie przyszło upragnione zwycięstwo.

Turek44 komentarzy: 231704.12.2014, 08:27

Jak zwykle bramkarz rywali musiał miec swój dzień grając przeciwko Kanonierom...

Dominik11 komentarzy: 2020704.12.2014, 08:19

alexis nawet jak zagra słabiej to i tak albo trafi lub asystuje brakowało nam takiego piłkarza

Dominik11 komentarzy: 2020704.12.2014, 08:18

ox formę ma ale goli nie strzela i asystami też nie wali

michalm1 komentarzy: 702004.12.2014, 08:17

Sanchez przez wielu widze tutaj zagral slaby mecz. To teraz pomyslecie co bedzie jak on jak w koncu osiagnie forme bo ja uwazam ze on jej jeszcze nie osiagnal od poczatku sezonu. Ten mecz niby najgorszy a nota od whoscored 7.5 - 3 kluczowe podania, najwiecej dryblingow ze wszystkich, wysoka aktywnosc w meczu.

KanonierPiotrek komentarzy: 304.12.2014, 07:53

Forster on bronił wszystko dosłownie ! A Flamini bez kartki

dissault komentarzy: 326804.12.2014, 06:41

Flamini bez kartki, trzeba to zapisać w kalendarzu ;]

dissault komentarzy: 326804.12.2014, 06:40

nie widziałem żeby ktoś się cieszył z tego że schodzi z boiska, nie inaczej było z oxem wczoraj, nie ma co przesadzać

Blizniak96 komentarzy: 1457 newsów: 504.12.2014, 06:37

sancheza najgorszy mecz u nas ale i tak dobrze, ale najlepsi byli ramsey, cazorla, giroud i koscielny, chambers i monreal na dobrym poziomie, to samo mertesacker i martinez, bez wpadki żadnej i to się liczy, zdziwił mnie dobry występ flaminiego jak na niego, chambo próbował ale nic nie wychodziło, ten forster miał niesamowite interwencje 3

Czeczenia komentarzy: 1249504.12.2014, 01:34

O to, to. Mało widoczny. Bo efektownie próbował... raz na kwadrans.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 204.12.2014, 01:25

Na + wg mnie w tym meczu Giroud i Martinez.

Olivier mógł mieć 2 gole, piękna asystę no i teoretycznie wywalczył karnego.

Martinez świetny na przedpolu, zgarnia ładnie wrzutki. Chyba lepiej niż Wojtek.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.12.2014, 01:14

Ramsey miał 101 kontaktów z piłką
Cazorla 91
Sanchez 73, a
Chamberlain 37.

Nie to, że grał źle tylko był mało widoczny. No i wiadomo, że większa szansa, że Welbeck czy Sanchez wcisnął bramkę mimo słabszego meczu niż utalentowany Chamberlain, który jest mało aktywny i na razie statystykami nie rzuca na kolana.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 304.12.2014, 01:11

Nie ma co rozdmuchiwac tej sytuacji. Przynajmniej Ox pokazał, że jest ambitny ;)

royal87 komentarzy: 142404.12.2014, 01:09

Ox powinien dume schować do kieszeni a nie sie obrazac

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 304.12.2014, 01:07

Mnie to najbardziej doluje Welbeck. On kombinacyjnie nic nie potrafi zagrać. I te jego przyjęcia piłki...

shark31 komentarzy: 601304.12.2014, 01:05

Niezly ten Storm:) czekam na list z pogrozkami na priv...

Czeczenia komentarzy: 1249504.12.2014, 00:56

To nie był dobry mecz Ox-a, ale Alexis...

Giroud dał świetną zmianę.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 304.12.2014, 00:55

Czeczeni
Mnie zmiana Oxa nie dziwi . On miał tylko 1 udaną akcję w całym meczu.

Czeczenia komentarzy: 1249504.12.2014, 00:48

Czy Ox był zadowolony, czy nie, jakie to ma znaczenie?

Nie tacy jak on, nie po takich meczach dostawali wędkę w połowie.

Zresztą, zagrał idealnie? Ktoś powie - był najlepszym ofensywnym, tylko jaki to był poziom?

Nie zawsze tak to działa w piłce, że najsłabszego wymieniasz na lepszego. Czasem wymienić lepiej najlepszego na gościa o podobnym potencjalne, ale bardziej świeżego. Czasem jest to kwestia zmiany ustawienia, czasem liczenie na cud, ale szukanie logiki w piłce? To się nie uda.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 304.12.2014, 00:42

Arsenal prawie wgl nie gra klepa i dlatego nie potrafią strzelić gola. Nikt ich tam nie uczy że piłka jest szybsza niż człowiek?

marimoshi komentarzy: 472904.12.2014, 00:33

Nie chodzi mi oczywiście o rozpatrywanie czy dobrze czy źle,że zszedł tylko o to jak to wygląda z jego perspektywy i o jego niezadowoleniu z powodu schodzenia

Power10 komentarzy: 134004.12.2014, 00:31

Mógłby Wenger w styczniu postarać się o Wanyame

marimoshi komentarzy: 472904.12.2014, 00:31

Jednak patrząc zupełnie obiektywnie zostali zawodnicy,którzy gorzej grali. To jest już kolejny mecz,gdy Ox gra lepiej od innych i on zostaje ściągnięty z boiska jako pierwszy.

Kowalczyk11 komentarzy: 325304.12.2014, 00:28

marimoshi , Ox był dobry ale w 1 połówce , w drugiej to ja w zasadzie nie pamiętam zbyt wielu jego magicznych zagrań , przypomniało mi sie że jest na boisku jak z niego schodził , wg mnie nie była to jakaś zupełnie niewytłumaczalna zmiana rodem z archiwum X

marimoshi komentarzy: 472904.12.2014, 00:24

R700
Dziwisz mu się? Szczerze to grał lepiej niż Sanchez,który co kontakty tracił piłkę. Plus jest to kolejny mecz w którym chłopak gdy gra dobrze jest pierwszy do zmiany. Czasami wydaje mi się,że są ściagani zawodnicy,którzy mniuej będą się fochac

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.12.2014, 00:23

dzis Ox byl ladnie wkurzony przy zmianie.

Nie dowierzal, ze jest sciagany

marimoshi komentarzy: 472904.12.2014, 00:23

Nie rozpędzajmy się tak z tym Martinezem. Aż tak wiele roboty nie ma. Nie zapomnijmy,że wrócił Kościelny,który ma większy wpływ nazachowanie czystego konta niż nasz golkiper

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.12.2014, 00:17

adrian12543, moim zdaniem braków technicznych to nie ma. Bardziej martwi błędne ocenianie sytuacji na gorąco. Trochę dziwne w przypadku tak doświadczonego gracza w EPL - 129 meczów. Moim zdaniem warto na niego stawiać.

Mizii komentarzy: 419104.12.2014, 00:17

Chcialbym by Martinez zepchnal Szczesnego na lawke. Odkad Polak jest na lawce nie stracilismy bramki, a Damian gra mega pewnie.

JogaBonito7 komentarzy: 16704.12.2014, 00:17

@Trequartista

Zgadzam się. Oczywiście o ile Arteta jest w formie to trzyma bardzo wysoki poziom. W Evertonie grał wyżej, stąd więcej umiejętności ofensywnych, świetnie podaje i ma znakomitą technikę, w sumie nie dziwne bo zaczynał w Barcelonie. Nikt takiemu zawodnikowi nie będzie bał się podać piłki to oczywiste, ale moim zdaniem bierze się to z czego innego. Wenger Flaminiego pozbawia jakichkolwiek ofensywnych gierek, co jest zrozumiałe i logiczne, a Hiszpan kiedy gra, jest cofniętym rozgrywającym skupionym głównie na defensywie. Arteta lepszym piłkarzem od Flaminiego co do tego nie ma wątpliwości, choć Francuz jest bardziej waleczny, agresywny i uniwersalny, ale na tym jego zalety się kończą. Nie jestem jego wielkim fanem, ale szkoda, że co mecz, czy zagra źle czy dobrze, większość go jedzie z błotem. Bądźmy bardziej obiektywni.

noth komentarzy: 264304.12.2014, 00:14

Giroud bardziej nam pasuje, gdyż takiego zawodnika jak on brakuje. Po co nam szybki napastnik skoro mamy wielką szybkość na skrzydłach. Potrzebujemy silnego, wysokiego napastnika. Oczywiście Żiru to nie Costa, ale na pewno reprezentuje dobry poziom.

Welbeck niech jest, widać ewidentnie ze Olivier teraz ma konkurencje i stara się dużo mocniej niż wcześniej, ile razy dziś schodził rozgrywać pod linię środkową.

Malenki84 komentarzy: 79304.12.2014, 00:12

Mi nasuwa sie taka oto mysl - Arsenal nie potrafi znalezc balansu w grze, bowiem gramy albo szybko, dynamicznie, ofensywnie, z pasja i odwaznie przy jednoczesnym braku dyscypliny taktycznej, lub gramy tak jak od 3 spotkan, czyli rozwaznie, czasami zbyt zachowawczo, bez jakiejs finezji i kreatywnosci z przodu, bo priorytetem jest dla nas kolektywna gra, bez glupich strat, zbytniej naiwnosci etc. Z dwojga zlego, wole punkty niz statystyki strzalow. W takim meczu jak dzis przynajmniej cementuje sie druzyna, podnosza morale i nastawienie pilkarzy przed kolejnymi starciami. A moze kiedys uda polaczyc sie oba aspekty gry.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52404.12.2014, 00:10

Storm
Jest różnica między wyrażaniem swojego zdania a obrażaniem.

MajsterLM komentarzy: 124904.12.2014, 00:06

pauleta Jemu pewności siebie brakuje , a jeśli uda się mu złapać wiatru w żagle , to spokojnie
może być tak dobry jak w poprzednim sezonie :) .

Storm komentarzy: 51204.12.2014, 00:03

@MaciekGoooner

Nie każdy jest potulną owieczką w stadzie. Naśladowcą i przeźroczystym człowieczkiem, który jedyne co umie to przetakiwać, czy wchodzić innym w tyłek. Wyraziłem tylko swoje zdanie nt. Ramsey'a, a jakiś tam adrian zaczął się rzucać i pisać o jakimś wylogowaniu się i dennych wpisach. No cóż... Nie chce mi się już z nim kłócić, tym bardziej, że to spamer, który pół życia spędza na tej stronie. Dla niego k.com jest wyjątkową formą spotkań, jak dla "normalnego" kolesia randka z dziewczyną. Przykre.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.12.2014, 00:03

adrian12543, w I połowie użył lewej nogi po prostopadłym podaniu od Cazorli...nie skończyło się to dobrze ;P

15 meczów 6 goli 3 asysty. Nie jest źle imo.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.12.2014, 00:01

MajsetLM, a z Ramseyem to niezłe spostrzeżenie. Chociażby, dlatego należy mu się szacunek.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.12.2014, 00:00

MajsterLM, nie, interwencja kolejki to obrona po strzale Welbecka w 2. połowie :-0

MajsterLM komentarzy: 124903.12.2014, 23:57

arsenalist.com/f/2014-15/arsenal-vs-southampton-epl/oooh-giroud-header-is-saved.html

Interwencja kolejki ?

Ps. patrzcie z jakim impetem Ramsey wpadł do bramki ^^ widać ze bardzo chce strzelić tego gola .

moomin komentarzy: 82003.12.2014, 23:57

Dzisiaj znowu zawalili Monreal z Flaminim. Oh, wait.

Ramsey wyraźnie pod formą - może w końcu Rosicky?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 103.12.2014, 23:53

W sumie jak na 3 mecz w 7 dni to było biednie,ale nie tragicznie.

XandeR komentarzy: 970003.12.2014, 23:52

Dla mnie poki co powinnismy grac 60 min solidnej obrony z kontrami OXa, Welbecka i Alexisa, a pozniej zmiana i klepa na Ziru, nasza rozowa bestie.

Czarko komentarzy: 26903.12.2014, 23:49

Niektórzy czepiają się Flaminiego chyba już z przyzwyczajenia.

XandeR komentarzy: 970003.12.2014, 23:49

Kosa nie zostal MOTM, bo jego wystep dalby nam max 1 pkt, a Zwirek dodal do puli 2 pkty, co dziala na jego korzysc i mozgi kibicow, no i muzg Storm'a ;P

Trequartista komentarzy: 536603.12.2014, 23:47

JogaBonito7
Patrząc na dzisiejszy mecz można powiedzieć, że indywidualnie zagrał dobrze. Ale różnica między grą z Artetą a z Flaminim jest kolosalna. Z Hiszpanem zespół gra szybciej, nikt do niego się nie boi podać, pomocnicy mają większe pole do popisu, a nie zapominajmy, że Mikel żadnym topowym graczem nie jest.

PietrasM komentarzy: 250003.12.2014, 23:47

Jak dla mnie Flamini to jedno wielkie nieporozumienie. Szanuje go, ale jedyne co on robi to wprowadza stres wśród defensywy. A dzisiaj zaobserwowałem, że on zamiast atakować przeciwnika na 40m wycofuje się razem z obroną, tak ma działać dm (?).. . Do ofensywy nie daje nic, co według mnie jest wielkim błędem bo dobre wejście DM-a w środek może zaskoczyć obronę.
Arteta 100x lepiej układe grę !

motm Oli ! :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.12.2014, 23:47

lays, +1

Jak widzę 7.5% przy nazwisku na MOTM to zastanawiam się czy oglądałem ten sam mecz, co 92,5% osób, które oddały głos.

KAPI_IWWT komentarzy: 19003.12.2014, 23:44

Mimo strzelonej bramki bardzo słaby mecz alexisa... ciągle straty i nieudane dryblingi!

pytri komentarzy: 38903.12.2014, 23:42